Skoči na vsebino

Pozor, ponarejeno motorno olje - opis in slike!

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
271 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 322
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Po tej logiki bi prodajalec imel v dobrem kanto original olja, ki bi jo lahko prodal brez računa nekomu, ki je vsak dan pri njemu.

Razliko ne more kar dat v žep...inkaso more štimat.

Saj točno tako tudi delajo, očitno. Original olje proda kolegom mehanikom (kot prodajalec itak pozna čisto VSE mehanike in mu to ni problem) brez računa za par eur manj, strankam da fejk olje, razliko pa v žep. Štima v nulo.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 145
  • Avtomobil: LEPO

Po tej logiki čisto enostavno.

Fejk olje proda po ceni originalnega in izstavi račun.

Razliko pa da v žep, ko nekomu proda na črno original olje.

:ok  sem dojel.

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 761
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Saj točno tako tudi delajo, očitno. Original olje proda kolegom mehanikom (kot prodajalec itak pozna čisto VSE mehanike in mu to ni problem) brez računa za par eur manj, strankam da fejk olje, razliko pa v žep. Štima v nulo.

Jerry a se ti malo norce delaš? Hvališ se, da poznaš vse BMW serviserje daleč naokoli, tule pa populistično prodajaš zgodbice o tem, da serviserji kupujejo motorno olje v 3 in 5 litrskih kanticah.

Najbolj prodajane gradacije kupujejo serviserji v 250 l sodih. Saj ne rečem, če bi ti zaribal en M3. Zanj nima vsak mehanik 259l soda olja na zalogi.

Pa še drug pomislek, olje če se ga ponareja, se ga v ogromnih količinah (na 1000 litrov).... Pri takih količinah ni problem ponarediti oznak ene oznake sarže, ki se mimogrede odlično naredi z laserskim graviranje, kar je danes standard v industriji.

Ko govorimo o takih količinah olja, ni več v igri Janez, ki streže za pultom, ampak smetano poberejo ljudje na precej višjih položajih.

Lp Tristan01

Urejal tristan01, 02.08.2020, 22:11.

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 285
  • Avtomobil: 523i

A lahko se en od veleumov razlozi zakaj ne bi blo datuma na fejku? Ko da bibponaredili michelin gumo pa ne bi dota vtisnili v njo.
Ponarejat oz prodajat ponaredek v tej obliki, nekaj na nasem mikro trgu kar stane v prodaji 30€, nabavna vrednost je verjetno pol manj, zraven pa se kupit fake izdelek, v katerem ni voda, dejte mozak uporabit, to je pac neumnost brez primere.
Da ne omenjam kolko pocrkanih avtov bi blo na trgu

Urejal Miholl, 02.08.2020, 22:10.

.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 940
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

Torej sploh ni možno da se je 1.6 razsul zaradi svoje predhodne obrabljenosti, ti motorji imajo hudo slabe teflone, vodila ventilov in dročnike.Nekako bi moral opaziti moder dim ali smrad vsakič ko si ga vžgal,če ne že med samo vožnjo. Bi pa sklepal da če olje ni olje in da je nekaj pokvarjenega ki ne drži oljnega filma , bi prej zjebal cilindre-bate in pa ojnične ležaje. VW dročniki na tem 8v motorju ne gredo od danes na jutri ,ampak na 150k km do 200k km 

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 761
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

A lahko se en od veleumov razlozi zakaj ne bi blo datuma na fejku? Ko da bibponaredili michelin gumo pa ne bi dota vtisnili v njo.
Ponarejat oz prodajat ponaredek v tej obliki, nekaj na nasem mikro trgu kar stane v prodaji 30€, nabavna vrednost je verjetno pol manj, zraven pa se kupit fake izdelek, v katerem ni voda, dejte mozak uporabit, to je pac neumnost brez primere.

Kot prvo naš trg je za take igre povsem nezanimiv, to so stvari, ki se dogajajo na globalni ravni. Počasi bo že desetletje odkar sem izven naftaških poslov, se pa dobro spomnim takrat primera Repsola, kjer se je nekdo trudil na vse kriplje priti do velikih igralcev. Takrat se je to olje za delavnice prodajalo po ceni ki je bila približno enaka ceni litra solidnega vina pri kmetu.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry a se ti malo norce delaš? Hvališ se, da poznaš vse BMW serviserje daleč naokoli, tule pa populistično prodajaš zgodbice o tem, da serviserji kupujejo motorno olje v 3 in 5 litrskih kanticah.

Najbolj prodajane gradacije kupujejo serviserji v 250 l sodih. Saj ne rečem, če bi ti zaribal en M3. Zanj nima vsak mehanik 259l soda olja na zalogi.

