Skoči na vsebino

740d ali 750d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
142 odgovorov v temi
MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 760

3.2 bara je nevozno na rft.
Daj no miha. :)

Napisal sem 3 za sedmico (2.9 če smo precizni je spec za naloženo) Nevozno je za tiste, ki so si nekoč lastili airmatic :-D

Urejal MIHOLD, 13.01.2021, 20:52.

Prikaži več možnosti
    • davidr je všeč

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 654
  • Avtomobil: F30 335i

Kaj je avtor teme @Mrnjafko potem kupil?
Kaj smo ugotovili da je najboljša izbira? 740 ali 730d.
Se vam zdi spodnja cena ok?
https://www.avto.net...-HEAD.UP-RADAR-

Jaz bi bil zelo pazljiv na x drive ce se je avto fural na 20 ali 21 col. Ker vprasanje ce so menjavali olje v vtg. Ker pri teh km pa vprasanje ce so realni bi moglo bit ze 2x menjano... potem pa se kaksne gume nizjega cenovnega razreda ali pa razlicnih znamk spredaj in zadaj rata lahko hitro veselica...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • hammanM5 je všeč

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 265
  • Avtomobil: g11

21 col je zanimiva dimenzija za 7er, ker ima že na papirju dosti odstopanja v obsegu med prednjimi in zadnjimi gumami, ne vem kako je to dobro za xdrive.

Capture.JPG

Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Avtomobil: Bmw 330d, 530d

Jaz bi bil zelo pazljiv na x drive ce se je avto fural na 20 ali 21 col. Ker vprasanje ce so menjavali olje v vtg. Ker pri teh km pa vprasanje ce so realni bi moglo bit ze 2x menjano... potem pa se kaksne gume nizjega cenovnega razreda ali pa razlicnih znamk spredaj in zadaj rata lahko hitro veselica...

Hvala za nasvet. Mogoče za sedmico raje vidim 740d pa RWD.

https://m.mobile.de/.../314761771.html
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

21 col je zanimiva dimenzija za 7er, ker ima že na papirju dosti odstopanja v obsegu med prednjimi in zadnjimi gumami, ne vem kako je to dobro za xdrive.

attachicon.gifCapture.JPG

Točni to. Pa to je teorija da se razumemo. Od znamke do znamke oz tudi od iste znamke so lahko večje ali manjše razlike... Med premium gumami je manjša razlika so pa tudi tam barabe ki prodajajo gume 225 in je dejansko 205. Pač manj materiala nižja cena izdelave gume...

Osebno bi gledal 740d obvezno FL obvezno RWD. To je to.

ta nima nič opreme. Tudi na splošno se mi zdi da rabljene M paket imajo v Nemčiji bolj kot ne razni turki v SLO druga etična skupina in je vprašljivo vzdrževanje... Sam bi gledal za bolj lukury line ker tisto veš da je mel poslovnež in mu ni bilo problem dat 2000€ za servis...

Prikaži več možnosti
    • hammanM5 je všeč

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 773
  • Avtomobil: BMW

Nisem vedel, da je imela F01 LCI luxury line možnost opreme - so bili to zadnji letniki pred novim modelom?

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

ne ni bilo mišljeno dobesedno kot paket opreme kot imajo npr f30 ali f10 ampak na splošno da bi raje gledal bolj klasičen dizanj crom letvice neke 18-19 col nič znižano itd...  

ker pač izkušnje kažejo da so taki avti manj zmatrani kot tisti z M paketom pa 20+ col pa znižano za 4cm itd... A amortizerji so pa isti. Pritisk v njih je posledično večji, batnica je isto dolga in jo tudi lahko razsuje ker jo zabije do konca itd...

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

V DE je ogromna izbira F01 LCI - sigurno se da uvoziti super vozilo.

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Če sedaj nekdo išče F01 LCI se mu je s 1.1. tako razširila izbira da praktično vsak dobi avto. Če ga ne pripelje je težava denar in ne izbira...

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 089
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

20col je bilo serijsko na avtu.

