Skoči na vsebino

Zabasan izpusni siszem bmw e60

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
95 odgovorov v temi
Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 314

ok danes probam po sluzbi. Drugace v meniju se res moras pomatrat, da najdes okoli pihanja toplo ali mrzlo. Torej prizgem avto, nato gumb AC in temperaturo obrnem na mrzlo, nato pa se v meniju spremenim crtice z toplega na hladno in bo mogla delat ce je plina. Ce sem pravilno razumel.

Prizges avto—> kliknes auto tipko za klimo—> zavrtis idrive gumb do konca levo na 4 modre crtice in potem bi mogla delati. Potem imas pa dr zraven teh crtic moznost izbire nacina pihanja soft, intensive pa se nekaj nevem iz glave...
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 852
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Tako je pri faceliftu, pri pre-faceliftu pa je treba iti rocno v meni - climate, air distribution, pa pri clovecku kvadratek nastimas na modrega. ;) 

Prikaži več možnosti
    • Bimmer-MB je všeč

Samram1
Samram1
  • Uporabnik
  • Sporočil: 71

Tako je pri faceliftu, pri pre-faceliftu pa je treba iti rocno v meni - climate, air distribution, pa pri clovecku kvadratek nastimas na modrega. ;)

vse probal a ocitno nekaj ne stima. Upam pa da jo je treba samo napolnizi. Vseeno hvala za pomoc
Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 054
  • Avtomobil: LEPO

Saj naslednji teden bo hladno...ti pa res nimaš sreče z BMW.

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 830
  • Avtomobil: E61 535D

To sem bil najbolj srečen, ko sem zamenjal iz preFL klima enote na FL. Na vsaki strani samo stisneš gumb in si nastaviš smer pihanja, z idrive krogom pa uravnavaš toploto, spoh ne rabiš v meni hodit  :laugh  PreFL klima enota je najbolj glupa klima enota, ki sem jo v življenju videl  :crazy  Kaj je BMW razmišljal, ko je to delal  :fight

Prikaži več možnosti
    • Bimmer-MB je všeč

sema318is
sema318is

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 292
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Ja PFL auto. klima, je res smotana, dejansko mi je bolj vsec navadna rocna klima, v manj kot sekundi si lepo vse nastimas kakor ti pase, pr auto. pa se mors zajebavat pa cajt zgublat.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 825
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

... enkrat in nikoli vec.

Res zoprno, ja :laugh

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

Samram1
Samram1
  • Uporabnik

Saj naslednji teden bo hladno...ti pa res nimaš sreče z BMW.

He ocitno se me smola res drzi, ampak to je v primerjavi z zadevo, ki jo se cakam navadno popravilo ali iztrosen plin, ki ga je treba samo napolnit
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 830
  • Avtomobil: E61 535D

Ja PFL auto. klima, je res smotana, dejansko mi je bolj vsec navadna rocna klima, v manj kot sekundi si lepo vse nastimas kakor ti pase, pr auto. pa se mors zajebavat pa cajt zgublat.

Nimaš v E6x ročne klime, obe sta avtomatski ;)

Prikaži več možnosti

sema318is
sema318is

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 292
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Nimaš v E6x ročne klime, obe sta avtomatski ;)

Ve se kaj mislim.

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

semson
semson

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 284
  • Avtomobil: BMW 530d M-optik

Eno podrocna in dvo podrocna obe sta pa AUTO
Prikaži več možnosti

Samram1
Samram1
  • Uporabnik

Zanima me sledece:
Ko je odstranjen dpf filter in reprogramiran, ali momora biti racunalnisko blindiran tudi egr, oz je to pogojeno eno z drugim ali pa ne? Ker nevem kako naj vem, da je poleg odstranjenega dpf-ja odstranjen oz zaprt tudi ege ventil? Kako se to preveri?
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 852
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Ni pogojeno, to sta dve loceni funkciji. Z membrane EGR ventila potegni cevko, in ce je na cevki med delovanjem motorja na prostem teku podtlak, potem je EGR aktiven, sicer ne.

Urejal zok, 24.03.2020, 07:13.

