Skoči na vsebino

Usnje v avtomobilu

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
65 odgovorov v temi
DAVCe30
DAVCe30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 538
  • Avtomobil: trenutno nič

Kam preobleči avtomobilske sedeže v usnje?Pravo razmerje med kvaliteto in ceno!
LP
BMW Power je zakon
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 172

Uporabi Objavljena slika iskanje :ok2
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 116
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Kam preobleči avtomobilske sedeže v usnje?Pravo razmerje med kvaliteto in ceno!
LP

Po mojem mnenju je najbolje, če dobiš že komplet notranjost od drugega avtomobila, topotem samo premontiraš v svoj avto. Drugače je pa to kar drag hec... :kronca

Baje sem rusofil  :drink

Prikaži več možnosti

DAVlD
DAVlD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 714
  • Avtomobil: BMW 520d Touring

S KLICAU V IUV, INDUSTRIJA USNJA VRHNIKA...SAMO 7 EUR NA AVTOMOBILSKO USNJE NA KVADRAT!!!
Prikaži več možnosti

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 893
  • Avtomobil: E70 3.0d

S KLICAU V IUV, INDUSTRIJA USNJA VRHNIKA...SAMO 7 EUR NA AVTOMOBILSKO USNJE NA KVADRAT!!!

A lahko malo natanjčneje razložiš, prosim. :ok2
LP
Prikaži več možnosti

satosari
satosari

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 749
  • Avtomobil: E39 530iAT

avtotapetnik Železnik Zdravko Podlipa 29 1360 Vrhnika
Gsm 041-667-243
Naredi vrhunsko in res kvalitetno! :mljask Meni je preoblekel sedeže tapete naslonjalo spredaj ,zadaj, ročno in manšeto za 190tisoč sit!
Kombinacija mikrofibre in usnja! Avto je preoblačil tudi Benu Udrihu :ok
Lahko pa prideš gledat kako je meni naredu, saj nisi tako daleč :ok

Prikaži več možnosti

DAVlD
DAVlD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 714
  • Avtomobil: BMW 520d Touring

pravijo da imajo kr dost zaloge raznobarvnega avtomobilskega usnja, to je posebna kvaliteta usnja ki je namenjena za notranjost avtomobila, po ceni 7 EUR/m2, posebna narocila se racunajo po dupli ceni,se pravi 14 EUR. meni osebno se zdi to zelo poceni. kupis usnja za ceu auto.. recimo 5m2 kar bi sigurno zadoscalo, kosta 8400, v drugem primeru 16800 SIT. dela pa zihr ne bi smeli vec kot 100000 120000 sit racunat.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 474
  • Avtomobil: avtomatik

Da malo osvežim temo... :)

V ponedeljek peljem polepšat volan. Gregor Kopač (040 205 958), Šenčur pri KR. Bil včeraj tam in sva se hitro zmenila. 

Cena cca 110€. 

Fotke sledijo. 

LP A. 

P.S. Mogoče dam preoblečt še moj sedež v bližnji prihodnosti. Športi, beige leder. Cca 400€ material + ?€ delo. 

Urejal Andy04, 23.06.2022, 12:10.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 271
  • Avtomobil: G30

vsakič ko se vozim z usnjenimi sedeži preklinjam, razen če so ventilirani je nekoliko bolje. Sicer pa maš celo pot poleti moker hrbet. V čem je torej prednost razen v čiščenju ne vem. :ok2

Urejal Katunga, 23.06.2022, 13:38.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 594
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

vsakič ko se vozim z usnjenimi sedeži preklinjam, razen če so ventilirani je nekoliko bolje. Sicer pa maš celo pot poleti moker hrbet. V čem je torej prednost razen v čiščenju ne vem. :ok2

Samo izgled in vonj, ko je novo. Nič drugega. In če se kaj polije, recimo.

Urejal Seby, 23.06.2022, 13:52.

Prikaži več možnosti
    • primitivnež je všeč

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 165

Točno to, za vse ostalo je pa totalen polom usnje. Jst študiram da bi prodal avto samo zarad tega, ker se kuham vsakič kot rak na sedežih, pozim mi pa zvonci zmrznejo. Mi je žal da ni bilo nobenega pametnega R-deisgn modela na voljo ko sem kupoval, lepši je na zunaj pa ponavadi ima kombinacijo usnje alkantara, bočni del je usnje, sedalni in hrbtni pa alkantara. 

