Skoči na vsebino

Pozor, ponarejeno motorno olje - opis in slike!

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
271 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 377
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ah Jerry dej pejt mal na morje...

Zakaj že, a imajo tam boljše olje kot na kopnem?

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry ima še kak dcl olja?

Se lahko pošlje na analizo, zraven primerek "originala" in se takoj ugotovi, če odstopa od tovarniško navedenih specifikacij oz. kako se razlikujeta .

lp,m

Imam. Ampak zakaj, kaj bi s tem dosegel? Računa nimam več, s tožarjenjem se mi pa tudi ne da ubadat, moj čas je veliko več vreden, kot bi dobil odškodnine.

Temo sem odprl zato da opozorim kaj se dogaja in na kaj morate bit pozorni, da se nebi zgodilo še vam. Jaz tega testa ne rabim, če kdo želi pa lahko komot dobi deci olja za analizo in ga da testirat. Jaz tega ne bom delal ker nimam časa, še za pisat ga komaj najdem, kaj šele za karkoli drugega. Tudi ne vem zakaj bi, uničeni dročniki so zame zadosten dokaz, da je bilo olje ponarejeno.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 377
  • Avtomobil: BMW 5 GT 535d

Mojih 5 centov...

nekaj dni nazaj.... Mobil .... obicajno nisem zaznal usedlin pri ostalih znamkah olj....tudi pri tistih najcenejsih...

Pripete slike za predogled

• C92682C4-9CD7-42DC-9FFA-5D32F50F6465.jpeg
  • 414AA732-B176-4210-9D40-C9741335B524.jpeg
  • 892EE0B4-F88F-4505-BAA0-7ECBF0C83079.jpeg
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Mojih 5 centov...

nekaj dni nazaj.... Mobil .... obicajno nisem zaznal usedlin pri ostalih znamkah olj....tudi pri tistih najcenejsih...

Na sliki se ne vidi dobro, so na dnu usedline? Torej če greš s prstom čez dno plastenke, ostanejo na njem drobni delci nečistoč? Če je tako, gre lahko za ponaredek. Bodi zelo previden in spremljaj če se ti bo poraba olja iznenada povečala. Če ga bo pil kot žolna, ga zamenjaj čimprej.

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 159
  • Avtomobil: LEPO

Tema je bila vsekakor odprta dobronamerno in kot je avtor napisal...ponarejajo vse in povsod, torej tudi motorna olja. Ponarejajo olivno olje, ki ga vsakodnevno prodajajo v naših trgovinah in stranski učinek je, da te hitro požene na wc. Saj včasih je to celo ok, če pa začnejo motorji spuščat čudne zvoke, potem to ni ok.

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 639
  • Avtomobil: BMW

Vmes je tudi Jerryjevo 5W-40 olje  :ok2

Glede na to kaj vse ponarejajo ni to nič nenavadnega ,samo če nekdo torbico skopira je v osnovi oškodoval podjetje blagovne znamke pri olju pa tudi uporabnik najebe z uporabo slabe kvalitete!

Prikaži več možnosti
    • Jerry in etore uporabnikom je všeč to sporočilo

zx14
zx14

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 66

Dobra tema.  :ok  Sem že napisal svojo izkušnjo, pa mogoče ne škoduje, če ponovim:

Imam Astro H 1.6 16V in zanjo je predpisano olje GM Dexos 2 5W30. Servise mi dela moj mehanik, ki mu zaupam in vse je OK. Ko sem imel enkrat vmes rok za menjavo, mehanika ravno ni bilo in sem sam zamenjal olje in filter. Olje sem kupil v originalni embalaži, s hologramsko nalepko pri enem od bolj znanih trgovcev z avtodeli v Slo, filter je bil Mahle. V tistih 15000 km intervala do naslednje menjave sem moral doliti več kot en liter olja. Motor je bil sicer suh in iz motorja ni iztekla niti kapljica olja. Naslednje intervale mi ga je menjal spet mehanik in od takrat naprej je spet vse OK in mi ga ne popije popolnoma nič. Mehanik prav tako vliva Dexos 2, iz originalne, zapakirane in na videz enake kantice, kot je bila tista, ki sem jo sam kupil. Režim vožnje in relacije so ves čas popolnoma isti.

Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 639
  • Avtomobil: BMW

http://www.automotor...ssia-87039.html

Izgleda da tolko olja ponaredijo da imajo tudi ponarejevalci avtomat za limanje etiket  :napaka  :napaka

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 264

Imam. Ampak zakaj, kaj bi s tem dosegel? Računa nimam več, s tožarjenjem se mi pa tudi ne da ubadat, moj čas je veliko več vreden, kot bi dobil odškodnine.

Temo sem odprl zato da opozorim kaj se dogaja in na kaj morate bit pozorni, da se nebi zgodilo še vam. Jaz tega testa ne rabim, če kdo želi pa lahko komot dobi deci olja za analizo in ga da testirat. Jaz tega ne bom delal ker nimam časa, še za pisat ga komaj najdem, kaj šele za karkoli drugega. Tudi ne vem zakaj bi, uničeni dročniki so zame zadosten dokaz, da je bilo olje ponarejeno.

Tako bi bile informacije kredibilne, zdaj pa niso.

