Skoči na vsebino

Multivan T5 - državni kombi, ki bo postal mini camper. Moj projekt:

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
162 odgovorov v temi
DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 804

izkoristim temo; kako so kaj bencinski 2.5 motorji v T4? So to trpežni motorji, kakšne znane težave? Gledam eno caravello PFL, pa je zaradi bencinskega motorja kar ugodna...pa klimo ima, kar je pri t4 kar redko... sem par let nazaj sicer imel t4 z 2.4D motorjem, sicer ni šlo nikamor, ampak pripeljalo pa povsod. Kurlo je 8L neglede na to ali je bil nabasan ali prazen :D pri bencinu recimo da bi blo ene 2 litra več? 

Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 045
  • Avtomobil: ex E30M3, Multivan

Dobro vprašanje glede zračenja ja Kako zračite in kaj priporočate?
Jaz imam spredaj na vratih montirane vetrne zašćite in ko dežuje je lahko okno 3cm odprto,na okno pri drsnih vratih pa pride orginal zračnik za T5 kot je na linku spodaj. Treba sprobat ampak mislim, da bo to dovolj ✔

Glede kuhinje je pa tako. Jaz rad grillam, kurim ogenj, kaj na hitro zagrejem ampak poanta predelave kombija v spalni del je to, da za ta denar ko bi ga dal za spanje 80-160eur recimo imam plačan bencin, grem na kosilo v restavracijo, vstopnino ipd. Najboljse pa je ko nisi odvisn od rezervacije in lokacije, si prilagodljiv in v boxu imas vse kar rabiš...
Before I got:mznak........"IT WAS ALL A DREAM, I USED TO READ WORD UP MAGAZINE"
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 940
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

izkoristim temo; kako so kaj bencinski 2.5 motorji v T4? So to trpežni motorji, kakšne znane težave? Gledam eno caravello PFL, pa je zaradi bencinskega motorja kar ugodna...pa klimo ima, kar je pri t4 kar redko... sem par let nazaj sicer imel t4 z 2.4D motorjem, sicer ni šlo nikamor, ampak pripeljalo pa povsod. Kurlo je 8L neglede na to ali je bil nabasan ali prazen :D pri bencinu recimo da bi blo ene 2 litra več? 

Probaj ,moči manjka ni pa tako hudo kot 2.4d .Poraba bo 12-15l. Motor pa ni problematičen.

ok 10 lit če boš ekstra ekonomičen in počasen, jaz bi vseeno raje stegnil za 2.5 tdi, zaradi navora in vzdržljivosti. poggolaj malo o tem motorju, verjetno eden najbolj neuničljivih agregatov 90 ih let

Urejal voodoo child, 16.06.2020, 08:24.

Prikaži več možnosti

čuvitar
čuvitar
  • Uporabnik
  • Sporočil: 151
  • Avtomobil: Touran, Hyundai i10, E36

Po mojih izkušnjah 2.5 bencinarji niso slabi, le malo so prešvoh za težo kombija. V gasilskem društvu smo pred leti imeli T4 z 2.5 bencinskim motorjem in če se prav spomnim je imel tudi syncro pogon, poraba je bila vedno nekje 11-12 litrov/100 km. Ker je bil prestar za prevoze gasilske mladine smo ga morali prodati, kupil ga je znanec iz sosednje vasi, ga prebarval in predelal v camper in tako z njim že nekaj let vsako leto potuje z družino po Evropi. Nobenih težav z motorjem. Lani je edino obnoviti dal alternator med dopustom v Črni Gori, to je pa tudi vse kar je imel izrednih okvar. 

"Dark humor is like food, not everyone gets it." - Joseph Stalin

Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 804

Hvala za info. Sicer meni je že takrat 2.4D bil dovolj zmogljiv, pač ko si kam šel, si nisi dal sile  :)

Čuvitar; ja skupaj s syncro mu je tudi pobralo nekaj moči in povišalo porabo

Voodoo; a to z neuničljivostjo govoriš o 2.5TDI ?

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 841
  • Avtomobil: Suši

Še tendo ali baldahin in si zmagal

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 799
  • Avtomobil: E36 323i, T5 Multivan

Uf, tole pa z veseljem spremljam. Ker ravno razmisljam o tem, da bi na jesen prodal E91 in kupil Multivana.. Ciljam na T5 idealno pa T6, vendar ne vem, ce bo budget do 25k to omogocal (predvsem zelim nekaj s cim manj prevozenimi kilometri).