Prikaži več možnosti

semson
semson

Novinec

• Uporabnik

Na moji e60 530da 160kw 04,sem obnovil sobe (bile so zelo boge) opravil oljni servis avto dela v nulo pospesuje kot mora vse ok. Problem je da kadi crno Vinder ki je obnavljal sobe mi je rekel da je zabit katalizator in naj se nekaj casa vozim najbolje neke relacije da spremljam ce bo prenehalo kaditi,ce nebo je rekel da se vrnem nazaj da mi bo zbil katalizator. Vozilo nima dpf je ze serijsko brez.
Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 489
  • Avtomobil: E91 320d xd

Na moji e60 530da 160kw 04,sem obnovil sobe (bile so zelo boge) opravil oljni servis avto dela v nulo pospesuje kot mora vse ok. Problem je da kadi crno Vinder ki je obnavljal sobe mi je rekel da je zabit katalizator in naj se nekaj casa vozim najbolje neke relacije da spremljam ce bo prenehalo kaditi,ce nebo je rekel da se vrnem nazaj da mi bo zbil katalizator. Vozilo nima dpf je ze serijsko brez.

Če kadi črno ,baje , pomeni da mešanica goriva ni vredu,al pa da ni tapravo olje notr..in na koncu je bila pocena ena cev od interkulerja al kaj je že...
Gre se pač za e46..in kadi samo pri pospeševanju..
Prikaži več možnosti

Samram1
Samram1
  • Uporabnik

Če kadi črno ,baje , pomeni da mešanica goriva ni vredu,al pa da ni tapravo olje notr..in na koncu je bila pocena ena cev od interkulerja al kaj je že...
Gre se pač za e46..in kadi samo pri pospeševanju..

Ja lahko, da je tudi do napacnega olja in da zato tudi kadi. Pri meni kadi samo zjutraj in to prvih 15 min voznje in to bel dim, kot bi bil nekje zabasan. Ko se avto ogreje pa nekadi prakticno nic. Po mnenju mehanika in vpogled z testerjem napak nima, je pa avto za zjagat par tisoc kilometrov in bo zadeva sciscena. Vsaj upam.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 825
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Pri meni kadi samo zjutraj in to prvih 15 min voznje in to bel dim, kot bi bil nekje zabasan. Ko se avto ogreje pa nekadi prakticno nic. 

Beli dim ne more biti ne od goriva, ne od olja... to je najverjetneje samo kondenz, ki hlapi iz izpuha, ko se le ta zjutraj ogreje, v kombinaciji z nizkimi temperaturami zraka (če ti ne zmanjkuje antifriza, seveda. V tem primeru imaš resno težavo in ne bo dolgo kadilo).

Avto zapelji na daljšo vožnjo, da gre voda ven iz izpušnih loncev.

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

Samram1
Samram1
  • Uporabnik

Naj cisto natancno opisem primer. Avto najprej ni sel nikamor, ze kupljen tak. Nato pa, tester in odpravljanje napak. Navecja napaka je bila senzor za pritisk goriva. Koliko casa to ni delalo nevem,ampak je ze takrat kar dosti kadil. Po menjavi senzorja avto bistveno manj kadi in bistveno bolj gre, a se vedno kadi. Sedaj pa, ko ga zjutraj prizgem na mestu avto pac kadi in se unese a verjetno zaradi kondenza, kar je normalno. Ko pa se grem peljat pa ob dodajanju gasa se za mano vidi bel dim in to konkretno. Ko pa se cisto ogreje pa ne kadi vec. Je pa meni motece in mislim, da je avto dolgo vozen v rezervnem programu, in, da se bo skozi daljse voznje izcistil. Sedaj preverjam tudi termostat in delovno temperaturo, kar mi pa kljub pravilnem postopku v meniju ne pokaze temperature, in ne na obratomeru se ne znajdem kako se vidi skalca za temp. Zelo slaba lastnost, da nima cagra kot vecina avtov. Se fičko je imel
Prikaži več možnosti

semson
semson

Novinec

• Uporabnik

Pri meni kadi samo ob pospesevanju. Ce ga pa pozenem ene 3x zapored potem tretjic nepokadi nic, prvic je crn gost oblak drugic malo manj tretjic nic
Prikaži več možnosti

Samram1
Samram1
  • Uporabnik

Pri meni kadi samo ob pospesevanju. Ce ga pa pozenem ene 3x zapored potem tretjic nepokadi nic, prvic je crn gost oblak drugic malo manj tretjic nic

Ko se rece normalno za dizla. Pri meni ko se segret, sicer nevem na kaksni temperaturi je, a po doloceni voznji, ko ga pritisnem pa nekadi nic ne belo in ne crno.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.