Lp,M

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 377
  • Avtomobil: BMW 5 GT 535d

Na sliki se ne vidi dobro, so na dnu usedline? Torej če greš s prstom čez dno plastenke, ostanejo na njem drobni delci nečistoč? Če je tako, gre lahko za ponaredek. Bodi zelo previden in spremljaj če se ti bo poraba olja iznenada povečala. Če ga bo pil kot žolna, ga zamenjaj čimprej.

Jaz nalivam notri samo še Motul...že nekaj časa....

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in Mat xxl uporabnikom je všeč to sporočilo

bendeho
bendeho

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 457

tale z usedlinami, mobil1 5w30 esp naj bi postal slabsi, ko so stran vzeli oznako formula, to je bilo okoli 2018-2019, od takrat dalje tudi ne ustreza vec bmw specifikacijam, mislim da je o tem ze bila debata
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 264

Evo Jerry, sem pošlješ vzorec olja:

https://en.oelcheck....iElYmiDyyuiAAUQ

In dobiš tak izpis:

oljetest.jpg

Pa je vse jasno, primerjaš z drugim vzorcem, spec sheetom od proizvajalca...  ;)

Urejal bmw330cd, 03.08.2020, 10:19.

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 953
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

Ne trdim da ne obstaja ponarejeno olje, ampak da se zaradi ponarejenega olja podrejo ravno dročniki na že tako ali tako znano slabih dročnikih pa ni noben argument. 

Prikaži več možnosti
    • Fleko je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 164
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Ja, Mobil ne ustreza vec tem BMW LL specifikacijam in baje nima potrebnih dodatkov.
Tudi na novejsih embalazah Mobil Super 3000 X1 5W-40 ni vec naveden BMW standard. Vedno sem v vsa vozila tankal to, sedaj pa ne vem, bi kaj presedlal ali kaj.
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 028
  • Avtomobil: E46 320i

Ja, Mobil ne ustreza vec tem BMW LL specifikacijam in baje nima potrebnih dodatkov.
Tudi na novejsih embalazah Mobil Super 3000 X1 5W-40 ni vec naveden BMW standard. Vedno sem v vsa vozila tankal to, sedaj pa ne vem, bi kaj presedlal ali kaj.

Motul x-cess :)
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., Mat xxl in DJ Falco uporabnikom je všeč to sporočilo

mapetpun
mapetpun

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 354
  • Avtomobil: 2002 e39 525dA touring

fact: goljufi obstajajo pri vsem, ziher tud pri olju
fact: jerry dosedaj ni napisal kje kupovat olje, ampak samo opozarja na problematiko, tko da kupca olja nic ne stane ce to bere. ponarejevalca verjetno pa.
fact: zaribani motorji ki jih miholl zanika vseeno obstajajo, sam avti grejo na odpade in noben pa ne raziskuje zakaj so zaribal.marsikak zarad napacnega olja. ce ze kak lastnik zaribanega avta raziskuje verjetno slisi izgovore mehanika/prodajalca, resnice mu ne bo povedal noben. tle je ponavad konec zgodbe, nihce drug ne zve nic
fact: trgovec za pultom v gmt verjetno res nima nadomestnih pokrovckov brez intarzije, in ne puca datumov s kantic. goljufija se zgodi visje. je pa to nepomembna podtema v zgodbi ponarejenih olj.

o tem problemu je bilo v temi od Castrola. mislim da je pametno cimvec vedet in bit previden pri nakupu olja.

spremljam dalje

Urejal MG, 04.08.2020, 09:24.

Prikaži več možnosti
    • soulfly je všeč

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 534

Ko Jerry začne razlagat o olju, veš, da si je potrebno priskrbet kokice. Ko pa odpre kar temo o olju, je pa materiala za celovečerno komedijo.

Prikaži več možnosti
    • ily je všeč

mapetpun
mapetpun

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 354
  • Avtomobil: 2002 e39 525dA touring

Ko Jerry začne razlagat o olju, veš, da si je potrebno priskrbet kokice. Ko pa odpre kar temo o olju, je pa materiala za celovečerno komedijo.

aha, pol ni sanse da dobim ponarejeno ojle, kjerkoli ga ze nabavim? ga lahko pri tebi? al kaj je tvoj point v okviru te teme?
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 292
  • Avtomobil: 523i

Seveda so povsod ponaredki. Anpak to je tko k da bi napisal da pri zlatarju kupis fejk zlato ugotovil si pa tko da si ugriznil vanj in ocenil njegovo mehkobo.

Ce bi se ponarejeno olje prodajalo pri raznih gmtjih bi mel na tisoce zaribanih motorjev. Pa jih nimamo. Al so pa ponaredki tok dobri da laufa na ponarejeno olje in ubistvu ni ponarejeno.
In taki dilerji kot so gmt se zagotovo ne grejo blamirat ker je ponarejeno olje cist simpl ugotovit, tozbe bi ble pa precej drag spas da ne omenjam slabe reklame, upada prodaje itd
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti
    • ily je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 781
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

aha, pol ni sanse da dobim ponarejeno ojle, kjerkoli ga ze nabavim? ga lahko pri tebi? al kaj je tvoj point v okviru te teme?

Point je v tem, da ti bo Jerry natresel zgodbic in teorij malo morje, nič ne bo podprl z dejstvi, tema se bo vlekla v neskončnost, tri poste višje pa si povzel vse kar je potrebno vedeti. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.