Skoči na vsebino

Multivan T5 - državni kombi, ki bo postal mini camper. Moj projekt:

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
162 odgovorov v temi
žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 625
  • Avtomobil: bmw m3

2.0 Tdi 140ps pri T5 in 2.0 Tdi 150ps pri T6 nista problematična.
Pri nas je bila želja 4motion in pa močan motor zaradi vleke prikolice. Prvotna želja T5, vendar ravno zaradi problemov z bi turbo motorji padla odločitev za T6 150ps. Ker ali daš več za avto ali pa kupiš nov motor in sraufas..

kolk mas kljuko gor na njemu?

pač zame avto ki nima vsaj 3tone vlečne je neuporaben

Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 631
  • Avtomobil: e83 3.0d

kako pa je z T6...se kaj bolje obnese?

kolk mas kljuko gor na njemu?

pač zame avto ki nima vsaj 3tone vlečne je neuporaben

kolk mas kljuko gor na njemu?pač zame avto ki nima vsaj 3tone vlečne je neuporaben

Največja dovoljena masa prikolice je 2500kg.
Za nad 3000kg vlečne je potem že crafter ali MAN TGE.

Urejal re5pector, 15.06.2020, 12:51.

Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik

kako pa je z T6...se kaj bolje obnese?

Kot sem rekel, pri nas imamo T6 multivana 150ps 4motion že tri leta. Mi smo zelo zadovoljni z njim.
Zaenkrat ni bilo nobenih problemov z njim, sedaj sem kupil passata z DSG in naslednji multivan bo avtomatik. To je edino kar sem sedaj začel pogrešat odkar imam še passata :)

Drugače pa za tako težak in velik avto/kombi zelo udobna vožnja, ugodna poraba in tudi stroški vzdrževanja niso tako visoki kot pri prejsnjem BMW.

Urejal re5pector, 15.06.2020, 12:52.

Prikaži več možnosti
    • nixx je všeč

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 625
  • Avtomobil: bmw m3

to meni vsi trdijo v sloveniji, prihajajo pa avstrici k meni s t5 in en je mel 3000kg, drug pa s 3 osno prikolico zadaj 3500kg vlečne sile, ta s 3500kg, je samo zadnje fedre dat trše

Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik

to meni vsi trdijo v sloveniji, prihajajo pa avstrici k meni s t5 in en je mel 3000kg, drug pa s 3 osno prikolico zadaj 3500kg vlečne sile, ta s 3500kg, je samo zadnje fedre dat trše

Jaz lahko povem samo za našega, kako imajo drugi ne vem. Za naše potrebe je 2500kg dovolj. Moram pa reči, da pri kombiju se ogromno pozna 4motion pri vleki prikolice, sploh če sta kombi in prikolica naložena s polno težo in moraš speljati v kaksen klanec.
Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik

daj nam privošči še eno sliko notranjosti kako zgleda ko je "pripravljen" za kampiranje  :ok2

No z očetom sva naredila takole:
Želja je bila, da se ohrani "bivalni prostor" v primeru dežja, tako da sta sedeža v srednji vrsti morala ostati in prav tako mizica. Dokupila sva konzolo za vrtenje sprednjega desnega sedeža, vgradila grelec zraka (eberspächer) in pa akumulator za bivalni del.
Kuhinjski box je globok 70cm. Ker je bila želja postelja 200x160cm, sva naredila vmesni del med kuhinjskim boxom in pa sedeži, kjer se shrani vsa ostala prtljaga. Tako da je zasnovano, da dve osebi najprej sredinski del data notri, potem kuhinjski box in pa peno in si pripravljen. :)

img20190625201845.jpg

In zadaj kuhinjski box s plinskih kuhalnikom, 40l kompresorskim hladilnikom in pa 40l vode, kjer imamo tudi črpalko, tako da se jo lahko uporabi tudi kot tuš, ker radi hodimo v hribe..

img20190625203033.jpg

img20190625203156.jpg

Pena postelje je sešita iz treh delov. Eden je pregibni in sicer zato, da lahko uporabljamo sedeže med vožnjo ali slabim vremenom.

img20190625203715.jpg

img20190625203653.jpg

Evo dnevni prostor:
img20190625204121.jpg

Nosilec za kolesa je obvezna oprema :)

img20190625211449.jpg

V delovnem stanju :)

img20200523172212.jpg

Prikaži več možnosti
    • Jure24, MIHOLD, MajoR in 4 ostalim je všeč

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 045
  • Avtomobil: ex E30M3, Multivan

re5pector hvala za slike, bomo še v nadaljevanju o tem  :beer

Na kratko kot že večkrat povedano aka zdrava kmečka logika; večina slovencev bi samo vozila avte, nič pa doben nebi vložil in servisiral. Vsak motor je pač treba negovati na svoj način in vgradit prave stvari.  

