Skoči na vsebino

Iščem ustrezen okvir za registrsko tablico

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
24 odgovorov v temi
timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 307
  • Avtomobil: v srcu e39

Pozdravljeni! Pred par tedni sem kupil novo “karjolo”, jo registriral, sedaj pa imam problem, ker noben okvirček za tablico ne paše :frown prilagam slike za lazjo predstavo o problemu, kupil sem ze 4 sete okvirckev in noben ne paše, tako da če ima kdo predlog, prosim, ne odlaševati..

Aja, gre za lancia lybra SW

BF60DDFC-E09F-4135-9943-20C510838815.jpeg

09B6D1B7-EB75-48AC-AAD9-24B6F6A0C5FA.jpeg
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 840
  • Avtomobil: Passat CC

potem pa prilepi ane,. ali z olfičem odreži del okvirčka,..mislim nisem vedel da virus tudi možgane upočasnjuje :)

Prikaži več možnosti
    • airmike je všeč

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 817
  • Avtomobil: Nemški

Tessa trak za zunanjo uporabo, vsak merkur, bauhaus ga ima. Nalepis in imas mir, pa se 100% lepse izgleda. Jaz v življenju nisem imel okvirčkov na avtih. :napaka
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Cuore Sportivo
Cuore Sportivo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 275
  • Avtomobil: E46 Compact

Jaz dajem ponavadi nete v kombinaciji z lepilnim trakom.Sem pa imel lybro in en ozek okvirček, mislim pa je bil en tak, kateri gre tablica potem zeloooo težko ven oziroma jo skriviš pri tem. Kako se mu reče in kje bi ga dobil se mi pa ne sanja.

Aja, netanje je dovoljeno; 35. člen, 5 odstavek zakona o motornih vozilih:

Registrske tablice morajo biti pritrjene tam, kjer je to predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite. Registrske tablice so lahko prikovičene, privijačene ali kako drugače čvrsto pritrjene.

Alfa Romeo - Cuore Sportivo per sempre
Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik

potem pa prilepi ane,. ali z olfičem odreži del okvirčka,..mislim nisem vedel da virus tudi možgane upočasnjuje :)

Zgleda res, je bila tvoja mama kužna vseh 9 mesecev preden te je rodila... mislim jaki si ti frajer tu na bmw forumu :rofl

Tessa trak za zunanjo uporabo, vsak merkur, bauhaus ga ima. Nalepis in imas mir, pa se 100% lepse izgleda. Jaz v življenju nisem imel okvirčkov na avtih. :napaka

Hvala, sem uporabil to na prejšnjem italijanu, vendar je problem potem odstranit tablico iz vozila, nazadnje mi jo je klepar zvil zaradi tega traka (je pa res da sem prekril 80% tablice z tem trakom, da ja nebi odpadla).

Jaz dajem ponavadi nete v kombinaciji z lepilnim trakom.Sem pa imel lybro in en ozek okvirček, mislim pa je bil en tak, kateri gre tablica potem zeloooo težko ven oziroma jo skriviš pri tem. Kako se mu reče in kje bi ga dobil se mi pa ne sanja.

Aja, netanje je dovoljeno; 35. člen, 5 odstavek zakona o motornih vozilih:

Tako je, tudi jaz ko sem kupil avto je imel en okvirček z tablico nameščen, ampak ker sem jih mogel zaradi prepisa odstranit, ni šla lepo dol, in sem vtrgal okvirček in tablico, tako da nekaj zagotovo mora pasati. Ko sem šel danes na pooblaščen fiat/alfa/lancia servis, mi je rekel gospod, da nimam pravega branika na avtu :rofl karkoli to pomeni.... 

Vidiš super, tega pa nisem vedel da jih lahko vijačiš, koliko sem to nazadnje zasledil je bilo prepovedano vrtanje tablic oziroma kakršnokoli drugo poškodovanje, tako da se zato nisem spustil v to. zgleda mi res ne preostane druga....

Hvala vsem za info

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 898
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Branik je odbijač.

Prilepi tablico z manj traku, pa bo.

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik

Branik je odbijač.

Prilepi tablico z manj traku, pa bo.

