Skoči na vsebino

318i rumena lučka za motor in tresenje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
41 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 146
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Prva ugotovitev: šobe. Notri sta 2 originalni in 2 neoriginalni in očitno glih tisti neoriginalni zajebavata.

Mate kak nasvet? Kje dobit, kaj kupit, ..?

Menjaj vse 4 za nove, če ne bojo stalno problemi. Katere dat notri naj pove Mihold.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك!

Prikaži več možnosti

David
David

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 156
  • Avtomobil: e39 touring, R1150R, E91

Update -> kot kaže šobe niso problem, ampak so bili kabli. Zdej so zamenjal kable in svečke in ne javlja več missfire ampak je pa ena druga zadeva ki sem jo čutil že na testni vožnji.

-> ko pospešuješ, začutiš pri približno 1/4 obratov, da malo počepne moč samo za trenutek. Enako se zgodi, ko obrati padajo. Torej pustiš, da avto zgublja hitrost in obrati počasi padajo in na cca. 1/4 obratov isto kot pri pospeševanju, pade moč. To čutiš kot da minimalno cukne. Bolj čutiš na nogi/gasu, kot pa če se voziš kot potnik. 

Imate kako idejo kaj bi lahko bilo?

Prikaži več možnosti

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 164
  • Avtomobil: E91 LCI 325i Touring

Tega komentarja sploh nisem hotel komentirat hahahahhahahahaa

Jao, očala moram nabav't. Sorry.

Nebo je črno, Zemlja je modra. (Jurij Gagarin)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

David
David

Novinec

• Uporabnik

Težava naj bi bila v vanosu. Kaj točno, bo vedel danes. 

Kaka ideja?

Prikaži več možnosti

hojnikb
hojnikb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 321
  • Avtomobil: F30 13' 318d

Če je avto kupljen od prodajalca (pa da ni SP) ti itk po zakonu pripada minimalno mesec garancije...

BMW 318d 13' F30

Prikaži več možnosti

David
David

Novinec

• Uporabnik

Kupil od fizične osebe.

Prikaži več možnosti

David
David

Novinec

• Uporabnik

Evo prosim za pomoč (spet) -> kje hudiča dobit šobe od VDO-ja?! 

podatki za šobe poiskat:

K026926

E91 , 2007

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 206
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Vprašaj @Mihold... on ti bo sigurno lahko pomagal

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 073
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Pa hitr, ker od 11. Ga ni neki casa :ok
Prikaži več možnosti

David
David

Novinec

• Uporabnik

Šob v Sloveniji in tudi marsikje drugje ni na voljo. Proizvodnjo naj bi VDO zaštartal v roku 2 mesecev.  

Vmes sem jih našel na zalogi v Nemčiji za 102€. Danes naročim.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 612
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Je pa hecno, morem napisat. Mehanik enkrat pravi šobe, dručic vanos, potem so kabli itd.... Kateri mehanik pa pravi to?

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 100
  • Avtomobil: F11 530d

Kaj ti sploh izpiše tester?

Meni je M3 tresel pa rumena lučka pa limp mode.... zamenjal sem lambdo pa je blo bolje kot preden je začel srat... :)

<p><p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt, F11 530d
Prikaži več možnosti

David
David

Novinec

• Uporabnik

Mehanična delavnica je Cim d.o.o. Domžale - tu so gledal vse in prišli do zaključka, da je problem Vanos. Potem so ga peljal pa še na diagnostiko k Kočarju (Lukovica) - ta je pa povedal, da je treba šobe menjat.

Prikaži več možnosti

David
David

Novinec

• Uporabnik

Jest nisem strokovnjak. Plačam stručkote da so stručkoti namesto mene glede popravil avta. Je pa zelo frustrirajoče, k je v Sloveniji tok šalabajzerstva. Seveda direktno na račun stranke. Pri mojem avtu so zdaj verjetno menjal vžiglane kable in svečke (ki jih bom moral plačat), potem so ugotovil, da so šobe in bom šobe plačal itd.. pa kljub vsemu lahko da težava ne bo odpravljena. In spet bom lahko keširal. Mene mineva potrpljenje in prisežem, da bom enkrat kupil novo Toyoto če se bo tole še dolgo vleklo..  

Prikaži več možnosti

hojnikb
hojnikb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 321
  • Avtomobil: F30 13' 318d

Sj nova toyota ali kakršn kol drug nov avto bo verjtno boljša opcija. Cut your losses...

BMW 318d 13' F30

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Jest nisem strokovnjak. Plačam stručkote da so stručkoti namesto mene glede popravil avta. Je pa zelo frustrirajoče, k je v Sloveniji tok šalabajzerstva. Seveda direktno na račun stranke. Pri mojem avtu so zdaj verjetno menjal vžiglane kable in svečke (ki jih bom moral plačat), potem so ugotovil, da so šobe in bom šobe plačal itd.. pa kljub vsemu lahko da težava ne bo odpravljena. In spet bom lahko keširal. Mene mineva potrpljenje in prisežem, da bom enkrat kupil novo Toyoto če se bo tole še dolgo vleklo..  

