Skoči na vsebino

Multivan T5 - državni kombi, ki bo postal mini camper. Moj projekt:

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
162 odgovorov v temi
-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 045
  • Avtomobil: ex E30M3, Multivan

Pozdrav vsem, ki ste se sami lotili predelave kombija in kamperistom. Že od nekdaj mi je bilo všeč potovanje z avtodomom, a sem komaj predlani prvič izposodil večji kombi ducato predelan v camperja z kuhinjo, lani smo šli malo dlje pa sem si izposodil 7.40m dolgega - pravi avtodom...vglavnem na kratko zadeva nam paše. Ko malo sprobaš eno in drugo pa tudi vidiš kaj ti paše in kaj si bolj želiš: avtodom velik je super dokler ne pride do parkinga, obisk manjših mest (kolesa so obvezna), ima wc, kuhinjo itd., z kombijem pa imaš manj problemov, greš v garažno hišo, parkiraš skoraj povsod, bla bla bla" 

Vglavnem padla je odločitev, da začnem iskati kombi in ker sem imel že MB Vitota sem začel gledat Vianote. Z dvojnimi drsnimi vrati, 6-7 sedeži, mizico in budget 10k je pri nas to žal skoraj nemogoče. Kdor je spremljal mojo temo o nakupu sem prešaltal na iskanje Multivana, ki je kljub majhni izbiri seveda bila boljša opcija in bolj dostopna. Budged je bilo treba dvignit, pogledal sem 4 Multivane po slo in nazadnje pristal na črnem za 13.500eur, ki je bil 15let v državni lasti  ( MZZZ). Seveda je bil pri dilerju in se prodajal "kot nov" ampak saj vemo kakšni smo slovenci  :crazy  

Kombi sem že kar nekaj predelal saj sem ga kupil ravno 14dni pred corono, ampak sem službeno bil skoz v pogonu in zraven še projekt kombi nisem imel ne volje ne časa za pisanje. Evo par slik ob nakupu, kako sem se lotil obnove/predelave pa drugič  :beer

Pripete slike za predogled

• 20200222_183339.jpg
  • 20200223_121930.jpg
  • 20200223_123744.jpg
  • 20200223_123804.jpg
  • 20200223_134914.jpg
Before I got:mznak........"IT WAS ALL A DREAM, I USED TO READ WORD UP MAGAZINE"
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, zzigon, soulfly in 6 ostalim je všeč

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 762
  • Avtomobil: Becikl

Pizda kake cene držijo kombiji. 15 let star pa stane 1/2 garsonjere v kakem zabačenem kraju. 

Bom z veseljem spremljal temo, tudi sam upam enkrat da bom mel tak mini avtodom. Ampak cene so brutalne. 

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 631
  • Avtomobil: e83 3.0d

Welcome to the club :D
Mi imamo T6 multivana in smo ravno tako naredili box za kuhinjo in posteljo, pa se še vseeno lahko peljejo 4 osebe. V 30min se iz navadnega kombija prelevi v avtodom in kar je najboljše, še vedno imaš notri "dnevni prostor z mizico" v primeru slabega vremena.
Si še vedno okreten kot z osebnim vozilom in pa nisi toliko vpadljiv, če spiš kjer ne bi smel. Sicer vgradnja dodatnega bivalnega akumulatorja in pa webasta stane vendar odtehta to, da imaš eno vozilo za osebni avto, kamper in še za potrebe podjetja ob prevozu večjih stvari. Ja, multivani so zakon in ko ga enkrat imaš, veš zakaj držijo ceno :)
Če pa potrebuješ kakšen nasvet ob predelavi pa kar vprašaj :)
Prikaži več možnosti
    • nixx, -M- in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 156
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Kaj pa zanesljivost Multivanov? Kateri motor je ''najboljši''?

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 355
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Tudi jaz se pridružujem vsemu napisanemu. Multivan je zakon, tako večnamenski, da nočeš drugega "voza". Meni izjemno dobro služi, čeprav ga uporabljam samo za izlete oz kakšna zanimiva potepanja. Motor 2.5 Tdi je zakon, kot tudi sama konstrukcija in lega. Narejen je bil za 20+ let. Da o uporabnosti sploh ne govorim.... Cena upraviči vse napisano in splača se dati nekaj več € za dobri primerek. Vzdrževanje je dokaj ugodno, dostopnost delov tudi.... Motor je večen, če ga vzdržuješ in servisiraš. 

