Skoči na vsebino

P: 2002 E46 330i touring po delih

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
20 odgovorov v temi
Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 772
  • Avtomobil: Šel v škarpo

Moram povedat, da mi je kar malo žal, da gre v dele takšen avto s takšno motorizacijo, ampak tako pač nanese.

Torej, prodaja se vse kar ni motor, hladilni sistem, podvozje, pogonski sklop ali zavore. Oba odbijača, obe havbi in vsa vrata pa zaenkrat še ostajajo na avtu. Na kratko, avto mora ostat vozen, da se lahko prestavlja v in iz garaže :ok2

Vseh delov nebom pisal ker je avto zaenkrat še kompleten in je na voljo vse, zato če kdo kaj rabi mi naj prosim napiše v zs ali pod komentar. Kar bo prodano, bom sproti beležil pod komentarje.
Ker pa pravila zahtevajo, da mora biti v oglasu navedena cena, bom izpostavil nekaj "glavnih" stvari. Če ima kdo kakšno ponudbo za kateri napisan ali nenapisan del, jo lahko mirne vesti napiše :ok

- sport volan s prazno zgornjo blendo in brez AB 70€
- M volan z novim AB in delujočim MF tipkami 200€
- M prestavna ročica 5gang 40€
- manšeta prestavne ročice 40€
- naslon za roko 80€
- športni ogrevani sedeži + zadnja klop 200€
- tapete 80€/komplet
- vse letvice (razen volanske-dodam jo za +30€) 70€/komplet
- stikalo luči 30€
- vodila stekel 40€/kom
- stekla vrat 20€/kom
- 3 leta stari katalizatorji
- 3 leta star zadnji original lonec 330i
- xenon žarometi (če se ne motim so celo bixenon-ampak ne dam roke v ogenj) 250€
- original rezervno kolo 50€
- zadnji rolo z mrezo 100€
- platišča brez gum: Rondell 300€, BMW Style 68 200€

itd..

Prevzem delov je možen v MB, po dogovoru po pošti ali pa z osebno dostavo

IMG_20200510_115232.jpg IMG_20200510_112338.jpg IMG_20200510_115004.jpg IMG_20200510_114954.jpg IMG_20200510_112413.jpg IMG_20200510_122615.jpg IMG_20200510_112016.jpg IMG_20200510_115131.jpg IMG_20200510_114902.jpg IMG_20200510_112154.jpg IMG_20200508_202341.jpg
Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

Prodano:
- Volan z novim airbagom in MF tipkami
- M prestavna ročica

Na seznam pa dodajam
- nizka M prestavna ročica

received_224511882181483.jpeg received_918892711915028.jpeg
Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

- Rondellke prodane
- Style 68 prodane
- Continental prodano
- Bridgestone prodano
- Voznikov vratni airbag prodano
- naslon za roko prodano
- zadnji pepelnik prodano
Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

Na voljo so cele, nepolomljene plastike v prtljažniku :ok
Nepolomljene so tudi plastike ob zadnjih sedežih.

Vse plastike so že demontirane :ok2

Strop je nepovešen

Pripete slike za predogled

• IMG_20200513_150442.jpg
  • IMG_20200513_150447.jpg
  • IMG_20200513_150456.jpg
  • IMG_20200513_150459.jpg
Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

Malo updejta

- razne plastike, ambientne lučke 5-20€/kom
- delujoč motorček zadnjega brisalca 40€
- brezhiben sovoznikov predal 30€
- sovoznikov vratni airbag 30€
- sovoznikov sprednji airbag 30€
- Manšeta menjalnika 30€
- Srebrne letvice (letvica pri menjalniku ni več na voljo) 60€/komplet
- Original CD radio 50€
- M prestavna ročica 5gang 40€
- manšeta prestavne ročice 40€
- zadnja klop 40€
- vratne tapete 60€/komplet
- stikalo luči 30€
- vodila stekel 40€/kom
- stikala za spust stekel 25€/kom
- stekla vrat 10€/kom
- xenon žarometi 230€
- original rezervno kolo 50€
- zadnji rolo z mrezo 70€
- 3 leta stari katalizatorji (preverim ko jih demontiram)
- 3 leta star zadnji original lonec 330i (slikam ko ga demontiram)

Na voljo tudi še nekateri drugi deli :ok
Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

Zaradi prehoda na gewinde, so na voljo tudi komplet amortizerji z Eibach vzmetmi in ležaji amortizerjev.