Jaz sem se projekta lotil tako:

-najprej do mehanika preverit kaj vse je potrebno in kaj pametno vnaprej zamenjat

-naročil dele in medtem vozil samo lokalno saj zaradi korone nisem prišel takoj na vrsto

-medtem ko je mehanik (znanec) imel kombi na dvigalki sem se lotil čiščenja in barvanja podvozja

-odstranil v notranjosti vse plastike pri armaturi in vratih, ki so hiba pri VW in jih sam očistil/pobarval

-odstranil notranje tapete (razdret sem moral pol notranjosti) in jih obnovil

-v tem času je mehanik menjal vse tekočine, vse filtre, vodno, svečke, krtačke, polosovino, sprednje amortizerje, servo lajtnge in še mnogo (bom prilepil seznam)

-sledi izdelava boxa pri mizarju in vedno jaz zraven saj sva kolega in sem skoz pomagal...sva sproti improvizirala

-naročanje delov za kampiranje in neučakano čakanje pošte 

-kemično čiščenje celotne notranjosti in poliranje laka saj ga je diler na hitro "zapoliral" in je bil na soncu obup

-montaža zavesic

-montaža podstavkov za sprednje sedeže, da se obračata oba

-zadnji detajli so v teku le na tendo še moram počakat saj je dobavljiva komaj avg/sep - razprodano

Before I got:mznak........"IT WAS ALL A DREAM, I USED TO READ WORD UP MAGAZINE"
Prikaži več možnosti
    • nixx in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik

Konzole za vrtljive sedeže dela podjetje na rudniku za nemški trg, so ceneje če jih greš direktno iskat.

http://www.turki.si/index.html

Urejal re5pector, 15.06.2020, 16:55.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 420
  • Avtomobil: Citroen AX

Tudi, ampak večina pri zgonjenih službenih transporterjih(teh je bilo daleč največ) in tistih, ki niso v motor nalivali 505.01/506.01 olja, ki je edino pravo olje za ta motor. Vsa druga olja "zgrizejo" odmično.....Če dandanes pokličeš na uradni servis, ti bodo "prodali" 504.00/507.00, ker drugega nimajo. Oz je 505.01/506.01 za njih predrago.

Glede olja in s tem povezane obrabe odmicne, na nemskih forumih pisejo takole: 

2,5Tdi Brez DPF - 506.01 LL2 0w-30

2,5Tdi z DPF - 507.00 LL3 5w-30

meja za dpf modele je nekje konec 2005, ce me spomin ne vara, bolj tocno se pa da preverit po tipu motorja. Axd in Axe sta brez. 

Ali je olje res vzrok, za okvaro odmicne, ali je tu se kaj drugega v ozadju (slab material, iztroseno olje, premalo le tega, "milijon" kilometrov, kombinacija vsega nastetega, .....) ne vem. Sem pa tudi sam imel tocno ta problem na prejsnjem T5, letnika 2005. Odmicna ni nek bogastvo, le dela je veliko. Pa takrat, ko imas podrt motor, pomenjas se kaksno drugo stvar, recimo vodno pumpo, pa razne rolce in drobnarije, ki so sicer tezje dostopne. 

R5 motor je meni bil top in se mi se danes kolca po njem. Ce bi se dalo, bi ga prec narocil v novem T6

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 145
  • Avtomobil: LEPO

Pred leti sem peljal enega 2.5 td s 170 km do Splita in nazaj. Avto je zverina.

