Skoči na vsebino

P: E34 525ix, slovenski od MNZ

* * * * - 2 glasov

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
25 odgovorov v temi
E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 946
  • Avtomobil: E28 & E34 & E32 & E61

bi mi lahko rjo poslikav ?

Jo bom za vse. Samo naj malo sonce posveti in neha deževat.

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 336
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Oj, srm nekje na forumu zasledil da ima ta zadeva ful vlečne sile, internet pa pravi 1600kg. Koliko piše v homologaciji?

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 513
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Oj, srm nekje na forumu zasledil da ima ta zadeva ful vlečne sile, internet pa pravi 1600kg. Koliko piše v homologaciji?

Saj toliko tudi je.

Z vleko avto prikolice so bili pač konstantno v prekršku.

Pri BMWjih lahko avto prikolico vlečeš šele z X5 (2700kg) + potrebuješ ustrezen izpit.

Če si kdaj vlekel kakšno težko prikolico potem veš da je tudi občutek najboljši v SUV-ju z 4x4 pogonom + zračne blazine so zelo dobrodošle.

Urejal blackberet, 11.02.2021, 12:40.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Svetnik in kristijan123 uporabnikom je všeč to sporočilo

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 513
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

post-724-14530420554229.jpg

To sliko si poglej pa povej če je to normalno.

Avto je naložen preveč naprej. Če bi kdo vedel da je MAX  navpična obremenitev na kljuko 80-100kg (zavisi od kljuke,originalne imajo več) bi se zamislil nad tako vleko čez pol EU,da ne govorim o sami vožnji ko ti breme takole pritiska zadek. Če veliko voziš prikolico takoj veš po obnašanju avta ali si prikolico naložil preveč naprej ali preveč nazaj.

To situacijo posedenega zadka avtomobila bi rešile zračne blazine kar pa še ne pomeni ,da bi to razbremenilo kljuko.

Urejal blackberet, 11.02.2021, 12:46.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Svetnik in kristijan123 uporabnikom je všeč to sporočilo

Svetnik
Svetnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 781
  • Avtomobil: Samo stare pregnite kante

pa tudi e32 ima vlečne sile 1600kg...oris skrita kljuka

Če bi se vsak zase brigal,bi imel za celo življenje dela :evillaugh  ....pa itak mora bit najmanj 3.0 , 6 zyl.... :skrbast

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 699
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

To sem že jaz spraševal koliko je vpisane vlečne sile na prejšnji strani, vem, da sem se enkrat s Friderikom pogovarjal, ko sem se tudi mel priliko vozit s tem avtom, pa sem pozabil. Takrat smo tudi gledali nekaj v homologacijo. Pri e34-kah to precej varira. Recimo 518 ima v homologaciji 1250kg, medtem ko 540 ima vpisano 1900kg. Dvomim pa, da bi iX imel več.

Kar se slike tiče, normalnosti glede teže ne bom komentiral, (a ni bil črn deville še težji? :-D)  verjetno pa nekaj bistveno bolje tole priklopit, da bi izgledalo, ne bi šlo. E34 ima itak vedno ta klasičen večji wheelgap spredaj, čeprav ok, pri tem avtu je to bilo itak spremenjeno. Prikolica je dvoosna, tako da do neke mere že same osi "narekujejo višino". In se vidi, da je relativno poravnana. Je pa nizka, kljuka na e34 pa višja, torej kakorkoli tole pripneš, se bo vedno avto zadaj posedel do neke mere. Da pa toliko nazaj naložiš breme, da bo prikolica vlekla avto navzgor, pa bo še bolj nevarno za vozit. E34 blazin itak nikoli ni imel, regulacija nivoja je obstajala, bi vizualno rešilo izgled.
Enačba je itak enostavna, večji in močnejši ko je avto, bolj varno vleko omogoča. Propeler ne sodeluje več, bi znal najbolje povedat, dogodivščine je bilo zanimivo brat in poslušat. Je pa kasneje vlekel s terenci (ok, če xsar ne štejem :laugh ), verjetno z razlogom.

Evo, sem našel eno sliko s prazno prikolico, se vidi da ob prazni podobno "visi".
post-724-14530420673661.jpg

Prikaži več možnosti
    • crtacrta je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.