Skoči na vsebino

Razkuževanje avtomobila - novi koronavirus

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
69 odgovorov v temi
čuvitar
čuvitar
  • Uporabnik
  • Sporočil: 49
  • Avtomobil: Talisman Grandtour

Baje tole 100% uniči korono. Pa še kaj zraven. Da je 100% za ziher! :D
Drugače pa nič posebnega, jaz sem včeraj peljal zamenjati gume. Prišel do vulkanizerja (rezervacija termina preko spleta), avto parkiral, pustil po navodilih odprta okna, predal ključe v pisarni in počakal zunaj, vmes je sprejemnik avto zaščitil tako kot na servisu (PVC pregrinjalo čez sedež, volan in prestavno ročico), ko sem dobil avto nazaj iz delavnice se je malo vohalo razkužilo, tako da so ga verjetno na hitro prebrisali s kakšnim razkužilom. 
Mi je bilo pa zanimivo, ko so se včeraj odprli tehnični in je bila na enem od portalov slika preglednika s plinsko masko, se počutiš kot da smo spet leta 91' in so vojne razmere.  :eek 
Pri nas v službi ko stopiš v dvigalo ali na hodnik od firme misliš, da si v kakšni kemični tovarni, ker dnevno razkužujejo, kar je prav, ampak mislim, da je koncentracija razkužila malo prehuda. Včeraj sem bil v službi 4 ure, pa me je že prav bolela glava od vseh hlapov.

Pripete slike za predogled

• 3304736645_77d015291b_b.jpg

"I have a mirror that shows the best driver, but it only works for me." - The Dutchman

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 549
  • Avtomobil: F01 730xd

V Nemčiji sploh maske niso obvezne nikjer..v trgovinah greš brez..
Ljudje grejo na sprehod,delajo kot da se nic ne dogaja..na meji so sam pogledali dokumente in potrdilo od firme da gremo delat (iz At v De) in gas..

Confirmed. Jaz sem se fukal 1 teden in rihtal nevem kašne papirje pa pogodbe o sodelovanju pa A1 obrazce, na koncu se je ekipa 4 ljudi peljala v Nemčijo b.p., brez pregleda apirjev, brez merjenja temperature. To je bilo prejšnji ponedeljek.

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 320
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Ker delam en del za podjetje, ki proizvaja sterilizatorje za operacijske sobe vem za enostaven postopek. Enako kot OP sobe, reševalna vozila in podobne stvari se da sterilizirati z nameNskimi UV  STERILIZATORJI , enostavno brezkontaktno in dokaj hitro.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 475
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Ker delam en del za podjetje, ki proizvaja sterilizatorje za operacijske sobe vem za enostaven postopek. Enako kot OP sobe, reševalna vozila in podobne stvari se da sterilizirati z nameNskimi UV  STERILIZATORJI , enostavno brezkontaktno in dokaj hitro.

Kaj pa cena? Koliko litrov razkužila dobiš za eno tole napravo?

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 320
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Stvar kalkulacije in ni vse v ceni razkužila , če imaš 10 vozil in lahko en delavec šprica 10x po 2 minuti je Uv drag, če imaš pa veliko vozil pa stvar izgleda popolnoma drugače. 

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 323

zarnica stane 20-30 eur, pa dusilka, kabli in stikalo. Za 50 si sam naredis uv razkuzilno svetilko.’
Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

alesh
alesh

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 413
  • Avtomobil: E46 323Ci

Evo, pravkar sel menjat gume na hladilniku. Simpl in elegantno, da bolj ne gre.
Model odpre vrata v delavnico, zapeljes avto not, varnostni vijak sem mu pustil na haubi, gres ven, zapre delavnico dol, premontira platisca, odpre delavnico, gres v avto in zapeljes ven.
Potem v pisarno, potegnes kartico, tam me caka varnostni vijak in cao.
Nobenega spricanja in mazanja po avtu, ker nobeden drug ne skace po tvojem avtu.
Ampak ja, zakaj bi simpl ce pa lahko kompliciramo :-)
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 953
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... pustim avto pred delavnico, pride po avto, vreča da čez sedež zapelje v delavnico, vstopim tudi jaz, avto na dvigalo izstopi, se pozdravimo tako kot vedno :) zamenjajo letne za zimske, vmes čvekuzimo ko je gotovo plačam z gotovino, in se vidimo če bo vse pj sreči jeseni, se vsedem v avto v delavnici in odpeljem.... aja 8.aprila letos...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

In niste vsi zboleli in umrli? Cudno....
Prikaži več možnosti
    • DJ Falco in kristijan123 uporabnikom je všeč to sporočilo

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...kolikor je meni znano ni v Slo še nihče umrl zaradi corone pri ene par ljudeh, ki so jih testirali so pa našli tudi to molekulo...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 491
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Pridem h mojemu vulkanizerju, se zaklepetamo govorimo neumnosti. Ura je 12.30 lačni, vpalimo žar, vržemo gor čevape itd ...vmes pride še par lačnih.

Se nažremo ko prašiči, pol menjamo gume :ok :beer

Prikaži več možnosti
    • 525iX je všeč

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 159
  • Avtomobil: star Bmw

Hay!

...kolikor je meni znano ni v Slo še nihče umrl zaradi corone pri ene par ljudeh, ki so jih testirali so pa našli tudi to molekulo...

lp

joda

Lahko prosim za vašo tel.št.,da jo posredujem svojcem umrlih v domu Šmarje pri Jelšah.

