Skoči na vsebino

2013 F01 730xd

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
79 odgovorov v temi
U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 548
  • Avtomobil: F01 730xd

Evo, da ne bomo samo o koroni debatirali...

bom končno napisal par stavkov o trenutnem avtu. Motivacija za nabavo je bila ubistvu dvojna: Že odkar sem se peljal pred leti z S klaso W220 in ugotovil kako dobro se peljejo te top limuzine, sem imel potihem željo si enega omislit, a nikoli ni naneslo, do zdaj. No, pa mislil sem, da če bom kupil BMW, da bom takoj dobil na forumu rank "BMW fanatik", kar pa se ni zgodilo hehe :D Je pa to moj prvi BMW, lastil sem si pa prej 4 mercedese, 4 audije, 2 hondi, ene ga opla, eno škodo in enega lexusa, pa morda sem še kaj pozabil.

Nakup: Nastavil sem budget na 25 jurjev, to mi je tudi maximum, ki sem ga pripravljen plačat za kakršenkoli avto v obdobju 2015-2020 recimo (Za 2020-2025 bo treba najbrž metat 30k za primerljiv avto). Ker se pa hočem peljat vrhunsko, sem izbiral med A8 D4, S klaso W222 in F01. S klasa je odpadla takoj, ker je najnovejši model in so cene na nebu, A8 je odpadel zato, ker imajo precej višje izpuste kot BMW kar pomeni višji DMV. Želel sem tudi dejansko poizkusiti prvič v lajfu BMW, Audije sem imel pa v zadnjih 4 letih 3 in sem se jih malo naveličal. V Sloveniji izbire ni bilo, kajti pogoji za nakup so bili: LCI model, ventilacija sedežev, komfortni sedeži in vse asistence (zaradi kasnejše prodaje, meni niso tako mus). Tako sem se obrnil na naroči avto in hitro smo našli kandidata:

https://www.mdecoder.../decode/dz75284

Sophistogray, 132 tisoč prevoženih, letnik 2013 ali mlajši, ki je ustrezal mojim zahtevam, zraven 2 seta felten z ok gumami. Na avtu je bila narejena cenitev, popisane praske in splošno stanje avta, pridobil sem tudi AutoDNA izpis. Vse skupaj je kazalo na realne kilometre. Manjša frka, ki pa me je stala dodatna 2 jurja na koncu je bila, da je bilo cenitveno poročilo narejeno pri 123000km pred pol leta, ampak po zagotovilu avtohiše, naj bi bil avto pri 132000 v identičnem stanju kot pri cenitvi, samo da je pač treba narediti redni servis. To ni bilo čisto res, kajti poleg tega da je bilo potrebno zamenjat filtre in tekočine, je imel avto tudi zjeban zadnji ležaj, oba seta gum sta bila za v kanto, pa še par manjših zadev, ki v cenitvi niso bile zajete ampak nič kritičnega. Ampak tako pač je pri nakupu avta na daljavo, greš malo na riziko. Pozna se tudi da je avto vendarle star 6 let, posledično pa je možnost kakšnih skritih napak večja, interpretacija stanja avta v kozmetičnem smislu pa je bolj podvržena lastnikovi subjektivni oceni, moji standardi glede tega pa so na žalost visoki. Ampak, načeloma je ok.

Avto je po prihodu v SLO najprej romal v Kamnik k Pocesnku na menjavo vseh filtrov in tekočin kar je bil itak plan, za odpravit je bil še zjeban ležaj in klasično počen EGR hladilnik pod vpoklicem, kar so pa porihtali na AvtoAktivu tu v Kranju (po hudem teženju z moje strani glede termina). Avto je tako od februarja večinoma stal v garaži, naredil sem vsega 280km za nujne stvari, sedaj pa se končno lahko peljem več kot 50kmh brez da rohni kot kabrio letalo (zarai počenega ležaja)

Vtis o avtomobilu je sedaj sledeč: Kvaliteta sedežev je vrhunska, kvaliteta izdelave je nekoliko pod Audijevo (vse primerjave so z A6 C7), ampak ne bistveno. Infotainmetn sistem je malenkost slabši in manj logičen kot Audijev, čeprav imata oba svoje dobre strani in glupe fore. Avto je jasno boljši za vozit od A6C7, notri tišji, ampak ni pa razlika tako velika, kot bi morda pričakoval. Zanimivo je da je BMW v komfort modu na 19tkah bolj stabilen kot A6 na S-line podvozju na 18tkah pri večjih brzinah. Dejansko pa vidim, da kakor je A6 morda dolgočasen avto, je res vrhunska price/performance izbira. Prostora ima A6 spredaj morda nekoliko več, zadaj pa precej prendjači BMW, čeprav ni F02. Kljub temu da bom kmalu dobil še enega otroka mislim da plac ne bo problem. Sedeži: V A6 sem imel taboljše sedeže, ki so enaki kot v A8, pa lahko mirno rečem da so BMW komfortni boljši za en razred.