@re5pector, kjer si vgrajeval vebasto in akku, ter okvirna cena? Imas tudi priklop na 220V?

@-M- top voz! Porocaj kako se obnese, na prvem "terenskem" testu.

Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 631
  • Avtomobil: e83 3.0d

@re5pector, kjer si vgrajeval vebasto in akku, ter okvirna cena? Imas tudi priklop na 220V?

Webasto sem vgradil pri Prebilu v Ljubljani, za akumulator pa sem šel na Brezovico, vendar se trenutno ne spomnim imena podjetja.

Prikaži več možnosti
    • tomazic89 je všeč

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 420
  • Avtomobil: Citroen AX

Glede obnove podvozja - si vse razstavil, peskal, ali kako si se lotil zadeve? 

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 145
  • Avtomobil: LEPO

Lahko rečem, da mi je Multivan res zlezel pod kožo čeprav niti pomislo nisem na VW. Ampak drugi modeli me ne zanimajo, ker transporter je tema ko vidis notranjost in zadnjo klop, californija pa tako-tako, ne rabim kuhinje v nktranjosti saj cevape ne moreš not pečt halo kako bi pa blo
Za žar, testenine in kafe pa imam v boxu vse potrebno pa grem par metrov stran- itak je finta v tem, da gres v naravo"
In seveda Multivan mi je notranjost top, pa box ven in je za 6-7ljudi super oz. za vsakodnevno uporabo.
Sploh v casu corone je blo super imet mizico not in brez problema ustaviš kjer ti paše pa poješ nekaj...otroci so navdušeni
Glede nato, da je letnik december 2005 in podvozje nikol rihtano je res soliden napram mercedesu. Izpuh sem zaenkrat srednji lonec prvo plast olupil saj je odstopala in pobarval celega- naslednje leto ga bom menjal. Podvozje sem zbrusil, pocistil, pobarval in za konec vosek.
Rezerva je tudi dobila malo nege in šraufe sem namastil tako, da če pride do defekta lahko dejansko menjam gumo ✔

Lahko koledar na steni bolj detaljno slikaš  :laugh

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 701
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Če kdo rabi za pametno (a ne podarjeno) ceno, imam jaz dve skoraj novi T5/T6 sportcraft vrtljivi konzoli.

Glede na vidne sledi nekega črnega spreja in površinsko strukturo elementov, nekega peskanja in razstavljanja verjetno ni bilo.

Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

Na podvozju kot se vidi na slikah sem itak menjal tudi zavorne lajtnge, kolesa odstranil, okrog motorja je bilo pa tako pol nosa razdrtega, ker je tak mehanik sproti delal...tako sem imel prostora dovolj in sem na dvigalki naredil kolko se je pač dalo. On presto sprej ko našpricaš in grize rjo sem pustil 24h, potem pa cistilo in spihal z zrakom, potem pa barva... Če hočeš peskat pa moraš vse dol vzet...
Vesel sem, da sem lahko okrog motorja in vezne vse poštimal, če sm že imel vse narazen...če bi kombi pustil 3dni pri xy mehaniku za velik servis potem pol tolko stvari nebi menjal kaj šele pobarval ✔

Pripete slike za predogled

• 20200414_171134.jpg
  • 20200418_143628.jpg
  • 20200418_165107.jpg
  • 20200418_170352.jpg
  • 20200418_171205.jpg
  • 20200418_171221.jpg
  • 20200418_163955.jpg
Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo temu bi jaz rekel "velik servis" 

Menjal sem res še nekaj stvari, ki niso bile potrebne takoj ampak vseeno boljša je preventiva saj ne želim, da me na poti kaj preseneti in mi del ki stane 30eur pokvari dopust. Seveda pa nikoli neveš, vedno je lahko kaj. Edina rabljena stvar, ki sem jo namontiral so lajtnge za servo volan saj so nove skoraj 300eur-niso še bile zanič ampak so bile zelo načete od rje zato sem tudi to menjal za ohranjene-solidne. 
Akumolator sem dal največji kar pride not varta silver 105ah. Na novo še dofilal klimo. 
Ob nakupu je imel 265k, laufal je res lepo, nič kadil smo naredili takoj tehnični, redno servisiran a glede nato, da je bil 15let v lasti države- ministrstva za zunanje zadeve bi pričakoval še več menjanih delov...zgleda pa da plačali so jih samo zamenjalo se jih ni
Je pa bolj zaspan (131hp), zato sem ga v petek na vs tuningu Ljubečna dal čipirat in sedaj gre veliko lepše -ne matra se toliko pa tudi porabo kaže manj sedaj. Kakšne so vaše izkušnje s čipanjem; porabo, navorom, boljše/slabše za motor?? Če ima original 175hp in 2.5 menda nima kaj biti. Nevem kje vsi čutite hud navor...jaz sem šel gledat ene 4 pa vsi so bili 175hp in jaz jih nisem občutil
Pri tem je pa zavarovanje manj pa s čipom sedaj sem čist zadovoln kako gre.

