Skoči na vsebino

740d ali 750d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
92 odgovorov v temi
mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 411
  • Avtomobil: bmw e46 330cd

lol, bo moral it na Audija

Negre na audija.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 71 179
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Negre na audija.

Pravilno.

TO BE SMART IS A PRIVILEGE, BUT TO BE JERRY IS A GIFT FROM GOD!

Prikaži več možnosti

hooks
hooks

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 222
  • Avtomobil: audi a6 c7

Negre na audija.

No pol bo pa še na cesti...odstavni pas  :ok2

Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 135

Peters res se blamiraš. Drugače je bil nekje post Miholda okoli F10 535d in 550d pa ga s tem iskalnikom ne moreš najt  :-D  Pa tudi Tin je nekaj pisal. 

Ce se kdo se ti. Ne znas brat. Lepo smo ugotovili, da so to naceloma odlicni avti (tudi kaksen lastnik se je javil in to potrdil), ampak, da pac zna kaj crknit. In da - zacuda - imajo tudi kaksno hibo.

Tako, da se ti raje nehaj blamirati s svojo nepismenostjo in sibkim bralnim razumevanjem.

Je pa na netu ogromno 535d/640d/740d z menjanim ali pa ropotajočim motorjem. Tudi nekaj 30d se najde :) Tudi kar nekaj tem je na tujih forumih okoli tega. V glavnem laično rečeno je  izgleda je dobro malo pogledati ležaje na vsake toliko  :) Pa kakšno ketno, visokotlačno črpalko in verjetno in še kaj... Pri 750d/550d pa verjetno tudi ni potrebno izgubljat besed, da ne bo poceni ko bodo začele turbine hecat poleg vseh ostalih stvari.

Pravzaprav to potrdis s tem pisanjem tudi sam. Da lahko vsi 30d, 40d in 50d crknejo. In kaj zdaj? Na E34?

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 020

lol, bo moral it na Mercedesa

Evo sm te popravu :)
Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 411
  • Avtomobil: bmw e46 330cd

No pol bo pa še na cesti...odstavni pas  :ok2

Tudi mene je bmw 3x pustil na cesti, je blo treba avtovleko klicat, še dobro da se ni užgau...

Audi me ni nikoli.
Prikaži več možnosti
    • hooks je všeč

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 657

Z bmwji so sam mehaniki zadovoljni.
Prikaži več možnosti
    • hooks in perko uporabnikom je všeč to sporočilo

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 140
  • Avtomobil: Nemški

Priporočam S350d oz še bolje S400d :ok
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 167
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Ce se kdo se ti. Ne znas brat. Lepo smo ugotovili, da so to naceloma odlicni avti (tudi kaksen lastnik se je javil in to potrdil), ampak, da pac zna kaj crknit. In da - zacuda - imajo tudi kaksno hibo.

Tako, da se ti raje nehaj blamirati s svojo nepismenostjo in sibkim bralnim razumevanjem.

Pravzaprav to potrdis s tem pisanjem tudi sam. Da lahko vsi 30d, 40d in 50d crknejo. In kaj zdaj? Na E34?

E34 gre sem pa ke na izlet. Drugače moram res menjat avto ker delam ogromno km in sem bil že na tem da vzamem dobro založeno F10 530d Msport. No in vzel bi jo tudi zato ker je imela pri dobrih 300k menjano že viokotlačno črpalko, razstavljen motor ter pozamenjani vsi ležaji ter menjano verigo. Imel pa jo je mehanik, ki se kar dobro spozna na te ''odlične avte'' zato bo avto prišel do 500k. Na tujih oglasnikih pa je skoraj vsak dan kakšen odličen 30,35,40d ki mu ribne motor tako da je tudi to opcija za dobit avto z lepo opremo poceni. V 50d se priznam nisem niti poglabljal preveč je pa tako da samo pali-vozi 200kkm brez večjih stroškov lahko samo sanjaš pri takem avtu pomoje. Nočem pa pametovat ali se je stvar kaj izboljšala/poslabšala pri novejših modelih kot tukaj piše (3 leta?).

Pač ko bom kupoval te avte se bom pozanimal točno za določen tip motorja in preventivno pri določenih km poštimal kar bo treba da ne bom potem opilkov od ležajev, od viokotlačnih pump iskal po motorju ali pa da ga zaradi verige ne zbije skupaj. 

Urejal bvogri, 27.05.2020, 18:53.

