Skoči na vsebino

Avto brez moči rikverc v klancu

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
18 odgovorov v temi
Freshcawo
Freshcawo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 20
  • Avtomobil: Bmw E61

Zdravo, opazil sem, da avto nima moči, ko želim startati rikverc v klanec. Če štartam normalno kot, ko imam v  prvi prestavi, bo avto ugasnil ker zgubi moč. Če dodam več gasa mi občasno rata, da dobim na hitrosti in je OK ampak v večini primerov moram potisniti nazaj sklopko in na novo štartati...

Lučke oz. napake avto ne pokaže. Kje bi lahko začel iskati težavo? Gre pa za 525d, 130kw. lp

Pozabil sem dopisati, da po ravnem gre avto normalno. Ni nobenih problemov z močjo..

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 401
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Čudna napaka. Za začetek ga priklopi na tester, mogoče bo ta kaj povedal. Edino kar meni pade na pamet je to, da se je pred časom na forumu govorilo o nekih oplih, ki so imeli sistem dovoda goriva sestavljen iz nekih cevčic in tam je bil problem baje podoben, avto je na klancu težje vžgal. Mogoče bo tudi tu nekaj na tem, jaz bi za začetek prekontroliral tlake dovoda goriva.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

Freshcawo
Freshcawo
  • Uporabnik

Računalnik ni prikazal nobene napake, res pa je, da ga nisem imel priključenega direktno, ko sem speljeval. Živcira me, ker ker ga moram turirat, da se dejansko zapeljem rikverc, pa še to če mi uspe. 

Bom preveril kar se tiče tlaka. Sem sicer malo brskal po tujih forumih in nisem nikjer zasledil podobne napake..

Je možno, da bi se to dogajalo zaradi turbota? 

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 284
  • Avtomobil: Ni €€€

Na ravnem spelje normalno? Aja,sem videl ,da si napisal. Filter goriva je bil menjan?

Urejal e34td, 21.05.2020, 23:04.

A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Računalnik ni prikazal nobene napake, res pa je, da ga nisem imel priključenega direktno, ko sem speljeval. Živcira me, ker ker ga moram turirat, da se dejansko zapeljem rikverc, pa še to če mi uspe. 

Bom preveril kar se tiče tlaka. Sem sicer malo brskal po tujih forumih in nisem nikjer zasledil podobne napake..

Je možno, da bi se to dogajalo zaradi turbota? 

Možno je marsikaj, ampak za turbo dvomim. Tudi jaz se ne spomnim da bi kdaj slišal za tako napako, razen tistega kar sem omenil. Napaka definitivno na E6x ni tipična.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

Freshcawo
Freshcawo
  • Uporabnik

Filter goriva je bil menjan pri zadnjem servisu, cca 8k km nazaj. 

Ker bo kmalu spet mali servis me zanima, če je še kakšno olje primerno za ta motor razen orginala? Oz. kje nabavljate BMW-jevo olje, ker se cene kar razlikujejo.

Urejal Freshcawo, 21.05.2020, 23:19.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 398
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Koliko imaš pa rezervoar poln? Morda pumpo v njem preveri, da ni kaj čudnega narobe z njo. Pa če ti kje gorivo pušča tudi preveri.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Filter goriva je bil menjan pri zadnjem servisu, cca 8k km nazaj. 

Ker bo kmalu spet mali servis me zanima, če je še kakšno olje primerno za ta motor razen orginala? Oz. kje nabavljate BMW-jevo olje, ker se cene kar razlikujejo.

Olje je najboljše da nabavis direkt pri mehaniku, iz soda. Trg je preplavljen s ponaredki, jaz sem zadnjič pri GMT kupil olje Mobil 5W-40, ki se je izkazalo za ponaredek, sem komaj rešil motor. K sreči sem ga nalil v delovno mulo Caddya, ne v bavarca. Imam še spravljeno kantico od olja, ko sem jo primerjal z originalno se lepo vidi par razlik, seveda pa jih opaziš šele če veš kaj gledat, na prvi pogled je embalaža enaka. Bom objavil temo o tem ko bom imel čas in priložil slike, zaenkrat toliko. Previdno z olji.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 138
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Ima avto slučajno funkcijo “auto hold”. Morda ti pri speljevanju nazaj ne popusti takoj zavor.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

Freshcawo
Freshcawo
  • Uporabnik

Koliko imaš pa rezervoar poln? Morda pumpo v njem preveri, da ni kaj čudnega narobe z njo. Pa če ti kje gorivo pušča tudi preveri.

