Skoči na vsebino

Razkuževanje avtomobila - novi koronavirus

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
69 odgovorov v temi
Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 723
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

No, to je bistveno lazje rect kot potem tudi izvest. Ampak OK to je whole another story
Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 275
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Seveda, sploh v druzbi, kjer je botoks mladost vrednota, smrt pa tabu tema.
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 397
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Jest nimam nikogar v domu. In tud ne bom nikogar tiscal tja. Redki primeri so dobri, bmw vozniki so praviloma butli, domi so praviloma hiralnice. In nihce se ni ukvarjal z nemogocimi razmerami v domovih do marca letos...

Tist glede odvetnikov si preskoču :-D
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 323

hehe ;)

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 368
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

No, to je bistveno lazje rect kot potem tudi izvest. Ampak OK to je whole another story

S tistim kar si napisal v prejšnjem (tadolgem) postu se strinjam v celoti, s tem pa niti približno. Kako misliš, lažje rečt kot izvest? Pri nas ja, ampak a te kdo sili da umreš v Sloveniji, oziroma v Evropi? Kolikor vem ni nobenega predpisa, nobenega zakona, kje mora človek umret. OK če pri 70-ih padeš z lojtre in si zlomiš ključnico, potem pač ne moreš ravno potovat po svetu in se odločat, kje se boš stegnil. Če si bolan in utrujen, hodiš pa še lahko, pa ne vem zakaj se nebi?

Jaz zase vem da definitivno ne bom umrl doma, ob tem kar se grejo tukaj se mi želodec obrača. Zadeva izvira iz ničesar drugega kot iz demokracije, iz poglavja o človekovih pravicah, ki se je v zadnjih desetletjih popolnoma izrodilo! Človek ima pravico do zdravljenja, baje. Aja, a res? Kaj pa če nočeš? Potem te v to pač prisilijo. Prisilijo te v trpljenje. No, mene ne bojo. Sem bil v Aziji in sem videl, kako imajo to urejeno tam. Pri nas radi rečemo, da življenje človeka v Aziji ni vredno počenega groša. Ta izraz je napačen! V resnici je življenje tam zelo cenjeno, znajo pa tudi umret, ko pride čas za to. Človeku pustijo, da častno umre. Brez da bi ga imeli za rastlino, brez da bi se nepokreten razkrajal pri živem telesu. Če želiš umret, te pustijo umret in tako je tudi edino prav.

Jaz sem že od malih nog bolehen in mi življenje ni bilo nikoli v poseben užitek. Razen stvari ki jih rad počnem, katere so to itak vsi veste. V življenju imam dve stvari ki me osrečujeta, eno so avtomobili in druga je moja družina - žena in otrok. Moja azijska družina. Kar se avtomobilov tiče, mislim da sem naredil čisto vse kar sem lahko v tem življenju, imel sem popolnoma vse kar sem hotel, nobenih želja nimam več kar se štirih koles tiče, vse sem že probal. Svoje sanje sem si izpolnil že pri 24 letih ko sem si kupil Cadillaca, to je to, zaključena zgodba. Ampak ljudje ki si hitro izpolnijo želje, taki ki hitro dosežejo cilj, imajo potem včasih v srednjih letih probleme - temu se reče kriza srednjih let, kriza identitete. Ko tako živiš iz dneva v dan, si začneš postavljat vprašanja kdo sploh sem jaz, kaj sem, kaj sem v življenju dosegel? Pri meni tega ni. Zakaj? Ker sem si na srednja leta omislil družino. Pri 40-ih sem se oženil,vzel sem (takrat) 30 let staro ženo in imava sina, ki bo kmalu star 4 leta. Moj sin mi zdaj pomeni vse, živim za njega, on me osreči vsak dan da se rad vrnem domov, pa žena seveda tudi. Torej lahko rečem da sem srečen človek, tisto kar mi ni bilo dano z zdravjem, mi je bilo na drugih področjih. Več od tega ne rabim.

Ker pa kljub temu da mi gre na vseh pomembnih področjih dobro, še vedno nisem tako zdrav kot moji vrstniki, vem da recimo 80-ega leta ne bom dočakal oziroma si ga niti ne želim dočakat. Živet hočem še 20, mogoče 25 let. Zraven hočem bit ko sin odraste, tudi za ženino hčerko iz njene prejšnje zveze bom kar se da dobro poskrbel, skrbim tudi za svojo mamo in taščo. In ko to naredim, je moje poslanstvo opravljeno. Takrat oziroma že prej bom odšel v Azijo in tam si želim tudi umret. Naravno, brez da bi bil v bolnici priklopljen na cevke ali na kako tako mučilno napravo, kot je respirator, ki ti poriva zrak v pljuča. Če samo pomislim na to kako se je "demokratična" Evropa izrodila, kaj je postala, me ima da bi bruhal! Ti isti ljudje ki trobijo o "človekovih pravicah" kriminalcev ki ilegalno vdirajo v našo državo, ti isti so spisali tudi take zakone, ki človeku tukaj ne dovolijo DOSTOJANSTVENO umret! Ampak kot rečeno, Evropa ni Svet, so še normalni kraji po svetu, z normalnimi ljudmi, ki za "človekove pravice" še slišali niso, vejo pa kaj pomeni dostojanstvo.

