Skoči na vsebino

f30 328i

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
24 odgovorov v temi
Braindamage
Braindamage
  • Uporabnik
  • Sporočil: 16

Zdravo.Odpiram temo glede nakupa f30,328i.Avtpmatski menjalnik.Ima kdo ta avto?

Zanima me koliko se tej 2.0 turbo bencinarji kvarijo,če se,glede na to,da so tudi po 4 ali 5000 eur dražji od istih letnikov dizelašev.

Gledam enega pri corinita 2016 letnik z cca 65.000 km.

Če ima kdo izkušnje,na kaj morem biti pazljiv,katere so slabosti.In glede na to da delam za službo cca 1700km na mesec+500km frkanja,koliko pije?Ne gledam zdaj za liter ali dva,ali ga z kombinirano vožnjo lahko držim kje med 8 in 11 litrov?

3/4 je avtocesta,vseeno pa ne vozim ravno 130km/h cel čas:)

Zadnji moj bencinar je bil e46 328i ampak je bila povprečna cca 12l na 100km.Kar je breme okrog 350 eur na mesec.

Rad imam bencin vendar vseeno gledam malo na rentabilnost.

Prosim za nasvete.

tudi kaj in kdaj se dela večje servise?

Če ste to že govorili se opravičujem,ker sem tu poredko.

hvala.lp

BMW

Prikaži več možnosti

stinica
stinica

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 177
  • Avtomobil: Avto,ki dela

Če ti je všeč,ga pojdi pogledat,če sam nisi vešč,si vzami koga zraven ali pa ga pelji na pregled,odkartaj 20jurjev in gasa.Če si kupiš takšen model bmw-ja,ne sprašuješ kolko pije,ker to je zadnje kar te mora skrbet.To je avto da uživaš v njem,dokler gre.Če ti je poraba pomembna potem si kupi dizla,sicer pa novi bencinski motorji so že skoraj na ravni dizelskih.

"​I ve missed more than 9,000 shots in my career.I ve lost almost 300 games.26 times I ve been trusted to take the game winning shot and missed.

I ve failed over and over again in my life.And that is why I succed."    Michael Jordan

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 71 194
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ta motor ni prav posrečen, je bilo že dosti problemov z njim. Pri nas je redek, preberi si malo tuje forume, je precej napisanega. Vzemi raje dizla, novejši 2.0 dizli niso slabi, sploh v kombinaciji z avtomatskim menjalnikom je to že kar spodoben avto. Delov za njih je kolikor hočeš, za bencinarja jih boš pa težko dobil, če bo kaj narobe. In pazi, tudi jaz vozim bencinarja, ampak atmosferski 3.0 motor. Bencin in nizka poraba ne gresta skupaj, žal, vsaj pri bavarcu ne. 

TO BE SMART IS A PRIVILEGE, BUT TO BE JERRY IS A GIFT FROM GOD!

Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 657

Nevem če bi vzel avto pri koreniti...
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 167
  • Avtomobil: F30 335i

Forumas @wini ga ima sicer rocnega mislim da ima okoli 150kkm in nobenih tezav. In avto gre tudi 7000rpm kdaj... precej zanimiv motorcek. 

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Braindamage
Braindamage
  • Uporabnik

Ja vem,glede porabe nekje do 10 povprečna mislim,da bi blo izvedljivo z f30 328i.Z e46 ziher ne,ker je bla cca 12 povprečna pri meni.

Kaj imate kaj izkušen z korinita?A so goljufanti al kaj?

Dizel pa sej je ok.Ampak sem bil prej 10 let na bencinarjih pa sem zdaj že 6 let na dizlu,pa bi šel nazaj na bencin,da je malo tudi za dušo...

Dizel ma navora res...Ko pol sedeš v benzino mora met 2x več konjev da čutiš to,ampak vleče dlje..:)

f30 328i mi je nek kompromis,da je za službo,za pohajat,za mal znoret.Je samo 2000 kubikov,pa ni neke porabe v primerjavi z 3.000ccm

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 728
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Braindamage ce bos kaj hodil na primorsko (ne vem iz kje si) se javi pa lahko poskusis sam. Avto mam skoraj 70.000km pa sem imel do sedaj eno napako. Valvetronic motorcek je crknil.
Primer porabe na relacije:
Nova gorica - nica (fr) s polnim tankom sem naredil 845km ter natankal 56l poraba 6.68l/100km
Poln tank goriva v frankfurtu sem prišel do rosenheima (cca 500km) pa tankal 52l..poraba 10.2l/100km
Celo pot sem ga tiščal kolikor je bilo mogoče glede na promet.

