Skoči na vsebino

320i 2010: okvara NOX senzorja ali?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
5 odgovorov v temi
dornik92
dornik92
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7
  • Avtomobil: 2010 E90 320i

Pozdravljeni!

Imam e90 320i 2010.

Tole (slika) mi pokaže na testerju...
Je to mogoče okvarjen NOX senzor ali kaj drugega?

Prejšnji lastnik je dal sicer nekako izklopiti NOX senzor ampak nevem kaj/kako točno.

Pri meni bi verjetno lahko bil NOX normalno aktiven saj delam dnevno 30km v eno smer.

Hvala za pomoč.
1999 E46 320i Sedan
2010 E90 320i Sedan
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 146
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Slike sicer ne vidim, ampak dejstvo je, da je elektronika pri teh novejših vozilih tako programirana, da brez NOX senzorja ne deluje pravilno. Nov pride mislim da 700 eur, se pa dobi simulator za mislim da nekih 250 eur ali nekaj takega, to je še najcenejša rešitev. Te je pa prejšnji lastnik avta dobro nategnil če ti je naložil da bo avto tudi brez NOX senzorja delal, to je čista laž in ga je zaradi tega verjetno tudi prodal. Če motor zaradi tega nepravilno deluje, se posledično pojavijo še druge napake in tako delovanje lahko privede do težjih poškodb, kot je naprimer uničenje katalizatorjev. Zrihtaj tole čimprej, priporočam ti kakega res dobrega mojstra, naprimer schumija ali pa forumaša bmw_expert, to sta strokovnjaka za elektroniko, s tem se ni za hecat.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك!

Prikaži več možnosti

dornik92
dornik92
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7
  • Avtomobil: 2010 E90 320i

Pardon, naložil sem preko telefona pa se očitno ni izvedlo prav...

Seznam kod, ki jih prebere Carista OBD:

• P114C
  • 30DA
  • 30C1
  • 2AF9 Engine coolant temperature (ECT) sensor
  • 2C7F Oxygen sensor after catalytic converter, bank 2: Trim control
  • 2C6C Oxygen sensor after catalytic converter, bank 2: System check
  • 2C2B Oxygen sensor before catalytic converter, bank 1: System check

NOX senzor je bil izklopljen pri Avtoelektronika.com (Avtohiša Drev, Drešinja vas 46a, 3301 Petrovče), za kar imam račun in na njem piše med drugim, da je bil NOX izklopljen na zahtevo stranke 

Naj bi prejšnji lastnik delal kratke dnevne vožnje in ga je zato NOX ''zajebaval''

Hvala ti za hiter odgovor.

1999 E46 320i Sedan
2010 E90 320i Sedan
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 405
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Kot prvo, da so izklopili NOx ni katastrofalna napaka (ne bo motor razneslo zaradi tega  :laugh ), ni pa najboljša rešitev (vrjamem pa da je najcenejša in jo je zato prejšnji lastnik naredil).

Pri n53 in n43 motorjih je težava z NOx senzorji in pa NOx katalizatorji (torej poudarjam NOx katalizator in ne CO katalizator, namreč N53 ima 4 katalizatorje - 2 CO in 2NOx, n43 pa vsakega po enega) že taka klasika, da so naredili poseben emulator, ki nadomesti NOx senzor in govori motorju, kot da deluje vse tako kot mora (se pravi da so NOx plini znotraj toleranc). Več info. tukaj--> https://bimmerprofs.com/products/.

Ta senzor emulira tudi regeneracije katalizatorja, itd... itd.. se ne bi trednutno spuščal v to. Skratka super sistem za bencinske N motorje. 

Ta seznam napak, ki si jih objavil je pa ena velika zmeda. To kaže na napake od senzorja temperature vode, do tlaka olja in O2 senzorjev. Probaj peljati do kakega mojstra, ki ima INPA ali ISTA+ program.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 146
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

• P114C
  • 30DA
  • 30C1

NOX senzor je bil izklopljen pri Avtoelektronika.com (Avtohiša Drev, Drešinja vas 46a, 3301 Petrovče), za kar imam račun in na njem piše med drugim, da je bil NOX izklopljen na zahtevo stranke 

Naj bi prejšnji lastnik delal kratke dnevne vožnje in ga je zato NOX ''zajebaval''

Ni za kaj. Sem iskal link z interneta pa me je BMW_V10 prehitel, na njegovem linku boš našel večino odgovorov, da ti bo malo bolj jasno, kako te stvari delujejo.

Jaz se na diagnostiko žal ne zastopim do te mere da bi ti lahko kaj specifičnega svetoval, za to boš moral do mehanika.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك!

Prikaži več možnosti

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 468
  • Avtomobil: Bmw 318d 2009

• P114C
  • 30DA
  • 30C1

Meni pa kaze napako pred katalizatorjem na NOx senzorju mehanik pravi da to je mozno zaradi teh aditivo ki se dodajajo za ciscenje sob. Sam imam 318i N43 motor, samo mene jebe neki drugega. Bom tudi temo objavil
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.