Skoči na vsebino

Razkuževanje avtomobila - novi koronavirus

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
69 odgovorov v temi
RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 047
  • Avtomobil: LEPO

... ti bom še enkrat razložil počasi, da boš razumel, čeprav si tega ne zaslužiš s svojim ozkogledim razmišljanjem in verovanjem, čeprav ti je bilo že večkrat dokazano nasprotno v večjih pogledih....

(sem popravil tvoja slovinščin..)

No ja...

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 324

Ce bi blo svojcem kaj do tastarih jih ne vtaknili v dom, kjer stari cele dneve visijo v sobi, noben jih ne povoha razen ko majo glih pol ure casa za obisk. Drugac so pa na cakanju za umret vsi tam. Mejte jih doma pa jih rihtajte. Najlazje je v dom porinit da se jih znebis.
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., peropapero in mihaing uporabnikom je všeč to sporočilo

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 953
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Ce bi blo svojcem kaj do tastarih jih ne vtaknili v dom, kjer stari cele dneve visijo v sobi, noben jih ne povoha razen ko majo glih pol ure casa za obisk. Drugac so pa na cakanju za umret vsi tam. Mejte jih doma pa jih rihtajte. Najlazje je v dom porinit da se jih znebis.

... po eni strani je to res, po drugi pa...
... pri nas je problem, ker bi morali imeti vsaj dve vrsti domov.... negovalne in tiste ameriška varianta staračkih, kjer tisti tam res uživajo...
... aja moja slovnica je zahvaljujoč telefonu še toliko slabša kot takrat ko sem vse pisal na računalnik, jebi ga s časom naprej :)

@antasi, eno je kar so jim rekli in eno je dejanski razlog zakaj so umrli, ampak tega ti nočeš razumeti, kar si tudi dokazal s svojim odgovorom...

lp

joda

Urejal joda, 22.04.2020, 17:10.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Dvakeat na dan jih previjejo, zjutraj in zvecer. Ce se poserje po previjanju je 12 ur dobeseno v dreku hrana enolicna, vsi pa na tabletah za spanje da so ob sedmih zvecer ze v postelji. Da majo zaposleni mir. Starcki ki so vitalni se majo brez doma cist v redu, pri nas so samo hiralnice. Vcasih je bil to uraden naziv, zdej so samo ime spremenili, da se lepse slisi.
Prikaži več možnosti
    • sash in mihaing uporabnikom je všeč to sporočilo

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... ni povsod isto je pa bolj kot ne v večini.... vsaj predvidevam po tistemu kar slišim in po tem kar sem videl v štirih različnih po Sloveniji...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 620

Dvakeat na dan jih previjejo, zjutraj in zvecer. Ce se poserje po previjanju je 12 ur dobeseno v dreku hrana enolicna, vsi pa na tabletah za spanje da so ob sedmih zvecer ze v postelji. Da majo zaposleni mir. Starcki ki so vitalni se majo brez doma cist v redu, pri nas so samo hiralnice. Vcasih je bil to uraden naziv, zdej so samo ime spremenili, da se lepse slisi.

In kako bi ti oddelek s 50 starcki in dvema bolnicarjema ali sestro in bolnicarko uredil, da bi bili vsi srecni in veseli? Resno, domovi ze leta iscejo resitve. In fizioterapevtko, ki je dodeljena 1 na 150 stanovalcev. LOL

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej ni misljeno da uredijo. Tja jih porines ko jih mas zadost da pocakajo na zale. Tko da ne mi o trpecih svojcih, ti trpijo samo ko je treba dolplacat za oskrbo.
Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... tako, da imaš domove, ki so dejansko v prvi vrsti negovalni in navadne, ker kadra ni dovolj za pi celi Sloveniji, poleg tega pa bi morali biti v domovih tudi zdravniki in sestre preko dneva....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Taki domovi obstajajo v drzavah z visjim standardom. Sam tam je 5 jurjev na mesec oskrbnina. Ce nimas denarja si se vedno obsojen na lezanje v postelji in televizijo 10 ur na dan pol pa tableta za spanje.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

.... imaš prav, res je pa tudi, da sem videl kako so ti domovi pri nas izgledali tudi ta časa socializma....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Takrat ni bil dobiček postavka, zdej je pa samo to pomembno, čim manj ponudit za čim več denarja. 

Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 724
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Oprosti Leon, amak to kar ti govoris morda v nekaterih rimerih drzi, ni a tega za govorit kot neko dejstvo. Osebno imam izkusnje z DSO Izola, nono smo imeli zadnja 3 leta tam v oskrbi preprosto zato ker je 9-10 ur na dan prezivela sama v hisi. Glede na leta (86), glede na to da je imela pred 22 leti zamenjano srcno zaklopko z prognozo max 15 let kar smo z kvalitetnim zivljenje podaljsali na 22+3 v domu, glede na to da je potem zacela malo pozabljat recimo da je dala nekaj kuhat pa ni bila zraven, glede na to da je ze malo slabo slisala na slusni aparat pa se je tezko privadila, in ko je v enem tednu ponoci sla dvakrat na wc in padla med potjo ker se ji je zavrtelo, v bajti pa nobenga ker so bili vsi v skuzbah ponoci, smo se vsedli in pogovorili kako bi resili situacijo, da bi se ona pocutila dobro. Sama je izpostavila zeljo po domu, skupaj smo sli tudi na ogled doma in kar hitro dobili mesto. Imela je svojo sobo zase, dom je bil lepo urejen in prezracen, brez kakih cudnih vonjav ki so tipicna za take ustanove, z lepim parkom in predvsem z veliko aktivnostmi. Vzeli so jo v zgodovinski krozek kjer je govorila o svojih izkusnjah kot pripadnica ITA manjsine, skupaj s socialno delavko sta zagnali pletilski krozek kjer je ucila pletenja, sla je v komisijo za izbor tedenske prehrane, imela je telovadbo vsak dan in se kaj. Ko smo se vsak dan slisali po telefonu je vedno rekla kako nima nic casa ker je stalno zaposlena. Vsak vikend smo se pa itak vidli. Hrano je vedno pohvalila, le prevec jo je bilo. Je pa jedla vedno zdravo zato se nad hrano ni zmrdovala. Ko smo praznovali pri rd v domu in smo jo vzeli domov je rekla da ne bi vec prisla zivet domov, da je v domu doma ker je dom tam kjer se pocutis varno in ona se je pocutila tam varno. Po treh letih pa je res srcna zaklopka zacela popuscat in pri 89 tega pac ne menjas, en teden kasneje pa se je pokazal se karcinom in zadeva je bila zakljucena. 2 dni preden je umrla smo se videli, midva sva vedela da sva se prisla poslovit, vsi trije smo sedeli na postelji in se drzali za roke in nikoli ne bom pozabil ko je rekla hvala da ste mi nasli drugi dom, mela sem se lepo in za to da ste do konca skrbeli da mi je lepo ne bom nikoli pozabila. Jokali smo vsi trije ko dez. Sestre so sle tolk na roko da so nam dovolile hodit sredi noci dajat odmerke proti bolecinam da je lahko odsla v malo manjsih mukah. Zapislenim v DSO Izola bom hvalezen do koncaczivljenja kako so se trudili za te ljudi. Je pa veliko od ljudi odvisno, eni so tja dani na silo in so jezni na cel svet in jim nic nibprav, eni so tako bolani in dementni da jim je res tezko omogocit aktivno zivljenje, ogromno pa k lepem zivljenju v domu prinesejo svojci, ne pomeni da ce je clovek v DSO da prides enkrat na dva meseca. Pa seveda od cloveka samega.

