Skoči na vsebino

E36 drift projekt vprašanje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
21 odgovorov v temi
voznike36
voznike36
  • Uporabnik
  • Sporočil: 19
  • Avtomobil: bmw e46 320d

zdravo
že nekaj časa se odločam za nakup e36 katerega bi počasi dodelal v naj se temu reče street legal drift avtomobil. Zaradi stroškov imam namen kupit 316ko ali 318ko, potem pa sledi menjava motorja itd, prav glede tega pa imam nekaj vprašanj, namreč zanima me kako se projekta lotit, sepravi podvozje, diff, itd... naj ostane isto ali je boljsa menjava,kateri motor izbrati.. . Prosil bi za predloge poznavalcev takih projektov.
lp in hvala
Prikaži več možnosti

dalenc
dalenc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 714
  • Avtomobil: BMW

Odvisno koliko si pripravljen vložiti
Jaz sem kupil E30 z 2,5 motorjem potem se je pa začelo
Menjava školjke, kletka,amortizerji,roke spredaj,pa še kaj bi bilo treba, vse to postopoma vsako leto nekaj,motor bi bil dobrodošel za ene 100ps močnejši pa ni € za te namene
Lahko vložiš kolikor hočeš(imaš) lahko pa malo in več uživaš.
To so moje izkušnje.
Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 104

Ravno se lotevam takšnega projekta. Zaenkrat sem vzel 318i, ker sem ugodno dobil solidno školjko, če me bo po koncu sezone še vedno držalo, da nadaljujem, pa sledi swap. Moj sicer ne bo street legal, niti ne vidim poante v tem, ker če hočeš, da avto pride čez tehničnega, potem nekaterih stvari pač ne moreš imeti, so pa nujne, da se avto dobro pelje. Pri meni izgleda zadeva takole:

- avto 500eur

- zavarjen diferencial

- gewinde (Maxpeedingrods) 150eur

- E46 sprednje roke 90eur

- ekscentrični puši Strongflex za sprednje roke 40eur

- camber zadnje roke - 70eur

- steering angle kit - 120eur

- Driftworks hydro ročna z Wilwood cilindrom - 125eur

- Driftworks 350mm volan - 80eur

- China boss kit za volan - 20eur

Skupaj dobrih 1200eur, R6 swap pa računaj še dodatnih 500eur in je to imho nek minimum. Potem pa kot je  že predhodnih rekel, kletka, školjkast sedež, večtočkovni varnostni pasovi, ... več vgradiš, dražje je in samo še sanjaš lahko, da je tak avto legalen za na cesto.

wp20200306180149rich.jpg

wp20200304180239pro.jpg

Prikaži več možnosti
    • LEO37 in airmike uporabnikom je všeč to sporočilo

voznike36
voznike36
  • Uporabnik

e60va nekaj podobnega sem imel v mislih tudi jaz za zacetek. Naceloma mi niti ne igra vloge ta street legal, namen je bil edino ta, da se za zacetek navadim na kaksnem parkiriscu osnove itd ce razumes.
zakaj pa roke od e46? kaj pa izbira diffa? zanima me zaradi vzdrzljivosti in pa prenosov...
Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik

Z rokami od E46 dobiš negativni camber spredaj in še kolesa v spodnjem delu stojijo bolj na ven, kot če bi dal samo camber plate na zgornje vpetje amortizerjev. Diff pri meni ostane stock, zavarjen. Pri swapu na R6 se pa potem zna včasih zgodit, da gre kakšna polosovina ... v tem primeru je dobro dat močnejše od R6 modela, ampak potem rabiš tudi drug diff, ker so drugačne flančne. Če boš kupoval E36, je dobro, da vzameš tako, ki že ima zadaj disk zavore, sicer bo treba menjat roke s preminiki.

Prikaži več možnosti

voznike36
voznike36
  • Uporabnik

okej najlepsa hvala zaenkrat
Prikaži več možnosti

58f20
58f20
  • Uporabnik
  • Sporočil: 101
  • Avtomobil: Tvoja mama

zdravo
že nekaj časa se odločam za nakup e36 katerega bi počasi dodelal v naj se temu reče street legal drift avtomobil. Zaradi stroškov imam namen kupit 316ko ali 318ko, potem pa sledi menjava motorja itd, prav glede tega pa imam nekaj vprašanj, namreč zanima me kako se projekta lotit, sepravi podvozje, diff, itd... naj ostane isto ali je boljsa menjava,kateri motor izbrati.. . Prosil bi za predloge poznavalcev takih projektov.
lp in hvala

Zraven ostalih nasvetov ti priporočam, da zamenjaš vse gumijaste dele na podvozju z novimi, tršimi (naprimer Strongflex). Prav tako zamenjaj nosilce motorja ter menjalnika z namenskimi, saj je zelo neprijetno, če ti med treningom motor pade na most.

swg.jpg

Prikaži več možnosti

eleksis
eleksis

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 346

Kot prvo dobro razmisli kje boš tak avto uporabljal. Tako kot je e60va napisal, to kar bi rad ne bo za na cesto. In žal je v Slo zelo malo lokacij za 'sprostitev', kar pomeni da rabiš nujno še prikolico+avto s kjuko+izpit.