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 271
  • Avtomobil: G30

Točno to, za vse ostalo je pa totalen polom usnje. Jst študiram da bi prodal avto samo zarad tega, ker se kuham vsakič kot rak na sedežih, pozim mi pa zvonci zmrznejo. Mi je žal da ni bilo nobenega pametnega R-deisgn modela na voljo ko sem kupoval, lepši je na zunaj pa ponavadi ima kombinacijo usnje alkantara, bočni del je usnje, sedalni in hrbtni pa alkantara. 

se bojim da je fama usnja iz časov, ko smo vozili zastave, pa so švabi pršli z mercedesi pa bemveji z usnjem, pa smo to vsi ponotranjili kot znak bogastva in napredka. Danes ko pa je usnje dosegljivo večjemu številu kupcev, pa lahko bolj racionalno in manj čustveno o tem razmišljamo. Zadnjič sem se vsedel v razgret Audi in opravil 100km pot, ej me je kuril sedež do konca poti in nazaj, kot da imam radiator zadaj. Spredaj pa klima tilt v faco. Katastrofa. Z mojo alkantaro nimam teh težav nikoli, ker se kot prvo ne segrejo toliko, se prej stemperira in bistveno bolj diha. Čakamo še na prave bemvejaše, da povedo vse prednosti!  :-D

Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 165

Se strinjam, včas je bil usnje res znak prestiža, dandans ga pa lah naročiš že praktično pri vsakem avtu. Nikol nam pozabu štorije prjatla na Hrvaškem, ko je model imel črno Opel Kalibro s črnim usnjem. Je reku da so mu mogl vsakič 10m prej povedat predn so misll it iz pijače, da je šu avto preluftat in ohladit da se je lahko sploh vsedu v njega :D

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 594
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Isti qurac je strešno okno šibedah. Ne vem, zakaj bi si ga človek želel, ker so klime danes že tako dovršene.
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 928
  • Avtomobil: Božje vozilo in e60

Isti qurac je strešno okno šibedah. Ne vem, zakaj bi si ga človek želel, ker so klime danes že tako dovršene.

E vidiš meni je pa strešno okno top pri avtomobilu, ko ga lahko čisto odpreš ali pa samo navzgor da zrak ventilira.

Pa zvečer ga odpreš pa muziko pržgeš in na izi kruzaš, ni boljšega občutka. :-D

Moj ima šibedah in klimo to je zakon :ok

Urejal magic man, 23.06.2022, 15:11.

Prikaži več možnosti
    • XIN in Dejc535d uporabnikom je všeč to sporočilo

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 439

Jst študiram da bi prodal avto samo zarad tega, ker se kuham vsakič kot rak na sedežih

Brez heca men je to pomagalo pri odločitvi da sem prodal E61. Pa zdej sem 100% da nikol več ne kupim avta z "full usnjem".

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 782
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Mojih v G30 zaenkrat ne moti... Je pa temno rjavo, ampak perforirano s hlajenjem (sicer zelo šibkim, ampak boljše kot nič gotovo je). Po mojem je bistvena razlika že samo v tem, da je perforirano, saj potem lahko diha.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 377
  • Avtomobil: sivo povprečje

Po kateri logiki alkantara diha, k je itak plastika?

Usnje dandanašnji je plastika, pri večini navadnih proizvajalcev, za pravo usnje se je treba stegnit po spisku dodatne opreme, kjer je to sploh na voljo.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 723
  • Avtomobil: F10 3.0d

O madona kakšne težave imate ljudje. Jaz imam v dveh avtih usnje in v kombiju blago, pa ne bi rekel, da mi je v usnju kaj bolj vroče. Če je pa avto razgret na soncu, ja menda niste kot ženske in se usedete v razbeljen avto in greste?? Prezračiš za par sekund, klimo na ful in greš še po kakšno malenkost tisto eno minuto, sedeži bojo hladni in ne doživljaš toplotnega šoka.
Preoblečen volan pa tudi mene zanima, kako bo izgledal
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 697
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

Mojih v G30 zaenkrat ne moti... Je pa temno rjavo, ampak perforirano s hlajenjem (sicer zelo šibkim, ampak boljše kot nič gotovo je). Po mojem je bistvena razlika že samo v tem, da je perforirano, saj potem lahko diha.

Ravno prej sem se vozil z G30 z razširjenim usnjenim paketom (usnjena je tudi armaturka in zgornji deli vrat) . To je Merino perforirano zelo mehko usnje. in ventilacija sedežev.

Po moči sodeč je enako kot pri moji bivši E61. Čisto dovolj je, ni prešibko. Pri očetu v Jeepu je moteče že na prvi stopnji, pa tam dejansko piha v tebe, kar po moje ni najboljše za hrbtenico. V bistvu je pri BMWjih ta ventilacija čisto dovolj, da nisi moker po hrbtu.

Mi pa čisto nič ne manjka na mojih ne- ventiliranih usnjenih sedežih v G20 (ni plastika, je doplačano pravo Vernasca usnje), ker imam dvojna stekla.

Lani je bil parkiran v Skopju pri 40+'c na soncu, pa ni bilo sile.

Urejal panki_86, 27.06.2022, 15:28.

Prikaži več možnosti
    • Cigi je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.