Letos bom za glavni dopust sicer z njim vlekel počitniško prikolico, za krajša potovanja pa je sam Multivan čisto dovolj. Splača se kupiti kakšen šotor, ki se ga vpne na vozilo in imaš en "suh" prostor tudi v času slabega vremena. Sam sem nabavil še hladilnik 24V/220V, ki ga lepo vkomponiraš v prtljažnik....

Pripete slike za predogled

• 20190623_110039.jpg
Prikaži več možnosti
    • soulfly je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 413
  • Avtomobil: avtomatik

Un, k jih ne vgrajujejo več :ok2 :laugh

LP A. 

Un, k jih ne vgrajujejo več :ok2 :laugh - 2.5tdi.

LP A. 

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 620
  • Avtomobil: Bicikel

Un, k jih ne vgrajujejo več :ok2 :laugh

LP A.

Ali ni pri 2.5tdi menjava odmicnih gredi zelo pogost dogodek?
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ali ni pri 2.5tdi menjava odmicnih gredi zelo pogost dogodek?

Tudi, ampak večina pri zgonjenih službenih transporterjih(teh je bilo daleč največ) in tistih, ki niso v motor nalivali 505.01/506.01 olja, ki je edino pravo olje za ta motor. Vsa druga olja "zgrizejo" odmično.....Če dandanes pokličeš na uradni servis, ti bodo "prodali" 504.00/507.00, ker drugega nimajo. Oz je 505.01/506.01 za njih predrago.

Urejal Borut30, 15.06.2020, 08:34.

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 438

Welcome to the club :D
Mi imamo T6 multivana in smo ravno tako naredili box za kuhinjo in posteljo, pa se še vseeno lahko peljejo 4 osebe. V 30min se iz navadnega kombija prelevi v avtodom in kar je najboljše, še vedno imaš notri "dnevni prostor z mizico" v primeru slabega vremena.
Si še vedno okreten kot z osebnim vozilom in pa nisi toliko vpadljiv, če spiš kjer ne bi smel. Sicer vgradnja dodatnega bivalnega akumulatorja in pa webasta stane vendar odtehta to, da imaš eno vozilo za osebni avto, kamper in še za potrebe podjetja ob prevozu večjih stvari. Ja, multivani so zakon in ko ga enkrat imaš, veš zakaj držijo ceno :)
Če pa potrebuješ kakšen nasvet ob predelavi pa kar vprašaj :)

daj nam privošči še eno sliko notranjosti kako zgleda ko je "pripravljen" za kampiranje  :ok2

Urejal nixx, 15.06.2020, 08:55.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik

Odvisno kateri model.. Pri T5 in T6 se je treba izogniti bi turbo motorju, ker imajo težave z egr in pijejo olje bolj kot nafto. Ko smo mi kupovali je imel vsak že zamenjan motor pri okrog 100.000km.

daj nam privošči še eno sliko notranjosti kako zgleda ko je "pripravljen" za kampiranje  :ok2

Bom, takoj ko najdem kam sem shranil slike :)
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 207

:brezslik

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 940
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

Ta 2.5 tdi je slab motor če ga primerjamo head to head z T4 2.5 TDI iz prejšnje generacije. Ni problem samo odmičnih , pokajo izpušni kolektorji posledično turbina, glave med ventili, šobe,menjalniki se radi razsujejo , rjaviJO preveč radI itd Vsekakor ga pa imajo tudi ljudje z  malo kilometrov in dobrim servisiranjem in ŠE nimajo problemov ,ampak po 300.000km gre vse našteto v PM.

Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 592
  • Avtomobil: M2C

2.5tdi z tistimi 115 konji ki nikamor ne grejo....seveda je tisti boljši. Samo moraš iti na morje že en dan prej, kot pa če bi šel z t5.

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ta 2.5 tdi je slab motor če ga primerjamo head to head z T4 2.5 TDI iz prejšnje generacije. Ni problem samo odmičnih , pokajo izpušni kolektorji posledično turbina, glave med ventili, šobe,menjalniki se radi razsujejo , rjaviJO preveč radI itd Vsekakor ga pa imajo tudi ljudje z  malo kilometrov in dobrim servisiranjem in ŠE nimajo problemov ,ampak po 300.000km gre vse našteto v PM.

