Skoči na vsebino

P: E46 330i touring notranjost

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
32 odgovorov v temi
loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 354
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Je originalen nadomesten del, narejen za ta motor in ta model avtomobila za trg iz EU, ki spoštuje EURO norme in celoten izpušni sistem tudi ustreza EURO3 normam. Če hočem lahko grem pri nas na BMW servis, pa to naročim novo in mi bodo dobavili. To je tako, kot da dam na avto M vzmeti in stabilizatorje, mi jih tudi ni treba homologirat, pa čeprav moj avto ni prišel z njimi iz tovarne, še vedno je to originalen nadomestni del za moj avto, čeprav drugačen od tistega, ki je bil provgradni.

Pri temu Schmiedmannu pa v opisu izdelka lepo piše: Please note: The system is not E-marked!

Schmiedmann katalizator iz tega kompleta sicer, če se prav spomnim, je narejen po EURO3 standardu in ima odtisnjeno tudi ustrezno E- oznako, zato je legalen. Športni kolektor, pa ni. In vsakomur, ki ima vsaj malo pojma o avtomobilih in bo dvignil havbo, bo takoj jasno za kaj gre. Takšne predelave moraš vpisat v homologacijski karton in tega kolektorja ne moreš, ker nima ustreznega certifikata. In tudi še nisem nikoli videl športnega kolektorja, ki ki bi se ga dalo vpisat. Meni ni vredno tvegat za par konjev več, da ostanem brez avta, ko je najmanj potrebno, ker me je ustavil en policaj, ki se spozna in je dosti zajeban, da me bo za to tudi zašil.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 871
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

Še kaj bolj norega imajo homologirano ne samo izpušni kolektor... Vse se da.
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 101

Je originalen nadomesten del, narejen za ta motor in ta model avtomobila za trg iz EU, ki spoštuje EURO norme in celoten izpušni sistem tudi ustreza EURO3 normam. Če hočem lahko grem pri nas na BMW servis, pa to naročim novo in mi bodo dobavili. To je tako, kot da dam na avto M vzmeti in stabilizatorje, mi jih tudi ni treba homologirat, pa čeprav moj avto ni prišel z njimi iz tovarne, še vedno je to originalen nadomestni del za moj avto, čeprav drugačen od tistega, ki je bil provgradni.

Pri temu Schmiedmannu pa v opisu izdelka lepo piše: Please note: The system is not E-marked!

Schmiedmann katalizator iz tega kompleta sicer, če se prav spomnim, je narejen po EURO3 standardu in ima odtisnjeno tudi ustrezno E- oznako, zato je legalen. Športni kolektor, pa ni. In vsakomur, ki ima vsaj malo pojma o avtomobilih in bo dvignil havbo, bo takoj jasno za kaj gre. Takšne predelave moraš vpisat v homologacijski karton in tega kolektorja ne moreš, ker nima ustreznega certifikata. In tudi še nisem nikoli videl športnega kolektorja, ki ki bi se ga dalo vpisat. Meni ni vredno tvegat za par konjev več, da ostanem brez avta, ko je najmanj potrebno, ker me je ustavil en policaj, ki se spozna in je dosti zajeban, da me bo za to tudi zašil.

Pri moji bivši 330ci so se na tehničnem vsako leto vtaknili v M3 lonec, ki je bil original BMW s kataloško številko, športnih izpušnih kolektorjev (supersprint kopija) pa nihče ni omenjal nikoli. Preveč te skrbi :ok

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 575
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pri moji bivši 330ci so se na tehničnem vsako leto vtaknili v M3 lonec, ki je bil original BMW s kataloško številko, športnih izpušnih kolektorjev (supersprint kopija) pa nihče ni omenjal nikoli. Preveč te skrbi :ok

Tipično.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja tako pač je. Sam sem pri teh stvareh previden. Sploh, če gre za avto, ki ga rabiš za v službo vsak dan. Pač nočem tvegat zaradi par konjev, da ostanem brez njega. Mi to ne pomeni toliko. Tehnični niso takšen problem, kot kakšen policaj, ki se lahko v to zapiči.

En me je enkrat recimo gnjavil zaradi belih lučk na fiesti, naj pokažem homologacijo. Pa sem se naredil budalo, kao da nima pojma, kaj bi sploh rad od mene in kaj je to homologacija. Da te luči so bile že ob nakupu avta gor in je avto že vrsto let v družini, pa na tehničnem niso nikoli rekli, da so luči neizpravne, torej so izpravne. Pa me je spustil, ampak sem še isti dan vseeno dal originalne nazaj gor, ker naslednjič pri katerem drugem, se pa lahko naslednjič ne bi izmazal z igranjem budale. Je neumno zaradi enih lučk imet izredni tehnični in vse stroške povezane z njim.