Višina vozila je vidna na sliki

IMG_20200511_215225.jpg
Prikaži več možnosti

lanny
lanny

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4

Pozdravljen... Imas mogoce se zobato letev?
Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 275

a tega si v trzinu kupu?

Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

a tega si v trzinu kupu?

V Domžalah natančneje

Pozdravljen... Imas mogoce se zobato letev?

Zobata letev je še, brez zračnosti, ampak zaenkrat ostaja na avtu
Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik

In zakaj si ga dal v kose? Zarad gnilobe? 

Men je bilo kar cudno da bo kdo to kupil za rihtat ker je bilo prevec rje na vseh mestih ze 5 let nazaj.

Vrjetno je bil samo za dokler dela dela ker je bil malo denarja za tako razmisljanje kaksnih mladcev.

Prikaži več možnosti

lanny
lanny

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4

Zobata letev je še, brez zračnosti, ampak zaenkrat ostaja na avtu

Če bo na voljo se priporočam  :-D

Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

In zakaj si ga dal v kose? Zarad gnilobe? 
Men je bilo kar cudno da bo kdo to kupil za rihtat ker je bilo prevec rje na vseh mestih ze 5 let nazaj.
Vrjetno je bil samo za dokler dela dela ker je bil malo denarja za tako razmisljanje kaksnih mladcev.

Pa rje sploh ni tolk kot pišeš. Še x krat slabši avti se prodajajo po forumu kot skrbno in ljubiteljsko vzdrževani in za dosti višjo ceno kot je bil ta avto.
Pragi so zdravi. Blatniki se dobijo drugi novi za male pare, zadnja vrata se tudi dobijo brez problema brez rje, prtljažna vrata tudi.. kar je potrebno rezanja in varjenja so zadnji boki, ki pa v današnjih časih tudi ni noben bav bav. Okvirno okoli jurčka in je avto v BP stanju in zelo lep za pogledat.

Meni je bilo pri nakupu važno, da so motor, pogonski sklop in zavore v brezhibnem stanju ker bom oz. delam nek hoby karantena projekt :rofl, ostale dobre stvari so bile samo bonus za prodajo po delih..
Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

Drugače pa tako, kamot bi lahko avto spravil v BP stanje, ampak se mi neda ukvarjat s prodajo avta v celoti, ker nekateremu ne odgovarja karavan, drugim ne odgovarja ker nima šibedaha, tretjim spet nekaj drugega, sam da je lahko nek izgovor, meni pa nabija obvestila in sporočila na telefonu.
Enostavno se mi ne da več s tem ukvarjat, ker sem mel podobne paciente pri prodaji prejšnjega 328i touringa.

In tudi ko bom prodajal E46 330xd touring, bo šel po vsej verjetnosti v dele, samo zaradi teh zgoraj napisanih stvari. Pri prodaji delov je zadeva popolnoma drugačna. Napišeš kaj imaš, opišeš stanje in ceno. Kupec bo napisal povpraševanje, prišel po stvar, plačal in šel.. pri prodaji avta je pa komplikatorjev, da se kar kadi :napaka

Urejal Matejkec, 17.05.2020, 19:16.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 101
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Eh ne vem jaz sem prodal samo 1 avto po kosih in me je vse minil. Kličejo te za stvari vredne 5€ pa si zmišljujejo kdaj bi prišli in se cenkajo kot da nimajo za kruh. Na koncu jih potem še ni ali pa se dogovarjaš 2h za par €, nekaj sem dal na zaupanje(kao plačamo kasneje) pa mi niti en ni plačal kasneje,  večina kosov ti gre takoj pol avta pa sem po enem letu praktično podaril človeku, ki ima doma odpad ker se mi ni dal več, avto ti zaseda prostor.... 

Na koncu sem prodal malo več kot pol avta in dobil x2 kot bi če bi prodal takšnega kot je bil (prebito tesnilo glave) ampak cajta sem tudi porabil in folk mi je večkrat dvignil pritisk.

