Skoči na vsebino

Naborništvo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
69 odgovorov v temi
Nimesis
Nimesis

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 280

In kako se bi z naborniki-vojsko
branili pred orozjem tega stoletja?

Mikrobi-virusi in kibernetskim napadom.

Urejal Nimesis, 10.03.2020, 21:08.

slika.jpg

Rapid eye movement...

Prikaži več možnosti
    • mico je všeč

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 915
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Tudi jaz se ostro proti naborništvu, itak je sedaj zadeva zavrnjena.

Zmotilo me pa par sledečih dejstev:

- Janša kot obrambni minister je ukinil naborništvo, sedaj bi pa kot predsednik vlade spet zahteval to isto zadevo. Ne razumem....

- morebitna uvedba bi bila samo krinka za bežanje pred pravimi težavami. Prva naloga vlade je gospodarstvo, nižanje brezposelnosti; ne pa naborništvo

- uvedba bi spet zahtevala na 100 mio EUR, a ni bolje ta denar vtakniti v resno profesionalno vojsko, jim omogočiti bolje pogoje, zvišati plače?

- kot je nekdo prej rekel: če starši niso sposobni mulca vzgojiti in mu vcepiti delovnih navad, pravilnega obnašanja, mu ga naborništvo sigurno ne bo. Ker bo tak razvajen mulc čez en teden doma pri mamici v naročju.....si bo zrihtal zdravniška potrdila, očka bo pa še malo z odvetniki zagrozil, pa se bojo vsi v gate posr#**. Kdo se bo s takimi šel??

Mojih pet minut...

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 035
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Zato, ker je svoboda in lepo zivljenje pogojeno s tem koliko si se sposoben braniti! Vam mladicem se zdi vse samoumevno. Pa ni. Svobodno zivljenje NI samoumevno, narava cloveka je vojna.

Oprosti ampak zaradi takih ljudi kot si ti, mi gre na bruhanje (brez zamere).
Ma kakšno vojskovanje. Država bi morala podpirati izobrazbo, ustrezno zdravstvo, itd.
Nisem bil na nobenem služenju vojaškega roka, pa si znam lepo pospraviti posteljo, hodim na faks in v primeru naravne katastrofe (npr žled pri nas) pomagam kolikor lahko. Tisti, ki pa misli, da se bo mladina spremenila zaradi tistih par mesecev od doma se pa pošteno moti.
Vzgoja poteka doma. Če je malo komande doma se mladino lepo vzgoji, ne pa danes ko mularijo samo pred zaslone tlačijo.

Pojdi v Sirijo in se vojskuj, če ti je do tega. Starejšim vam je lahko govoriti naj gredo tisti mlajši v vojsko, vendar se mi zdi da gredo mnogi samo po načelu :"če sem bil jaz pa naj bo še on".
Prikaži več možnosti
    • bpavsic, mic70, Donki kong in 2 ostalim je všeč

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 875
  • Avtomobil: UFO

BMW V10 pa ti veš da lahko mirno spiš doma ponoči in greš normalno v trgovino samo zato ker vojska in policija 24 ur na dan že 5 let zapored lovi migrante ob južni meji in skrbi da se ne sprehajajo prosto po državi.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • mili je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 510
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ja, samo ne neki naborniki ki tam nočejo bit.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 409
  • Avtomobil: E39-525i & VAG

Nekaterim še ni jasno da je šlo za populistično gesto politične stranke. Enako kot z migranti, en teden zatem pa že nazaj jemat lastne besede.

Se strinjam. Ce je kdo gledal posnetek zaslisanja Tonina (ko se je slo za prostovoljce ob meji), potem veste zakaj se gre.
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 035
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

BMW V10 pa ti veš da lahko mirno spiš doma ponoči in greš normalno v trgovino samo zato ker vojska in policija 24 ur na dan že 5 let zapored lovi migrante ob južni meji in skrbi da se ne sprehajajo prosto po državi.

Seveda vem. Za to sem tudi hvaležen vojski in policiji. Vem tudi, da grem lahko k zdravniku zato ker je on zdravnik, v trgovino ker tam dela trgovka, avto peljem na servis ker tam mehanik dela.

Hočem povedat, da če se ne želim vojskovati, bom v primeru vojne koristen kot vreča krompirja, kar se tiče obrambe. In to se s parimi meseci naborništva ne bi spremenilo.

Prikaži več možnosti
    • bpavsic je všeč

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 556

Šiht, ker vem da me noben ne bo 6 mesecev čakal, nisem v državni službi... Ma ko bi bil ukaz od države pa bi lepo počakali. Sem že vprašal glede tega na šihtu pa sem dobil gkadko NE...