Namreč v Šmarju je za smrti kriva zenkrat tista, ki se je šla smučat in boste vi strokovno razložili svojcem zakaj je 20 ljudi umrlo.

hvala

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 303
  • Avtomobil: prdalica

Dafinitivno je pospešilo smrt, zelo verjetno pa samo osebam katerim je naredilo nič drugega kot samo uslugo in prikrajšalo muke nepotrebnega trplejnja priklenjeno v bolečinah in dreku na postelji. Nesramen ali pa ne ni to daleč od resnice.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 028
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Dafinitivno je pospešilo smrt, zelo verjetno pa samo osebam katerim je naredilo nič drugega kot samo uslugo in prikrajšalo muke nepotrebnega trplejnja priklenjeno v bolečinah in dreku na postelji. Nesramen ali pa ne ni to daleč od resnice.

Lahko potrdim svoje čase sem delal v zdravstvu. Na kratko, pri 70ih se bom zapil samo zato, da crknem okoli 75 in mi nebo treba v dom. Simpl.

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 284
  • Avtomobil: 5E Octavia Elegance

Ne morem verjeti, da ste se vedno cigani, ki zanikate obstoj virusa. Zadeva obstaja in je prekleto nalezljiva in jebena. So pa doloceni ukrepi pretirani. Nikomur ne privoscim.

Jaz osebno...ne da zanikam. Ampak, tako paniko kot je narejena tu, bi morala biti narejena tudi jeseni ali pozimi, ko izbruhne Influenca A, B. ( gripa a, b). Bilo je več smrti, veliko okuženih, ki niso vedeli da so in so enostavno ostali doma. Vem, da so narejeni ukrepi z razlogom ampak vseeno. Treba je kaj podobnega tudi pri vsakoletnem izbruhu gripe. 

Vem, ker delam v bolnici.

Zame se ni čisto nič spremenilo, razen nošenje mask. Zbolel pa nisem že..uf. Ne pomnim, kak zabasan nos, pekoče žrelo par dni kako zimo, to je pa vse.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Trenutno delam eno zadevo v tovarni s 600 zaposlemimi na dolenjskem. Proizvodnja laufa na polno, maske majo samo v reziji. Niti en ni bolan...
Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 023
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

jaz delam na BS, pa že ko je bil ta virus pa še nismo imeli rokavic, mask, pleksi stekla... smo delali, pa nisem zbolel ne jaz in ne sodelavec, pa sva prijemala denar, bančne kartice, pištole za tankanje,...

jaz zase sumim, da sem ta virus prebolel že prvi teden januarja, sumim pa da sem ga dobil od skupine azijskih turistov ki so par dni prej kupili vinjeto...  tako da se mi zdi da pretiravajo precej s tem...

​Se pa vseeno "izogibam" staršev, za vsak slučaj... higiena rok pa mi itak ni tuja že od nekdaj,... sploh ko delaš z denarjem je redno umivanje rok vsaj meni nekaj samoumevnega.

​Avto pa redno čistim (noter vsak drugi dan, ko sem doma) tako da nekega extra razkuževanja po mojem ne potrebuje :)

Urejal DJ Falco, 22.04.2020, 09:46.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Lahko prosim za vašo tel.št.,da jo posredujem svojcem umrlih v domu Šmarje pri Jelšah.
Namreč v Šmarju je za smrti kriva zenkrat tista, ki se je šla smučat in boste vi strokovno razložili svojcem zakaj je 20 ljudi umrlo.
hvala

... ti bom še enkrat razložil počasi, da boš razumel, čeprav si tega ne zaslužiš s svojim ozkogledom razmišlanjem in verovanjem, čeprav ti je bilo že večkrat dokazano nadorotno v večjih pogledih....

* umrli so s korono, ne zaradi korone
* preveri koliko jih je lansko leto umrlo tam v istem obdobju, ko še ni bilo "korone"
* preveri kolikšna je bila starost, ter kakšne bolezni so imeli umrli
* preveri koliko jih je bo neprijetnih in dementnih
* preveri koliko bi jih umrlo, če bi dobili pljučnico, gripo ali bronhitis
* preveri št. ker kolikor vem jih je letos krepko čez 25.
* iz enega od Ljubljanskih DZO so v ukc pripeljali že drugič isto osebo na testiranje in je bila že drugič pozitivna na Corono in so jo poslali nazaj v dom, kjer do verjetno itak že skoraj vsi prekuženi z tem virusom in tudi starostniki v njem ne umirajo s Corono...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 159
  • Avtomobil: star Bmw

... ti bom še enkrat razložil počasi, da boš razumel, čeprav si tega ne zaslužiš s svojim ozkogledim razmišljanjem in verovanjem, čeprav ti je bilo že večkrat dokazano nasprotno v večjih pogledih....

(sem popravil tvoja slovinščin..)

* svojcem so rekli,da so umrli, kot posledica korone

* svojca ne zanima koliko jih je umrlo lani

* svojca ne zanimajo bolezni, ampak zakaj je umrl

* svojca ne zanima če je bil dementen ali ne

* zdaj razumeš zakaj rabimo tvojo tel.številko?

LP

Eden ki ni joda in ki ne mara niti Janše, niti levičarjev

Urejal antasi, 22.04.2020, 15:20.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 544
  • Avtomobil: Mašina

36be0379c1146362d5431f1d64e60980.jpg

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.