Skoči na vsebino

Katerega mizarja predlagate za izdelavo kuhinje po meri?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
86 odgovorov v temi
Egon
Egon
  • Uporabnik
  • Sporočil: 264
  • Avtomobil: e92 & bmw f 10 M tehnik

Zanima me, ce ima kdo kako priporocila za mizarja kateri bi nam izdelal kuhinjo po meri. Za izdelati je v grobem Cca 12tekocih metrov kuhinje...Mizar oz. Podjetje seveda mora biti resen/o, zanesljiv/o, drzati se roka in dogovora. Ni nuja da je najcenejsi izvajalec, ker prednost dajamo drugim karakteristikam.
Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 453
  • Avtomobil: e91

Home, Valter Marusic s.p. ni najcenejsi naredi pa v nulo
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 808
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Iz prve roke ti lahko povem, če se sedaj s katerim zmeniš, boš v najboljšem primeru imel vse postavljeno mogoče do oktobra.... Prave mojstre se čaka, če rabiš kak kontakt piši na zs
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 473
  • Avtomobil: prdalica

A se to sploh še splača? Danes ti na 1mm sestavijo kuhinjo tudi v trgovini. Že dolgo časa ne prodajajo tipskih kuhinj

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 844
  • Avtomobil: 1.0 Turbo :)

Jaz sem dve leti nazaj naročil tukaj: http://www.kuhinje-resnik.si/
Cena ok, kvaliteta brez pripomb in držali so se dogovorjenega roka oz. je bilo narejeno celo kak teden prej.
Tudi nekaj znancev je naročilo pri Resniku in so vsi zadovoljni. :ok

Urejal Blazbmw, 09.06.2020, 04:04.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 813
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

A se to sploh še splača? Danes ti na 1mm sestavijo kuhinjo tudi v trgovini. Že dolgo časa ne prodajajo tipskih kuhinj

Se tudi jaz sprašujem kje je prednost mizarja. Resen proizvajalec kuhinj ima na voljo vse in še več kot vsak mizar. Standardnih elementov je morje, dodatkov se več. Prav tako barvnih kombinacij. Če ni v igri nekak res posebnega mizar nima prednosti. Velika prednost serijske kuhinje je še robotska izdelava posamičnih kosov in večletna garancija na izdelek. Da o dobavni rokih ne zgubljamo besed. Taka kuhinja mora biti z montirana v največ 8 - 10 tednih.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 473
  • Avtomobil: prdalica

Jaz sem kupil v Lesnini, sicer višji rang pa vseeno. Narejeno celo tako, da je požiralo moje krivine po steni :) Prišli so dvakrat merit še sami, da bo za ziher. Skratka brez sleherne pripombe. Katalog pa tako dolg, da ne spravi skupaj po alnejah cel mercedes od vseh modelov skupaj. Si moraš vzeti res nekaj ur časa z prodajalcem.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

fancy
fancy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 379
  • Avtomobil: S60 2,4 185

Mizarstvo Nemec

Naredil kuhinjo po meri in posebnih zahtevah mrs. Fancy, vključno z prestavitvijo odtokov in elektrike

https://www.bizi.si/...EMEC-S-P_VINJE/

Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 224
  • Avtomobil: Rog

Mizarstvo Rozman, pri nas opremil celo hišo po meri, tudi kuhinjo seveda.

http://www.kuhinje-rozman.si/

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 827
  • Avtomobil: Becikl

Se tudi jaz sprašujem kje je prednost mizarja. Resen proizvajalec kuhinj ima na voljo vse in še več kot vsak mizar. Standardnih elementov je morje, dodatkov se več. Prav tako barvnih kombinacij. Če ni v igri nekak res posebnega mizar nima prednosti. Velika prednost serijske kuhinje je še robotska izdelava posamičnih kosov in večletna garancija na izdelek. Da o dobavni rokih ne zgubljamo besed. Taka kuhinja mora biti z montirana v največ 8 - 10 tednih.
Lp Tristan01

Cena? Kolikor slisim kake cene folk placuje za kuhinje, je ponavadi mizar cenejsi.

Seveda pa ni cenejsi od dipota, pohistva 24 in podobno.

Pa glede reklamacij, ce je mizar resen bo tudi lazje resit kot pa z nekim ppdjetjem. Spet sem slisal par slabih zgodb.

Un dan sem pomagal kolegu mizarju na montazi. Pa je stranka glih kupila novo kuhinjo.

V garsonjeri ze tako ni placa kuhinja na L in brez kotne omare. Prazen prostor so pustili. Ko je povedala ceno sva se s kolegom samo spogledala, kar zasoljeno.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti
    • Egon je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Cena? Kolikor slisim kake cene folk placuje za kuhinje, je ponavadi mizar cenejsi.