Na to nisem pazil, tako da ne morem trditi koliko je povn tank biu. Zdej je proti koncu, ko ga napolnil bom probal. Sicer se pa ne voha nafte oz da bi bili kje fleki tko, da dvomim kje pušča. Kako pa preveriš pumpo?

Ima avto slučajno funkcijo “auto hold”. Morda ti pri speljevanju nazaj ne popusti takoj zavor.

Ima auto hold funkcijo in tudi takoj popusti zavoro, ko pritisnem na gas oz. Po parih sekundah popusti, če ne držim noge na zavori.

Olje je najboljše da nabavis direkt pri mehaniku, iz soda. Trg je preplavljen s ponaredki, jaz sem zadnjič pri GMT kupil olje Mobil 5W-40, ki se je izkazalo za ponaredek, sem komaj rešil motor. K sreči sem ga nalil v delovno mulo Caddya, ne v bavarca. Imam še spravljeno kantico od olja, ko sem jo primerjal z originalno se lepo vidi par razlik, seveda pa jih opaziš šele če veš kaj gledat, na prvi pogled je embalaža enaka. Bom objavil temo o tem ko bom imel čas in priložil slike, zaenkrat toliko. Previdno z olji.

Bom prebral, ko spises. Sicer moj mehanik sraufa 90% Vag grupo in tudi nima "mojega" olja. Bi mi lahko poslal sliko ponaredka oz. Orginal embalaže, da primerjam z embalažo ki sem jo pri zadnji menjavi imel.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Bom prebral, ko spises. Sicer moj mehanik sraufa 90% Vag grupo in tudi nima "mojega" olja. Bi mi lahko poslal sliko ponaredka oz. Orginal embalaže, da primerjam z embalažo ki sem jo pri zadnji menjavi imel.

Spomni me prosim, če slučajno pozabim. Na kratko: pri 5 litrski kantici od Mobila bodi pozoren na datum, do kdaj je olje še uporabno. Na originalni kantici se ga da z lahkoto prebrat, na ponaredku je pa spackano, zabrisano (zamegljeno) in zato nečitljivo. 

Prikaži več možnosti

58f20
58f20
  • Uporabnik
  • Sporočil: 105
  • Avtomobil: Tvoja mama

Kupi Mercedesa.

swg.jpg

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kupi Mercedesa.

Zakaj?

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 398
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Because Tvoja mama, that's why.

:rofl

Prikaži več možnosti

mihado
mihado

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 943
  • Avtomobil: Citroen C4 Grand Picasso

Jaz sem imel podoben primer pri E39. Zanič je bil Hardy zglob.
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 400
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Kot vidim, vecina naliva Motul. Tudi sam sem ga uporabljal, naroceval pa pri motornaolja.com al kupu osebno v eurotonu, ce se je mudilo. :ok

Prikaži več možnosti

Freshcawo
Freshcawo
  • Uporabnik

Jaz sem imel podoben primer pri E39. Zanič je bil Hardy zglob.

pa si mel še kakšne simptome, cukanjd itd. Ker meni avto ne cuka niti se ne sliši nic..
Prikaži več možnosti

mihado
mihado

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 943
  • Avtomobil: Citroen C4 Grand Picasso

pa si mel še kakšne simptome, cukanjd itd. Ker meni avto ne cuka niti se ne sliši nic..

Točno se več ne spolnem, ker to je 10 let nazaj. Vem pa da rikverc je komi šel, sploh v klanec.
Prikaži več možnosti

Freshcawo
Freshcawo
  • Uporabnik

Spomni me prosim, če slučajno pozabim. Na kratko: pri 5 litrski kantici od Mobila bodi pozoren na datum, do kdaj je olje še uporabno. Na originalni kantici se ga da z lahkoto prebrat, na ponaredku je pa spackano, zabrisano (zamegljeno) in zato nečitljivo.

sem su pogleda, embalažo in se super vidi datum. Potem se lahko da Motul ali Mobil. Zdaj sem uporabljal 5-30.

Točno se več ne spolnem, ker to je 10 let nazaj. Vem pa da rikverc je komi šel, sploh v klanec.

bom preveril, ko bom menjal olje. Se menja samo zglob ali je kaj v kompletu?
To je embalaža :)

Pripete slike za predogled

• IMG_20200523_101008.jpg
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.