Skoči na vsebino

1987 E30 325ix automatic

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
26 odgovorov v temi
Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 098
  • Avtomobil: rižota

Še moja pridobitev, sicer je kar nekaj stvari še za zrihtat, sploh če bi hotel tiptop stanje (kar mi niti ni nujno, ker ga hočem imeti za vozit, ne za zbirko, ampak mogoče enkrat če ostane dolgo časa pri meni), ampak se mi ne mudi, vozim se pa tudi že lahko  :-D . 4x4  se ponavadi šteje kot minus, meni je pa bil ravno zato všeč, ker hočem avto za izlete, ki  je zabaven za vozit po cesti in nima težav z makadamom, da se lahko pripeljem čim višje, če grem na krajši izlet v hribe. Par na hitro narejenih slik.

dsc0149.jpg

dsc0148.jpg

Prikaži več možnosti

dado20
dado20

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 390
  • Avtomobil: F10 m550d

Lepo, da je se kak x na cesti. Kk se obnese avtomat v e30?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 687
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Odlično  :ok Je to tisti iz Zasavja, si me ti klical ko si ga šel gledat?  :)

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik

Danes sem ga stestiral na AC in makadamu, do konca gozdne ceste (cca 5 km makadama v klanec) na Kofce, potem pa še malo peš na štruklje.

dsc0151.jpg

dsc0157.jpg

Ena slika notranjosti:

dsc0156.jpg

Avto je letnik 1987, od oprema ima klimo, leder, BC, vrečo za smuči in mogoče še kakšno malenkost. Do zdaj sem ga dal pregledati mehaniku, a se morava še srečati, da mi bolj podrobno reče kaj bo še za zrihtati (nazadnje ni bilo časa in sem ga samo prevzel). Zamenjano je bilo olje, filtri, svečke in olje v menjalniku.

Trenutno je potrebno v kratkem  zamenjati zavore, ki so že precej švoh. Kljub servisu ima še zmeraj občasno nemiren prosti tek. Nekaj mu nagaja elektrika, saj ne gre ugasniti lučk za servis, števec za hitrost kdaj dela, kdaj ne, prav tako osvetlitev armaturke, BC se, ko so prižgane luči ugasne oz. komaj vidi. Prav tako ni vzmeti v varovalki (stikalu) na ročki menjalnika, razen za v in iz P tudi ne blokira za menjavo v druge prestave. Tukaj ne vem ali bo dovolj menjati ročko oziroma mehanizem v njej ali je nekaj na sistemu za prestavljanje. Klima ne hladi. Narediti bo potrebno optiko, ker volan ni v ravni legi (smer sicer drži ok, zato za začetek razmišljam da bi samo poravnal volanski obroč).

Druge napake, kolikor sem do zdaj ugotovil, so:

-sprednji zici so bili popravljani, bočna opora je iz drugega usnja (če si pozoren se kar hitro dojame, sicer jaz sem dojel šele prvi sončni dan po nakupu, ko je direktno posijalo na zice).

-številke vseh oken se ne ujemajo, čeprav ko smo preverili karoseriji sta mi že 2 mehanika rekla, da zaleten ni bil oz. ne zgleda. 

-manjkajo detajli, kot je orodje, predpražniki, originalna platišča itd. Sem v procesu zbiranja  :laugh

-ni radia.

Zaenkrat toliko.

Imam pa še dve vprašanji. Se pri ix-u da dati zimske verige na 15 col platišča. Nameravam kupitu style 5, tele pa uporabljati za zimske. Ter kolebam med nakupom novega radia, a mi niso preveč všeč ali nakupom starega iz 80/90tih, kjer naj bi šlo na vhod za cd izmenjevalec (pri tistih, ki ga imajo) priklopiti aux kabel. Začasno mislim dati enega starega kasetarja, ki mi ga je dal stric, samo moram pogruntati kako zvezati, ker radio na kablih nima priključkov.

Lepo, da je se kak x na cesti. Kk se obnese avtomat v e30?

Ne morem primerjati, ker je prvi e30, ki sem ga vozil. Se pa pozna da ni zelo poskočen, kar4 je bilo na podatke pričakovano.

Odlično  :ok Je to tisti iz Zasavja, si me ti klical ko si ga šel gledat?  :)

Ja, jaz sem te in to je ta avto  :ok

Urejal Марщал, 27.06.2020, 19:22.

Prikaži več možnosti
    • Jerry, rokomah in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

Z4M
Z4M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 067
  • Avtomobil: E39 530i | C250 T

Zanimiv voz. Posebej to pospeševanje, kjer navadna in najhitrejša 325i (brez x, manual) ima 8,3 s do sto, medtem pa 325ixA dobrih 11 sekund (enako kot 318i 102 KM manual!).

Srečno v rihtanju, i veliko užitkov v vožnji!

Prikaži več možnosti
    • Марщал je všeč

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 131
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Kako je kaj z rjo?
Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik

Kako je kaj z rjo?

Zgleda precej zdrav, par pikic na mestih kjer je odrgnjem lak, drugega nisem ugotovil. Je pa na kriticnih mestih premazan proti rji (prtljaznik, kocniki al kaj je tisto pod havbo). Ko sva ga z mehanikom pred nakupom gledala nisva nic videla, tudi tadrug ki je delal servis je rekel da zgleda zdrav. Nisem pa dajal ven tepiha ali razstavljal, tako da je mozno se kaksno "presenecenje".