Še par fotk na hitro (te so od naroči avto), ob priliki pa bom naredil še kakšno lepšo. V tej temi bom tudi beležil stroške vzdrževanja za avto. Začetna investicija: 26K za avto, 800 Pocesnk, 350 Ležaj 50 eur letvica v vratih ker je bila original moteče spraskana, 800 Pirelli P Zero gume, original tepihi 150 in sfukani tepihi od konstila 75 pa še par drobnarij.

Pripete slike za predogled

• IMG-20200125-WA0004.jpg
  • IMG-20200125-WA0005.jpg
  • IMG-20200125-WA0006.jpg
  • IMG-20200125-WA0008.jpg
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 303
  • Avtomobil: prdalica

Na kratko in jedrnato: Defender je zakon :-D  :-D  :-D

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • m4tj4z je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 546
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Lep, srečno vožnjo! A8 ima večje izpuste zaradi stalnega quattro pogona.  Zanimivo, jaz pa se nisem mogel navaditi MMI-ja v A6. Pred njo pa sem imel 2010 f11 z profi. navi, katera mi je bila vrhunska za uporabo napram audijevem sistemu.  :-D  :ok

Na kratko in jedrnato: Defender je zakon :-D  :-D  :-D

Tastarega misliš... :fight

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 302

Lepo opremljen avto, srečno vožnjo  :ok

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 047
  • Avtomobil: LEPO

Avto kot avto, nič za dol past...srečno vožnjo.

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti
    • jocker je všeč

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Ja, sej ni bil kupljen za postat najjači na forumu... Ni ne zunaj ne notri idealne barve, ampak je pa v cenovnih gabaritih. Kilometri so mi bili važni, da bo šel čez kaki 2 leti na prodajo z enih 170000. Mam filing da bom takrat kupoval aktualnega BMW 7 pujsa ;)

Prikaži več možnosti
    • soulfly in DHR uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, sej ni bil kupljen za postat najjači na forumu... Ni ne zunaj ne notri idealne barve, ampak je pa v cenovnih gabaritih. Kilometri so mi bili važni, da bo šel čez kaki 2 leti na prodajo z enih 170000. Mam filing da bom takrat kupoval aktualnega BMW 7 pujsa ;)

Raje pred pujsa, ne napiše se več PFL ampak PP.  :-D

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

@bavarec_fan Ti rajš men povej, a že kaj razmišljaš da boš VW v račun porinu? ;)

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

@bavarec_fan Ti rajš men povej, a že kaj razmišljaš da boš VW v račun porinu? ;)

Za šteko WC papirja.  :-D

Nič bo ostal doma, ne da se mi več. Glede na trenutno stanje, pa bi v tem trenutku ženi nabavi novo naloadano bencinsko Mazdo CX-30.  :ok  

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 958
  • Avtomobil: BMW

Čestitke za nakup in srečno vožnjo.

Par vprašanj :

a) Zakaj si vzel x-drive - posledično višji DMV?

b) Če bi sam še enkrat kupoval bi vzel F02 - se ti ne zdi majhen notri - predvsem zadaj.

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

xDrive sem vzel, ker ni bilo primerka brez xdrive s tako opremo. Primarno sem iskal brez. F02 pa tudi ni bilo v tem cenovnem rangu. ko začneš enkrat postavljat neke omejitvepreko katerih ne greš, se izbor avto hitro zoži, hkrati pa iščeš seveda čimcenejšega. Moram rečt da mi F02 zgleda nekoliko neskladen, zadnja vrata so kar malo predolga.

Urejal U2ros, 27.03.2020, 12:08.

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 433
  • Avtomobil: e61, r55, ka9

Meni osebno je taka sedmica top. Čestitke za nakup!

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 722
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Potencial za zelo lep avto, rabi pa lepa platisca.
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Na slikah so zimska na katerih je prišel, sedaj so gor originalna, ne vem kako se jim reče, imajo pa veliko krakov in lepo pašejo gor. Za moje pojme limuzine rabijo tista debela S600 stil platišča ali pa takans čimveč kraki. Zimskih najbrž ne bom menjal, za silo so okey. Sem bil pa presenečen nad ceno pnevmatik, za 750 sem dobil 245 in 275 Pirelli gume skupaj z montažo. Včasih je bila 19 dimenzija dražja
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Za moj okus najlepsa platisca na F01 definitivno styling 312, potem pa 228, 303 (te so za M paket), 311 pa tudi 301 niso svoh. Ampak 312 so mi by far najlepsa platisca!
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 958
  • Avtomobil: BMW

Sam imam za zimske style 252 19 col in letne style 253 20 col
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Takele so

https://upload.wikim...paultan.org.jpg

Ne zgledajo baš nešto proti zgoraj naštetim. Za silo bo.
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 007
  • Avtomobil: /

Super zgledajo!

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

@simply aja, glede prostora pa... zadaj ga je več kot v A6 karavanu (prejšnji avto), pa nekoliko manj kot v Superb karavanu (pri mojih nastavitvah sedeža). Prtljažnik je pa tudi zadosten za moje/naše potrebe.
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi tele so lepe, klasika feltne na F01
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.