Skoči na vsebino

Majhen zabaven bencinski avto

* * * * - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
191 odgovorov v temi
srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 183

Pozdravljeni,

ker imam po "novem" slaba 2 km do službe in ne bom delal več toliko km, iščem nekaj zabavnega za vozit z dokaj nizkimi stroški lastništva (kot "drugi" avto. (predelana e39 530d bo za vikend izlete)

Na hitro sem najprej nabavil ibizo 2002 1.2 12v (od kolega mama prodajala), ki pa mu zmanjka moči pri zimskih radostih = vožnja na "ročno" po zasneženih cestah, čez kak prelaz. Pač nima dosti moči, da bi "potegnil" ven iz ovinka. Rabim pa malo zadevo tudi zaradi parkinga v službi.

Želje:

- Cilj je velikost clia, polota, ibize... (pogojno velikost golfa)

- mehanska ročna

- prostornina 1.4+ (turbo) ali 1.6+ (atmosferc) do max 2.5

- cena cca. 3.000€ (to je neka meja, da se ne "sekiram" za avto)

- Da je že dokaj modern in varen (cca. 2004+ letniki)

- Če je opcija, da ima 5 vrat

- Da ni znan "športni model" - razni OPC, cupra, RS... ker to je po moje že vse "zgonjeno" + sem "prestar" za trda gokart podvozja

Trenutno sem gledal:

Opel Corsa 1.6T 150 KM

+ Turbo motor (možna optimizacija na 200+ KM)

+ obstajajo 5 vratni modeli

- Zelo redki v slo = verjetno potreben uvoz

corsa.png

Ford Fiesta 1.6 16V 120KM

+ Za Fieste pravijo da imajo dobro lego in so zabavne za vozit

+ obstajajo 5 vratni modeli

- atmosferski motor s samo 120KM

- dokaj redki

fiesta.png

Mini cooper S 1.6 163-170 KM

+ Kompersor

+ solidna izbira

- samo 3 vratni

- Ženski avto

- Cena rezervnih delov?

mini.png

Alfa Romeo Mito 150 PS

+ Turbo 1.4 motor

- samo 3 vratni

- Ženski avto

mito.png

Suzuki Swift Sport 1.6 125KM

+ Verjetno zelo lahek in zabaven za vozit

- samo 3 vratni

- Rezervni deli?

swift.png

Pogojna alternativa:

BMW 1 116i,118i,120i

+ zadnji pogon

+ izgled

+ 5 vrat

? Motorizacija (1.6 mi deluje že zelo švohno za to velikost)

- samo atmosferci

- rang večji avto

bmw.png

Honda 1.8 i-VTEC

+ vesoljski izgled

+ dobra izbira v slo

+ 5 vrat

+ VTEC just kicked in YO

vtec.jpg

- samo 1.8 atmosferc

- rang večji avto

- dragi deli

honda.png

Če ima kdorkoli kakšne izkušnje ali mnenja oz. pozna kakšne hibe katerega od naštetih ali pa sem kakšnega zgrešil, kar na plano s komentarji.

Cilj imam nabavit nekje do zime (zaradi zimskih radosti :-D )

PS: slike so iz mobile.de, da so vsi oglasi primerljivi, ker nekaterih ni na avtonetu

Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 363
  • Avtomobil: 330 xi

Moj glas gre Suzukiju ter miniju .
Prikaži več možnosti
    • E39-530d in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 076
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

Swift!
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • E39-530d je všeč

Egon
Egon
  • Uporabnik
  • Sporočil: 263
  • Avtomobil: e92 & bmw f 10 M tehnik

Jst sem si pred leti lastil fiat bravo 1.4 turbo 150konjski,ko sem ga kupil je bil star pol leta. Prodal pa po 4letih lastnistva in prevozeniz 90.000km z njim, zelo zivahen in zabaven avto je bil. Baje da so menjalniki hiba, ampak jst nisem imel nikoli nobenih tezav. Sedaj nepoznam kolko jih je na trgu in stanja teh avtov, ampak v ozji izbor bi ti ga predlagal.
Prikaži več možnosti
    • srcnik je všeč

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 621
  • Avtomobil: 2x Chevrolet

Kaj pa ASTRA 2.0T? Hitra in poceni zadeva (vem iz prve roke :-D)... Od zunaj izgleda kot navadna 1.6....ko pa stisnes po gasu te pa kar lepi na sedez...

https://www.avto.net...mo HITRI KREDIT

Urejal Istrijan, 07.06.2020, 10:08.

