Skoči na vsebino

Odstranitev DPF filtra in odklop EGR ventila - posledice za motor in zdravje

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
64 odgovorov v temi
Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 485
  • Avtomobil: E91 320d xd

Jzt ko sam delal te dve stvari na Off je reko izvajalec da euro norma ostane ista..in na tehničnem ne bodo porajtali da je na off..pa se to da do zdaj v At niso tok niti bili pozorni na co2..tri tehnična ,pa samo na zadnjem so lansko leto merili ispuh...zdaj naslendji mesec bomo videli ce bo slo skozi z off komponentami..pa dpf ni odstranjen ,samo 3,4 luknje so kroz narejene..
Prikaži več možnosti

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 227
  • Avtomobil: bmw e46 330cd

Men gre čez tehničnega normalno, plini vse ok. Tudi 535d konkretno čipana brez dpf ja in blinderan egr tudi vedno normalno čez tehnični pregled... Zgleda da more biti mapa narejena tako kot se zagre, in ostale komponente ok pa ni problema. 

Prikaži več možnosti
    • _peters_ in panki_86 uporabnikom je všeč to sporočilo

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 995

Men gre čez tehničnega normalno, plini vse ok. Tudi 535d konkretno čipana brez dpf ja in blinderan egr tudi vedno normalno čez tehnični pregled... Zgleda da more biti mapa narejena tako kot se zagre, in ostale komponente ok pa ni problema. 

Tocno to. ce imas blindiran EGR in DPFja off je za avto samo dobro! Tako za turbino in ostale komponente. Tisti ki zadeve pozna ve, da je tak avto v boljsem stanju kot z vso navlako. 

Da ne omenjam kako avto bolj leti ce je se optimiziran pa brez DPFja. To samo dusi avto nic drugega.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

Tocno to. ce imas blindiran EGR in DPFja off je za avto samo dobro! Tako za turbino in ostale komponente. Tisti ki zadeve pozna ve, da je tak avto v boljsem stanju kot z vso navlako. 

Da ne omenjam kako avto bolj leti ce je se optimiziran pa brez DPFja. To samo dusi avto nic drugega.

Jaz to dobro vem. Samo se mi neda prerekat klele na forumu,  lahko samo povem da mi je poraba padla za pol litra sigurno... Tako kot tudi na vseh bmw jih katere sem si lastil ko sem odstranil to ekološko navlako ki je samo pesek v oči če se mene upraša... 

Ko pa vrže vn na avtocesti vse te trdne delce je pa okj al kaj? Lepo vas prosim no... 

Urejal mare 330cd, 19.04.2020, 13:22.

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 258
  • Avtomobil: Alfa GTV Delta TT

Jaz na Delti mam DPF off. Ako se puno peljem po mestu (polagana vožnja na niskim obratima) in potem grem na odprto cesto avto pokadi le prvič ko ga stisnem po gasu. Potem več ne kadi dok ga spet ne zaštopam z mestnom vožnjom.

Urejal Big D, 19.04.2020, 13:36.

Prikaži več možnosti

narra
narra

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 793
  • Avtomobil: BMW

Ma kaj te to briga. Ti raje poskrbi da oglašuješ poštene številke.
Kar se pa dpf-ja tiče,preden bodo pri nas to začeli merit bo ta Q5 stara kanta za izvoz nekam,kjer se lahko furaš brez registracije kaj šele brez dpf-ja.

Nevem kake imaš težave, očitno te je korona načela..če govorimo o mojem oglasu ki je imel 10.000-15.000km manj oglaševanih je to zard standarda prodaje, ker ma avtonet pač tako teorijo zaklenjenih km vsak pa realno dobi v živo al prek klica kilometre in zaključimo na tej točki v kolikor ga to zmoti. Kdor me pa pozna, pa točno ve da so vsi moji avti bli v top formi in ohranjeni v nulo..in se jih še danes vozi bp...

Glede merjenja trdih delcev..kolikor mi je znano, naj bi v tem letu začeli z merjenjem
Prikaži več možnosti

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

Nevem kake imaš težave, očitno te je korona načela..če govorimo o mojem oglasu ki je imel 10.000-15.000km manj oglaševanih je to zard standarda prodaje, ker ma avtonet pač tako teorijo zaklenjenih km vsak pa realno dobi v živo al prek klica kilometre in zaključimo na tej točki v kolikor ga to zmoti. Kdor me pa pozna, pa točno ve da so vsi moji avti bli v top formi in ohranjeni v nulo..in se jih še danes vozi bp...

