Skoči na vsebino

1998 323ti Compact

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
92 odgovorov v temi
croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 155
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

takle zgleda nakup na slepo iz Nemčije, čakamo na DMV odločbo...

v tem času je že pri ličarju, na poti so nove luči in kup dodelav za motor / podvozje / notranjost...

img20200518111012.jpg

img20200518134814.jpg

nekaj malega o avtu, 

letnik 1998, 323ti, oprema :

img20200521164409.jpg

želje so bile rdeča barva, M paket, 323, šibedah (opcijsko) in pa obvezna klima - avto mora biti obrni ključ in pelji - res nimam časa za nov nepremičninski projekt - še star se ne premakne. Tako da se dograjuje na delujočem in avtu v dobrem stanju - ne pa iz 0 postavlja raketo.

Moj EMŠO pravi da se ne morem več peljat 700km v kosu do dolomitov in potem žgat ko budala po ovinkih, naslednji dan sem koma utrujen in imam od dopusta bore malo - e21 je brez izolacije, motor proizvaja zelo vročo notranjost, pri 30+ v dolini in po poti do dopusta je to žal endurance za voznika in ne dopust. 

Ideja je bila prikolica z e21 + XC70 (noben od naju nima izpita)...ali pa compact. No zdej ga mamo.

Plani ? M52B30 stroker, S50 izpušni kolektor, recaro speed sedeži, spodobno podvozje in obutev, špera.

Še k zgodbi kaj hudiča me je prijelo kupit compacta na daljavo od turka? Do turka je avto bil scheckheftgepflegt (poštemplana servisna s špehom računov), v 2019 z računi za material v višini 1500€ ki je vgrajen po večini na podvozje, turk ga je mel vsega skupaj 3 mesce v katerem je dobil slavne črne šipe in vrhunske angel eyes sprednje luči. Ostalo je avto original, original izpušni lonec, noter vse original (seveda tudi tukaj turški rdeči tepihi) ... skratka, iskal sem unmolested e36 - kar mislim predelat bom sam.

zgodbo in slike kako sem popušil avusblau e36 323ti od prvega lastnika 70+ starega s 100.000 km brez pike rje in zadnjih 15 let pospravljen pa povem drugič - za PO PI ZDIT ko se ti kaj takega zgodi, kljub fix dogovoru o prodaji.

no, kakorkoli, itak sem iskal rdečega in tukaj je !

Urejal croma_man, 24.05.2020, 22:04.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 132
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

V kakšnem stanju pa je karoserija pri tem avtu? 

M52B30 ne obstaja torej ga boš naredil sam?  :)  Sem že zasledil podobno stvar  :ok2

zgodbo in slike kako sem popušil avusblau e36 323ti od prvega lastnika 70+ starega s 100.000 km brez pike rje in zadnjih 15 let pospravljen pa povem drugič - za PO PI ZDIT ko se ti kaj takega zgodi, kljub fix dogovoru o prodaji.

Iz SLO? Škoda...
Enega 323i sem pred nekaj leti z tako kilometrino zasledil pred trgovino. Ima pa ga neka starejša ženska  iz Lj. Mislim pa da je bila limo. O prodaji ni hotla slišat besede ker ima baje stalne ponudbe  :)

Urejal bvogri, 24.05.2020, 22:59.

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 236
  • Avtomobil: star Bmw

Čestitam. Še enega za mene, prosim.
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik

V kakšnem stanju pa je karoserija pri tem avtu? 

M52B30 ne obstaja torej ga boš naredil sam?  :)  Sem že zasledil podobno stvar  :ok2

Iz SLO? Škoda...
Enega 323i sem pred nekaj leti z tako kilometrino zasledil pred trgovino. Ima pa ga neka starejša ženska  iz Lj. Mislim pa da je bila limo. O prodaji ni hotla slišat besede ker ima baje stalne ponudbe  :)

karoserijsko je super za e36 iz Nemčije, stabilizator nosilci so celi, spodaj malenkosti pri naslonih za dvigalko, blatniki celi, obrobe zadnje cele.

M52 dela TIN motorsport, kot vedno.

avusblau 323ti je bil pa iz Nemčije.

Prikaži več možnosti

Cigi
Cigi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 283
  • Avtomobil: E46 318iT

raucherpaket je pa kar nujna stvar zdej.

Prikaži več možnosti

djcrni
djcrni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 741
  • Avtomobil: 323ci

Sanjska kombinacija! Hellrot, M optik, 323ti in style 42. Čestitke za nakup!

Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik

raucherpaket je pa kar nujna stvar zdej.

raucherpaket je tukaj žal povezan z ASC tipko...takoj ko sem ga dobil dostavljenega iz prikolice sem stestiral raucherpaket, spustiš sklopko in držiš bremzo, magično se začne proizvajat dim izpod zadnjih koles.