Vem, saj zato ravno, če pogledaš sliko v prvem postu, lahko z dokaj laičnim očesom opaziš da je tablica pritrjena na prtljažna vrata / zadnjo havbo, tip iz pooblaščenca pa mi z grenkim frisom pribije da ne paše zaradi odbijača okvir.... kaj je branik sem pa razumel, hvala vseeno za prevod... sem se zdaj spomnil, da bo malo težje zalepit tablico z trakom, ker ima iz havbe tista dva "štifta", ki sta namenjna vijakom, ampak sta dober centimeter oddaljena od same havbe, to pa nevem kako bo prijelo, ven pa jih tudi nebi trgal ker je napokan lak okoli njiju. Bom verjetno kar prevrtal tablico, privil z vijakom, potem pa dal preko bele čepke, kot imajo nemci ponavadi na sprednjem delo... 

Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 556

kar lepo kovice daš, pa lahko zadaj še malo gume (naprimer šlauf od bicikla) toliko da ne vibrira, ko zabiješ vrata...

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

Cuore Sportivo
Cuore Sportivo

Začetnik

• Uporabnik

Pomoje je težava v tem, da je večina Lybr prišla rabljenih iz ITA, oni imajo pa manjše tablice.

Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik

Pomoje je težava v tem, da je večina Lybr prišla rabljenih iz ITA, oni imajo pa manjše tablice.

Tako je, tudi moja je iz italije, sam a nimajo samo sprednje tablice manjse? Pa tudi ce, prej je bil gor okvircek z slovensko tablico, zdaj pa okvircka nobenega ne spravim gor, zato sem ravno odprl temo, ce je imel se kdo podoben primer ter ce je kje dobil “nizji” okvircek
Prikaži več možnosti

Cuore Sportivo
Cuore Sportivo

Začetnik

• Uporabnik

Sem enkrat imel en ita okvirček in je nižja in ožja. Sicer ne veliko, a se pozna.

Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik

Sem enkrat imel en ita okvirček in je nižja in ožja. Sicer ne veliko, a se pozna.

Zanimivo, na pogled si nebi mislil... samo vseeno mi negre v racun, sej so se tudi pri nas lancie tudi prodajale, pa so verjetno vse dobile okvircek in tablico pri prvi registraciji, pa dvomim da so bili taki problemi z tem pred 20 leti...
Prikaži več možnosti

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 484
  • Avtomobil: V8

Star si 22, vzami izvijač in okvir, in ga preko plastike zasravfaj v obe luknji na vratih od prtlažnika, potem v okvir vstavi tablico.

#zanabornistvo.
Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik

Star si 22, vzami izvijač in okvir, in ga preko plastike zasravfaj v obe luknji na vratih od prtlažnika, potem v okvir vstavi tablico.
#zanabornistvo.

Ti pa 30, pa ocitno neznas brat.... #zavdrugirazredosnovnešole
Prikaži več možnosti

Cuore Sportivo
Cuore Sportivo

Začetnik

• Uporabnik

Drugače je celo možno, da je cela ta "letvica" drugačna.

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 075
  • Avtomobil: star Bmw

Jes mam predloge
-zamenjaš avto
-zamenjaš haubo
-odrežeš okvir
-prišraufaš tablico
-zalepiš tablico
ali se voziš brez tablice
Drugo ne obstaja
Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa dvojni trak daj, da prideš čez čepe.
Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik

Drugače je celo možno, da je cela ta "letvica" drugačna.

Sem tudi to že gledal, ker je fuuul dosti teh "letvic z lučkami" na ebayu, možno da je za vsako regijo drugačna, punca je na nemškem A3 imela sprednjo tablico tako noter, da je malenkost prekrival zeleni rob, pa ji je hotela policistka napisati 300€ kazni brez polovičke :frown ... Glede na italijanske rešitve, se nebi čudil, če je tudi tu tako :rofl

Pa dvojni trak daj, da prideš čez čepe.

Sma lepila kolegu na C karavanu tako, je imel isto te čepe na zadnji havbi (njemačko poreklo vozila), pa tudi 3 plasti niso pomagale, tako da se mi zdi to bolj polovična rešitev....

Še najraje bi našel tak okvir, ki paše, ker to lepljenje je samo sranje potem, je pa res da lepše zgleda...

hvala vsem za konstruktivna mnenja in predloge..

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Lahko pa rešiš, kakor imam jaz na svojem. Eno ploščo prišraufaj gor namesto okvirčka, tablico pa prilepi na to ploščo.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 677
  • Avtomobil: Ni (več) BMW

Tale "okvir" 100% paše: https://www.clipitea...nnzeichenhalter

Pazi, obvezno je potrebno naročiti za velikost za avstrijske tablice in ne nemške, ker so nemške ožje, kot naše (in avstrijske)

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.