Drugo...budget za sestavit nekaj solidnega je po mojem mnenju vsaj 4k€. Da lahko v 2. prestavi po suhem driftaš rabiš vsaj m50 motor(1k z vgradnjo), da bo avto predvidljiv rabiš kvalitetne nastavljive gewinde (800-1000)..ne tiste za 150e. + vse ostale drobnarije, ki se jih nabere za še vsaj 1k.

edit: Po mojem mnenju se že v štartu splača vzet e36/e46 R6. Bo ceneje.

Urejal eleksis, 10.03.2020, 21:53.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

voznike36
voznike36
  • Uporabnik

najlepsa hvala za nasvete, ce se odlocim za projekt ga bom vsekakor predstavil, najverjetneje pa mi budget tega zal nebo dopuscal
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 653
  • Avtomobil: star

Kupi moj driftalnik e36 limo z s50b30 za 7000€. Dirkalni sedezi, kletka, dirkalen volan, hidravlicna rocna... bele barve...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

voznike36
voznike36
  • Uporabnik

zal me dokoncan projekt ne zanima, sem ga pa ze zasledil. Ce ze bi si ga rad sam sestavil itd
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa presraufaj vse na tvojga coupeja... dela bos imel vec kot dovolj
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

voznike36
voznike36
  • Uporabnik

kaksnega coupeja?
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Sorry slabo pogledal. Moder je tudi limo... no se lazje ;)
Prikaži več možnosti

voznike36
voznike36
  • Uporabnik

nekaj si zamesal...
Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik

Limota jaz rihtam, počasi napreduje.

898292043324617157567369.jpg

Bi pa izkoristil priliko in vprašal glede montaže hidravlične ročne zavore. Vzel sem tole: https://www.driftwor...e-kit-only.html

Če prav razumem sliko, potem ob pristisku na zavorno pedalo zavirajo samo še sprednja kolesa? Zadnje čeljusti zavirajo samo še preko ročne zavore?

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 802
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Zadnje čeljusti normalno delujejo, če ročna zavora ni v uporabi. Cilinder od ročne zavore je pretočni, kadar ni stisnjen. Ko ''zategneš'' ročno takrat z glavnim zavornim cilindrom ne reguliraš zadnjih zavor in postane zavorno pedalo bolj trdo. 

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik

Razumljivo, hvala :ok

Prikaži več možnosti

karabaja
karabaja

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 216
  • Avtomobil: e36

zal me dokoncan projekt ne zanima, sem ga pa ze zasledil. Ce ze bi si ga rad sam sestavil itd

Ce hoces ti prodam e46 323i, registrirano vozno, menjano veliko stvari (hladilnik, vakum cevke, roke, zavorne cevi, komplet ročna zavora...) Lahko dodam short shifter, gewinde in 17" feltne in še par drobnarij. Za "street legal" samo zavariš diferencial, potem pa se igraš naprej kar se ti zdi da potrebuješ. Cena brez 17" feltn je cca. 1000€.

Ravno se lotevam takšnega projekta. Zaenkrat sem vzel 318i, ker sem ugodno dobil solidno školjko, če me bo po koncu sezone še vedno držalo, da nadaljujem, pa sledi swap. Moj sicer ne bo street legal, niti ne vidim poante v tem, ker če hočeš, da avto pride čez tehničnega, potem nekaterih stvari pač ne moreš imeti, so pa nujne, da se avto dobro pelje. Pri meni izgleda zadeva takole:

- avto 500eur

- zavarjen diferencial

- gewinde (Maxpeedingrods) 150eur

- E46 sprednje roke 90eur

- ekscentrični puši Strongflex za sprednje roke 40eur

- camber zadnje roke - 70eur

- steering angle kit - 120eur

- Driftworks hydro ročna z Wilwood cilindrom - 125eur

- Driftworks 350mm volan - 80eur

- China boss kit za volan - 20eur

Skupaj dobrih 1200eur, R6 swap pa računaj še dodatnih 500eur in je to imho nek minimum. Potem pa kot je  že predhodnih rekel, kletka, školjkast sedež, večtočkovni varnostni pasovi, ... več vgradiš, dražje je in samo še sanjaš lahko, da je tak avto legalen za na cesto.

wp20200306180149rich.jpg

wp20200304180239pro.jpg

Kakšen je steering angle kit, če smem vprašat :-D

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 571
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

Pozdrav, bi kdo mogoče mel tole ..?

525i brez motorja: 2500€

Potrebuje motor in menjalnik, ostalo je na avtu. 

Omp sedež in volan, narejeno podvozje, izpuh, diff, gasilni aparat, kill switch v avtu in zunaj, hidravlična ročna, avto zlajšan za cca 400kg, plexy stekla zadaj

Za dodatnega tisočaka lahko z dobrim 4.0 V8 motorjem. 

IMG_20181115_103816.jpg IMG_20181115_103828.jpg IMG_20180110_160302.jpg IMG_20180201_135528.jpg IMG_20180201_134758.jpg IMG_20180110_155954.jpg IMG_20180110_155926.jpg IMG_20180110_160049.jpg IMG_20180110_160601.jpg

Pripete slike za predogled

• IMG_20200327_013946.jpg
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.