To kar pa ti pises leon je pa posplosevanje, isto kot je posplosevanje da so vozniki bmw butli, da so vsi odvetniki pokvarjeni itd you get the point. Tko da mal vseen lahko drzis jezik za zobmi ce nimas nekih osebnih izkusenj ni se treba v vsaki temi oglasit samo zato da se. Ce pa mas osebne izkusnje se pa sam pri sebi malo vprasaj koliksna je tvoja odgovornost.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Jest nimam nikogar v domu. In tud ne bom nikogar tiscal tja. Redki primeri so dobri, bmw vozniki so praviloma butli, domi so praviloma hiralnice. In nihce se ni ukvarjal z nemogocimi razmerami v domovih do marca letos...
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja lej sorry, nimajo vsi tvoje urne postavke al pa zenine da si loh privoscjo privat negovalko na domu. Vcasih bi mogu sestopit iz tega naduvanga trona pa pogledat cez oci obicnega cloveka. Ce ne pa saj tih bot, tvoj prispevek v tej temi nima absolutno nobene koristi (kot tudi v marsikateri drugi ce smo ze pri tem) nimas neke osebne izkusnje in opletas z jezikom v prazno. Ce pa kej ne maram je pa to. Zakaj pa so v primeru korone na udaru domovi starejsih je p mislim da jasno tudi 10 let staremu otroku.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Vse jasno, sam ne smemo se delat da je dom za ostarele disneyland. Tam pac cakajo da bodo umrli, ko ne morejo vec skrbet za sebe. Nekareri priklenjeni pa posteljo, vecina pa vsaj na vozicek. Za dementne ni nobenih programov, sedjjo na postelj in gledajo skozi okno. Ostali pa televizijo, ob sestih vecerja, tablete za spanje so obvezne, da majo ponoci zaposleni mir. In to lepo vsak dan isto. Nic ni narobe s tem, samo glupo je da zdej to vse kar naenkrat skrbi. Prej jih pa noben ni povohal od pristojnih sluzb.

Osebno izkusno mam samo s staro teto ki je bila v domu od 80 do 106 leta, pa ni sploh vedla kje je. Hrana, previjanje, spanje. 26 let....
Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 275
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Moja babica je v domu ca 15 let. Stara 91 let. Dementna ves cas z full oskrbo. Svojce ne prepozna, ko pridem na obisk ne ve kdo sem, ravno tako za vse ostale. Zato tudi ne hodim vec. Govori malo, nepovezano, blodi. Zunaj ni bila vrjetno ze vec let. Ena pest tablet zjutraj, ena zvecer. Hiralnica dobesedno.
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Ampak kaj bos pricakoval da se s takim clovekom nardi? Ce je dementen, ce se ne zaveda sebe in okolice, kaj je torej primerna resitev?
Prikaži več možnosti

alesh
alesh

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 413
  • Avtomobil: E46 323Ci

Ce smo ze zasrali z off se eno temo, pa dajmo...

Vsem je jasno, da so samo domovi za ostarele problem, zakaj se potem terorizira normaln folk?

Pripeta slika danes selitev enega doma za ostarele na Hr, kjer je tudi stala samo po domovih. Sami zdravi in vitalni mladenici, ki bodo docakali 100 let.
In zaradi tega stoji cela drzava in celotno gospodarstvo...

Pa preden sedaj kdo skoci v zrak, ne pravim, da se jim ne pomaga in kar pusti umret, pravim, da se ostalim pusti normalno naprej zivet!

Pripete slike za predogled

• 82f37b34-23d5-4153-b677-dcae757ca5c3.jpg
Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 275
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Ne vem, jaz sem moji rekel, naj me odklopi oz naj v tem primeru me ne fila s tableti. K od tega ima roko na srce korist samo farmacija. Ti si pa v breme tistim, ki jih imas oz si jih imel rad.
Clovek zal ni narjen, da zivi 200let. Lahko pa kar nekaj zadnjih let vegetira, to se pa ocitno da. In ti so odlicne stranke za dolocene biznise.

Urejal Team Cabrio Slovenija, 22.04.2020, 21:31.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

alesh
alesh

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 413
  • Avtomobil: E46 323Ci

Tudi mene, ko se ne bom vec mogel sam vstat, sam prit do wc in si sam obrisat rit... hvala lepa, mi je bilo v veselje, pull the plug!
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.