Ja sedaj bi šel, pred leti ko si bil naprimer 18 let star in brez službe ti pa na kraj pameti ne bi prišlo.

Tudi meni bi se zdaj zdelo fino it, ampak sem že redno zaposlen, en otrok doma, drug na poti. 10 let nazaj, ko sem končal srednjo šolo in se vpisal na fax, bi pa znorel, če bi mi kdo ukazal it služit rok...

Prikaži več možnosti
    • mili je všeč

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 840
  • Avtomobil: Passat CC

Včeri na preverjeno neki, oprostite izrazu,  peder v roza srajčki razlaga neki proti , da je to diskriminacija moških in drugače mislečih,...mi je šlo kr na bruh,...

aja in vsak lahko prostovoljno služi že sedaj od 18-28 let in dobi za 3 mesece 2100 eur neto. imajo pa zelo majhno povpraševanje ... :)

Urejal Zmago1, 11.03.2020, 08:05.

Prikaži več možnosti
    • Jerry, jjjernej in jonzi1488 uporabnikom je všeč to sporočilo

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 955
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Ja sedaj bi šel, pred leti ko si bil naprimer 18 let star in brez službe ti pa na kraj pameti ne bi prišlo.
Tudi meni bi se zdaj zdelo fino it, ampak sem že redno zaposlen, en otrok doma, drug na poti. 10 let nazaj, ko sem končal srednjo šolo in se vpisal na fax, bi pa znorel, če bi mi kdo ukazal it služit rok...

Ko sem bil 18 let star sem bil opran s strani mojih levičarskih, veganskih in hipi prijateljev in nisem maral vojske. In ja za 6 mesecev te nebi bil konec bi šel pa potem na faks...

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti
    • Jerry in mili uporabnikom je všeč to sporočilo

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

naborništvo je relikt preteklosti, uvedel ga je Napoleon da si je zagotovil število mladih ki jih je potem  poslal direkt v vojno,.....v našem času je to čista izguba časa in denarja,....

Prikaži več možnosti
    • bpavsic in Rally fan uporabnikom je všeč to sporočilo

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 955
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Kakor se pogovarjam z kolegi in znanci (21-30let) so proti naborništvu le lenuhi, lahloživci in moške pičkice pa ne leti na nobenega osebno samo povem kar sem zasledil...

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 199
  • Avtomobil: avtomatik

Kakor se pogovarjam z kolegi in znanci (21-30let) so proti naborništvu le lenuhi, lahloživci in moške pičkice pa ne leti na nobenega osebno samo povem kar sem zasledil...

:ok

LP A.

Nimam otrok, da ne bo kdo mislil, da se prepoznam v tem zapisu. Ampak dejstvo je, da so fantje dandanes le še bleda slika moške figure - pa naj bo to zaradi vzgoje (predvsem modernih mamic) ali družbe in okolja, ki je tudi čedalje bolj represivno do moških.

A bodo tile poženščeni fantiči branili našo zemljo in ali njene prebivalce? Vsi se preveč zanašamo na to, da je mir nekaj samoumevnega in večnega. Tudi naravne katastrofe so čedalje bolj prisotne in takrat tudi rabiš čim več rok, ki lahko pridejo pomagat na prizadeto območje.

Obvezno naborništvo ni bilo nič slabega - problem je v tem, da je v SV to postal cirkus, namesto resnega učenja in nabiranja kondicije. Redke so bile kasarne, kjer se je res trdo delalo (recimo Boh. Bela). Pobe je treba od prvega dne dalje zaposlit, da jim ne hodijo oslarije po glavi. Zvečer naj ves sfukan v postlo pade, pa da vidimo koliko ga bodo tankali.

Mi je pa smešno, da je to prva stvar, katere se je nova vlada lotila. Glede na vse visoko leteče plane v programu.

Bil gor. Drži.

Pa vsi, ki pišete, kako se človek kao nauči samo čevlje očisti in posteljo postlat, nimate pojma, kaj se je vse delalo v vojski, tako da prosim, da se vzdržite komentarjev.

Podpiram naborništvo v vsakem primeru :ok.

LP A.

Urejal Andy04, 11.03.2020, 09:11.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 193
  • Avtomobil: traktor

pa so vsi odslužili prostovoljno?

Prikaži več možnosti

blasfemik
blasfemik
  • Uporabnik
  • Sporočil: 6
  • Avtomobil: VW

Jugoslavija je bila Država. Imela je namensko industrijo in. 

izgrajenega toliko, da je to bilo vredno braniti, tudi z naborniki.

Slovenija je kolonija, katere lastniki sedijo v Bruslju in Washingtonu.

Ni težko ugibati kaj bi branili njeni naborniki.