Voznja na morje do zadra ... Prek senja in potem ac. Povprecje 7.9l (po regionalni nisem sparal)

Mestna voznja ce vozis lepo po omejitvi je okoli 8.5l...ce mas težko nogo kot jaz potem okol 9.5-10
Tiscanje po prazni kraški regionalni dsc na off pa komot 12l

Toliko za priblizno predstavo.
Prikaži več možnosti

hojnikb
hojnikb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 239
  • Avtomobil: F30 13' 318d

Ce ze, si ga uvozi sam. Ti nasi dilercki pa vprasanje kaj dobis. Da ni na koncu kak US uvoz in sestavljen pr nas...

Honestly, ce more bit bencin, rajs gledu b48.

Urejal hojnikb, 03.05.2020, 20:36.

BMW 318d 13' F30

Prikaži več možnosti

Braindamage
Braindamage
  • Uporabnik

WINI ja sem blizu N:G

Iz Mirna.In kraške ceste so super...:)

ja to se sliši fino.Kaj boš prodajal v kratkem,maš kako sliko?

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik

WINI ja sem blizu N:G
Iz Mirna.In kraške ceste so super...:)
ja to se sliši fino.Kaj boš prodajal v kratkem,maš kako sliko?

Ne ne nic ne bom prodajal se zaenkrat.

Pripete slike za predogled

• 20190624_200133_HDR.jpg
Prikaži več možnosti

Braindamage
Braindamage
  • Uporabnik

HOJNIKB,kaj ti sam uvoziš avto.Al so tevi naši posredniki najbrž spet en posrednik ki ceno spet 4000 dvigne.

Gledam tudi Nemčija ker ima več tega,ampak ne vidim bistvenih razlik razen kakšne izjeme.

Če gledam f30 328i so pri nas nekje od 16.000-21.000 eur če gledamo da ima pod ali največ 100.000 km in letnik od 2013-2016

toliko so tudi v nemčiji.Zdaj če dobim za 2.000 eur manj ne vem koliko se mi splača...? ali pač?...

kakšne izkušnje maš ti?

Morem dejansko fizično do nemčije ali je kakšna krajša in varna pot...?

Ker tako sem ob dva dneva,

kar je 200 eur minusa+200eur za bencin+200eur za jest in pit,če greš recimo v dveh+davek za uvoz....

pa nevem...

Nimam izkušen ampak vsaj približno tako je.

Da grem rihtat v nemčijo avto morem usaj 4-5 jurjev prišparat to bo pa nemogoče.Razen če bi kupoval porscheja za 70.000 in bi ga recimo dobil za 10.000 eur manj kot tukaj.To je rentabilno...;)

LepA ŽVAW pred šparom Šempeter....:)

Wini lepa žvaw pred šparom..:)

Iz kje si vzel avto?

Bi bil zadovoljen že,če bi me peljal en giro samo,da vidim kako cukne....;)

kako pa kaj,ko te motorje navijajo na 310km kar so konji 335i?

dejansko to potem zdrži normalno tudi 100.000 km še po tem al ....

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 452
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

HOJNIKB,kaj ti sam uvoziš avto.Al so tevi naši posredniki najbrž spet en posrednik ki ceno spet 4000 dvigne.
Gledam tudi Nemčija ker ima več tega,ampak ne vidim bistvenih razlik razen kakšne izjeme.
Če gledam f30 328i so pri nas nekje od 16.000-21.000 eur če gledamo da ima pod ali največ 100.000 km in letnik od 2013-2016
toliko so tudi v nemčiji.Zdaj če dobim za 2.000 eur manj ne vem koliko se mi splača...? ali pač?...
kakšne izkušnje maš ti?

Morem dejansko fizično do nemčije ali je kakšna krajša in varna pot...?
Ker tako sem ob dva dneva,
kar je 200 eur minusa+200eur za bencin+200eur za jest in pit,če greš recimo v dveh+davek za uvoz....
pa nevem...
Nimam izkušen ampak vsaj približno tako je.
Da grem rihtat v nemčijo avto morem usaj 4-5 jurjev prišparat to bo pa nemogoče.Razen če bi kupoval porscheja za 70.000 in bi ga recimo dobil za 10.000 eur manj kot tukaj.To je rentabilno...;)
LepA ŽVAW pred šparom Šempeter....:)
Wini lepa žvaw pred šparom..:)
Iz kje si vzel avto?
Bi bil zadovoljen že,če bi me peljal en giro samo,da vidim kako cukne....;)
kako pa kaj,ko te motorje navijajo na 310km kar so konji 335i?
dejansko to potem zdrži normalno tudi 100.000 km še po tem al ....