Ja ajde če bi imel doma 20 avtov po kosih in bi bil brez službe ni panike. 1 dober(vozen) avto kosat sem pa videl da je precej brezveze, raje prodam pa čaoooo. Pa seveda kot ti če bi imel nek projekt logično...

Urejal bvogri, 17.05.2020, 19:34.

Prikaži več možnosti
    • E39-530d je všeč

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

Še preden sem začel razstavljat avto, sem napisal oglas, da je avto na voljo v celoti za 2000-2500€.. v prvem dnevu se je javilo 5 pacientov, ki so ponujali od 500-1500€. Kakšen kreten bi moral bit, da bi sprejel takšno ponudbo. Ampak ok, ne zamerim, skoraj vsak gleda na zaslužek.
In potem bi jaz v vozen rjav avto vložil dodatnega jurja, da mi prihajajo takšni pacienti? Ma ne hvala. Res ne.

Glede delov imam trenutno dobre izkušnje, res je, da se zdi, da gre več časa za dopisovanje itd.. ampak ni popolnoma res, avto bi prodajal tedne ali mesece, ravno tako bi si dopisoval za zadnje cene, ki na koncu itak nebi bilo nič iz tega, najbrž še na ogled nebi prišli.. najbolj smešni so mi pa tisti, ki ponudijo ceno koliko bi dali za avto, avta itak niso videli, to ceno sprejmem, potem pa ne duha ne sluha o kupcu, še manj pa o ponujenem znesku.
Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa rje sploh ni tolk kot pišeš. Še x krat slabši avti se prodajajo po forumu kot skrbno in ljubiteljsko vzdrževani in za dosti višjo ceno kot je bil ta avto.
Pragi so zdravi. Blatniki se dobijo drugi novi za male pare, zadnja vrata se tudi dobijo brez problema brez rje, prtljažna vrata tudi.. kar je potrebno rezanja in varjenja so zadnji boki, ki pa v današnjih časih tudi ni noben bav bav. Okvirno okoli jurčka in je avto v BP stanju in zelo lep za pogledat.

Meni je bilo pri nakupu važno, da so motor, pogonski sklop in zavore v brezhibnem stanju ker bom oz. delam nek hoby karantena projekt :rofl, ostale dobre stvari so bile samo bonus za prodajo po delih..

Hja sej vse to kar si nastel je kr velik, pa tudi 1000eur za prijateljsko ceno popravila kar nemore vsak, pa jest se spomnim tudi nacetih pragov , kar je na koncu glede rje bilo na vseh moznih kriticnih tockah.

Prednje feltne ki jih imas gor so bile vse 4 po malem po čohane, gume za zamenjat. notranjost strgana, nekje je se neka tapeta se mi zdi stran visela potem pa pocasi cloveka ze mine pa ceprav za 1500eur.

Je pa zanimivo da takrat nobenga interesa danes pa sam da je 330 se ze vsi ob tla mecejo, tolk o BMW intuzijastih starih avtov.. Vse samo hipsteraj,

Urejal RALLIART, 18.05.2020, 13:49.

Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 467

Eh ne vem jaz sem prodal samo 1 avto po kosih in me je vse minil. Kličejo te za stvari vredne 5€ pa si zmišljujejo kdaj bi prišli in se cenkajo kot da nimajo za kruh. Na koncu jih potem še ni ali pa se dogovarjaš 2h za par €, nekaj sem dal na zaupanje(kao plačamo kasneje) pa mi niti en ni plačal kasneje,  večina kosov ti gre takoj pol avta pa sem po enem letu praktično podaril človeku, ki ima doma odpad ker se mi ni dal več, avto ti zaseda prostor.... 

Na koncu sem prodal malo več kot pol avta in dobil x2 kot bi če bi prodal takšnega kot je bil (prebito tesnilo glave) ampak cajta sem tudi porabil in folk mi je večkrat dvignil pritisk.

Ja ajde če bi imel doma 20 avtov po kosih in bi bil brez službe ni panike. 1 dober(vozen) avto kosat sem pa videl da je precej brezveze, raje prodam pa čaoooo. Pa seveda kot ti če bi imel nek projekt logično...