Avto je sicer iz Svice, pred 4 leti ga je kupil en diler, ki se je vmes nehal ukvarjati z tem in ima se nekaj ozaloge, ki mu je ostala, tako da je vecinoma stal, je bil pa primerno shranjen v mobilni hali.

Aja, kilometrov ima po stevcu okoli 140 000, toliko pise tudi na homologaciji ob uvozu, nebi pa dal za to cifro roke v ogenj.

Urejal Марщал, 28.06.2020, 16:47.

Prikaži več možnosti

Svetnik
Svetnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 626
  • Avtomobil: Samo stare pregnite kante

Prava zadeva :ok

Če bi se vsak zase brigal,bi imel za celo življenje dela :evillaugh

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 131
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Uf tole bi blo kar splačalo čuvat v primerni kondiciji sploh če je res zdrav kot pišeš :D
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 058
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Uf tole bi blo kar splačalo čuvat v primerni kondiciji sploh če je res zdrav kot pišeš :D

Res je, bo zanimivo tole spremljati. Obveščaj nas, pa kako fotko objavi. 

Tole je bil eden mojh dreams car, ko sem bil mlad mulc...vsak test tega voza sem "požrl" :ok .

Legendaren stroj, ni kaj rečt. Srečno z njim.

https://avto-magazin.../bmw/325i-x.pdf

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti
    • Марщал je všeč

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 610
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E61

Notranjosti izlgeda dobra (mislim barvo in športne sedeže). En mt1 volan še in bo top. Zanimiv voz, obilo užitkov želim.

Prikaži več možnosti
    • Марщал je všeč

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 174
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Tegale sem dalj časa opazoval na avtonetu... edino res avtomat me je držal stran, da bi naredil kako neumnosti iz vzgiba nostalgije... E30 325iX je bil moj vstop v bmw svet daljnega leta 1999... zaradi dokaj visoke moči za tiste čase in dejstva, da sem bil smrkav 20 letnik, so mi vsi prerokovali britof :-D

Anyway, avto je na mestu in prava redkost, tako ,da čuvaj legendo :beer Aja, za neugašanje servisnih lučk so pa verjento krivec baterije v števcu... ostale žarnice za razne osvetlitve pa ni panike menjat.

Prikaži več možnosti
    • Марщал je všeč

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik

Par slik karoserije. 

dsc0162.jpg

dsc0163.jpg

dsc0164.jpg

dsc0165.jpg

dsc0167.jpg

Še vin spisek opreme:

untitled.png

Tegale sem dalj časa opazoval na avtonetu... edino res avtomat me je držal stran, da bi naredil kako neumnosti iz vzgiba nostalgije...

No, saj zdaj sem jo pa jaz  :laugh  :laugh  :laugh Je pa tudi moj prvi BMW in oldi  :-D

Prikaži več možnosti
    • Jerry in mico uporabnikom je všeč to sporočilo

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 709

Meni je kar zal, da nimam vec kaksnega oldtimerja, Blaupunkt je lansko leto naredil prov fajn oldschool zadevo, samo povprecnemu slovenskemu projektantu ne bo vsec cena, ker za ta denar raje kupil rabljene feltne. USB, sd kartice, dab+

https://www.radiovil...46-dab?___SID=U

image.jpg?x=1000&y=1000&ex=1000&ey=1000&

Prikaži več možnosti
    • krt in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 932
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Tega sem jaz vzel za mojo E36 :-D

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti
    • jjjernej in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 709

Meni je zakon izgled na ravni starih avtoradijev. A gumbi vsi delujejo? Ima tudi bluetooth za telefoniranje, ne? Kaksne dobre spomine imam na stare blaupunkte, ki so shranjevali rds informacije o prometu zadnjih 24/48 ur in si lahko to poslusal najprej, ko si se usedel v avto.

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 671
  • Avtomobil: E61 530dTA

Meni je kar zal, da nimam vec kaksnega oldtimerja, Blaupunkt je lansko leto naredil prov fajn oldschool zadevo, samo povprecnemu slovenskemu projektantu ne bo vsec cena, ker za ta denar raje kupil rabljene feltne. USB, sd kartice, dab+

https://www.radiovil...46-dab?___SID=U

image.jpg?x=1000&y=1000&ex=1000&ey=1000&

In ravno TI bi kupil to za takšno ceno... :laugh
LP
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Cigi
Cigi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 283
  • Avtomobil: E46 318iT

Res je, bo zanimivo tole spremljati. Obveščaj nas, pa kako fotko objavi. 

Tole je bil eden mojh dreams car, ko sem bil mlad mulc...vsak test tega voza sem "požrl" :ok .

Legendaren stroj, ni kaj rečt. Srečno z njim.

https://avto-magazin.../bmw/325i-x.pdf

Martin Česenj je testiral vse BMW-je pri Avtomagazinu.

Radio je res lep.

Koliko pa je bila takrat cena pri nas take trojke? Štirisobno stanovanje v Ljubljani?

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 455
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

En hiter review od uporabnika tega radia tu... https://rennlist.com...ml#post16346324

Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj tega Blaupunkta poznam, ampak 400 Evrov za radio mi je vseeno prevec, sploh ker nisem zahteven poslusalec. Lep pa je.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.