Skoči na vsebino

P: 2001 E39 530iT

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
147 odgovorov v temi
blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 748
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

https://www.avto.net...5: 530i touring

1048047.jpg

2048062.jpg

3048076.jpg

4048092.jpg

5048251.jpg

6048234.jpg

7048232.jpg

Avto je bil kupljen 6.12.2017 za 6000€, v času mojega lastništva je bilo zamenjano:
• komplet podvozje (roke, vzmeti, amortizerji, kolesni ležaji,ležaji amortizerjev,puše...) Sachs, Meyle,FAG..... cca. 1500€ materiala
• alternator Hella
• akumulator Exide EA800
• tesnilo karterja Elring
• hladilnik motorja BEHR
• visko sklopka SACHS
• ventilator klime Hella
• komplet sklopka LUK (menjana se je samo zato ker je škripala drugače je bila čisto brezhibno delujoča)
• jermeni, napenjalci, rolice INA,Contitech
• novo original vetrobransko steklo

Avto sem že kupil z vgrajenim original M prednjim in zadnjim odbijačem.

Android radio Eonon GA9301B (320€) (original radio priložim)

Vgradnja avto plina 17.5.2018 (Boyski) cca. 1500€
Poraba plina cca. 12L/100km.

Kogar zanima kaj več naj pride avto pogledati.

Lp

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • soulfly in xMarkox uporabnikom je všeč to sporočilo

MG
MG

• Globalni moderator
  • Sporočil: 2 796
  • Avtomobil: E39 530iA

Pozdravljen,

Lepa makina. 

Povezava do oglasa na avto.net ne dela in oglas bi treba dopolniti po obrazcu,

ki velja že leta za vse prodajne oglase za vozila na BMWSlo.com. 

Uspešno prodajo  :ok

Obrazec: 

Citat

Znamka:
Model:
Letnik 1. registracije:
Dejanski letnik vozila (leto izdelave):
Barva vozila:
Tip menjalnika:
Moč motorja:
Kilometri:

Realnost kilometrov:

Oprema vozila (seznam):

Splošna brezhibnost vozila (bi danes opravil tehnični pregled?):

Tehnične napake vozila:

Vizualne napake vozila:

Pretekla omembe vredna popravila:

Moj opis vozila:

Slike vozila (če želite, jih dodajte kot priponke sporočilu):

Cena:

Kontakt:

Urejal MG, 02.09.2020, 10:57.

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 699
  • Avtomobil: E61 530dTA

https://www.avto.net...5: 530i touring

Drugače se mi modri avtomobili gravžajo ampak tale je pa božanski. :laugh
Super kombinacija vsega.

Uspešno prodajo...

Urejal DreamBMW, 02.09.2020, 11:04.

LP
Prikaži več možnosti

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 750
  • Avtomobil: K 1200 RS

Cudovit avto. Mene edino pri bencinskih razlicicah moti zakljucek izpuha-kaj niso mogli narediti lonca z dvema zakljucnima cevema?
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 510

Cudovit avto. Mene edino pri bencinskih razlicicah moti zakljucek izpuha-kaj niso mogli narediti lonca z dvema zakljucnima cevema?

Nekaj pa mora biti, da lahko esteti (kot npr ti) nadgradijo.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Znamka: BMW
Model: E39 530iT
Letnik 1. registracije: //////
Dejanski letnik vozila (leto izdelave): 3/2001
Barva vozila: 364 TOPASBLAU METALLIC
Tip menjalnika: ročni
Moč motorja: 170kw
Kilometri: 230.000

Realnost kilometrov: DA!

Oprema vozila (seznam): 

S210 Dynamic stability control III

S220 Self-levelling suspension

S235 Towing hitch, detachable

S249 Multifunction f steering wheel

S266 BMW light alloy wheel, radial spoke 48

S302 Alarm system

S319 Integrated universal remote control

S320 Deleted, model lettering

S339 Shadow-Line

S354 Green windscreen, green shade band

S386 Roof railing

S403 Glass roof, electrical

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S430 Interior/outside mirror with auto dip

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S438 Fine wood trim

S456 Comfort seat with memory

S459 El. front seat adjustment w. memory

S473 Armrest front

S488 Lumbar support, driver and passenger

S494 Seat heating driver/passenger

S500 Headl.washer system/intensive cleaning

S508 Park Distance Control (PDC)