Glede merjenja trdih delcev..kolikor mi je znano, naj bi v tem letu začeli z merjenjem

No ti mi samo povej kako se bojo merili trdni delci če si tako prepričan? Kaj a bojo dali vsak avto na valarje, ga zagurtnali, primerno obremenili in merili iz izpuha pline oz če bo kj trdega vn priletelo v posodo, katran?

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 034
  • Avtomobil: vse po malem

Ma kaka korona to jst ne čutim delam normalno športam normalno vse je popolnoma normalno. Pikniki se pri meni vrstijo iz dneva v dan ekipa je taprava in to je to.
Zate pa nevem a si se vozu za kom ki ima dpf off pa te je malo zakadilo.
Prikaži več možnosti
    • mare 330cd je všeč

narra
narra

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 793
  • Avtomobil: BMW

No ti mi samo povej kako se bojo merili trdni delci če si tako prepričan? Kaj a bojo dali vsak avto na valarje, ga zagurtnali, primerno obremenili in merili iz izpuha pline oz če bo kj trdega vn priletelo v posodo, katran?

Na kal način..pojma nimam...glede na to pa da to izvajajo že vrsto let v nemčiji, pol ni neka jaka tehnologija..gor ko policika opaz nov avto, pa da ob pospeševanju pokadi, gre direkt na izrednega
Prikaži več možnosti

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

Na kal način..pojma nimam...glede na to pa da to izvajajo že vrsto let v nemčiji, pol ni neka jaka tehnologija..gor ko policika opaz nov avto, pa da ob pospeševanju pokadi, gre direkt na izrednega

Aha potem vsak novi avto ki nardi regeneracijo na avtocesti pa policaj to vid ga ustav in ga odpelje na izredni tehnicni pregled al kako... Potem tam ugotovijo da je pač le delu regeneracijo mu dajo topel objem in stisk roke ter hvala za sodelovanje al kako... 

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

Vidim, da pišete zopet na temo ekologije. Ne bom se preveč vtikal.

Želel bi samo povedat, da dpf ni "rezervoar", ki bi nekaj shranil in kasneje na AC vrgel ven. V tem primeru uporaba dpf-a ekološko nebi imela nobenega smisla. Čeprav vas nekatere razumem, saj po kmečki logiki, kar gre noter mora tudi ven. To je tudi res. Vendar ne v isti obliki. V glavnem. To kar pride pri zdravem/delujočem dpf-u ven, je zdravju dosti manj škodljivo kot to kar pride noter in pika. Amen. Tu ni debate in vsak strokovnjak (iz privat sektorja ali iz univerze vam to lahko potrdi). Sem bil tudi priča "zastopniku" Shell-a, ki je to potrdil in predstavil področja na katerih se trudijo razvijat izboljšave/alternative.

Dalje se ne bom prerekal, ker nima smisla. Iz tuning vidika je pa seveda to tako, kot bi bilo dihanje čez zamašen nos.

Sam na svojem avtu tudi nimam dpf-a. Takega sem že kupil. Je pa tudi logično, da ga nima, ker noben dpf filter ne zdrži 500.000km + kot jih ima moja e61. In tudi vprašanje kak smisel bi imelo na "star" motor natikat nov Dpf. Saj stvari kot so šobe, turbina, blow-by pri obročkih, tesnenje ventilov itd. niso več v tolerancah kot ob prihodu iz tovarne in bi tak filter znalo ponovno hitro zamašit in neučinkovito regenerirat. Lahko pa, da se glede slednjega motim.

Imaš prav

To je vse lepo in prav samo ko ima avto enkrat 200 000 kilometrov ali več je dosti bolj zdravo za motor da enostavno nima filtra trdih delcev pa pika... Ne rečem ko je to novo ni problema samo po toliko kilometrih za sabo pa dpf enostavno nima vec takega pretoka izpusnih plinov kot ko je bil nov in enostavno duši motor... Cene novih filtrov so take kot da so zlati in nevem mogoče se se 1% ljudi odloči pa kupi novega... Jaz ga ziher nebom ga raje odstranim pa nej mi smrdi iz izpuhov zadaj... Filter sem odstranil drugače čist tko preventivno niti ni bil zabit al kaj podobno... To naredim pri vseh svojih avtih pri teh kilometrih in se brez problema vozim dalje...

Pa ne rabiš nič gledat iz tuning vidika tudi če je avto seriski se bolj matra kot če dpf filtra nima pika.

Urejal mare 330cd, 19.04.2020, 16:21.

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 301
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Eh ja..., dalec je se do tja, da bomo ugotovili, da so te zadeve vgrajene zaradi okolja in nasega zdravja..

Vazno, da je zdravo za motor.

Jaz bi vsem vam, ki se na to pozvizgate zaplenil avte in kazni nabil.