Zapičili so se mi policaji enkrat tudi v Magnflow lonec in to, ko sem se v nedeljo peljal po zajtrk in najmanj pričakuješ, pa so šli zaradi tega z lučkami za mano, prepričani da na tej stari jajci tega sigurno nimam vpisanega. Ker sem imel, so se lahko samo z dolgo surlo pobrali.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ja tako pač je. Sam sem pri teh stvareh previden. Sploh, če gre za avto, ki ga rabiš za v službo vsak dan. Pač nočem tvegat zaradi par konjev, da ostanem brez njega. Mi to ne pomeni toliko. Tehnični niso takšen problem, kot kakšen policaj, ki se lahko v to zapiči.

En me je enkrat recimo gnjavil zaradi belih lučk na fiesti, naj pokažem homologacijo. Pa sem se naredil budalo, kao da nima pojma, kaj bi sploh rad od mene in kaj je to homologacija. Da te luči so bile že ob nakupu avta gor in je avto že vrsto let v družini, pa na tehničnem niso nikoli rekli, da so luči neizpravne, torej so izpravne. Pa me je spustil, ampak sem še isti dan vseeno dal originalne nazaj gor, ker naslednjič pri katerem drugem, se pa lahko naslednjič ne bi izmazal z igranjem budale. Je neumno zaradi enih lučk imet izredni tehnični in vse stroške povezane z njim.

Zapičili so se mi policaji enkrat tudi v Magnflow lonec in to, ko sem se v nedeljo peljal po zajtrk in najmanj pričakuješ, pa so šli zaradi tega z lučkami za mano, prepričani da na tej stari jajci tega sigurno nimam vpisanega. Ker sem imel, so se lahko samo z dolgo surlo pobrali.

To je zato, ker si imel predelave, ki so vidne (in slišne) na zunaj. Jaz imam na ven vedno avto popolnoma stock, pod haubo pa včasih... hehe, presenečenje. In me še ni ustavil in rekel za homologacijo, nikoli ;) Nazadnje je samo številke karoserije pogledal če se ujemajo s tablicami, ampak to je bil nek specialni policaj (inšpektor), pa na polno sem sekal križišče pol metra njemu pred nosom - z reno 5, več kot 20 let nazaj :rofl Če se mu dobesedno v fris ne zakantaš in če je zunaj vse serijsko, ne boš imel nikoli težav ;)

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Po moje je tudi tista Schmiedmann zadeva kar slišna od zunaj. Bolj kot pa to, kar bom sam naredil.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Po moje je tudi tista Schmiedmann zadeva kar slišna od zunaj. Bolj kot pa to, kar bom sam naredil.

Težko rečt preden se jo zmontira ampak ja, zna bit. No saj če imaš zadnji lonec športen in homologiran lahko vedno rečeš da je zaradi tega glasen, če ga nimaš je pa pizdarija.

Prikaži več možnosti

Matthew
Matthew

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 211
  • Avtomobil: E34/E46/E36

Slike sedežev prosim

E34 je kot razvajena mlada gospodična, neprestano rabi pozornost in drage igračke...

Prikaži več možnosti

M dreamer
M dreamer

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 084
  • Avtomobil: BMW E36 1.8ist

Pozdravljeni se opravičujem za zamudo slike bodo še letos marca - bom poslikal jutri  :frown .

Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 243

Nope. Z volanom na desni, imajo vsi M52TU motorji katalizatorje na podvozju

A to za desnim volanom mislis samo na e46 torung karoserije?

Urejal RALLIART, 31.03.2020, 12:41.

Prikaži več možnosti

M dreamer
M dreamer

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 084
  • Avtomobil: BMW E36 1.8ist

evo slikice

Pripete slike za predogled

• 20200331_164853.jpg
  • 20200331_164817.jpg
  • 20200331_164825.jpg
  • 20200331_164842.jpg
  • 20200331_164832.jpg
  • 20200331_164846.jpg
Prikaži več možnosti

Maticjes
Maticjes
  • Uporabnik
  • Sporočil: 163

evo slikice

Cena notranjih letvic (imitacije usnja) plus na volanu ?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.