Skoči na vsebino

P: E34 525ix, slovenski od MNZ

* * * * - 2 glasov

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
25 odgovorov v temi
E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 946
  • Avtomobil: E28 & E34 & E32 & E61

Znamka: BMW

Model: 525ix
Letnik 1. registracije: 1994
Dejanski letnik vozila (leto izdelave): 1994
Barva vozila: arktis-silber
Tip menjalnika: ročni 5 stopenjski
Moč motorja: 141kW/191KM
Kilometri: 350.000

Realnost kilometrov: verjetno

Od zanimivih kosov opreme oz. lastnosti je sledeče:

- 4x4 pogon s špero
- zadnji senčni rolo
- usnjeni sedeži
- gretje sedežev
- napihovanje šoferjevega sedeža
- meglenke
- 4x el. pomik stekel
- Facelift oz. V8 “širok” pokrov motorja in maska
- nasloni za roko spredaj in zadaj + predal
- 12v vtičnica zadaj
- original BMW avtoradio + predalnik za kasete
- 2x airbag
- beli smerniki spredaj in zadaj (redke bele zadnje luči Hella)
- originalna blenda med zadnjimi lučmi
- originalna vlečna kljuka
- platišča originalna od ix, 16col istega letnika kot vozilo
- ix modeli so prve petice, ki so imele zobato letev namesto volanskega polža (kot ostale e34)
- doplačan tudi 90l rezervoar za gorivo namesto 80l

- zadnji vzglavniki

- Abs

- klima

- velik potovalni računalnik

- usnjen volan

- temen les
Itd.

Splošna brezhibnost vozila (bi danes opravil tehnični pregled?): ne vem (tehnični sicer potekel, na željo ga podaljšam)

Tehnične napake vozila: pri odvzemanju ali dodajanju plina se rahlo čuti kot, da bi bil strgan nosilec. Pred redno uporabo priporočam servis saj je vozilo zadnja 3 leta bolj mali manj stalo. Je sicer normalno vozno. Sam sem na preizkušnjah naredil 100km brez težav.

Vizualne napake vozila: nekaj mehurčkov rje na zadnjih prtljažnih vratih pri žarnicah za osvetlitev. Vdrtina je samo ena in sicer na zadnjih desnih vratih. Zametki rje tipični za e34 na notranjem spodnjem robu kakšnih vrat. Na zunanji strani ni ničesar. Zadnji robovi so zdravi, prednji blatniki so bili novi. Pokrov motorja brez rje, pravtako dno vozila kolikor je meni znano.

Pretekla omembe vredna popravila: Pragovi so bili sanirani. Menjana sklopka in cilinder. Postruženi diski, ker je avto zadnji čas bil zelo malo v uporabi. Avto je bil v celoti na novo barvan lansko leto. Najde se kakšna napaka ampak splošno je ok pobarvano.

Moj opis vozila: Prodaja se slovenski 525ix. Prva serija 5 s štirikolesnim pogonom, 9.366 proizvedenih. Prvi lastnik je bilo ministrstvo za notranje zadeve. To piše tudi v prometnem dovoljenju. Pod kraj izdaje je navedeno MNZ. Morda bo kdo ta avto prepoznal, saj je bil eden izmed prejšnjih lastnikov tudi forumaš @propeler.

Avto je vsekakor zanimiv in vreden pozornosti. IX-ov nikoli ni bilo veliko. Vprašanje, če je danes pri nas še sploh kak e34 IX registriran. Hkrati je zmeraj manj e34, ki še niso totalno prežvečene, potolčene in gnile. 95% e34, ki se prodajajo v tem cenovnem rangu potrebuje kompletno barvanje in menjavo pragov. Če izpolnjujejo prejšnja pogoja pa pogosto nimajo pravega motorja pod pokrovom. Tale je super osnova, ker so taki stroški že prihranjeni in ima pravi motor.