Seveda pa ni cenejsi od dipota, pohistva 24 in podobno.

Pa glede reklamacij, ce je mizar resen bo tudi lazje resit kot pa z nekim ppdjetjem. Spet sem slisal par slabih zgodb.

Un dan sem pomagal kolegu mizarju na montazi. Pa je stranka glih kupila novo kuhinjo.

V garsonjeri ze tako ni placa kuhinja na L in brez kotne omare. Prazen prostor so pustili. Ko je povedala ceno sva se s kolegom samo spogledala, kar zasoljeno.

Cena je tudi za višji kakovostni razred kuhinj lahko ugodna, rabiš pa pravega prodajalca, da zna poslušati kupca in narediti kar rabiš. 

Vprašaj svojega mizarja koliko stane kuhinja z Bloom vodili in lakiranimi površinami. Boš rabil nekaj za živce in kratkega ko boš zvedel ceno. 

Da ne omenjam tega, da marsikateri mizar nima niti primerne opreme za lakiranje front. Sem videl dober primer, kjer je lak ostal hrapav zaradi prisotnega prahu. Kaj takega se pri kupljeni kuhinji ne zgodi. Poleg tega je pametno si ogledati več kuhinj v kakšnem salonu in jih tudi izrisati, da vidiš kaj vse je v ponudbi (govorim o opremi in možnih kombinacijah). 

Velika težava prodajalcev kuhinj pa je v tem, ker narišejo očesu prijetno zadevo hitro pa ti podtaknejo kakšen kos ali dva presneto drage opreme, ki je v resnici ne rabiš. Pri 12m kuhinje zna biti potem prekleto drago. Ampak pod črto, to ti naredi tudi vsak mizar, najprej bo ponudil kuhinjo z oh in sploh vodili in opremo, potem pa ponudi ugodnejšo različico z "enako dobro" opremo manj poznanega proizvajalca. Ko se čez 5 let povesijo vrata omaric, ali pa predali ne zapirajo več tekoče, pa imaš glavobole ti, garancije ni več. 

Sem delal v prodaji kuhinj, kasneje pa še kot sales manager za eno tovarno pohištva in žal je pri kuhinjah bolj malo mizarjev, ki so lahko na enakem nivoju kakovosti, da bi bili še cenovno konkurenčni pa je misija nemogoče (sem reševal tudi kup zašuštranih primerov, ko so ljudje iskali nestandardno belo tehniko, ker so poslušali "mojstra").

Zapomni si nekaj: mizar, ki letno proda 50 kuhinj (1 teden) naredi manj, kot ena resna tovarna v eni izmeni. Če hoče pokriti svoje stroške ne more niti pod razno prodati po enaki ceni, kot povprečna tovarna kuhinj, ki vsak dan izdela več 100 kuhinj. 

Edina prednost mizarja je pri masivi, kjer industrijskih ponudnikov skoraj ni. 

LP Tristan01

Urejal tristan01, 09.06.2020, 08:12.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 050
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Vzemi direktno od Alplesa pa imaš rešen problem. Pred izdelavo pridejo, pogledajo, še enkrat izmerijo, če si ti prav izmeril....
Če je pride kaj narobe ali poškodovano, takoj pripeljejo nadomestni kos. V glavnem, vse je pri roki.
Če vzameš nekaj tujega, traja tedne in mesece, da se uredi, če se kaj zaštrika.
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 451
  • Avtomobil: traktor

Tišlarju itak daš delat samo, če hočeš masiven les, ali pa če imaš res čuden tloris....čeprav danes naredijo standardni ponudniki vse in še več.

Prikaži več možnosti

Egon
Egon
  • Uporabnik

Pridruzujem se mnenju nekaterih glede trgovin, evo konkreten primer z zeno se narociva za izris kuhinje v Harvey Normanu, ok greva najprej skozi materiale katere zeliva, debeline front, rocajev oz brez njih touch odpiranje itd. Tu je nekako stimalo, potem pa pri konkretnem izrisu, ocitno imajo zaposlene ljudi, kateri niso dobro seznanjeni z programom, to so bile muke. Pa tudi nam je zelela kot ali nabasati ali pustiti popolno praznega nad delovnim pultom. Torej na vsako stran po cca 2metra nic izkoriscenega, po drugi strani pa do te tocka nabasati cim vec omaric itd. In nekako je skoraj da vztrajala pri temu, ok ma halo, kdo naroca kuhinjo??? Seveda sem odlocno interveniral in zahteval drugo osebo za izris, a vendar podobna zgodba z poznavanjem programov in vstaljanjem stvari noter. No po nekaj vec kot dveh mukotrpnih urah smo nekako prisli do izrisa, kateri na koncu ni ustrezal nasim zeljam.

