Skoči na vsebino

Homologacija platišč vozila iz tujine.

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
5 odgovorov v temi
audia4
audia4

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 151
  • Avtomobil: Bmw e91 320d, Bmw F31

Živjo, preden sem odprl temo sem preiskal forum, vendar nisem našel primernega odgovora. Imam pripeljano vozilo iz nemčije f31 318d 2015, v homologacijskem kartončku in COC je vpisana samo dimenzija 205/60/16. Kontaktiral sem bmw slovenija poslali so mi obrazec, vendar nimam pojma kaj izpolnit in posledično plačat. Po telefonu mi ni znala točno razložiti. Ali je kakšna druga opcija, dobit kje TUV in homologirati tako. Feltne so replika bmw 422 18 col 225/45. Hvala za pomoč

Pripete slike za predogled

• Screenshot_20200311_164310_com.google.android.apps.docs.jpg
Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 947
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Pomoje obkrožiš D), potem dobiš potrdilo za vse dimenzije, med njimi bo verjetno tudi 225/45R18.

Urejal DJ Falco, 11.03.2020, 16:48.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

audia4
audia4

Novinec

• Uporabnik

In to me bo stalo 100 evrov, cenejše varijante ni?
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 295
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

In to me bo stalo 100 evrov, cenejše varijante ni?

Če je to predrago lahko prodaš ta platišča in kupiš nekaj v 16 colah. Verjetno ti bo še kak Eur ostal.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti
    • MiranK, DJ Falco in Bmwe46mb uporabnikom je všeč to sporočilo

audia4
audia4

Novinec

• Uporabnik

Ja pa še 50 homologacija, zdi se mi nategunsko plačevat za nek uradni dopis, če imam na voznikovih vratih nalepko z vsemi dimenzijami/tlakom, ki so predvidene za moje vozilo. Sej logično, da za tako vozilo ne more biti samo ena dimenzijia. Valda raj poberejo 100ko, da si en gospod v pisarni vzame 3min časa in v wordu v že izpolnjen obrazec vpiše mojo VIN in mi pošlje na mail. Kraja pri belem dnevu! Mi ni problem plačat nekoga, ki si pošteno zasluži in za tak znesek leži 5 ur pod avtom in se umaže. Bom poiskal drug način...
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 759
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Važno je, da boš v našem homologacijskem kartončku imel vpisane potrebne dimenzije pnevmatik... kaj ti koristi, da imaš vpisana platišča, če jih ne smeš uporabljati :skrbast

Replika platišč ti BMW Slovenija ne bo pomagal homologirati... za to boš rabil papir dotičnih platišč, od proizvajalca.

Jaz bi v homologacijo ob uvozu vsekakor dal vpisati dodatne dimenzije pnevmatik, katere je BMW predvidel za tvoj model, in za katere so že tovarniško homologirana vsa pripadajoča tovarniška platišča.

Če boš delal kasneje, boš imel več stroškov.

Če na internetu ne najdeš certifikata za tvoj avto, je žal edina pot, tisti obrazec in točka D...

Moje mnenje.

Urejal LEO37, 12.03.2020, 06:41.

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti