Skoči na vsebino

Makadamske ceste Idrija, Vojsko, Predmeja...

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
8 odgovorov v temi
BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 319
  • Avtomobil: 3er

Potrebujem pomoč domačinov iz tistih koncev.

S prijatelji bi prevozili tole traso in še dodali čim več okoliških makedamov, gozdnih poti in podobnega.

https://siol.net/avt...va-video-525553

Zagotavljam da ne bo dirkanja, delanja škode izven poti itd. (bila bi tudi dva z ATV-ji)

Če je kakšen zatežen kmet, naravna znemenitost vredna ogleda, točka za počitek in podobno prosim kar v temo ali na privat.

Mogoče zna še komu koristit :)

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 492
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

.

Pripete slike za predogled

• 3751472A-3E06-49F5-BCE0-FF01C9221491.png
Prikaži več možnosti
    • BMW RALLY je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Od Predmeje do Cola se vozis po robu Trnovske planote, kmalu od Predmeje proti Colu(km do dva, v ostrem levem zavoju) imas na desni krasno tocko za pocitek in razgled na celotno Vipavsko dolino, malo naprej je Otlisko okno, krasno. Poguglaj. Ce se peljes od Predmeje dol na Lokavec imas eno najlepsih cest na sploh v SLO, cesta iz 1sv vojne, s tuneli vkopanimi v zivo skalo.

https://www.vipavska...ti/otlisko-okno

Urejal dylan_dog, 18.05.2020, 20:45.

Prikaži več možnosti
    • BMW RALLY je všeč

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 569
  • Avtomobil: Mašina

To je ze OK ampak avtor teme ne sprasuje o tem :) tudi mene zanima predvsem relacija Vojsko - Predmeja
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Do Predmeje, iz Idrije, je globok, strnjen, zaprt gozd brez razgledov, pa prepadi so vmes.

Omenjena trasa je sla pa od  Idrije do Cola.

Urejal dylan_dog, 18.05.2020, 21:56.

Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 319
  • Avtomobil: 3er

Hvala za dober odziv!

Včasih se stanje na terenu in karta razlikujeta pa da ni preveč poskušanja s slepimi ulicami pomagajo namigi lokalcev :)

https://opentopomap.....97003/13.88517

Recimo po temu sodeč se čez te Golake ne da pridet razen pešpoti?

Rad bi prej strasiral eno dobro krožno ali osmico, obvezno legalno (hard enduro gre marsikje ampak se tega ne gremo)

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 755

Ce so ljudje pametni, ti ne bodo nic svetovali. Prevec obmocij so zaprli zaradi taksnih padalcev, ponavadi iz prestolnice ljubljane, ki imate vsega polno rito. Slovenija je lepa in čar je ravno v tem, da sam odkrivaš deželo. In to ne z 2 taktno 400ccm krosko ali 1000ccm atvjem. Nima veze kaj se greste vi, ker itak ni nikomur nic za verjeti. Morda ste kul, se bo pa za vami na forumu vedno naslo leglo jebivetrov, ki potem izkoristijo najprej z bajki, e bajki, kroskami in nazadnje na šeh planino in zelenico rinejo z novimi toyotami LC. Iz avta pa kokoške v salonarjih.

Jest sem svojcajt z bednim mtb kolesom z alivio opremo ter peš v 2 letih precil celo slovenijo po vseh zakotnih krajih. Spal sem in smo spali zunaj pod milim nebom in lahko recem, da imamo res hudo dezelo. Zakaj vse dati na pladnju vikend turistom.

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 416
  • Avtomobil: /

In kaj bi rad povedal s tem? Js hočem pa Slovenijo videt v svojem Jeepu, na ATVju in ebajku, jebiga. Je ta dežela ravno toliko moja kot je tvoja. Če bi imeli urejene offroad poti posebej za kolesarje, motoriste, atvje..kot je to recimo v ZDA, bi blo top. Pa bi lahko imel letno članarino in povsod vozil legalno brez težav. Sedaj ker tega ni, se povsod vozi z vsemi. Na koncu pa nesmeš peljat tam, kjer je človek z največjim traktorjem pol gozda podrl. Je pa glede na kilometre peš poti v primerjavi z avtomobili in motorji, bistveno več škode planincev kot obratno.

Prikaži več možnosti

Cotax
Cotax

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 751
  • Avtomobil: E91 330xd

Pozdravljen,

kar nekaj let je že, ko sem se po teh krajih vozil z Lado Nivo in 20litrov bencina v kanti + sprintanim zemljevidom :) Čudovite izkušnje, lepe cestice, nikjer žive duše po več 10km. 

Z modro barvo sem ti narahlo označil meni osebne najlepše poti, cca 8 let nazaj so bile še normalno prevozne in široke, makadamske - mogoče katera ožja in bolj razbunkana sem pa tja, ampak nič hujšega. V večini je tudi gozdna pot, zato se lahko voziš brez težav. Potke so lepe, ni to brezpotje. Na teh poteh boš videl mrzlišče, smrekovo drago, ledeno jamo, bližino partizanske bolnice Pavle, lepe razglede na vipavsko dolino, putrihove klavže, potok Belco in "kanjon" Belce.. itd, itd.. 

Original mapo dobiš na http://geopedia.si/#...6_y93264_s13_b4 , kjer si lahko podrobneje ogledaš. Igorniraj google maps, ker ti tu gor ne bo dosti pomagal.

Prosim, bodite obzirni do narave (žive in nežive).

trnovski-gozd.jpg

Urejal Cotax, 20.05.2020, 12:33.

BMW brez šestaka je kot riba brez plavuti :ok2
Prikaži več možnosti
    • Natuzzi je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.