Sedaj imam 2.2. Bom videl kako bo.

Vem da je serijsko, ampak vseeno, 20 col je preveč.

2.2 si jaz takih gum nebi upal pumpat ker je res premalo, to zna bit celo nevarno. No če imaš malo občutka za vožnjo boš čutil razliko in napolni po občutku. Tam kjer vidiš da se avto najboljše obnaša je idealna mera, čeprav je pa po drugi strani res da imajo novejši modeli, še zlasti sedmice tako "posredno" podvozje, da težko kaj občutiš. Je kar jeba tole, jaz bi kot rečeno zamenjal platišča.

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Mislim da si šel predaleč. Če ti pa Jerry, ki vedno jamra da preveč pumpamo gume, reče da imaš prenizek tlak v gumah bo res nekaj na tem :)

Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Avtomobil: Bmw 330d, 530d

Če sedaj nekdo išče F01 LCI se mu je s 1.1. tako razširila izbira da praktično vsak dobi avto. Če ga ne pripelje je težava denar in ne izbira...

Etore LCI je od 2014 naprej?
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Sredina 2012 naprej. Razlika je pa velika. Mislim da vacja kot pri f10 ali f30 pfl vs fl. Predvsem motorji in menjalnik
Prikaži več možnosti
    • Pen66, hammanM5 in snowlotus uporabnikom je všeč to sporočilo

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi leta 2014 je bila neka sprememba pri navigaciji.

Poudaril bi še, da nekatera vozila izvedbe pfl modela 740d imajo že 8 stopenjski ZF.

Urejal simply, 16.01.2021, 16:53.

Prikaži več možnosti

Dejc535d
Dejc535d
  • Uporabnik
  • Sporočil: 311

Tudi jaz sem v fazi nakupa sedmice, ampak zaenkrat še nisem našel tiste prave. 

Poudaril bi še, da nekatera vozila izvedbe pfl modela 740d imajo že 8 stopenjski ZF.

Kolikor jaz vem, imajo vse 740d 8 gang avtomatik, ker prejšnji ZF6HP, ki se je vgrajeval v model 730d z 245hp ni zmožen prenesti moči in navora 40d motorja.

Prebral sem kar nekaj forumov, slišal marsikaj iz prve roke lastnikov, tako, da vam po motorjih/modelih sodeč priporočam nakup 730d z 258hp motorjem (LCI model z 8 gang avtomatikom, slabši 245hp ima počasen ZF6HP), 740d je vseeno ali je 306 ali 313, načeloma zelo zanesljiv, 750d je preveč problematičen, če ni bil dobro vzdrževan in imel menjanih vseh treh turbin pred 200.000km z pregledanimi šobami, kolektorjema in menjanimi ojničnimi ležaji, kar se pa tiče bencinarjev pa je najboljši nakup LCI 40i motorja z 8 gang avtomatikom, 750i 408hp se močno odsvetuje (eden najslabših in najmanj zanesljivih motorjev kar so jih proizvedli), LCI 50i z 449hp N63B44O1 in O2 naj bi bil tudi dober in se je vgrajeval v G serijo z nekaj posodobitvami.

Osebno sem v lovu za 750Li 449hp ter 740d, ampak hočem imeti opremo, ki jo imam že zdaj in od tega ne odstopam. 40Li/i mi je tudi zanimiv, če bom menjal službo in ne bom več potreboval moje petice.

Če kdo pozna kakšno in ima vse tole, se priporočam;

- črna notranjost z aktivnimi komfortnimi sedeži (hlajenje/gretje/masaža),

- šibedah,

- M sport paket (lahko naknadno montiran, pomembno je samo, da ima črni strop v notranjosti),

- Heads Up display 

- Black Sapphire ali Carbon black zunanja barva

Kakšne naložene 535i/535d se tudi nebi branil.. ;)

(https://suchen.mobil...06-c1702cb1fee8).

Urejal Dejc535d, 17.01.2021, 00:41.