Pa še drug pomislek, olje če se ga ponareja, se ga v ogromnih količinah (na 1000 litrov).... Pri takih količinah ni problem ponarediti oznak ene oznake sarže, ki se mimogrede odlično naredi z laserskim graviranje, kar je danes standard v industriji.

Ko govorimo o takih količinah olja, ni več v igri Janez, ki streže za pultom, ampak smetano poberejo ljudje na precej višjih položajih.

Lp Tristan01

Res poznam ogromno mehanikov, ampak nimajo vsi olja v sodih. So tudi ljudje ki popoldne še malo pošraufajo, naredijo kak servis za kolege, taki so lahko ciljna stranka goljufivih prodajalcev v trgovinah z avto materialom. Nisem pa jaz avtor te teorije, v bistvu me to niti ne zanima, kam gre original olje, ker mi to ni bistveno. Bistveno je da se izognem nakupu ponarejenega in da o tem obvestim tudi druge, temu je ta tema namenjena. Kar se polnilnic tiče sem pa tudi na tekočem kje in kako se ga ponareja ker imaš o tem par filmčkov na youtube, jih je nekdo na skrivaj posnel na delu, zadeve se odvijajo v umazanih na pol zapuščenih skladiščih manj razvitih držav, od tam gre distribucija potem povsod po Evropi. Količine so resda ogromne, zaslužki se štejejo v stotinah milijonov eur, način izdelave oziroma polnjenja je pa izdelku primeren in zato tudi oznake ne štimajo v nulo. Zakaj sploh bi, če kljub temu prodajajo brez problema? Nima nobenega smisla, zadeva laufa tudi tako.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

bimmer 5
bimmer 5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 898
  • Avtomobil: Bmw 528ia,Volvo XC60 D3

Jerrysan :-D  ali lahko z telefonom prebereš obe črtni kodi?

Bimmer 5 :cool

Stairway to heaven!
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 947
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Inkjet printer za tisk na plastiko stane 150$ ni to neka vesoljska tehnologija, kot si nas veleum predstavlja...

https://www.alibaba....irstScreen=true

Prikaži več možnosti
    • nixx in ily uporabnikom je všeč to sporočilo

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 857

Skratka zgodbe o prodaji fejk olja nebom pisal, ti jo lahko ob priliki povem jerry.

Drgac pa se najbols je kupovati na motornaolja.si, imajo odlicne cene in preverjeno robo.
Prikaži več možnosti
    • Jerry in Mat xxl uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Koliko ljudi pa ve, da je na gumi oznaka DOT in kaj le-ta pomeni? Če smo mi na avtomobilskem forumu in v naši skupnosti to ve skoraj vsak, to še nič ne pomeni. Povprečen človek (laik) tega ne ve, kaj šele ženske, te verjetno v 95% primerih nimajo pojma. In bi jim komot nekdo prodal fejk gume če bi obstajale, lol. Sicer pa ponarejajo vse kar je možno, še ko se vsedeš na letalo je gor par % ponarejenih delov, na Hrvaškem v restavracijah strežejo fejk jastoge, folk kupuje fejk cunje, vse je fejk. Avtomobili pa itak ne crkavajo, knede? ;) Mehanikom je dolgčas... to bo to, ja  :hihi

Jerrysan :-D  ali lahko z telefonom prebereš obe črtni kodi?

Bimmer 5 :cool

Ne vem ker tega nisem še nikoli počel, te funkcije ne uporabljam. Lahko pa nekdo pride do mene in proba.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Inkjet printer za tisk na plastiko stane 150$ ni to neka vesoljska tehnologija, kot si nas veleum predstavlja...

https://www.alibaba....irstScreen=true

Če dobro pogledaš se neke pike na embalaži fejk olja poznajo, lahko da imajo tak printer, pa jim je crknil ali pa ga ne znajo pravilno uporabljat. Tako pameten nisem, da bi lahko gledal tistemu Yusufu pod roke ko je printal. Se mi pa močno dozdeva da je datum namerno zamegljen kot sem že napisal, to je potrebno že zato ker sta gor številki serije in izdelka, za ti dve je pa boljše da se ne vidita, ker bi se po tem dalo jasno identificirat olje kot fejk. Če ni cifre serije in izdelka ni sledljivosti, ane genij, kaj misliš? Cifra je zabrisana z namenom.

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa bi lahko sledil tocno? Kaj bi ti sledljivost pomagala?
Ponarejeno olje bi se ugotavljalo z kemijsko analizo ne z tem kako hrapav je pokrovcek
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 947
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

No genij, najprej si pisal, da se jim ne da investirat/predrago v tiskalnik, zdaj spet obracas plosco, ko sem ti dokazal, da je tehnologija prakticno zastonj. Briga mene kaj gor pise, dejstvo je, da ni noben problem printat na plastiko, tehnologija je dostopna vsakemu čombetu.

