Skoči na vsebino

Predelan izpuh nima učinka na E90 325i N52B30

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
40 odgovorov v temi
Senna
Senna

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 154
  • Avtomobil: 335i,GSXR1000,

Ojla

Pred kratkim sem prodajal omenjeni avto,pa sem se premislil,ker je res kot nov in sem se odločil da ga malo predelam.Nabavil sem eibach vzmeti,čakam sesalni kolektor od e90 330i,pa mapo od 330i,distančniki,...

U glavnem,stvar je sledeča.

Dal sem predelati izpuh,odstranil resonator,zadni lonc sem predelal tako da je vse direkt,pa avto nima čisto nič drugačen zvok kot original,čeprav na youtube imajo iste predelave in je zvok kot dan in noč.

Zdej pa pazi to.Par ur po predelavi izpuha,avto dobi res lep zvok,mrskdo se je obrnil ko sem se peljal mimo.Vendar avto ni vlekel kot bi moral,kot bi med pospeševalnjem premalo dobil bencina ali zraka.Ker sem prejšn dan namontiral športni filter k&n sem predvideval da je napaka pri "filtru".Kupil sem original filter,ga namontiral,avto vleče veliko bolje,zvok je pa spet kot original????

Avto je amerikanc in ima v originalu poleg filtra,še en filter,ki pa je pri mojem odstranjen.A je treba kšne nastavitve narediti,ker se mi čudno zdi da enkrat je izpuh glasen,drugič pa ne,Mal sem že spraševal ,pa noben pojma nima,tut men je znanje zjebalo  :) Ko sem podobno naredil pri 335i je avto dobil glas da se je cela bajta tresla.

Avto naj bi imel takšen zvok kot na videu,sam moj je tih kot miš :D 

https://www.youtube....h?v=-3ygtrhPMlE

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 506
  • Avtomobil: e90 M3

Zanimivo. Moj bivši e92 325i je imel samo od 335i zadnji lonec pa je zadeva precej lepo zapela. Kot noč in dan napram originalu :)

Morda ima kaj fore, da je amerikanc pa bi bilo treba kakšne parametre popravit?!

<p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt.

Prikaži več možnosti
    • Senna je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 747
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Jaz sem predelal zadnji lonec, dere se ok.. Ajde slabše kot od falco-ta z oriđi 335 lonci, da pa vseeno nekaj glasa od sebe.. Samo sem pa opazil isto sranje, po predelavi izpuha avto gre slabše, imam pa tudi že od nakupa vgradni k&n filter...  Pojma nimam, pred predelavo izpuha je šel od 0-100 kamot pod 7 sec, zdaj pa med 7.5 in 8??

Tole poglej, tale stric je bil malo razočaran... 8.50...

Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 494
  • Avtomobil: 330 xi

Torej če dam iz 330i na 325i sesalni (n52 mašina) dobim konje?
Prikaži več možnosti
    • Senna je všeč

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 506
  • Avtomobil: e90 M3

odvisno kateri motor je... če je 3.0 potem ja če je 2.5 potem ne.

Lp

<p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 183
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Jaz sem predelal zadnji lonec, dere se ok.. Ajde slabše kot od falco-ta z oriđi 335 lonci, da pa vseeno nekaj glasa od sebe.. Samo sem pa opazil isto sranje, po predelavi izpuha avto gre slabše, imam pa tudi že od nakupa vgradni k&n filter...  Pojma nimam, pred predelavo izpuha je šel od 0-100 kamot pod 7 sec, zdaj pa med 7.5 in 8??

Tole poglej, tale stric je bil malo razočaran... 8.50...

https://youtu.be/fckiKmF9rjM

Sicer ne vem, kaj ste čarali okoli izpuha, vendar je treba vedeti, da izpušni sistem pri avtu ni samo dimnik, ampak še cel kup drugih parametrov, ki so potrebni za učinkovito delovanje motorja in odvajanje plinov.
Prikaži več možnosti
    • krt je všeč

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 200
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Predelal je po tem postopku:
https://www.e90post....99&postcount=95

in pridobil tak zvok:

​Če se gre komu samo za zvok je to to. 

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 688
  • Avtomobil: F15

Jaz mislim, da imate težavo z podtlakom izpušnih plinov. To se pri NA pogosto dogaja po predelavi originala ali z zamenjavo na večji premer.
Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 505
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Tudi jaz sem mnenja, da je problem preveč odprt izpušni sistem. K&N filter neke vloge tu ne igra. Je pa vseeno potrebno pogledat live parametre pretoka zraka skozi LMM....

