Skoči na vsebino

Spletne platforme za trgovanje z vrednostnimi papirji

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
24 odgovorov v temi
bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 213
  • Avtomobil: LPP Urbana

Ker se bo v tem casu verjetno komu pojavila ideja o trejdanju predlagam, da ce je kdo z izkusnjami, da v to temo kaj vec napise/napisemo.

Ali ima se kdo tezave pri IB kar se racuna tice? Potrjevanje traja sedaj ze cca 4-5 dni in mi se vedno pise ‘pending’.

Se predlaga se kaksna druga platforma za trejdanje?

SAXO ima ogromni zacetni vlozek za nas iz SLO tako, da ta meni osebno odpade.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Engine
Engine

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 315
  • Avtomobil: En star, en nov.

Ker se bo v tem casu verjetno komu pojavila ideja o trejdanju predlagam, da ce je kdo z izkusnjami, da v to temo kaj vec napise/napisemo.

Ali ima se kdo tezave pri IB kar se racuna tice? Potrjevanje traja sedaj ze cca 4-5 dni in mi se vedno pise ‘pending’.

Se predlaga se kaksna druga platforma za trejdanje?

SAXO ima ogromni zacetni vlozek za nas iz SLO tako, da ta meni osebno odpade.

Koliko pa ima Saxo sedaj? Včasih ni bilo nič. So pa stroški kar visoki, če ne obračaš ravno par sto tisoč... Je pa Saxo ena najboljših zadev, v 10ih letih nobenih težav, trguješ lahko z vsem kar ti pade na pamet.

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 348
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E61

Kakšen pa je začetni vložek potreben za IB? Jaz sem si pred časom naredil račun na Cap Trader, ampak ga zaradi spremembe okoliščin nikoli nisem začel uporabljat.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 349
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

A obstaja slučajno kakšna platforma brez minimalnega vložka, da lahko investiraš tudi 10 centov, če ti to paše?

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 192
  • Avtomobil: traktor

kolikor sm jst pregledal te opcije, je tradestation global trenutno najboljši za slovenca. to je sicer v lasti IB, ampak ma normalne provizije.  minimum deposit je 1000 dolarjev.  nek drobiž na tujih borzah se ti pa itak ne splača obračat...niti na domačih, ker je škoda cajta. 

jst sicer potem ne uporabljam prav te inštalirane platforme od tradestation global, ampak kar online preko IB, ker pač ne trejdam dnevno.

tule je vse možno: https://brokerchoose...mpare-brokerage

Urejal rokxy, 25.03.2020, 14:41.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Koliko pa ima Saxo sedaj? Včasih ni bilo nič. So pa stroški kar visoki, če ne obračaš ravno par sto tisoč... Je pa Saxo ena najboljših zadev, v 10ih letih nobenih težav, trguješ lahko z vsem kar ti pade na pamet.

10.000-15.000 eur zacetni vlozek.

kolikor sm jst pregledal te opcije, je tradestation global trenutno najboljši za slovenca. to je sicer v lasti IB, ampak ma normalne provizije.  minimum deposit je 1000 dolarjev.  nek drobiž na tujih borzah se ti pa itak ne splača obračat...niti na domačih, ker je škoda cajta. 

jst sicer potem ne uporabljam prav te inštalirane platforme od tradestation global, ampak kar online preko IB, ker pač ne trejdam dnevno.

tule je vse možno: https://brokerchoose...mpare-brokerage

Pri njih mi gre na zivce ker moram cakat tako dolgo na potrditev...

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • Engine je všeč

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik

čudna reč, men so odobrili praktično čez vikend.  a te je klical kdo iz supporta?  mogoče ti pokliči, da se zmigajo.  mene je klical takoj po vikendu, če rabim kako pomoč itd...pa sm reku da ne.

sicer se pa ne bat, če bi men mečkali kak teden dva več, bi kupoval bistveno bolj poceni....tega beara pa še ni konec pomoje :)

jezi me samo, da nisem opazil, kako so gold minerji nizko padli en dan....fakin razprodaja.   kolkor berem folk, vsi menijo, da bodo prej al slej morali minerji "ujet" tole fizično povpraševanje po zlatu - še cene na papirju se ne odsevajo trenutno.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Imas polno verzijo ali lite? Bolj kot berem te njihove kaj smes in kaj ne smes me mine...sam sem dal prosnjo za ‘individual’.