Se ne bom strinjal. Res je, vse našteto se lahko zgodi(kot pri vsakem motorju), samo v večini pri zelo sesutih motorjih, z velik km in službenih vozilih. S pravim servisiranjem, pravim materialom, se vsemu naštetemu po večini lahko izognemo. Povedati, da je 2.5 Tdi slab motor..je nesmisel. Poznam kar nekaj primerkov z pol milijona km, pri katerem motor še ni bil odprt. Gre po večini pri Multivanih, ki jih imajo ljudje za normalne pogoje. Transporterji so druga pesem, tam je vzdrževanje in "čuvanje" motorja nepoglavitnega pomena. Pri nas na kočevskem ima 90% gozdarjev T5 s tem motorjem, pa ga vsi v večini hvalijo.....Pač seveda gre kej narobe, ampak vzdrževanje je ugodno in hitro rešljivo. Za moje pojme je 2.0 Tdi v naslednji generaciji izgubil šarm pravega T5 in občutka velikega kombija.

2.5 tdi v T4 je verjetno najboljši turbodizel motor nasploh oz med najboljšimi, vsaj kar se zanesljivosti tiče. Je pa bil malo podhranjen in mu je manjkalo nekaj 10+ KM. Ampak ok, za kruzanje sem in tja čisto dovolj. Dočil naslednja generacija 2.5 tdi je prava zver, res izjemen..kar se moči tiče

Urejal Borut30, 15.06.2020, 10:56.

Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 940
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

Statistika T4 vs T5 2.5 TDI govori svoje, jaz osebno jih poznam mnogo , trdim samo da je T5 2.5 TDI mnogo nežnejši za obrabo kot njegov predhodnik, za nekoga dovolj dober za drugega pa ne. Vsak si lahko pogoogla mnenje lastnikov iz T4,T5 forumov in prebere komentarje. 

Moj t4 2.5 TDI je navit na 150KM in ne zaostaja nič za 170PS T5. ni pa tako "udoben" kot T5, 

Jaz bi priporočil nakup T5 samo če ima pod 200k km in resno servisno zgodovino, pa še to je pogojno ok. 

btw sem pa generalno obnovil več kot 10 teh t5 2.5 tdi in presadil 2x toliko in res nimam dobrih besed za ta motor, posebej cene so grde in sama konstrukcija je prezakomplicirana 

Prikaži več možnosti
    • Rally fan je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 322

Shit je v tak avto vlagat ker ko bos vse porihtal za kemper ti bo pa ribnil in ne bo vreden nic, samo nov motor lahko das not.
Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik

Shit je v tak avto vlagat ker ko bos vse porihtal za kemper ti bo pa ribnil in ne bo vreden nic, samo nov motor lahko das not.

2.0 Tdi 140ps pri T5 in 2.0 Tdi 150ps pri T6 nista problematična.
Pri nas je bila želja 4motion in pa močan motor zaradi vleke prikolice. Prvotna želja T5, vendar ravno zaradi problemov z bi turbo motorji padla odločitev za T6 150ps. Ker ali daš več za avto ali pa kupiš nov motor in sraufas..
Prikaži več možnosti
    • žorž4x4 je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 322

150 konjev 4 cilindri je ok. Bitirbo je pa stala menda
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 779

Statistika T4 vs T5 2.5 TDI govori svoje, jaz osebno jih poznam mnogo , trdim samo da je T5 2.5 TDI mnogo nežnejši za obrabo kot njegov predhodnik, za nekoga dovolj dober za drugega pa ne. Vsak si lahko pogoogla mnenje lastnikov iz T4,T5 forumov in prebere komentarje. 

Moj t4 2.5 TDI je navit na 150KM in ne zaostaja nič za 170PS T5. ni pa tako "udoben" kot T5, 

Jaz bi priporočil nakup T5 samo če ima pod 200k km in resno servisno zgodovino, pa še to je pogojno ok. 

btw sem pa generalno obnovil več kot 10 teh t5 2.5 tdi in presadil 2x toliko in res nimam dobrih besed za ta motor, posebej cene so grde in sama konstrukcija je prezakomplicirana 

Ne kroži zastonj ta slika :)

6b79edd013fa6df5708c841819186368840173de

Prikaži več možnosti
    • Svetnik, voodoo child, rokomah in 3 ostalim je všeč

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 438

kako pa je z T6...se kaj bolje obnese?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.