Urejal dylan_dog, 02.08.2020, 22:44.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kaj pa bi lahko sledil tocno? Kaj bi ti sledljivost pomagala?
Ponarejeno olje bi se ugotavljalo z kemijsko analizo ne z tem kako hrapav je pokrovcek

Sledljivost ti pomaga če kupiš olje pri firmi kot je GMT, oni morajo imet sledljivost robe ki jo prodajajo. Če kupiš kantico brez oznak ali z zabrisano oznako ti komot rečejo da ti tega niso oni prodali, s številko serije je pa malo težje!

Ponarejeno olje se lahko testira na 1000 načinov, jaz sem ga na žalost v svojem motorju. 

No genij, najprej si pisal, da se jim ne da investirat/predrago v tiskalnik, zdaj spet obracas plosco, ko sem ti dokazal, da je tehnologija prakticno zastonj. Briga mene kaj gor pise, dejstvo je, da ni noben problem printat na plastiko, tehnologija je dostopna vsakemu čombetu.

Tema je moja in lahko pišem tudi o hruškah, o Trumpu ali o bitcoinih. You Name It. Kako so tiste pike natiskane ni bistveno, JE pa še kako pomembno to, da datum NI viden! Štekaš? Dvomim. No pa vseeno, hvala tudi tebi za tvoj prispevek v temi.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 071
  • Avtomobil: BMW x

Tisti pikčasti print na spodnjem robu embalaže je narejen z industrijskim B/W inkjet tiskalnikom kakršne sem popravljal dolga leta. Zadeva je zelo hitra in lahko potiska vsaj 6 napisov v sekundi, s tem da je vsak lahko drugačen, da jih oštevilči npr. po vrsti.

a0ce8346841d4a1c9f225b2e22daf531_th.jpg

Popačen tisk pa zato ne kaže na ponaredek ampak na neenakomerno gibanje izdelkov po tekočem traku pod tiskalno glavo, kar je malenkost popraviti ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • Jerry in dylan_dog uporabnikom je všeč to sporočilo

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Sledljivost ti pomaga če kupiš olje pri firmi kot je GMT, oni morajo imet sledljivost robe ki jo prodajajo. Če kupiš kantico brez oznak ali z zabrisano oznako ti komot rečejo da ti tega niso oni prodali, s številko serije je pa malo težje!

Ponarejeno olje se lahko testira na 1000 načinov, jaz sem ga na žalost v svojem motorju. 
Tema je moja in lahko pišem tudi o hruškah, o Trumpu ali o bitcoinih. You Name It. Kako so tiste pike natiskane ni bistveno, JE pa še kako pomembno to, da datum NI viden! Štekaš? Dvomim. No pa vseeno, hvala tudi tebi za tvoj prispevek v temi.

Sledljivost robe ma generalni uvoznik za regijo ne pa ena maloprodajna trgovina in se vedno nevem kaj bi pocel s tem podatkom ce mas ponaredek pred sabo. Kdo in kaj so ti prodali dokazujes z racunom in bar kodo oz deklaracijo
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Sledljivost robe ma generalni uvoznik za regijo ne pa ena maloprodajna trgovina in se vedno nevem kaj bi pocel s tem podatkom ce mas ponaredek pred sabo. Kdo in kaj so ti prodali dokazujes z racunom in bar kodo oz deklaracijo

Odlično, končno si povedal nekaj koristnega. Jaz imam sicer drugačne informacije, sledljivi morajo bit tudi izdelki v maloprodaji, ampak OK, recimo da jaz tebi verjamem, če že ti meni ne. Iz tistih pik sicer ne mislim delat doktorata, ampak ej, mogoče pa še kaj pogruntamo, kar nam je v bodoče lahko v korist.

Tisti pikčasti print na spodnjem robu embalaže je narejen z industrijskim B/W inkjet tiskalnikom kakršne sem popravljal dolga leta. Zadeva je zelo hitra in lahko potiska vsaj 6 napisov v sekundi, s tem da je vsak lahko drugačen, da jih oštevilči npr. po vrsti.

a0ce8346841d4a1c9f225b2e22daf531_th.jpg

Popačen tisk pa zato ne kaže na ponaredek ampak na neenakomerno gibanje izdelkov po tekočem traku pod tiskalno glavo, kar je malenkost popraviti ...

Aha, se pravi da je bila oznaka sprintana na tekočem traku? Kul, hvala za informacijo.

Prikaži več možnosti

MihaR
MihaR

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 526

Ah Jerry dej pejt mal na morje...

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 255

Jerry ima še kak dcl olja?

Se lahko pošlje na analizo, zraven primerek "originala" in se takoj ugotovi, če odstopa od tovarniško navedenih specifikacij oz. kako se razlikujeta .

lp,m

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.