Prikaži več možnosti

eleksis
eleksis

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 342

Jaz sem se odločil za CapTrader (odzadaj je IB, tudi vsa njihova orodja uporabljaš, sedež v DE, min deposit 2k, inactivity provizije ni).

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj je bilo bolj retorično vprašanje. To ni za normalnega Slovenca. Normalen Slovenec lahko investira recimo 20€ - 50€ na mesec, da mu je vseeno za njih. A bo najprej samo leto do dve šparal, da bo lahko nekaj vložil, pa potem plačeval še provizije in na koncu še davek, da profitra morda kaj drobiža, če bo sreča. Itak, da se ne splača.

Zato pa je kripto zakon za male ljudi in jih je tudi veliko pritegnil v zadnjem bull marketu. Ker je lahko vsak vložil, kolikor je hotel, pa tudi če samo 1€. Vsak se je lahko preizkusil, kako približno izgleda trgovanje. Kako je bil kdo uspešen, je pač druga zgodba. Ampak tako kot bi bilo tudi v primeru, da bi se hotel it vlaganje v tuje borze. Kripto je ljudski, borze pač niso.

Drugače sam sem nekaj let nazaj, ko me je zanimalo kako izgleda forex, kar več mesecev imel demo account pri activtrades, ker so omogočali zelo visoke vzvode, nisem pa v to nikoli šel s pravim denarjem, čeprav mi je že skoraj uspevalo po teh mesecih bit nekje okoli pozitvine ničle, ker me je potem potegnilo v kripto. Bi pa iz glave rekel, da je bil minimalni deposit samo par 100€, vglavnem precej manj kot 1000USD. Tudi vzvodi sem si prišel počasi, gor da so bolj kot ne bedarija. Ker dejansko nimaš nič večje možnosti zaslužka za to, samo na prvi pogled se tako zdi.

Niti nisem prepričan, če je sploh možno pri njih kupit delnice in jih držat v nedogled, ali ponujajo zgolj trgovanje na margin, ker me to ni zanimalo. Ampak glede na to, da bi morali imet po mojem spominu dosti ugoden minimum deposit, mogoče komu ta informacija kaj koristi.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Oboje je ljudsko ker je zadaj clovek, povprasevanje/ponudba.

V obeh svetovih so bile uspesne in negativne zgodbe. Kripto bi enacil s penny stock. Ce rata, rata. Neke osnove zadaj ni, no pri penny stock dejansko obstaja firma medtem ko je pri criptu vse v oblakih.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja že, je zadaj človek, mišljeno je bilo, da je precej bolj dostopno čistilki Micki in peku Janezu. In v osnovi deluje kot vsak drug trg. Zakonitosti so popolnoma enake. Zato je lahko lepa priložnost, da Janez in Micka preizkusita, kako izgleda trgovanje, če ju zanima. Brez da dvegata kaj veliko svojega denarja.

Koliko verjameš v to, kaj se vrednega skriva za kriptom ali ne, se pa ne bi spuščal, ker nima smisla. Se okoli tega itak ne bova verjetno nikoli strinjala. Mislim, da ni ravno primerno, da tule začneva vsak s svojimi argumetni. V bistvu mi je žal, da sem ga sploh omenil.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja že, je zadaj človek, mišljeno je bilo, da je precej bolj dostopno čistilki Micki in peku Janezu. In v osnovi deluje kot vsak drug trg. Zakonitosti so popolnoma enake. Zato je lahko lepa priložnost, da Janez in Micka preizkusita, kako izgleda trgovanje, če ju zanima. Brez da dvegata kaj veliko svojega denarja.

Koliko verjameš v to, kaj se vrednega skriva za kriptom ali ne, se pa ne bi spuščal, ker nima smisla. Se okoli tega itak ne bova verjetno nikoli strinjala. Mislim, da ni ravno primerno, da tule začneva vsak s svojimi argumetni. V bistvu mi je žal, da sem ga sploh omenil.

Zato je forum. Kot receno nekje so uspesne zgodbe, nekje slabse...

Kripto je pc svoj svet s svojimi prepricanji in enako velja za ostale svetove ( zlato, delnice, nafta, ipd...)

Nic narobe, ce si omenil si podal argument zakaj je Kripto bolj dostopno micki in janezu kot pa delnice :ok

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik

Imas polno verzijo ali lite? Bolj kot berem te njihove kaj smes in kaj ne smes me mine...sam sem dal prosnjo za ‘individual’.

jst sm se registriral preko tradestation global tako da imam tisto, kar pač tam dobiš.   priznam da nisem bil pozoren, vsekakor pa imam verzijo, ki nima nobenih dodatnih stroškov.  

IB ima sicer vse možno za trejdat, ampak ti v štartu ne dovolijo vsega.  itak pa se ne spoznam na options, cfd, futures tralala...tako da me to ne gane.  Brez težav imam omogočene delnice, etf (razen ameriških, ker nekih EU regulativ ne izpolnjujejo - čeprav pa jih preko svojega accounta na BKS lahko kupujem...tko da svašta) sklade in menjavo valut.  ker premalo trejdam nimam omogočenih leveraged ETF - kar tudi ni slabo za začetnike.

sem pa tudi jaz individual investor itak.  ostalo so neke opcije, ki jih ne poznam - pomoje za kake licensed brokerje

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik

ma trgovanje z delnicami je prav tako dostopno kot kripto. res da je kripto popolnoma free, razen provizij poslov.  ampak tudi tele online borze so ratale zelo poceni s tega vidika. 

zdej kolko ma pa kdo gnarja za investirat, je pa druga stvar.  vsekakor se pa lahko nekaj dodatno postrani zasluži.  generalno gledano, če nisi res najslabši moment ujel, je pač delniški donos še vedno 8% popvrečno letno

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 102

Incrementum sklade kdo pozna?
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Danes sem potipal te na IB-ju glede potrditve in pravijo, da potrditev traja cca 2 delovna dneva. Ko sem jim rekel, da cakam cca 5 dni pa so se opravicili, ces bodo pogledali, imajo pa vse potrebno iz moje strani.

Se trejda kaj posebnega?

Prikaži več možnosti

DHR
DHR

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 85

Preko Revoluta je kdo že kupil kakšno delnico? Kakor berem so izredno ugodni, je pa res da naj bi zaenkrat imeli le US delnice... 

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Preko Revoluta je kdo že kupil kakšno delnico? Kakor berem so izredno ugodni, je pa res da naj bi zaenkrat imeli le US delnice...

US delnice so alfa in omega trejdanja. Evropa delnice pozna kaksnih 50-70 let medtem ko v ZDA delnice poznajo cca 200 let.

Je pa sedaj zanimivo kaj se bo dogajalo v naslednjih tednih sploh zaradi korone. Povecala naj bi se/se je brezposelnost, to bo negativno udarilo po delnicah.

Sedaj je 3.5%, naj bi bila 3.9% kar je ze signal za recesijo. Pri 4.1% nezaposlenosti je verjetnost za recesijo 94%.

https://seekingalpha...ignal-recession

Potem je tu dogovor med S. Arabijo in Rusijo: bo dosezen dogovor in ali se bodo sli dumping cen na nafti. Tu ze ZDA pritiskajo na S.A., da naj se le dogovorijo, seveda tu trpijo tudi Ameri ( skrilavci).

Se bojim, da je trenutni paket helikopterskega denarja poskus gasenja pozara na kratek rok, medtem ko bo zerjavci razplamtela malo vecji pozar v drugi polovici leta, ce se zaupanje naroda ne ojaca in ne zacnejo trosit tako kot so to do sedaj poceli. To pa je seveda tudi posledica ukrotitve virusa v zda kako in na kaksen nacin jim bo to uspelo, bomo videli.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce bi koga info zanimal:
- provizija za posrednistvo pri nakupu delnic na tujih trgih ( pisem za zda) znasa cca 1.2% od vrednosti celotnega nakupa.

Tu mislim na domace borzno posredniske hise.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.