Diski so še super, ploščice pa menjam ob naslednjem servisu čez 15tisoč- sem jih pa že nabavil. Cena na sliki je polna cena z ddv, koliko so mene prišli deli je seveda moja stvar...sem pa sprintal za evidenco
Spisek za kamp bo tud hud  

PS: nekdo je komentiral, da kao potem pa vložiš tolko pa ti motor zariba. Ja pa ljudje božji ti avti pridejo 15,25,40,70 tisoč eur in potem je problem na mašino dat 2-3tisoč pa imaš spet "nov" motor in greš dalje  
Hecno mi je res, da nekdo dejansko da 50tisoc za avto potem pa gleda kje bi prisparal 50eur -potem si pač kupi cliota. Vrednost kamp opreme in tudi multivanov pa ne pada veliko tako, da v hudi zgubi nemoreš bit. 
Tudi, če bi kupil 2012 letnik bi vložil kar dosti denarja na mašino in menjalnik...mene leta ne motijo.
Seznam:

• 20200616_210648.jpg
  • 20200616_210600.jpg
  • 20200428_182042.jpg
Prikaži več možnosti
    • soulfly in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 940
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

Hvala za info. Sicer meni je že takrat 2.4D bil dovolj zmogljiv, pač ko si kam šel, si nisi dal sile  :)

Čuvitar; ja skupaj s syncro mu je tudi pobralo nekaj moči in povišalo porabo

Voodoo; a to z neuničljivostjo govoriš o 2.5TDI ?

yes

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 420
  • Avtomobil: Citroen AX

Na podvozju kot se vidi na slikah sem itak menjal tudi zavorne lajtnge, kolesa odstranil, okrog motorja je bilo pa tako pol nosa razdrtega, ker je tak mehanik sproti delal...tako sem imel prostora dovolj in sem na dvigalki naredil kolko se je pač dalo. On presto sprej ko našpricaš in grize rjo sem pustil 24h, potem pa cistilo in spihal z zrakom, potem pa barva... Če hočeš peskat pa moraš vse dol vzet...
Vesel sem, da sem lahko okrog motorja in vezne vse poštimal, če sm že imel vse narazen...če bi kombi pustil 3dni pri xy mehaniku za velik servis potem pol tolko stvari nebi menjal kaj šele pobarval ✔

Pa mislis, da bo to drzalo cez zimo? Nocem bit zlomislic, ampak res bi bil vesel, ce poslikas in objavis cez eno leto ;) 

Nevem kje vsi čutite hud navor...jaz sem šel gledat ene 4 pa vsi so bili 175hp in jaz jih nisem občutil

Pelji se s kaksnim Traficom 2,0 115km, pa bos videl navor T5  :cool  Je pa to se vedno kombi in ne osebni avto. Ima 2t prazen. Zato so tu standardi, kaj dobro gre malo drugacni ;) 

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 355
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Evo temu bi jaz rekel "velik servis" 

Menjal sem res še nekaj stvari, ki niso bile potrebne takoj ampak vseeno boljša je preventiva saj ne želim, da me na poti kaj preseneti in mi del ki stane 30eur pokvari dopust. Seveda pa nikoli neveš, vedno je lahko kaj. Edina rabljena stvar, ki sem jo namontiral so lajtnge za servo volan saj so nove skoraj 300eur-niso še bile zanič ampak so bile zelo načete od rje zato sem tudi to menjal za ohranjene-solidne. 
Akumolator sem dal največji kar pride not varta silver 105ah. Na novo še dofilal klimo. 
Ob nakupu je imel 265k, laufal je res lepo, nič kadil smo naredili takoj tehnični, redno servisiran a glede nato, da je bil 15let v lasti države- ministrstva za zunanje zadeve bi pričakoval še več menjanih delov...zgleda pa da plačali so jih samo zamenjalo se jih ni
Je pa bolj zaspan (131hp), zato sem ga v petek na vs tuningu Ljubečna dal čipirat in sedaj gre veliko lepše -ne matra se toliko pa tudi porabo kaže manj sedaj. Kakšne so vaše izkušnje s čipanjem; porabo, navorom, boljše/slabše za motor?? Če ima original 175hp in 2.5 menda nima kaj biti. Nevem kje vsi čutite hud navor...jaz sem šel gledat ene 4 pa vsi so bili 175hp in jaz jih nisem občutil
Pri tem je pa zavarovanje manj pa s čipom sedaj sem čist zadovoln kako gre.