Prikaži več možnosti

Mrnjafko
Mrnjafko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 25
  • Avtomobil: Sedmica

Vsem hvala za odgovore. Moram reči, da sem podobno ali še bolj zmeden, kot sem bil pred tem, ampak nekaj takega sem tudi pričakoval. Sem pa izvedel marsikaj zanimivega. Npr to, da ima xDrive višji DMV. Zakaj za božjo voljo pa to? Verjetno res pri 50-tki ob prehitevanju moraš imeti ušesa, da se ti ne smeje okrog glave, ampak kupujem avte 4-5 let stare in jih imam potem 10+ let. Tu je pa res za razmisliti o zanesljivosti. Verjamem, da danes vsak BMW 750d še super dela, ampak, kaj pa čez 5 let? Ja, vem, da sedmica košta, ampak nekje pa treba mejo postaviti. Verjetno se bom odločil za 40-tko

Bajdvej, ali je z bencinci, recimo 740 bencin manj problemov? Mehanik je rekel, da so diesli zadnja leta zelo napredovali, bencinci pa bolj stopicajo na mestu. Kdo bi vedel?!

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 974
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Najbrs ves da je stopnja dmv odvisna od izpustov? X drive ima visje izpuste in X drive ponavadi pade v visji rang. NUJNO zahtevaj sken COC da bos imel resnicen in tocen podatek o izpustih, ker na homologacijah in kasneje na fursu je za njih merodajen samo podatek iz COC dokumenta in nic drugega.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 328

Po 1.2. 2021 ne bo vec dmv na vrednost. Preracunaj a se ti splaca uvozit letos ali drugo leto. Za ene bo drazje za druge pa cenej.

Jest sem gledal 2 leti staro 750xd s 50.000 kilometri in je imela menjano tamalo turbino in pdf. Se nisem pol odlocil za menjavo, ceprav se mi je mb tud skoz kvaril.
Prikaži več možnosti

Kiba
Kiba
  • Uporabnik
  • Sporočil: 19

Kaksne spremembe bodo za DMV po 1.2.2021??
Prikaži več možnosti
    • AsdAsd je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Predvideno je da ne bo vec na vrednost avta in prostornino motorja ampak samo na co2 in moc motorja. Za 210 co2 in 400kw bo dmv 16 jurjev. Ce bo avto stal 5 jurjev ali pa 500 jurjev bo dmv enak.
Prikaži več možnosti

LiamN
LiamN
  • Uporabnik
  • Sporočil: 258
  • Avtomobil: BMW

Predvideno je da ne bo vec na vrednost avta in prostornino motorja ampak samo na co2 in moc motorja. Za 210 co2 in 400kw bo dmv 16 jurjev. Ce bo avto stal 5 jurjev ali pa 500 jurjev bo dmv enak.

Potem je tut konc nakupov rahlo poškodovanih/nedelujočih vozil, na katerih si še okej čez pršu zart nižje osnove:)
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 653
  • Avtomobil: LPP Urbana

ker je ravno tema o sedmici ... tole je pa redkost pri nas:https://www.avto.net...086&display=BMW serija 7: 740i Avt. LASER-LED-MASAŽA...

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 311
  • Avtomobil: B8

Sam to je dobra novica za tiste, ki uvazajo drazja vozila, mar ne?

Prikaži več možnosti

LiamN
LiamN
  • Uporabnik
  • Sporočil: 258
  • Avtomobil: BMW

ker je ravno tema o sedmici ... tole je pa redkost pri nas:https://www.avto.net...086&display=BMW serija 7: 740i Avt. LASER-LED-MASAŽA...

Samo požret morš, da je bil razbit. Vprašanje pa kolk hudo:)
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Sam to je dobra novica za tiste, ki uvazajo drazja vozila, mar ne?

Ja za porha turbo je 20 jurjev manj dmv kot prej. Za poceni velike stroje je pa smrt. Kupis avto za 2 jurja, davka bo pa 15 jurjev...
Prikaži več možnosti

Mrnjafko
Mrnjafko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 25
  • Avtomobil: Sedmica

lol, bo moral it na Audija

Imel v bajti kot familjaren avto 3 krat A6 karavan (tri različne modele) plus eno A3 (od babice). Vsi razen zadnjega katastrofalne izkušnje. Non stop nekaj in stalen znanec pri mehaniku. Ni da ni. Same malenkosti, ampak non stop. Da ne govorim o ročicah pri sprednjih kolesih. na 100 k km menjano 3x, pa nobene močne mašine. Audija se ne dotaknem več niti s palčko. Vem, da bi kaki audiljubci sedaj lahko zlili tono gnojnice po meni, a moje izkušnje so take.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.