Mogoče tudi pobrisat adaptacije motorja in se peljat, da se na novo priuči. Drugače pa izpušni sistem v vsakem primeru mora imet za motor specifičen podtlak. Po moje bi bilo dovolj zamenjat samo zadnji izpušni lonec, vse ostalo pa bi se moralo pustit kot je. Dobro, cevi se lahko da malenkost veči fi, če že, resonator se pusti tako kot je, tudi kate se pusti takšne kot so.

Urejal dragan klep, 24.07.2020, 08:49.

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 468
  • Avtomobil: creative technologie

Ojla

Pred kratkim sem prodajal omenjeni avto,pa sem se premislil,ker je res kot nov in sem se odločil da ga malo predelam.Nabavil sem eibach vzmeti,čakam sesalni kolektor od e90 330i,pa mapo od 330i,distančniki,...

U glavnem,stvar je sledeča.

Dal sem predelati izpuh,odstranil resonator,zadni lonc sem predelal tako da je vse direkt,pa avto nima čisto nič drugačen zvok kot original,čeprav na youtube imajo iste predelave in je zvok kot dan in noč.

Zdej pa pazi to.Par ur po predelavi izpuha,avto dobi res lep zvok,marskdo se je obrnil ko sem se peljal mimo.Vendar avto ni vlekel kot bi moral,kot bi med pospeševalnjem premalo dobil bencina ali zraka.Ker sem prejšn dan namontiral športni filter k&n sem predvideval da je napaka pri "filtru".Kupil sem original filter,ga namontiral,avto vleče veliko bolje,zvok je pa spet kot original????

Avto je amerikanc in ima v originalu poleg filtra,še en filter,ki pa je pri mojem odstranjen.A je treba kšne nastavitve narediti,ker se mi čudno zdi da enkrat je izpuh glasen,drugič pa ne,Mal sem že spraševal ,pa noben pojma nima,tut men je znanje zjebalo  :) Ko sem podobno naredil pri 335i je avto dobil glas da se je cela bajta tresla.

Avto naj bi imel takšen zvok kot na videu,sam moj je tih kot miš :D 

https://www.youtube....h?v=-3ygtrhPMlE

Za še večji učinek ponavadi pomaga, če spustiš stekla ob glasni muziki.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Bavaria fan, SONiK in 3 ostalim je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

No jaz če se peljem z airboxom brez pokrova, se avto dere ko Honda gre pa nikamor...  Isto je bilo pri m52... 

Za izpuh si pa nisem mislil da lahko naredi takšno sranje...  :crazy

Prikaži več možnosti

abbe
abbe

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 480
  • Avtomobil: e60

Ja ja itak an.

sj pr akrapoviču se itak sam ime plača.ker je itak to sam en ror k gre vn z motorja :crazy

Prikaži več možnosti
    • croma_man in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 365

Pred kratkim sem prodajal omenjeni avto,pa sem se premislil,ker je res kot nov in sem se odločil da ga malo predelam.

Sem bil pr oglasu kr preprican da nisi nic prodal tako cez noc.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja vem, samo govorim za sranja.. ne pa +5hp itd... Ve kdo mogoče koliko pride oriđi nov performance lonec?

Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik

Se pridružujem mnenju @SILVEKK-a.
Koliko večji FI cevi si pa dal?
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 452
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja vem, samo govorim za sranja.. ne pa +5hp itd... Ve kdo mogoče koliko pride oriđi nov performance lonec?

Se ne prodajajo več... rabljeni pa dosegajo cene višje kot so stali novi... nov je bil okoli 700-800€, rabljene sem pa videl že za 1200€... za N52...

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Se ne prodajajo več... rabljeni pa dosegajo cene višje kot so stali novi... nov je bil okoli 700-800€, rabljene sem pa videl že za 1200€... za N52...

Pri tebi je vse enako kot prej z originalnim loncem? Ali tudi opaziš kakšno razliko v moči?

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik

Če sem iskren ne opazim razlike proti prej, je pa res da ne merim časov 0-100 ter tudi z mesta redkokdaj hitro pospešujem, tako da ne vem... ko je pa enkrat v obratih (pač dinamična vožnja) pa bi rekel, da gre isto. je pa verjetno pri meni bolj problem ker sta zdaj 2 lonca = večja teža... 

Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik

Zadni lonci ne dajo nič razen zvoka. Bolj pretočni cat. alpa de-cat se pozna , ter zamenjava kolektorjev ter večji fi izpuha. Je pa zanimiv , to bi se mogl ornk dret.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.