Skoči na vsebino

Spletne platforme za trgovanje z vrednostnimi papirji

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
27 odgovorov v temi
E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 545
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E61

Koliko pa je npr. pri IB?

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 314
  • Avtomobil: LPP Urbana

Koliko pa je npr. pri IB?

https://www.interact...39753&p=stocks1

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Oberhammer
Oberhammer

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 46
  • Avtomobil: BMW

Kaj potem predlagate za čimhitreje odpret trgovalni margin račun z par jurjev kapitala, po možnosti pri IB (Cap Trader, TradeStation Global, DEGIRO,...)?

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 314
  • Avtomobil: LPP Urbana

Ocitno so mi potrdili racun oz dokumente AMPAK se vedno nimam polnega dostopa. Ko se logiram mi napise ‘simulated trade’.

Sedaj pa vprasanje za tiste, ki ste pri IB: ali se pri prvem nakazilu ( fund) na IB racun iz simulacije spremeni v LIVE?

Bolj kot berem njihovo stran manj mi je jasno in cedalje bolj se nagibam misli, da raje placam tistih 50 eur stroskov in imam delnice parkirane na svojem trgovalnem racunu pri banki. Vsaj vem kako narocilo izvest. Tu na IB pa adijo pamet...

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 738
  • Avtomobil: Črn BMW

Odkar sem odšel od Saxoja in ker trgujem samo z IFI, uporabljam Plus500, kljub visoki kvoti poslov na letni ravni, nobenih problemov s saj vemo kom..., ker imam kljub dobičku bilančno izgubo.
Za kripto pa Bitstamp in Kraken.
Dejstvo je, da bolj kalkuliraš glede trade fee, ležarine itd, težje se boš odločil.
Tako ali tako pa, če na računu nimaš vsaj 10.000eur je vse skupaj brez veze, to govorim za trgovanje s IFI, pri delnicah pa še kaj več, sploh če trguješ z blue chipi, ki imajo izrazit volumen, kar je pri penny stock slabost, če že nimaš dovolj kapitala in trguješ z njimi.
Pri IFI v shortu ni odveč previdnost ob presečnih dnevih oz.določanju dividend.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

A je kdo že poskušal kdaj kupiti kakšno delnico preko Revolut-a. Je kje kak droben tisk v ozzadju? Promovirajo se kot zelo ugodni. Nimajo pa buy in sell orderjev, če sem prav razumel. Inactivity fee-ja baje ni (vsaj tako sem zasledil nekje na revolut-ovi strani) kasneje v pogojih uporabe piše, da ti po mescu neaktivnosti lahko zračunavajo.

Kakšna izkušnja iz prve roke?

Prikaži več možnosti

F80
F80

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 343
  • Avtomobil: e90 M3

Saj je bilo bolj retorično vprašanje. To ni za normalnega Slovenca. Normalen Slovenec lahko investira recimo 20€ - 50€ na mesec, da mu je vseeno za njih. A bo najprej samo leto do dve šparal, da bo lahko nekaj vložil, pa potem plačeval še provizije in na koncu še davek, da profitra morda kaj drobiža, če bo sreča. Itak, da se ne splača.

Zato pa je kripto zakon za male ljudi in jih je tudi veliko pritegnil v zadnjem bull marketu. Ker je lahko vsak vložil, kolikor je hotel, pa tudi če samo 1€. Vsak se je lahko preizkusil, kako približno izgleda trgovanje. Kako je bil kdo uspešen, je pač druga zgodba. Ampak tako kot bi bilo tudi v primeru, da bi se hotel it vlaganje v tuje borze. Kripto je ljudski, borze pač niso.

Drugače sam sem nekaj let nazaj, ko me je zanimalo kako izgleda forex, kar več mesecev imel demo account pri activtrades, ker so omogočali zelo visoke vzvode, nisem pa v to nikoli šel s pravim denarjem, čeprav mi je že skoraj uspevalo po teh mesecih bit nekje okoli pozitvine ničle, ker me je potem potegnilo v kripto. Bi pa iz glave rekel, da je bil minimalni deposit samo par 100€, vglavnem precej manj kot 1000USD. Tudi vzvodi sem si prišel počasi, gor da so bolj kot ne bedarija. Ker dejansko nimaš nič večje možnosti zaslužka za to, samo na prvi pogled se tako zdi.

Niti nisem prepričan, če je sploh možno pri njih kupit delnice in jih držat v nedogled, ali ponujajo zgolj trgovanje na margin, ker me to ni zanimalo. Ampak glede na to, da bi morali imet po mojem spominu dosti ugoden minimum deposit, mogoče komu ta informacija kaj koristi.

Na forexu lahko začneš že z par 10$ začetnega deposita, samo trejdat forex račun z pod 5k kapitala je bedarija, ker z nekim zglednim riskom težko zaslužiš kakšne pametne vsote sploh glede na vložen trud in čas..Vsaj na malo daljši rok..

:mznak

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Jaz sem se odločil za CapTrader (odzadaj je IB, tudi vsa njihova orodja uporabljaš, sedež v DE, min deposit 2k, inactivity provizije ni).

Tudi jaz. Čeprav je kar trajal celotni postopek.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.