Pri Lesnini, pa nimamo besed o ustrezljivosti, 2x se narocili ob tocno doloceni uri in oba krat so ob nasem terminu bili zasedeni z stranko. Prvic smo se po 20min cakanja kar obrnili in odsli, no drugic pa cakali vec kot pou ure, ker je prodajalec nekam odsel z stranko, ma wtf?? Mislim vse preko Ku*ca. Odnos vzvisen skoraj snobovski, kot da smo prisli prosit za izris.... Pa ni da imava namen pustiti glih majhno vsoto denarja za kuhinjo, c'mooon malo respekta do stranke. Bog pomagaj ce bi se jst v moji sluzbi tko obnasal. Saj sem tudi poslal pritozbo. Ok jst razumem uni dela tam za minimalca, morda dobi kaksen procet ali pou % od prodaje, njemu pac dol visi a bo prodal ali ne. Kar se izrisa tice pa moram povedat da imam obcutek, da niso glih nevem kako sposobni, saj ko smo zeleli docene omarice prilagotit, se je najrajsi posluzeval standardnih mer, ma halo pa saj vsako prilagoditev se stranki zaracuna in caw.

Narocili smo se se v Don kuchen, ter Rutar. Ce nebo srece tam, vzameva enega mizarja z dobrimi referencami in damo zadevo adakta.

Urejal Egon, 09.06.2020, 08:31.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 301
  • Avtomobil: avtomatik

Mizarstvo Zupanc :ok.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in Egon uporabnikom je všeč to sporočilo

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 827
  • Avtomobil: Becikl

Se strinjam z vsem povedanim. Zato ce si pameten das lakirat nekomu drugemu oz. neki firmi ki se s tem ukvarja.

Je polno mojstrov ki se prezivljajo samo z barvanjem mdfa za druge mizarje.

Ker sam v neki zapraseni delavnici nimas pogojev ustvarit izdelek na nivoju.

Najbrz je tudi res da dolocene stranke, niso tako sposobne barantanja in placajo prvo ceno ki jim jo da prodajalec v trgovini.

Sem prodajal mizarski material, pa se mi zdi da je blum okovje kar standard na kuhinjah pri mizarjih. Malo jih daja neka poljska vodila.

Prav tako je res glede tega da prodajalci podtaknejo nenormalno drage stvari. Vem da je ena placala nenormalen denar za dodaten element z izvlecno kosaro, ki si ga je zazelela po narocilu.

Kolikor mi je znano no razlika v ceni ni grozba. Je pa res da je dosti mizarjev(kot tudi drugih obrtnikov) salabajzerjev in dobis prah na laku.

Predvsem se mi zdi da imajo prodajalci precej vecje marze kot mizarji. Ker realno dobijo material najbrz se 50% ceneje kot pa mizar sp.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Pridruzujem se mnenju nekaterih glede trgovin, evo konkreten primer z zeno se narociva za izris kuhinje v Harvey Normanu, ok greva najprej skozi materiale katere zeliva, debeline front, rocajev oz brez njih touch odpiranje itd. Tu je nekako stimalo, potem pa pri konkretnem izrisu, ocitno imajo zaposlene ljudi, kateri niso dobro seznanjeni z programom, to so bile muke. Pa tudi nam je zelela kot ali nabasati ali pustiti popolno praznega nad delovnim pultom. Torej na vsako stran po cca 2metra nic izkoriscenega, po drugi strani pa do te tocka nabasati cim vec omaric itd. In nekako je skoraj da vztrajala pri temu, ok ma halo, kdo naroca kuhinjo??? Seveda sem odlocno interveniral in zahteval drugo osebo za izris, a vendar podobna zgodba z poznavanjem programov in vstaljanjem stvari noter. No po nekaj vec kot dveh mukotrpnih urah smo nekako prisli do izrisa, kateri na koncu ni ustrezal nasim zeljam.