Been there, done that  :laugh

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti
    • bvogri je všeč

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

Hja sej vse to kar si nastel je kr velik, pa tudi 1000eur za prijateljsko ceno popravila kar nemore vsak, pa jest se spomnim tudi nacetih pragov , kar je na koncu glede rje bilo na vseh moznih kriticnih tockah.
Prednje feltne ki jih imas gor so bile vse 4 po malem po čohane, gume za zamenjat. notranjost strgana, nekje je se neka tapeta se mi zdi stran visela potem pa pocasi cloveka ze mine pa ceprav za 1500eur.

Je pa zanimivo da takrat nobenga interesa danes pa sam da je 330 se ze vsi ob tla mecejo, tolk o BMW intuzijastih starih avtov.. Vse samo hipsteraj,

Kdaj si ti videl ta avto?

No ja. Rje ni malo, ampak kot sem rekel, če bi delal avto za sebe za dailya bi bil vreden popravila. Tako pa že imam podobnega dailya.

Glede cene popravila, 22€ pride en blatnik in paše na avto v nulo, ker sem jih že menjaval, vrata bi lahko dobil za 40€ po kosu kompletna brez rje in verjetno tudi v beli barvi, prtljažna vrata so kompletna od 60-100€..torej karoserijskih delov za 200e, ostane še kleparija zadnjih bokov.. vse skupaj nebi naneslo več od 1000€. Sem skoraj siguren, da ne.

Glede pragov je tako, avto sem ob prihodu domov dvignil na vse 4 točke posamezno, ker sem menjaval kolesa..ampak bom ob priliki snel dol plastika in naredil nekaj slik, da se vidi dejansko stanje.

Cena za katero sem kupil avto pa tudi ni nobena skrivnost :-D

Urejal MG, 18.05.2020, 18:32.

Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja mozno da sem videl rjo na robu pragov, pri kolesih, nespomnem se vec ker je bilo to nazaj cca 5 let.

Tole glede vrat je pa mal bosa, da jih dobis za toliko in toliko mogoce ze, ampak da napises da vrjetno tudi v beli barvi je pa mal lovska. Jest sem v teh letih videl sam ta avto bele barve. Sej te razumem jest isto racunam da se da stvari nabavit po takih ovinkih sam to terja cajt in lastno delo in znanje, samo ce take pisemo ponavad na forumu zacnejo hitr vsi pametovat kako vso rjo popravis in cel avto strihnes za 500eur.

Urejal RALLIART, 19.05.2020, 10:17.

Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

NEKATERI DELI NOTRANJOSTI SO ŠE VEDNO NA VOLJO :ok2

Ja mozno da sem videl rjo na robu pragov, pri kolesih, nespomnem se vec ker je bilo to nazaj cca 5 let.
Tole glede vrat je pa mal bosa, da jih dobis za toliko in toliko mogoce ze, ampak da napises da vrjetno tudi v beli barvi je pa mal lovska. Jest sem v teh letih videl sam ta avto bele barve. Sej te razumem jest isto racunam da se da stvari nabavit po takih ovinkih sam to terja cajt in lastno delo in znanje, samo ce take pisemo ponavad na forumu zacnejo hitr vsi pametovat kako vso rjo popravis in cel avto strihnes za 500eur.

Na FB sem objavil, da iščem obojna zadnja in prtljažna vrata v beli barvi. Poudarek je bil na BELI barvi, druga me niso zanimala, kar sem tudi napisal. V roku par ur sta se javila dva, da imata vse napisano v beli barvi in brez rje.

Zaradi tega sem napisal, da se da dobit vse v barvi katero iščeš.
Jaz v MB prej nisem nikoli videl nobene bele E46.. zdaj stoji ena 500m stran od mene, pa še touring po vrhu :ok2

In še malo delnega offtopica.
Konec tedna gre avto na operacijsko mizo. Menjava vseh original puš za poliuretan puše, menjava camber rok, zgornja in spodnja ojačitev vpetja mosta, izdelava strutbarov, menjava sprednjih rok, vgradnja dodatnih zadnjih zavornih čeljusti + napeljava do hidravlične ročne, sprednji lock adapterji itd itd.. dela je v glavnem ogromno. :-D
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.