Tko, da ne bo kdo mislil, da se ne da. VSE se da, samo če se hoče!

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti
    • jjjernej je všeč

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 047
  • Avtomobil: LEPO

Jerry lepo si to napisal, en globok poklon od mene.

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Jerry zelel sem rect da je lazje to rect kot pa se potem za to odlocit. Sej pa je ja logicno ce se nekdo odloci da nebzeli zivet, je 1000 in ena opcija za to, eni skocijo pod vlak, eni zapeljejo 200 v odstavno niso, eni pozrejo tablete itd ni ti treba lazit v azijo za to. Enkrat ko res prides v ta leta, imas otroke, dobis vnuke, ni kar tako rect ok zdej bom pa umrl, kljub temu da si zbolel. Poleg tega je velikokrat taka situacija da sam o tem ne mores odlocat ker pac pride situacija neplanirano in da se partner mora odlocit za to mislim da je vsakemu cloveku ki ima normalno razvit custveni sistem jasno da je to izjemno tezka in nehvalezna odlocitev. Seveda se nekateri tako odlocijo, pod dolocenimi pogoji se da to izvest v Svici. Podpiram to opcijo, ampak kot receno, stvar vseeno ni tako enostavna.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 368
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jerry zelel sem rect da je lazje to rect kot pa se potem za to odlocit. Sej pa je ja logicno ce se nekdo odloci da nebzeli zivet, je 1000 in ena opcija za to, eni skocijo pod vlak, eni zapeljejo 200 v odstavno niso, eni pozrejo tablete itd ni ti treba lazit v azijo za to. Enkrat ko res prides v ta leta, imas otroke, dobis vnuke, ni kar tako rect ok zdej bom pa umrl, kljub temu da si zbolel. Poleg tega je velikokrat taka situacija da sam o tem ne mores odlocat ker pac pride situacija neplanirano in da se partner mora odlocit za to mislim da je vsakemu cloveku ki ima normalno razvit custveni sistem jasno da je to izjemno tezka in nehvalezna odlocitev. Seveda se nekateri tako odlocijo, pod dolocenimi pogoji se da to izvest v Svici. Podpiram to opcijo, ampak kot receno, stvar vseeno ni tako enostavna.

Ja res je, otroci vsekakor precej premešajo štrene. Če oziroma ko jih imaš, se situacija obrne za 180 stopinj. Če jih nimaš je pa zelo enostavno, vsaj zame. S tem da kdo pravi, da se moraš ubit na boleč način? Obstaja tudi dosti nebolečih, jaz se vsekakor nebi nažrl tablet in potem umiral v mukah, še manj bi šel z 200 v zid. Če si imel težko življenje in si vsega naveličan, ni nujno da si na smrt bolan, ko si želiš umret. V takih primerih je odločitev zelo enostavna, seveda če nimaš otrok. Švica je ena od rešitev, ja. 

Jaz na smrt ne gledam kot na nekaj groznega, je pač ena od stopenj življenja, zaključna faza. Ne vem zakaj je za nekatere konec življenja na tem svetu tako tragičen, kdo pa pravi da gremo potem nekam, kjer nam bo slabše? Treba se je samo potrudit da s svojim odhodom na drugi svet ne zapustimo ljudi, ki nas potrebujejo. Sebično je umret samo zato ker si utrujen in naveličan vsega, če imaš otroka, ki te potrebuje. Ali nekoga drugega, ki te ljubi. Če nimaš nikogar, pa to zame ni ne problem in ne težka odločitev, pač pa zelo enostavna. Če si samemu sebi in drugim samo še v breme, je to najboljša rešitev. V takem primeru mislim da ni popolnoma nobenega razloga za žalost če nekdo umre in v svetu je to veliko bolj samoumevno kot pri nas, kjer se iz vsake smrti naredi dramo.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce nimas nibenega na tem svetu potem tudi noben ne dela drame ko umres.

Pa da ne bom OT, pri mojem vulkanizerju nic posebnega edin na uro se narocis po novem da ni neke guzve. 20 min p je blo vse reseno tacajt sem poslal 5 mejlov pa je. The best.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 323

Hecno je, da je smrt tragedija za zive, ker so sami egoisticni in jih to prizadane. Ce nekdo hoce umret mu je to treba pustit.
Po nasih bolnicah je nekaj pacientov ki so po vec let v komi in jih svojci ne pustijo odklopit, to je pa drug ekstrem. Ker stroske zdravljenja placuje zavarovalnica; svojci pa kasjrajo pokojnino. Valjda upajo, da bo rastilna cim dlje zdrzala, ker ko umre bo konc penzije...
Prikaži več možnosti
    • jjjernej je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.