Cena: za forumaše je 3500eur, v menjavi višja. Menjam pa za kaj zanimivega, kar še nisem imel oz. probal (ne rabi biti nujno BMW)

Kontakt: 031-518-815

Pripete slike za predogled

• IMG_5400.JPG
  • IMG_6352.JPG
  • IMG_7015.JPG
  • IMG_5687.JPG
  • IMG_2151.JPG
  • IMG_1888.JPG
  • IMG_0295.JPG
Prikaži več možnosti
    • bmwziga je všeč

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

https://www.dropbox....6bgeROlUFa?dl=0

še link do dodatnih slik.

Prikaži več možnosti

BMW1316
BMW1316

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 81
  • Avtomobil: BMW 523i, touring

Oooo lepota
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 699
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Morda bo kdo ta avto prepoznal, saj je bil eden izmed prejšnjih lastnikov tudi forumaš @propeler.

Naj me vrag če ni to legendarna Propelerjeva avtovleka, še pri življenju! :metalc  Večina stvari se ujema po spominu in slikah, edino plina ni več (in signature platišč :-D )? Notranjosti se ne spomnim kaka je bila takrat. Jaz in kolega se avta spomniva, tudi iX gre počez :-D , naju je enkrat peljal, leeeta nazaj.

Tole sem našel na forumu v temi od avta, sodeč po kilometrih je res prevozil dober kos evrope in pripeljal/odpeljal raznorazne zanimive reči. Koliko ima sploh po prometni vlečne mase? V temi je razlagal o tovoru tolerancah, pa se mi zdi da nazadnje, ko sem gledal ima e34 manj kot e39 in e34 540i ima manj kot naj bi imel tale ix? Stroj! :cool

post-724-14530420554229.jpg

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 201
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Lep avto... upam, da najde pravega lastnika.

Pri menjavi blatnikov sta bila narobe gor dana bočna smernika (zamenjana levo/desno). Opazil sem, ker me je @Nixxon na to opozoril pri moji E36 :skrbast

Urejal LEO37, 17.08.2020, 12:27.

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 699
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Oko sokolovo Leo, pa če se dobro pogleda, mislim da ima spredaj še vedno dodatni podaljšek (okoli obrnjen od e36 ali kako gre že, pozabil sem), vide se ga tudi na sliki s caddyjem na prikolici!

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Je tako. Marsikaj je še živega, čeprav je že zdavnaj od Boga pozabljeno. Ta avto je marsikaj privlekel. Plina k sreči več ni. Menjal se je tudi sesalni kolektor, ker ni nikjer nobenih lukenj/izvrtin.  :-D

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Splošna brezhibnost vozila (bi danes opravil tehnični pregled?): ne vem (tehnični sicer potekel, na željo ga podaljšam)

Tehnične napake vozila: pri odvzemanju ali dodajanju plina se rahlo čuti kot, da bi bil strgan nosilec. Pred redno uporabo priporočam servis saj je vozilo zadnja 3 leta bolj mali manj stalo. Je sicer normalno vozno. Sam sem na preizkušnjah naredil 100km brez težav.

Danes sem bil na preventivnem tehničnem pregledu. Strgana je ena zunanja manšeta na prednji polgredi (sem že kupil novo in jo danes peljem montirat). Pa seveda tipična BMW bolezen, da je potrebno nastavit ročno. Kar se tiče zračnosti podvozja ni bilo pripomb.

Cukanje oz. "zračnost" pri dodajanju in odvzemanju plina se je odpravilo. Nekdo je verjetno po pomoti odklopil senzor položaja lopute za plin, ko se je menjevalo sesalni kolektor. V glavnem sedaj je priklopljen in deluje super. Ne "skoči" več, ko se plin doda ali odvzame.

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 310
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Uff..stroj! Da si to imel v 90-tih, si bil glavni v mestu. Vsi smo se obračali za temi e34, sploh če je imela kakšen odprt avspuh. Poezija na cesti...

Urejal Borut30, 18.08.2020, 09:44.

Prikaži več možnosti

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 652
  • Avtomobil: V8

Še danes se... :ok2

Zgleda lep, srečno prodajo. :ok
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Tema se lahko zaklene.
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ponovno aktualno. Cena za forumaše bo ugodna.

Prikaži več možnosti

asandro
asandro

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 466
  • Avtomobil: 2003 E46 Cabrio

Kakšno je trenutno stanje vozila? Zanima me predvsem mehansko? Pogoni delajo?