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

Začetek del:

Na koncu sem lepljivo zgornjo plast iz plastik odstranil z vročo vodo - wapom in je šlo  :ok  Pobarval sem tudi sprednjo krom letev in oba VW znaka saj mi je pač tako lepše. Sprednja plastika siva, ki je na vratih pride nova 130eur ena, seveda sem takoj raje nabavil par sprejev in se zadeve lotil sam. Ni v nulo ampak najbolj me je motila lepjiva zgornja plast in izgled. Se je še kdo lotil tega? 

Pripete slike za predogled

• 20200408_175618.jpg
  • 20200409_173306.jpg
  • 20200409_203148.jpg
  • 20200415_065039.jpg
  • 20200415_065054.jpg
  • 20200510_122646.jpg
Prikaži več možnosti
    • Nejko je všeč

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 145
  • Avtomobil: LEPO

:ok

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 156
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Ti je lahko pri kaksnem detajlu model California kot inspiracija? Se mi zdi, da so tam zadeve res v nulo premisljene.
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 679
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Tudi sam imam namen izpeljati en tak projekt v prihodnosti. Vendar z starejšim letnikom kombija.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede nato, da je letnik december 2005 in podvozje nikol rihtano je res soliden napram mercedesu. Izpuh sem zaenkrat srednji lonec prvo plast olupil saj je odstopala in pobarval celega- naslednje leto ga bom menjal. Podvozje sem zbrusil, pocistil, pobarval in za konec vosek.
Rezerva je tudi dobila malo nege in šraufe sem namastil tako, da če pride do defekta lahko dejansko menjam gumo ✔
Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

Lahko rečem, da mi je Multivan res zlezel pod kožo čeprav niti pomislo nisem na VW. Ampak drugi modeli me ne zanimajo, ker transporter je tema ko vidis notranjost in zadnjo klop, californija pa tako-tako, ne rabim kuhinje v nktranjosti saj cevape ne moreš not pečt halo kako bi pa blo
Za žar, testenine in kafe pa imam v boxu vse potrebno pa grem par metrov stran- itak je finta v tem, da gres v naravo"
In seveda Multivan mi je notranjost top, pa box ven in je za 6-7ljudi super oz. za vsakodnevno uporabo.
Sploh v casu corone je blo super imet mizico not in brez problema ustaviš kjer ti paše pa poješ nekaj...otroci so navdušeni
Glede nato, da je letnik december 2005 in podvozje nikol rihtano je res soliden napram mercedesu. Izpuh sem zaenkrat srednji lonec prvo plast olupil saj je odstopala in pobarval celega- naslednje leto ga bom menjal. Podvozje sem zbrusil, pocistil, pobarval in za konec vosek.
Rezerva je tudi dobila malo nege in šraufe sem namastil tako, da če pride do defekta lahko dejansko menjam gumo ✔

Pripete slike za predogled

• 20200410_180020.jpg
  • 20200410_180026.jpg
  • 20200410_175906.jpg
  • 20200418_145500.jpg
  • 20200418_164022.jpg
  • 20200418_175706.jpg
  • 20200418_175651.jpg
  • 20200418_165057.jpg
  • 20200418_143525.jpg
  • 20200418_143534.jpg
  • 20200418_145950.jpg
Prikaži več možnosti
    • zzigon, Mat xxl, JaaN in 5 ostalim je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 130
  • Avtomobil: BMW

Dobro si tole porihtal, res pohvale, zgleda sedaj čisto drugače + če tako vsaj malo vzdržuješ , je to čisto drugo, kot če pustiš. 

Tudi sam zahtevam od mehanika, da če je kaka taka malenkost, da se ja sanira, ne pa pogleda stran .....

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 156
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

To je res ja, tista kuhinja notr je bolj tko. Pa kdo bo poleti kuhal notr :). Bolje kaj izvlecnega, oziroma kaksen pekac, gorilec, prenosni rostilj :ok
Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 788
  • Avtomobil: E39-525i ///M

Tudi tisti s californijami ne kuhajo notri oz jih kuha majhen procent...enkrat zasmradiš s kuho in bo vonj ostal za zelo dolgo.

Lep multivan, ultimate family wagen :ok
Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 681
  • Avtomobil: E91 LCI

Kako pa rešujete prezračevanje? Večina sem jih videl, da imajo na stropu ventilatorje. Je še kakšna druga opcija?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.