Prikaži več možnosti
    • yamasaki je všeč

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 625
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Jaz sem bil nabornik 6 mesecev. Moja izkušnja naborništva ne rabimo. To je 6 mesecv stran vrženga časa, tudi postelje se ne naučiš pospravit tudi omare zložene. NAučili se nismo čisto nič novega, tudi starega ne. Gre za beden poskus nek avtoritete, pač nismo več 200 let za žlico. Če že bi mogli imet profesionalno vojsko, ki je dobro plačana z vrhunsko opremo. To šteje. Jaz kot nabornik iz prejšnjega stoletja, sem samo za strao šaro. Naborniki so tako kot če bi primerjal popoldanski tečaj za striženje nohtov in kirurga. mislim da je razlika očitna. Sema pa za močno učinkovito profesionalno vojsko.

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 234
  • Avtomobil: e90 M3

Jugoslavija je bila Država. Imela je namensko industrijo in. 

izgrajenega toliko, da je to bilo vredno braniti, tudi z naborniki.

Slovenija je kolonija, katere lastniki sedijo v Bruslju in Washingtonu.

Ni težko ugibati kaj bi branili njeni naborniki.

In se vrnemo nazaj na..... Živela Jugoslavija!!! :)

<p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt.

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 617
  • Avtomobil: bmw m3

lenuhi so edini ki majo čas za zgubljat svojih 6 mesecev v tem naborištvu kot se ga kliče, lenh itak neve da mu cajt teče. Noben ambiciozen deloven zagnan  človek ni za take bedarije,

Propalic ki so bli v vojski je v sloveniji celo morje, zgleda da ne pomaga to

Prikaži več možnosti

w12650
w12650
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: ja

Sem "malo starejši" in sem zaposlen v normalni službi in že 15 let rezervist Slovenske vojske in prostovoljni gasilec.

Sem služil naborniško vojsko in ko gledam za nazaj si rečem pa sej ni blo tak hudo..a ko sem bil v vojski pa sploh ni bilo z rožicami poslano..komandira te vsak ko ima 5 minut časa,en poveljnik ti da tako komando spet drugi drugačno in pol ne veš kdo je zdej tu nor?..po zaprisegi se stvari malenkost umirijo in se začne urjenje, kondicioniranje, izobraževanje…sem presedel več v učilnici kot v srednji šoli :) ..skoraj vsak drug vikend doma, pa še dve ali tri bataljonske vaje in pol leta je minilo. Nisem opazil nobenega pranja možganov pač nardiš kar ti rečejo in je bil mir isto kot doma ko je foter rekel mulc pejt sobo pospravit in pokosit travo:) .

Kot je nekdo pred mano rekel naj se mladina nauči vsaj postlo pospravljat in čevlje ščistit drugi ga je pa napadel da je za to odgovoren starš ne pa država je po moje brezvezno debatiranje...zakaj pa otroke pošiljamo v šolo? Sej ga lahko starši naučijo…a potem so vse ženske služile vojsko ker znajo pospravljat posteljo in cote…Vsak vzgaja otroka po svojih načelih in zmožnosti.Sam opažam pri mojem mlajšem mulcu in dveh hčerah da kar rečem se naredi načeloma brez ugovarjanja če ni kaj jasno se vpraša...isto je v vojski in pa verjetno tudi v službi kjer si zaposlen vprašaš če ti kaj ni jasno.

Pa še mnenje moje boljše polovice:

Naborništvo se more nazaj vzpostavit zaradi prevelike razvajenosti današnjih mladih pebov, ki so navajeni bivat v "hotelu mama" brez vsake odgovornosti in najmanjše obveznosti...ker jih je večina maminih sinčkov, ki se žarnice ne znajo zamenjat in jih zajtrk čaka v postelji še preden postanejo lačni. Cot jim ni treba znat pospravljat, ker namesto, da staro zložijo v omaro, jo vržejo stran in orubijo "bankomat fotra" da kupijo novo. Vezalk jim tudi ni treba znat zavezat, ker nove modne smernice tega ne zahtevajo, posteljo pa brezveze, da sploh pospravljajo, ker itak v njej kopičijo celodnevno lenobo. Večino dneva so itak gluhi in slepi za odgovornosti, pravice pa zajemajo z veliko žlico.

Pa da ne bo pomote...enako velja tudi za razvajene "barbike", ki ne znajo niti jajca spečt...tudi take bi rable večmesečni tečaj gospodinjskih opravil.

Urejal w12650, 11.03.2020, 14:42.

Prikaži več možnosti
    • Andy04 in jjjernej uporabnikom je všeč to sporočilo

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

Potem naj uvedejo naborništvo za vse, ženske 3 mesece, moški 6 mesecev, civilno 12 mesecev,..brez izjem!

Prikaži več možnosti