Skoči na vsebino

Filter kabine - kateri je najboljši

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
28 odgovorov v temi
davieM
davieM

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 43
  • Avtomobil: BMW 120d

Pozdravljeni,

za svojo e91 320d sem kupil nek cenejši filter kabine, kao z aktivnim ogljem, ampk morm rečt da je občutek kot da filtra sploh nimam... 

Z ženo se ponavadi voziva v službo v jutranjih in popoldanskih gužvah in zelo pomembno je da filter filtrira v največji možni meri izpušne pline ki bi jih drugače vdihovala...

Prosim vas da share-ate proizvajalca filtrov s katerim ste ZELO zadovoljni.

Predvsem me zanima za kabinski filter, ampak debata se lahko razvije tudi v splošni smeri - na vse filtre.

(v kolikor tema že obstaja vas prosim za link, sam je nisem našel)

Lp

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 282
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Mislim da ni filtra ki bo nevtraliziral vonje izpušnih.
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 356
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Tudi sam mislim, da ne. Na E46 sem imel tudi že originalnega z ogljem, pa se je ravno tako vohalo smrduhe pred mano. Morda ti je pa prej deloval senzor za slab zrak, pa je zdaj kaj narobe z njim in si zato opazil vonj po izpušnih plinih?

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 653
  • Avtomobil: star

mislim da ima tvoj avto senzor auc ki prepozna izpušne pline in zapre loputo za dotok zunanjega zraka... je pa res da na 3/4 vozili ta senzor ne deluje... je pa lociran tam na desni strani med desnim pantom pokrova motorja in filtrom klime

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 103

Mislim, da je tole nekak najboljše kar si lahko daš v avto:

https://www.autodoc....-filter/7624522
Prikaži več možnosti
    • abbe je všeč

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

mislim da ima tvoj avto senzor auc ki prepozna izpušne pline in zapre loputo za dotok zunanjega zraka... je pa res da na 3/4 vozili ta senzor ne deluje... je pa lociran tam na desni strani med desnim pantom pokrova motorja in filtrom klime

100% ga mora imet, če ga ima že vsaka E46 serijsko. Ampak meni se od nekdaj vohajo izpušni plini v avtu. Ne vem, ali je senzor hin, ker slišal sem tudi razlago, da ta senzor se naj bi aktiviral vbistvu samo ob povečani koncentraciji ogljikovega monoksida, da se ne zadušiš v tunelu. Tester ne kaže nobene napake s tem senzorjem, ampak možno da je električno vse OK z njim, da se ne okvarijo na takšen način, da bi zabeležilo napako. Ali pa morda ta teorija o tunelih res drži. Verjetno bi se dalo sprobat edino tako, da bi nekaj kar fajn dimi zakuril in zadimil senzor, pa opazoval če lopute notranjega zraka reagirajo na to.

Urejal loty1825, 25.03.2020, 13:40.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

davieM
davieM

Začetnik

• Uporabnik

u, tale zgleda kr "vesoljski" :) torej zaenkrat mamo enga kandidata:

- MANN

vem da preprečit popolnoma ne morem, ampk takoj po menjavi se je čutila velika razlika glede na prejšnji filter - očitno je bil boljše kvalitete kot ta najcenejši in je po enem letu uporabe boljše filtriral kot pa tale nov...

tisto avtomatsko zapiranje lopute dela ko vključiš avtomatsko kroženje zraka, tega ponavadi nima vključenega. 

A kdo ve a se ta senzor da kako očistit če ne dela kokr treba?

Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 434
  • Avtomobil: E91 320d xd

Mogoče je gibljiva cev kriva,, vsaj pri meni je bila ona kriva za vonj v kabini.. mogoče..
Prikaži več možnosti

davieM
davieM

Začetnik

• Uporabnik

aha misliš na mojem auspuhu.

Ja to je možen vzrok ja.

Pr men mislm da ni ker točno vidim če je kakšen stari avto predaj, takrat gre takoj not. Če ni nobenih drugih avtov okol se nič ne voha.

Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 246

u, tale zgleda kr "vesoljski" :) torej zaenkrat mamo enga kandidata:

- MANN

vem da preprečit popolnoma ne morem, ampk takoj po menjavi se je čutila velika razlika glede na prejšnji filter - očitno je bil boljše kvalitete kot ta najcenejši in je po enem letu uporabe boljše filtriral kot pa tale nov...

tisto avtomatsko zapiranje lopute dela ko vključiš avtomatsko kroženje zraka, tega ponavadi nima vključenega. 

A kdo ve a se ta senzor da kako očistit če ne dela kokr treba?

