Skoči na vsebino

Čakanje na domu in odpuščanje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
36 odgovorov v temi
Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 024
  • Avtomobil: rižota

Če te napotijo na čakanje na domu zaradi trenutnih razmer, ali to lahko vpliva na izgubo službe v prihodnje? Npr. če bi v prihodnje odpuščali, je delavce, ki so že zdaj na čakanju, kaj lažje odpustiti? Je zaposlenega, ki je na čakanju, kaj lažje odpustiti od nekoga, ki npr. koristi dopust?

Hvala za odgovore

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 875
  • Avtomobil: BMW logicno

Vsakega se danes , da odpustiti, tako ali drugače. Vsekakor , če se želiš prikupiti delodajalcu, greš lahko na dopust, ni pa nihče v prednosti za odpust, če je na čakanju.....

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 124

Če greš kot delavec na čakanje, nima delodajalec stroškov z delavcem. Veliko delodajalcev daje sedaj na čakanje zaposlene.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 448
  • Avtomobil: new age e39

20% ima stroška
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 276
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT

Jst sm bil ponedeljek in torek na "čakanju" zdj pa do konca tedna kurim + ure. Drug teden pa v službo.

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 124

20% ima stroška

Aja, no super :beer

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 224
  • Avtomobil: LPP Urbana

20% ima stroška

Kako 20%? Niso rekli, da v celoti to krije zzzs?

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 949
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Situacija je sledeča:

- na čakanje te lahko da delodajalec iz poslovnega razloga. Ta razlog je isti kot pri odpovedi pogodbe iz poslovnega razloga. To je torej presoja delodajalca, da te več ne potrebuje, vendar pa te še bo, zato te da samo na čakanje, namesto da te odpusti. Pa če bi te odpustil, bi ti moral izplačati odpravnino. 

- v času čakanja dobivaš kot delavec 80% nadomestilo plače, seveda ne dobivaš malice in prevoza. 

- država bo povrnila delodajalcu, če bo ta za to zaprosil, 60% tega zneska, po sedanjem osnutku zakona. 

- po novem predlogu vlade pa bo povrnila ta strošek delodajalcu v celoti. 

Če bo delodajalec uveljavljal subvencijo, teh delavcev ne bo mogel odpustiti 6 mesecev. Po sedanjem osnutku zakona. Se pa baje tudi tu pripravlja sprememba. 

Če koga zanima mu lahko pošljem pregled trenutnih ukrepov in možnosti za delodajalce. Oziroma lahko pripnem, če lahko pripnem kak večji .pdf?

LP Nejc

Prikaži več možnosti
    • perobmw je všeč

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 653
  • Avtomobil: star

Se jaz bi dvignil roko. Imam d.o.o. katerega sem lastnik in direktor. Zaposleni smo 4je vkljucno z mano. Ali lahko dam 2 mehanika in sebe na cakanje, ta tretjega mehanika bi pa obdrzal normalno in bi normalno delal tistega malo kar je?
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 928
  • Avtomobil: --------:)

Kdo bo pa direktor? Ce si ti na cakanju .. Samo razmisljam.
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 653
  • Avtomobil: star

Saj zato sprašujem. Ne zdi se mi fer da dam vse delavce na čakanje sam bi pa bil še vedno na plačilni listi a enega mehanika od 3 bi pa rabil recimo realno 4 dni na teden... Moje delo je pa itak narejeno v vsakem primeru ali je odprto ali zaprto. Jaz sem 24/7 na razpolago in več ali manj stalno na firmi in tako bi bilo še naprej... ker moje ure itak niso pomembne... ne želim obremenit podjetja po nepotrebnem. ker jaz bi si mogu itak izplačat vsak mesec ene 100 nadur in 20+ dni starega dopusta ki je šel rakom žvižgat pa mi to ni v interesu

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • bozzicek je všeč

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj zato sprašujem. Ne zdi se mi fer da dam vse delavce na čakanje sam bi pa bil še vedno na plačilni listi a enega mehanika od 3 bi pa rabil recimo realno 4 dni na teden... Moje delo je pa itak narejeno v vsakem primeru ali je odprto ali zaprto. Jaz sem 24/7 na razpolago in več ali manj stalno na firmi in tako bi bilo še naprej... ker moje ure itak niso pomembne... ne želim obremenit podjetja po nepotrebnem. ker jaz bi si mogu itak izplačat vsak mesec ene 100 nadur in 20+ dni starega dopusta ki je šel rakom žvižgat pa mi to ni v interesu

Moje mnenje je, da direktor (če je samo en direktor) ne more na čakanje. Ker, če bi šel na čakanje, kdo bi ga pa poklical iz čakanja? Poleg tega je direktor, ki je hkrati tudi lastnik, vedno zavarovan, četudi nima sklenjene pogodbe o zaposlitvi v lastnem podjetju.... Tudi obrazložitve pri subvencijah za čakanje v 2008 so šle v to smer, kako bo pa 2020 pa še ne vemo...