Za nobenega od teh servisov nisem slišal, da bi bili strokovnjaki za bmw vozila. Predlagam ti, da poiščeš serviserja za bmw, na forumu imaš seznam pooblaščenih in nepooblaščenih bmw strokovnjakov, kateri ti bodo zagotovo rešili zadevo kot se zagre za normalen denar, pa, da ne boš rabil menjat pol motorja za napako, ki te na koncu lahko stane 100eur.... Pač danes je tako, da je strokovnjak samo ta, ki servisira eno znamko vozil. Tisti, ki šraufajo vse, so sicer redki, ki vse tudi obvladajo in poznajo v nulo. mislim, da jih ni za prste ene roke, če jih gremo preštevat.

Urejal dragan klep, 06.08.2020, 14:39.

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa še tole, stručko, ko prevzame avto, nabavi tudi del, ga vgradi, priklopi tester, sprogramira kaj je potrebno in avto preda lastniku, delujočega namreč, ne pa da ga pošlje še nekam drugam, češ idi še to preverit. Takega stručkota jaz še tisti moment nekam pošljem, pa tudi plačam mu ne.

Urejal dragan klep, 06.08.2020, 14:42.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 146
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Glej, stvar je taka, če si naletel na šalabajzarje to ni samo njihov problem. Jaz sem te že v prvem postu vprašal če si bral forum, na forumu je namreč o teh motorjih napisano popolnoma VSE. Piše tudi vse o serviserjih, katerim lahko zaupaš in katerim ne. To je druga stvar katero bi moral prebrat, pa očitno nisi, ker teh serviserjev ki jih omenjaš, forumaši ne poznamo. Tu na forumu velja da če mi ne poznamo mehanika, obstaja 90% možnosti, da nima pojma oziroma da je šalabajzar. Ljudje včasih popravila zaupajo splošnim mehanikom, ti pa seveda nimajo pojma o določenih tipih motorjev in se na njih učijo. Torej, na TEBI se učijo! Če gre za kako banalno napako včasih celo uganejo in rešijo problem, čim se malenkost zakomplicira pa pozabi. Tale tvoj motor ni eden od lažjih za popravila, tako da si že z izbiro mehanikov konkretno zabluzil. Jaz sem ti lepo napisal da ta tip motorja ne bo delal nikakor dokler ne bojo vse 4 šobe nove, to je osnova! Če že to ne štima, potem lahko mehanik oziroma "mehanik" išče napako v nedogled, tester mu bo kazal vse živo, enkrat to in drugič ono, ti boš pa lepo plačeval. Imaš torej še eno šanso, preberi si kateri so najboljši mehaniki ki jih priporoča forum in zapelji avto enemu od njih. Čim prej, tem boljše oziroma cenejše bo popravilo. V nasprotnem primeru raje prodaj avto tak kot je, ker boš na njem bankrotiral. 

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك!

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 430
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Glej, stvar je taka, če si naletel na šalabajzarje to ni samo njihov problem. Jaz sem te že v prvem postu vprašal če si bral forum, na forumu je namreč o teh motorjih napisano popolnoma VSE. Piše tudi vse o serviserjih, katerim lahko zaupaš in katerim ne. To je druga stvar katero bi moral prebrat, pa očitno nisi, ker teh serviserjev ki jih omenjaš, forumaši ne poznamo. Tu na forumu velja da če mi ne poznamo mehanika, obstaja 90% možnosti, da nima pojma oziroma da je šalabajzar. Ljudje včasih popravila zaupajo splošnim mehanikom, ti pa seveda nimajo pojma o določenih tipih motorjev in se na njih učijo. Torej, na TEBI se učijo! Če gre za kako banalno napako včasih celo uganejo in rešijo problem, čim se malenkost zakomplicira pa pozabi. Tale tvoj motor ni eden od lažjih za popravila, tako da si že z izbiro mehanikov konkretno zabluzil. Jaz sem ti lepo napisal da ta tip motorja ne bo delal nikakor dokler ne bojo vse 4 šobe nove, to je osnova! Če že to ne štima, potem lahko mehanik oziroma "mehanik" išče napako v nedogled, tester mu bo kazal vse živo, enkrat to in drugič ono, ti boš pa lepo plačeval. Imaš torej še eno šanso, preberi si kateri so najboljši mehaniki ki jih priporoča forum in zapelji avto enemu od njih. Čim prej, tem boljše oziroma cenejše bo popravilo. V nasprotnem primeru raje prodaj avto tak kot je, ker boš na njem bankrotiral.

Jaz jih ne bi označil ravno za šalabajzerje....
Mehaniki na takih servisih, kjer šraufajo vse od A do Ž avtomobilov imajo težko delo.To moramo priznati. Zato je kakšno specifiko res bolje peljati nekam, kjer se ukvarjajo samo z eno znamko, pa magari na pooblaščenca, če ne gre drugače.
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 468
  • Avtomobil: Bmw 318d 2009

Sam ima E90 318i pa se mi je isto zgodilo in je bila vzigalna tuljava na 3 celindru sem jo zamenjal sam doma,brez problema. Avto laufa normalno. Tuljava je bila pa 20e tako da to ni tak strosek, je pa res, ko se dlje casa peljes ko se segreje vse je manjsa prevodnost in ce je slaba tuljava, se to pokaze. 

Urejal Alen232, 10.08.2020, 10:04.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.