Pri dizlu ti raje sam sebe ovohavaj in ce smrdi ko dela na mestu potem isci v smeri kaksnih pregibnih cevi itd oziroma puscanja izpusnega sistema , filter ti nebo odsmradil vonj dizla. Filter kot filter.

Senzor auc se pomojem ne da cistiti, pred menjavo pa pregledas ce ti vrze error ven glede auc senzorja sicer kot napisano moras za to funkcijo imeti na auto

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 196
  • Avtomobil: traktor

ma jst še nisem vidu filtra, niti tega senzorja za vonjave, ki bi karkoli pomagal.  Ne v moji opelici, ne v fotrovem x3, ne nikjer.  Prav cajt moraš sam preklopit na notranje kroženje...edina rešitev.   Pa mam skos mahle ogljene filtre v avtih.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 875
  • Avtomobil: BMW logicno

Sem jaz že pisal o tem, so se na Ebayu dobili od kitajcev, ki so za Meco delali, satovje bilo črno roza barve , sedaj se pa tega ne dobi več. 

Prikaži več možnosti

davieM
davieM

Začetnik

• Uporabnik

Definitivno obstajajo razlike v filtrih, nekateri pomagajo, nekateri pa čisto nič.

Razumem da se ne morš pelat za starim dizlom z odprto ventilacijo pa da NIČ ne čutiš, ampk lahko zelo pomagajo. In mene je zanimalo kateri bi bil v tem najboljši.

Mat xxl, o čem točno govoriš? Mogoče se jih da prek kitajskih strani naročit. Se spomneš mogoče ime proizvajalca ali pa kako točno se imenuje filter?

Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 246

dssa 

Urejal RALLIART, 25.03.2020, 17:03.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 595
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pozdravljeni,

za svojo e91 320d sem kupil nek cenejši filter kabine, kao z aktivnim ogljem, ampk morm rečt da je občutek kot da filtra sploh nimam... 

Z ženo se ponavadi voziva v službo v jutranjih in popoldanskih gužvah in zelo pomembno je da filter filtrira v največji možni meri izpušne pline ki bi jih drugače vdihovala...

Prosim vas da share-ate proizvajalca filtrov s katerim ste ZELO zadovoljni.

Predvsem me zanima za kabinski filter, ampak debata se lahko razvije tudi v splošni smeri - na vse filtre.

(v kolikor tema že obstaja vas prosim za link, sam je nisem našel)

Lp

Najboljši je originalen, torej tisti, ki ga kupiš na pooblaščencu. 

Mislim da ni filtra ki bo nevtraliziral vonje izpušnih.

To je odvisno od konstrukcije naprave za prezračevanje vozila. Pri vozilih nižjega cenovnega razreda so filtri (in sistemi) zelo neučinkoviti, medtem ko v avtu višjega razreda (kot sta recimo mercedesa E in S, bmw 5 in 7) ne vohaš s ceste praktično nič, tudi če nimaš vklopljenega notranjega kroženja zraka. Kolikor denarja, toliko muzike pač, nekje se mora poznat tista razlika v ceni.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 282
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

No ampak jst sm napisal filtra, ne sistema ventilacije;)
Prikaži več možnosti

davieM
davieM

Začetnik

• Uporabnik

se strinjam, veliko je odvisno od sistema ventilacije. Jaz bi samo rad naredil maksimum kar se da izvlečt iz bmw trojke :)

torej kaj, zaenkrat je edini kandidat MANN?

a je kdo zadovoljen še s kakšnim drugim proizvajalcem?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 595
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

No ampak jst sm napisal filtra, ne sistema ventilacije;)

Pomembno je oboje. Jaz ki sem alergik znam cenit te stvari in če govorimo o filtrih, zame pridejo v poštev samo originalni. DavieM, lahko probaš tudi MANN-ovega, ampak močno dvomim da bo boljši od originala.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

MANN dela originalne, se pa nisem spomnil ju primerjat, preden sem originalnega stran vrgel. Ampak bi znal bit celo enak, kot original, samo da ni znaka gor. Ampak ne enak kot tisti proti cvetnem prahu, ampak "običajen" MANN z ogljem. Vsaj z oljnim filtrom MANN imam takšne izkušnje, da jim manjka samo BMW znak.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 917
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Jaz v petici vedno zavoham kakšen dim, smog ali VW dizla (dejansko se ne spomnim, da bi katero drugo znamko kdaj vohal tako, kot VW-je). Pa sem enkrat dal tudi original filtre notri, menjal sem sicer te filtre 2x ali 3x, odkar imam avto.

Zato imam pa tako rad tisti gumb za notranje kroženje zraka na volanu :ok2 in športni volani tega nimajo :skrbast

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.