Prikaži več možnosti
    • APS je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 932
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

:-D

Potem je moj kompič 316i tudi imel Raucherpaket, a ne kromč? :fight

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti
    • croma_man je všeč

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik

:-D

Potem je moj kompič 316i tudi imel Raucherpaket, a ne kromč? :fight

tako je, takrat sem stestiral pogone zate, sej veš, videno kupljeno...pol morš vidit dim !

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 292
  • Avtomobil: e39 530iM

Kaj bo pa z e21?

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 193
  • Avtomobil: e46/5 325ti m54b30

Noro!! E36 Compacti so res posrečeni, ta pa ima še pravo opremo in motor. Je že kaj v planu kako podvozje gre gor in kakšna bo špera? 

Urejal rokomah, 25.05.2020, 23:31.

Prikaži več možnosti

Lex
Lex

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 401

Hehe, ti ni dalo spati, odkar sva se po Gaju preganjala a? :-D  Super nakup, sploh barva je prava! Dobro ga rihtaj  :ok  

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 610
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E61

Fantastičen. Točno to kar človek rabi. Barva, M odbijači, Športni zici, Šiber, Klima, 6cyl. Če bi imel še špero bi bilo že prelepo, da bi bilo res  :-D

Se pa lahko popolnoma poistovetim, ko pišeš da ti je v e21 vroče v kabini, pa da je glasen in naporen za dolge vožnje  :ok

Prikaži več možnosti

Strejt6
Strejt6
  • Uporabnik
  • Sporočil: 50
  • Avtomobil: E46 320Ci, MR2 AW11

Super izbira res! Še vedno pogrešam svojega compacta, ki ga je požrla rja. V ovinkih imajo prav poseben očutek, zaradi kratke riti in so veselje za vozit. Je pa zadek lahek, tako da kadar si na meji grejo kar dlake pokonci :skrbast .

Prikaži več možnosti

Lex
Lex

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 401

Če bi imel še špero bi bilo že prelepo, da bi bilo res  :-D

Kot zanimivost: Serijsko 323Ti nisi mogel naročiti špere,  pri 318Ti pa, očitno so se bali, da bi preveč opletali  :driver

Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj bo pa z e21?

E21 dobi ta teden GAZ motorsport gewinde, nastavljive še levo desno ne samo gor dol...zdej upam da bo to to ker mi je B8 premalo.

Naprodaj ni kljub temu da je par ponudb blo blizu 20k...ne rabim prodat niti ne mislim, avto je raketa !

Noro!! E36 Compacti so res posrečeni, ta pa ima še pravo opremo in motor. Je že kaj v planu kako podvozje gre gor in kakšna bo špera? 

Trenutno gre gor H&R, vse na podvozju je novo skup s sachs sport amortizerji, tak da bom najprej to vozil, v tem času pa iščem KW al pa bilstein gewinde.

Špera gre v 3.07 dif, mam še enega od e36 doma z 2.93 razmerjem in špero, bom tam vzel ven.

Hehe, ti ni dalo spati, odkar sva se po Gaju preganjala a? :-D  Super nakup, sploh barva je prava! Dobro ga rihtaj  :ok  

Ubistvu mi je res bil tvoj avto referenca za igračo, ni drag, delov je dost, spravit se ga da za normaln dnar na 240+ konjev kar je za nas ki se radi vozimo dinamično vrh glave.

Fantastičen. Točno to kar človek rabi. Barva, M odbijači, Športni zici, Šiber, Klima, 6cyl. Če bi imel še špero bi bilo že prelepo, da bi bilo res  :-D

Se pa lahko popolnoma poistovetim, ko pišeš da ti je v e21 vroče v kabini, pa da je glasen in naporen za dolge vožnje  :ok

Ja E21 ostaja v vlogi poldirkalnega vozila, mam licenco za GHD tak da želje so še vedno odpeljat kako preizkušnjo v AT/SLO/HR v oldtimer sekciji.

Kar se pa vročine tiče, lahko ga priganjam cel dan po ovinkih, noben problem, sam dolga vožnja npr. AC po dolini 500km pri 30+ se noter ne da normaln funkcionirat. Je že bil plan zmontirat stranske leptirje in pa izolacijo nazaj sam sem raje compacta kupil :)

Prikaži več možnosti
    • MG in rokomah uporabnikom je všeč to sporočilo

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik

in še zbrana dela iz servisne zgodovine, tok lepo da sm mogu zložit v en kolaž

collage3.jpg

Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik

malo zapravljanja, hella package in S50 izpušni kolektor

IMG-20200525-153238.jpg

IMG-20200526-110451.jpg

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, crtacrta, jakeccc in 2 ostalim je všeč

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 991
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Top!
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik

IMG-20200609-181830.jpg
IMG-20200609-181853.jpg

pa je nazaj od ličarja, buška zadaj desno sanirana.

zdej pa končno v montažo in vezavo originalnih sprednjih luči, si ga sploh ne upam spredaj slikat !

Urejal croma_man, 09.06.2020, 21:27.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.