Urejal asandro, 09.02.2021, 19:03.

Prikaži več možnosti

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 652
  • Avtomobil: V8

Si ga vzel nazaj?
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Kakšno je trenutno stanje vozila? Zanima me predvsem mehansko?

Napisal bom povsem nepristransko in ne bom olepševal.

Mehansko je takole:

- Pogon dela (Probal v blatu na domačem travniku in brez, da je avto že zaaran tega več ne ponovim, ker sem ga potem 2 uri pral, da sem dobil vse iz kolotekov in podvozja)

- Radio. Ne vem zakaj (poleti je delal normalno) ampak se prižge šele po 15min vožnje in po tem deluje normalno. Pred tem lahko pritiskaš kar koli in se ne odzove. Vidi se pa po osvetlitvi, da deluje. Ne vem morda kakšna zaščita.

- Sklopka (set lamele je bil menjan pri bivšem lastniku v letu 2019 cca 6.000km nazaj. Takrat tudi cilinder sklopke). Ampak je včasih občutek na pedalu na zgornji polovici hoda prelahek. Za začetek bi bilo smoterno menjat zavorno tekočino, ker je videti stara in temna ter nato na spodnjem cilindru vseskupaj odzračit. Drugače imam tisti drugi "zgornji" cilinder sklopke nad pedali tudi že pripravljen, če bi se izkazal kot vzrok. Sklopka drugače normalno prijema spodaj že na začetku hoda in avto se da povsem normalno peljat.

- Pred kratkim (cca zadnjih 6-7 mesecev) je bilo zamenjano: vodna črpalka, obnovljeni prednji amortizerji, vse rolice in napenjalci, jermeni, filter zraka, olja, bencina, hladilna tekočina, zadnji diski in ploščice. Ročna je bila nastavljena lani poleti in so bili z njo na tehničnih zadovoljni. Še zmeraj dobro prime.

- Pomik šoferjevega stekla trenutno ne dela. Težavo imam v planu odpravit, ker ni nič groznega (imam že druge kompletne škarje z motorčkom) ampak sumim, da bo na koncu potrebno menjat samo kakšno plastično sponko, ki povezuje steklo z vodilom, saj je tukaj še vse na zobniški prenos in ni tistih krhkih zajlic in plastičnih kosov kot pri e39 in novejših, zato so na e34 okvare pomika prej izjema kot pravilo.

- Na naslednjem tehničnem mislim, da se bo pokazala ena gumijasta puša na prednji levi vilici. To so tiste standardne okrogle puše, ki se vprešajo. Ponavadi so sila poceni od 5-15eur komad OEM.

- Ob močnejšem zaviranju se čuti rahlo tresenje volana. Lahko je to zaradi zgoraj omenjene puše, lahko pa so prednji diski malo zviti. Če so diski se jih lahko enostavno zamenja ali pa, če kdo še prakticira struženje, se jih da postružit. Prednje ploščice še imajo full mesa.

To je to od mehanskih stvari. Aja pa za klimo ne vem kako je. Bi bilo pametno pogledat, če še je kaj plina v sistemu saj se že par let sigurno ni uporabljala.

Avto je bil pred leti v celoti na novo barvan v originalno barvo. Vendar je udarilo ven. Najbolj izrazito na zadnjih kuferam vratih okoli lučk za osvetlitev tablice. Vse ostalo pokažem ob ogledu. Na željo kupca organiziram ogled na dvigalu pri lokalnem mehaniku.

Od ostalih naključnih stavri je nov še tečaj vratc rezervoarja, zimske gume kupljene pred sezono, menjana ena cev za bencin in cca pol leta stare metlice za brisalce  :-D

Urejal E39-530d, 09.02.2021, 19:44.

Prikaži več možnosti

sixith
sixith

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 122
  • Avtomobil: MOPED

cena ?

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

cena ?

Za 3k ga lahko pelje forumaš.

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 676
  • Avtomobil: star Bmw

A propeler tudi?
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

A propeler tudi?

Ne delam razlik  :ok2

Prikaži več možnosti

sixith
sixith

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 122
  • Avtomobil: MOPED

bi mi lahko rjo poslikav ?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.