Kar se plačilne liste tiče, pa daš potem neto plačo nazaj v podjetje, če te to muči... 

LP

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 301
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Kaj narediti v majhnem d.o.o. ko ni jasno ali bo delo steklo po teh 3 mesecih? Dati delavcem odpoved iz poslovnih razlogov  in izpustiti subvencioniranje čakanja na delu ali pa uporabiti ta interventni zakon, za katerega nihče ne ve kaj bo boljšega ali slabšega prinesel od trenutno znanega?

Direktor bi po nekem primeru lahko šel na čakanje, če je zaposlen  kot delavec 01, če pa je striktno 04 pa ne,  je pa v nekem konfliktu ...  tako sem slišal... Upam, da bo interventni zakon tudi to uredil, da bo uredil tudi za ta primer?

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 004
  • Avtomobil: vse po malem

Kako bi pa opravljal delo direktorja in kar si do sedaj če si na čakanju in te plačuje država?

Kaj narediti v majhnem d.o.o. ko ni jasno ali bo delo steklo po teh 3 mesecih? Dati delavcem odpoved iz poslovnih razlogov  in izpustiti subvencioniranje čakanja na delu ali pa uporabiti ta interventni zakon, za katerega nihče ne ve kaj bo boljšega ali slabšega prinesel od trenutno znanega?

Direktor bi po nekem primeru lahko šel na čakanje, če je zaposlen  kot delavec 01, če pa je striktno 04 pa ne,  je pa v nekem konfliktu ...  tako sem slišal... Upam, da bo interventni zakon tudi to uredil, da bo uredil tudi za ta primer?

Kaj je lahko bolšega kot interventni zakon.Zaposleni na čakanju dobijo celoto od države in podjetje v primeru zagona kader zagotovljen!

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Če bo delo steklo je to ok, kaj pa če se bo stvar še vlekla? Zaposlenih ne boš smel odpustiti, plačati seveda boš moral. Če bi bili na zavodu, bi jih lahko kljub temu pogodbeno zaposloval za čas potrebe po delu?

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 004
  • Avtomobil: vse po malem

Če bo delo steklo je to ok, kaj pa če se bo stvar še vlekla? Zaposlenih ne boš smel odpustiti, plačati seveda boš moral. Če bi bili na zavodu, bi jih lahko kljub temu pogodbeno zaposloval za čas potrebe po delu?

Ja na čakanju jih imaš dokler bo v veljavi zakon in potem vidiš če zalaufa akcija in čene pa potem potaljaš odpovedi.

Ja če jih daš takoj na zavod a misliš da te bodo čakali in bli zvesti.Lahko dobijo neki drugega in pol je jeba kader!

Prikaži več možnosti

outsider
outsider

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 418

Ja na čakanju jih imaš dokler bo v veljavi zakon in potem vidiš če zalaufa akcija in čene pa potem potaljaš odpovedi.
Ja če jih daš takoj na zavod a misliš da te bodo čakali in bli zvesti.Lahko dobijo neki drugega in pol je jeba kader!

Ce jih das na cakanje in koristis drzavno pomoc, jih potem 6 mesecev ne smes odpustit.
Podobna situacija je pri nas, manjsi doo s 6 zaposlenimi, sektor, ki bo najvec casa brez dela, se še vedno nismo odlocili kaj bomo. Zaenkrat nismo se v stiski z izplacili plac in stroskov, ampak najverjetneje ne bo zadostovalo do konca te “krize”, kjer seveda nihce ne more napovedati konca.
Prikaži več možnosti
    • berni je všeč

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Nekako se iz zapisanega  ne znajdem ali govori, da se ne sme dati odpoved 6 mesecev od začetka  ali 6 mesecev od pretečenih  mesecev čakanja po interventnem zakonu.

Prikaži več možnosti

bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 280
  • Avtomobil: E30 318IS

Ti se kr na @Mrcino obrni, je tudi naš hišni pravnik (za avtohišo), brez njega bi mojože že živčnega fasal, tako pa vedno najde rešitev...

Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik

Nekako se iz zapisanega  ne znajdem ali govori, da se ne sme dati odpoved 6 mesecev od začetka  ali 6 mesecev od pretečenih  mesecev čakanja po interventnem zakonu.

Šest mesecev od začetka čakanja, po zaenkrat veljavni ureditvi. 

Bodo to baje spremenili, ampak ni še točno znano. 

LP

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.