Freude am Fahren  :bmw :mznak

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

V gorici je ena f02 lci 740i ful ampak res ful loaded.. sam ima zdej okoli cca 180kkm. Ps. Vse crno. Crna zunaj crna notr, crn strop drugace pa ni m paket ima crom letvice in ledvicke. Org 2x 20col
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 036
  • Avtomobil: Ruzak

Kolikor jaz vem, imajo vse 740d 8 gang avtomatik, ker prejšnji ZF6HP, ki se je vgrajeval v model 730d z 245hp ni zmožen prenesti moči in navora 40d motorja.

Prebral sem kar nekaj forumov, slišal marsikaj iz prve roke lastnikov, tako, da vam po motorjih/modelih sodeč priporočam nakup 730d z 258hp motorjem (LCI model z 8 gang avtomatikom, slabši 245hp ima počasen ZF6HP), 740d je vseeno ali je 306 ali 313, načeloma zelo zanesljiv, 750d je preveč problematičen, če ni bil dobro vzdrževan in imel menjanih vseh treh turbin pred 200.000km z pregledanimi šobami, kolektorjema in menjanimi ojničnimi ležaji, kar se pa tiče bencinarjev pa je najboljši nakup LCI 40i motorja z 8 gang avtomatikom, 750i 408hp se močno odsvetuje (eden najslabših in najmanj zanesljivih motorjev kar so jih proizvedli), LCI 50i z 449hp N63B44O1 in O2 [/size]naj bi bil tudi dober in se je vgrajeval v G serijo z nekaj posodobitvami.

Osebno sem v lovu za 750Li 449hp ter 740d, ampak hočem imeti opremo, ki jo imam že zdaj in od tega ne odstopam. 40Li/i mi je tudi zanimiv, če bom menjal službo in ne bom več potreboval moje petice.

- šibedah,
- M sport paket (lahko naknadno montiran, pomembno je samo, da ima črni strop v notranjosti),
- Heads Up display 

Koliko imas debelo denarnico?
Prikaži več možnosti

pele
pele

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 646
  • Avtomobil: F11

740D zelo zanesljiv. Kje si pa to prebral? Pri 200.000 moraš v ta motor vložit kar nekaj tisočakov, da lahko mirno voziš. Poznam kar nekaj primerov, ko je motor ribnil zaradi ležajev. Že na avto.netu sta bili 2 bmw 6 (640d 313hp), ki sta se prodajale z "novim" motorjem in prevoženih malo čez 200.000 km.

M Kopmapt a prodajaš svojega? :D

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Oljčni ležaji so nasploh šibkost N57 motorjev, dobro je da se jih menja skupaj z verigo pri 200-250kkm in je mir pol.

Moj mehanik pravi da pri 40d motorjih je bistveno to da se olje menja na max 15kkm zaradi dveh turbin.

Urejal mstipic, 17.01.2021, 09:31.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Prebral sem kar nekaj forumov, slišal marsikaj iz prve roke lastnikov, tako, da vam po motorjih/modelih sodeč priporočam nakup 730d z 258hp motorjem (LCI model z 8 gang avtomatikom, slabši 245hp ima počasen ZF6HP), 740d je vseeno ali je 306 ali 313, načeloma zelo zanesljiv, 750d je preveč problematičen, če ni bil dobro vzdrževan in imel menjanih vseh treh turbin pred 200.000km z pregledanimi šobami, kolektorjema in menjanimi ojničnimi ležaji, kar se pa tiče bencinarjev pa je najboljši nakup LCI 40i motorja z 8 gang avtomatikom, 750i 408hp se močno odsvetuje (eden najslabših in najmanj zanesljivih motorjev kar so jih proizvedli), LCI 50i z 449hp N63B44O1 in O2 [/size]naj bi bil tudi dober in se je vgrajeval v G serijo z nekaj posodobitvami.

- šibedah,
- Heads Up display 

Imaš še kakšnega nagledanega 535i/535d na mobile.de?
Ta na linku je bolj švoh opremljen.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.