Balkanska posla. In ja v Nemciji in Avstrijii se to kontrolira. Se je ze pisalo tudi na forumu, kaksne so kazni.

Urejal dylan_dog, 19.04.2020, 16:27.

Prikaži več možnosti
    • Jure24, Eddy, BMW RALLY in 8 ostalim je všeč

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

Eh ja..., dalec je se do tja, da bomo ugotovili, da so te zadeve vgrajene zaradi okolja in nasega zdravja..

Vazno, da je zdravo za motor.

Jaz bi vsem vam, ki se na to pozvizgate zaplenil avte in kazni nabil.

Balkanska posla. In ja v Nemciji in Avstrijii se to kontrolira. Se je ze pisalo tudi na forumu, kaksne so kazni.

Pol pa pejt za policaja pa kar začni ustavlat vse avte ki kadijo mal iz auspuhov... Pa vse kamione pa lokomotive pa ladje pa krave ki prdijo pa jim napiš kazni. 

Pa še enkrat vas uprašam kako to v nemčiji in avstriji merjo te trdne delce me res zanima??? 

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

https://www.vert-dpf...L-Zuidgeest.pdf

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Bo dovolj? Kot vidis ni potrebna vesoljska tehnika. Samo ena skatla in 15 sekund ob kontroli dokumentov.

Urejal dylan_dog, 19.04.2020, 16:47.

Prikaži več možnosti

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

Bo dovolj? Kot vidis ni potrebna vesoljska tehnika. Samo ena skatla in 15 sekund ob kontroli dokumentov.

Kukr jst vem ti ta naprava lahko zmeri samo dimnost... In oni potem kao na podlagi tega ugotavljajo za dpf filter...
Tako napravo imajo na zaloški cesti na produktu na tehničnih pregledih... Pa pojdi tja pa jih upraši kok lahko oni preberejo iz te naprave.... Bo dovolj?
Zapomni se eno stvar... Avto more biti obremenjen da bos ugotovu ti kšne trde delce tkole na mestu v leru gas nabijat pa pozabi.
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

No, potem ti ves vec od tistih, ki so pisali zakone in potrjevali ateste za meritvene naprave na Nizozemskem.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 544
  • Avtomobil: Mašina

Nekaterim bo potrebno še marsikaj prebrat in se naučit kako deluje naknadna obdelava izpušnih plinov. In kot je že en napisal, SARCASM ON:" važno je, da je zdravo za motor!" SARCASM OFF.

Upam, da tisti ki premorejo kanček zdrave pameti, ne jemljejo resno nekaterih postov o merjenju trdih delcev in podobne cvetke. Imam sam doma analiztor oz. merilec dimnosti že 20 let, takšen http://www.adesystem...nit/100/bea-850

Diesel Test and Diagnosis
  • Smoke Opacity testing during free acceleration
  • Continuous smoke opacity testing
  • Speed measurement
  • oil temperature measurement

V 17ih letih od kar so DPF-ji na tržišču nismo v našem servisu niti enega odstranili, nekateri avti imajo že 500kkm brez problemov, seveda z obnovljenim DPF pa še čim drugim kar je potrebno da sistem deluje pravilno. Marsikdo ne ve recimo, da imajo izrabljeni injektorji (ki so po testerju-korekcija ok,saj drugih parametrov se za injektorje tako na testerju ne da realno razbrat in avto deluje kot da ni popolnoma nič narobe) za posledico recimo med starimi in novimi injektorji izmerjeno na valjih lahko tudi do 20% razlike v moči , podobno velja za LMM, tisto pa ne duši motorja? samo dejansko slabše gre z vsem odklopljenim ko je avto star, kot pa ko je bil avto NOV in vse priklopljeno :rofl Žal je realnost pri 95% tistih ki se to odločijo pobrat ven taka, brez veze si je metat pesek v oči, da je problem zgolj samo finančni. Pa bi človek vse razumel, če le ne bi bilo protivljenja ( nasprotovati, upirati se), kako je tak poseg oh in sploh. Paradoks moderne družbe, kjer je vsak posameznik nendaoma prejel dostop do vesolja sicer tudi pravih ampak ogromno napačnih informacij in potem nastane taka mineštra :)

P.S. Mare prodaja Audi, Audi Q5 3.0 , lepo bi bilo od adminov da se tema na EKO odpre posebej in tema malo počisti.

Urejal MIHOLD, 19.04.2020, 17:18.

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 303
  • Avtomobil: prdalica

Mihold povej prosim kako je z temi motorji...

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 287
  • Avtomobil: E30 318IS

Ne obremenjuj se, po možnosti te bo čez 3 dni kontaktiral in ti ponudil 30% nižjo ceno za avto...

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.