Prikaži več možnosti
    • srcnik je všeč

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 840

Glede na opisane zelje, se mi zdi da bo 3000€ premalo...
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 375
  • Avtomobil: /

Mito je dobra izbira, sem kar nekaj prevozil s 155 konjsko verzijo. Zelo lepo leti, ko preklopis s tipko v dynamic se volan sila otrdi, pa gas postane orecej bolj odziven. Pa avto peresno lahek, za ta mlincek pa tudi lep zvok, tudi poci lahko kdaj. Pa od vseh teh zgleda edini sodoben in lep, vsaj na zunaj...
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 717
  • Avtomobil: Ni (več) BMW

Sam sem tudi nekaj takega kupoval pol leta nazaj, vem da je 1x bil naprodaj peugeot 207 z 1.6 THP motorjem, 155 konjev, 5 vrat, za 3300€. Je tudi za dodati v ožji izbor.

Na koncu sem vzel Swifta Sport, samo novejšega, ki se že dobi s petimi vrati, ta tebi ne pride v poštev zaradi cene.

Drugače je pa pocket rocket, ki se vrti do 7000 obratov, zabaven avto za po cesti ful, edino preveč je podvozje nastavljeno na podkrmarjenje, to bo treba še zrihtati s camber vijaki in ARBjem zadaj.

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 840

Samo stran od PSA Vti in Thp motorjev..
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 612
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

https://www.avto.net...asp?id=15127817
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 680

Zakaj ne bi rajsi nabavil enega orenk avta pa ga mel za sluzbo in vikend izlete?

Drugac pa za 2km do sluzbe je najboljs da hodis pes, razmigas se, mal sprostis, naredis nekaj za telo pa se zastonj je.
Prikaži več možnosti
    • MiranK, Invader in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 38 462
  • Avtomobil: 159 TI

Moj glas gre za Alfa Mito. Sem ga imel in je prava mala raketa.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 394

Moj glas gre za Alfa Mito. Sem ga imel in je prava mala raketa.

Veliko boljši avto brez posebnih težav, razen gnitja pragov. Primorski kosi imajo precejšnjo prednost.

https://www.avto.net...tipsort=&stran=

E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, F11 520dTA... to be continued

Prikaži več možnosti

MadIggy
MadIggy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 54
  • Avtomobil: Kia ProCeed

Poglej tudi Toyota Yaris 1.8, so pa pri nas izjemno redki.

https://www.avto.net...8 VVT-i TS Plus

Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik

Jst sem si pred leti lastil fiat bravo 1.4 turbo 150konjski,ko sem ga kupil je bil star pol leta. Prodal pa po 4letih lastnistva in prevozeniz 90.000km z njim, zelo zivahen in zabaven avto je bil. Baje da so menjalniki hiba, ampak jst nisem imel nikoli nobenih tezav. Sedaj nepoznam kolko jih je na trgu in stanja teh avtov, ampak v ozji izbor bi ti ga predlagal.

Hvala za info, dodan na seznam :ok  Kako je pa kaj z težo pri bravotu, nevem zakaj mi dokaj "težek" deluje (da čutiš težo v ovinku).

Kaj pa ASTRA 2.0T? Hitra in poceni zadeva (vem iz prve roke :-D)... Od zunaj izgleda kot navadna 1.6....ko pa stisnes po gasu te pa kar lepi na sedez...

https://www.avto.net...mo HITRI KREDIT

Tole zgleda res dobra zadeva (sploh nisem poznal), ker je še stara je še manjša in lažja :ok 

Glede na opisane zelje, se mi zdi da bo 3000€ premalo...

Nekaj se bo že našlo ;)

Mito je dobra izbira, sem kar nekaj prevozil s 155 konjsko verzijo. Zelo lepo leti, ko preklopis s tipko v dynamic se volan sila otrdi, pa gas postane orecej bolj odziven. Pa avto peresno lahek, za ta mlincek pa tudi lep zvok, tudi poci lahko kdaj. Pa od vseh teh zgleda edini sodoben in lep, vsaj na zunaj...

Mito bi bila prva izbira, če ne bi imel tako izrazito ženskega izgleda. Edino opcijo vidim nekak, da bi bil v črni barvi, pa da se pobarvajo kromirani elementi na črno, tako bi še mogoče šlo skozi...

Sam sem tudi nekaj takega kupoval pol leta nazaj, vem da je 1x bil naprodaj peugeot 207 z 1.6 THP motorjem, 155 konjev, 5 vrat, za 3300€. Je tudi za dodati v ožji izbor.

Na koncu sem vzel Swifta Sport, samo novejšega, ki se že dobi s petimi vrati, ta tebi ne pride v poštev zaradi cene.

Drugače je pa pocket rocket, ki se vrti do 7000 obratov, zabaven avto za po cesti ful, edino preveč je podvozje nastavljeno na podkrmarjenje, to bo treba še zrihtati s camber vijaki in ARBjem zadaj.

:ok  To iščem, info iz prve roke.

207 sem že gledal, da je zelo poceni, samo odpade, ker mi je res preveč grd.

Zakaj ne bi rajsi nabavil enega orenk avta pa ga mel za sluzbo in vikend izlete?

Drugac pa za 2km do sluzbe je najboljs da hodis pes, razmigas se, mal sprostis, naredis nekaj za telo pa se zastonj je.

Če bi imel takšno logiko, potem ne bi imel trenutno 6 avtov. Pač vsak ima svoje veselje...

Drugače pa za razmiganje pa sproščanje grem raje na kolo v lepem vremenu. Če pa imaš veselje hodit v dežju, snegu, pripeki... vsak dan 2+2km, pa mirne duše :ok2

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Caki mal, v 2 km do sluzbe ne bos niti enkrat mogel pritisnit orenk na gas, zakaj bi rabil tok konjev? Sej se ne bo segrel do sluzbe. To je 2 minuti voznje cca na dan v eno smer?
Prikaži več možnosti

LiamN
LiamN
  • Uporabnik
  • Sporočil: 153
  • Avtomobil: BMW

Mito 155 konjska je raketa in v pravi kombinaciji mi osebno zgleda boljše, kot tvoje druge opcije. Edino 3 jurje bo premalo in počasi ratujejo precej “zgonjene”:)
Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik

Veliko boljši avto brez posebnih težav, razen gnitja pragov. Primorski kosi imajo precejšnjo prednost.

https://www.avto.net...tipsort=&stran=

Alfo GT že imam, samo me moti, da je dizel (ni veselja v obratih).

PS: mogoče če veš, kako se ESP kompletno izklopi? Tist gumb mi ga ne izklopi popolnoma in mi vseeno zavira pri uporabi ročne.

Poglej tudi Toyota Yaris 1.8, so pa pri nas izjemno redki.

https://www.avto.net...8 VVT-i TS Plus

Tole sem že tudi gledal, pa me zanima če ima kdo izkušnje? (nekak mi visoka deluje)

Caki mal, v 2 km do sluzbe ne bos niti enkrat mogel pritisnit orenk na gas, zakaj bi rabil tok konjev? Sej se ne bo segrel do sluzbe. To je 2 minuti voznje cca na dan v eno smer?

Preberi še enkrat drugi odstavek prvega posta... Do službe in nazaj bo šlo po "jajcih"...

Urejal srcnik, 07.06.2020, 11:00.

Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik

dvojni post

Urejal srcnik, 07.06.2020, 11:01.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Se pravi mas dva avta, pa isces tretjega za 2km na dan. Men se zdi da mal trollas, je pa fajn da mamo vsaj kaj za debatirat
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.