Napisal si kot da je teh 328k pri nas kot listja. Ena je na avto net za tak denar in ena 330i, obe od korinite torej kikiriki sestavljanke..
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 445
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

328i f30 je n20 motor... Super motor.. Nevrjetno poskocen in prozen in mala poraba...
Za voznjo brez okvar je edini recept menjava olja vsakih 10k km in menjava verige pri 150k km... Ostalih znanih hib ni.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti
    • etore in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 311
  • Avtomobil: B8

328i f30 je n20 motor... Super motor.. Nevrjetno poskocen in prozen in mala poraba...
Za voznjo brez okvar je edini recept menjava olja vsakih 10k km in menjava verige pri 150k km... Ostalih znanih hib ni.

Ampak...ni R6 :-D

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 167
  • Avtomobil: F30 335i

Jaz pravim da je tak hiperaktiven. Zelo odziven in se rad zavrti
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 496
  • Avtomobil: E91 LCI

Jaz iščem 330i (328i facelift) karavana z M adaptivnim podvozjem. Glede motorja nisem našel nobenih resnih napak, tudi na tujih forumih ne, le olje priporočajo menjat na 10kkm, tudi na tem forumu je že bila debata. Priporočena je bila tudi menjava verige pri cca 200kkm. Sem pa tudi jaz v dilemi dizl/bencin, imam kratke relacije ampak so novi dizli že toliko dodelani, letno pa vseeno natolčem 20-25k plus zelo težko bo najti bencinarja karavana z vso željeno opremo, ker so zellooo redki.

Večina Korinitinih avto je iz US (vsaj teh 328 in 330), kaj to pomeni na kvaliteto ne vem. Sigurno so menjane luči, dvomim da za originalne. Pojdi gledat v Korinito, jaz sem že večkrat videl kakšen njihov avto in ni razloga, da bi ga kupil. Sem prepričan da bo tudi tebe minilo. Razen če želiš avto na obroke in si tega ne moreš privoščit.  :ok

Uvoz bencinarja se ti splača, dmv za takšnega bencinarja pride par % in ni tako veliko, kot je za dizle.

Tudi na mobile.de ne boš našel veliko teh avtov, jaz iščem karavana in se mi istih 7 oglasov vrti že 3-4 mesce, cene so 24+, od tega ima en avto izpolnjene pogoje z opremo. 

Pa pazi na mobile.de, vse kar je v Litviji je iz amerike. Avti iz tam zgledajo vsi hudi, vsi so M optiki, vsi majo 20 colarje. Imajo neko luknjo v zakonu, ki jim dopušča uvoz avtov preko luže. Potem avti romajo po EU brez problema. Sicer z VIN številko takoj vse vidiš... 

Glede porabe pa drži kot pribito, kar je povedal wini. Relacija prideš pod 7, normalno je 8-9, če maš pa težko nogo 10-12. Je pa res pocket rocket.

Urejal J9320, 05.05.2020, 06:36.

Prikaži več možnosti
    • fury je všeč

wini
wini
  • Uporabnik

Braindamage jaz sem mojo šel iskat v Essen (Nemčija). Kupil sem ga od privat lastnika.

Mi je po telefonu in mailu poslal vse info, papirje, račune, vin itd ... sem vprašal na bmw če mi lahko preverijo zgodovino (vse je štimalo).

Sem odletel gor, naredil prepis in se odpeljal domov z začasnimi tablicami za 30dni. (pri nas naredil homologacijo, plačal 3%dmv, registriral)

Za vožnjo pa seveda brez težav :)

Prikaži več možnosti

Braindamage
Braindamage
  • Uporabnik

AIRMIKE.....Če čekiraš ta avto že eno leto,boš videl,da se jih je zavrtelo že enih 15-20 v prejšnjem in tem letu.

So pa cene tam-tam

---Da si razširim obzorje pa bom gledal tudi serijo 4 ker sta dokaj podobna avtka,tudi ni slabo...

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 786
  • Avtomobil: Z4

Za uvoz vozila lahko kontaktiraš www.narociavto.si, imajo tudi tule na forumu svojo temo odprto in Marko (šef) je pošten možakar.

Prikaži več možnosti

Braindamage
Braindamage
  • Uporabnik

Sem kontaktiral danes www.narociavto.si----bomo vidli ce bo kaj.

Oni f 30 je še kar pri koriniti,Ta teden ne morem ampak bi šow pogledat za vikend če rata.

Malo mi je gnilo,ker na mail ne odgovarja niti osnovnih zadev,kot so pošiljanje Vin št. ali kaj takega.

Zakaj bi klical in si zapiseval VIN na papir???!!! wtf.

WINI---------KAKO JE Z SERVISIRANJEM MENJALNIKA IN KJE?

kAR NA BMW-KROMBERK,DOMA,MEHANIK KOLEGA?------kAJ NA 30.000KM AL KAK?

SAMO OLJE PA FILTER?

LP

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.