Pri Lesnini, pa nimamo besed o ustrezljivosti, 2x se narocili ob tocno doloceni uri in oba krat so ob nasem terminu bili zasedeni z stranko. Prvic smo se po 20min cakanja kar obrnili in odsli, no drugic pa cakali vec kot pou ure, ker je prodajalec nekam odsel z stranko, ma wtf?? Mislim vse preko Ku*ca. Odnos vzvisen skoraj snobovski, kot da smo prisli prosit za izris.... Pa ni da imava namen pustiti glih majhno vsoto denarja za kuhinjo, c'mooon malo respekta do stranke. Bog pomagaj ce bi se jst v moji sluzbi tko obnasal. Saj sem tudi poslal pritozbo. Ok jst razumem uni dela tam za minimalca, morda dobi kaksen procet ali pou % od prodaje, njemu pac dol visi a bo prodal ali ne. Kar se izrisa tice pa moram povedat da imam obcutek, da niso glih nevem kako sposobni, saj ko smo zeleli docene omarice prilagotit, se je najrajsi posluzeval standardnih mer, ma halo pa saj vsako prilagoditev se stranki zaracuna in caw.

Narocili smo se se v Don kuchen, ter Rutar. Ce nebo srece tam, vzameva enega mizarja z dobrimi referencami in damo zadevo adakta.

V Harvey Norman nisem kupoval kuhinje, sem jo pa v Lesnini. Ko so pred cca 3 leti odprli prenovljen center v Brdu (LJ). Gneča za znoret in si moral res malce težiti, da se je našel prost termin za izris. Ampak nama ni žal. Izris korekten, žena je po prvem izrisu še 3x menjala barvne kombinacije in proizvajalca. So vse naredili korektno. Risal sem tudi v Rutarju, kjer so imeli za kupca še največ časa, žal pa tudi cene v tistem trenutku nekonkurenčne.

Res pa da sva prišla tja z izdelano idejo, kje bo kakšen element in kako opremljen. Ko imaš to, je vse ostalo enostavno. Če pa prideš z načrtom prostora brez ideje, potem je izris mukotrpna zadeva, ki traja nekaj ur. Tega se bojijo tudi vsi prodajalci, saj zapravljajo ure in ure, da na koncu nastane izdelek, ki stranki ni všeč. Naslednji problem so stranke, ki bi imele kup nestandardnih rešitev. To kuhinjo hitro podraži za 20-30% nima pa velike uporabne vrednosti. Zato velja zlato pravilo, da se uporabi čim več standardnih elementov, dodelave pa naredi le na elementih, kjer res ni druge rešitve. 

Pa še dobronameren nasvet: ko sem se še bavil z belo tehniko, sem imel kar nekaj primerov, ko so ljudje iskali aparate nestandardnih dimenzi. Največji biser je bil kupec, ki je iskal pečico širine 45 cm, čeprav je standard v Evropi 60 cm. Potem sem imel nekaj primerov, ko so ljudje iskali pečice manjših dimenzij, obstaja, vendar so cene skoraj 2x višje od običajne 60x60cm. Potem sem imel kup kupcev, kjer želijo imeti vgradni blok pečica in mikrovalovka. Spet se zaplete, ko je treba plačati dobrega jurja za tako kombinacijo...

Da ne omenjam, ko so mojstri naredili v veliki kuhinji omarico za korito širine 45cm, stranka pa je želela premium korito, ki rabi večjo omarico...

Takih kiksov je malo morje...

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 451
  • Avtomobil: traktor

Mi smo ravnokar v lesnini naročili kuhinjo. Vse B.p., če prideš z natančnim tlorisom in lokacijo priključkov, ter tudi osnovno idejo.  Pa še na obroke brez obresti je šlo.

Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

Egon
Egon
  • Uporabnik

Mi smo ravnokar v lesnini naročili kuhinjo. Vse B.p., če prideš z natančnim tlorisom in lokacijo priključkov, ter tudi osnovno idejo. Pa še na obroke brez obresti je šlo.

Najbrz odvisno v kjero poslovalnico gres. Ceprav naj bi vsi nekako enotno delovali znotraj ene firme ne glede na filialo a ne? Dimenzije oz. Tloris vsem damo, ker pa gre za novogradnjo imajo vsi proste roke in elektrika, odtoki, voda torej vsi prikljucki se bodo kuhinji prilagajali in ne obratno. Mislim da bi si vsi to zeleli ko risejo kuhinjo, tko da tolko bolj se jim delo olajsa, edino kar je fix je okno, .. Drugo vse okrog pa je stvar domisljije. Pri nas bo kar gotovina oz. 100% placilo takoj po predracunu, ocitno jim ne igra to dosti vloge.

Urejal Egon, 09.06.2020, 11:21.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 571
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... moje mnenje je, da najpomembnejši je tisti, ki bo kuhno montiral.... če je nadpovprečno dober bo iz serijske kuhinje znal narediti kuhinjo po meri od naročnika in njegove domišljije pa je odvisno kakšno kuhinjo želi...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in peropapero uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.