Diski so še super, ploščice pa menjam ob naslednjem servisu čez 15tisoč- sem jih pa že nabavil. Cena na sliki je polna cena z ddv, koliko so mene prišli deli je seveda moja stvar...sem pa sprintal za evidenco
Spisek za kamp bo tud hud  

PS: nekdo je komentiral, da kao potem pa vložiš tolko pa ti motor zariba. Ja pa ljudje božji ti avti pridejo 15,25,40,70 tisoč eur in potem je problem na mašino dat 2-3tisoč pa imaš spet "nov" motor in greš dalje  
Hecno mi je res, da nekdo dejansko da 50tisoc za avto potem pa gleda kje bi prisparal 50eur -potem si pač kupi cliota. Vrednost kamp opreme in tudi multivanov pa ne pada veliko tako, da v hudi zgubi nemoreš bit. 
Tudi, če bi kupil 2012 letnik bi vložil kar dosti denarja na mašino in menjalnik...mene leta ne motijo.
Seznam:

No z zadnjim stavkom si ujel bistvo. In to tudi mene vleče na T5 z 2.5 motorjem, kateri ga eni grajajo prav zaradi motorja. Pozabljajo pa, koliko ostalih "plusov" premore in tudi sam motor ni bav bav, če ga vzdržuješ in konec koncev tudi prenoviš. Komplet prenova z odmičnimi, črpalko itd, kar naj bi bilo rizično..ne presega 2k € in imaš lep čas mir.

Zanimivo je tudi, da se nekateri veliko raje poslužujejo prav T4, pač zaradi kao "problematičnega" motorja v T5. Je pa sama osnova teh dveh omenjenih veliko bolj na strani T5. Vsaj za moje pojme, ker sem jih imel kar nekaj, enih in drugih. 

T5 pa tudi pri nas in v tujini nenormalno držijo ceno, verjetno se ve zakaj je temu tako. Dober primerek se takoj proda. In ko ga imaš, veš zakaj si ga kupil. 15 let star T5 je precej boljši avto, kot recimo nov Traffic..........

Prikaži več možnosti
    • -M- je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 156
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Kaj pa T5 in 140 KM, 6 prestav. Pravijo, da tudi OK, 115 KM in 5 prestav pa pogreb.
Prikaži več možnosti

kian_alvane
kian_alvane

addicted to e36

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 486
  • Avtomobil: nimam

Pa mislis, da bo to drzalo cez zimo? Nocem bit zlomislic, ampak res bi bil vesel, ce poslikas in objavis cez eno leto ;)

Jaz sem se na enak način lotil "sanacije" rje na zadnjem mostu in sem stanje s tem še dodatno poslabšal, saj se je pod plastjo nove barve zadrževala vlaga. Rjo sem pred barvanjem očistil s krtačo, spihal, namazal z Wurth rust converterjem in pobarval.

Edina trajna rešitev je peskanje in barvanje, kar bom naredil drugo leto.
:mznak for Motorsport. :mznak for Milestones.
Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja peskanje in prašno barvanje je sigurno najboljša rešitev to se strinjam. Ampak boljše je to kar sem naredil kot, da bi vse pustil.
Tudi mene zanima kaj bo naslednjo pomlad ko ga bom dvignil
Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo en "sneak peek", je prišlo po pošti spet nekaj
Drugače pa še kdo kako mnenje&izkušnje kako imate poštimano s prezračevanjem?

Podvprašanje; rad bi kemično očistil strop... bo ostal gore, 50/50% ali odsvetujete? Glede na leta seveda...na 5let starem ni problem tega nardit.

PS: ja zavesice so že tudi

• 20200619_220709.jpg
  • 20200619_220749.jpg
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.