S520 Fog lights

S522 Xenon Light

S534 Automatic air conditioning

S548 Kilometre speedo

S555 On-board computer V with remote control

S650 CD player

S661 Radio BMW Business (C43)

S672 CD changer for 6 CDs

S694 Provisions for BMW 6 CD changer

S710 M sports steering wheel, multifunction

S785 White direction indicator lights L801 NATIONAL VERSION GERMANY

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

S915 Omission of outer-skin preservation

S970 Business Package

S980 Exclusive package

Splošna brezhibnost vozila (bi danes opravil tehnični pregled?): DA 8/2021

Tehnične napake vozila:  Pridi poglej/preglej sam, sto ljudi sto čudi...

Vizualne napake vozila:  Pridi poglej/preglej sam, sto ljudi sto čudi..

Pretekla omembe vredna popravila: 
Avto je bil kupljen 6.12.2017 za 6000€, v času mojega lastništva je bilo zamenjano:
• komplet podvozje (roke, vzmeti, amortizerji, kolesni ležaji,ležaji amortizerjev,puše...) Sachs, Meyle,FAG..... cca. 1500€ materiala
• alternator Hella
• akumulator Exide EA800
• tesnilo karterja Elring
• hladilnik motorja BEHR
• visko sklopka SACHS
• ventilator klime Hella
• komplet sklopka LUK
• jermeni, napenjalci, rolice INA,Contitech
• novo original vetrobransko steklo

vseh 6 novih vžigalnih tuljav

Avto sem že kupil z vgrajenim original M prednjim in zadnjim odbijačem.

Android radio Eonon GA9301B (320€) (original radio priložim)

Vgradnja avto plina 17.5.2018 (Boyski) cca. 1500€
Poraba plina cca. 12L/100km.

Moj opis vozila: Pridi poglej/preglej sam, sto ljudi sto čudi...

Zadnja cena: 6.000€ 

Kontakt: P.S.,Z.S., telefon je objavljen v avto.net oglasu

Urejal blackberet, 02.09.2020, 11:33.

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

simonchelli
simonchelli

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 154
  • Avtomobil: Vitara 4x4, Caprice V8

Lep avto...pa še 530iT z ročnim menjalnikom...spet me matra, samo tale plin mi gre rahlo na živce  ;)

Urejal simonchelli, 02.09.2020, 11:33.

:bmw

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Lep avto...pa še 530iT z ročnim menjalnikom...spet me matra, samo tale plin mi gre rahlo na živce  ;)

Jp lepo leti z ročnim. Zakaj ti gre plin na živce? Tega ne zastopim. Saj če te moti se voziš z ugasnjenim ali pa ga vržeš vn, saj ni noben big deal to zmetat ven. Če te skrbi kvaliteta vgradnje lahko povem da sem šel gledati za Boyskim in so žice bile vse lepo zacinjene kot je treba itd.

Če te skrbi obraba motorja,ventilov ali kaj podobnega naj povem(kar sem tudi že), da imamo pri hiši e39ko pri kateri je bil vgrajen plin ko je bila stara 1mesec in imela 1.000km(sedaj jih ima okoli 310.000km)Iz firbca sem pomeril tako kompresijo kot tesnost (leakage test) in je bilo vse v brezhibnem stanju brez odstopanj...

Pri hiši smo imeli 9 avtov na plin, trenutno jih imamo še 6, če kdo kaj ve od plina lahko tukaj dvignem roko jaz...

Mislim da ta slika dovolj pove o kvaliteti vgradnji(pokrovči sedaj so, takrat je bila slika narejena brez njih).
Naj še omenim da sem dva ali tri dni nazaj zamenjal oba filtra pri plinu,tako da servis je narejen.

20180518195447.jpg

Urejal blackberet, 02.09.2020, 11:51.

Prikaži več možnosti
    • airmike in Kobal trans uporabnikom je všeč to sporočilo

Aldo
Aldo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 99
  • Avtomobil: e39 520i

Tudi jaz sem imel plin v 525i in je zakon stvar :D sej dejansko ne čutiš nič. Zdaj pa tudi iščem dobro e39ko in ta tvoja mi je prekleto všeč vendar žal izven mojega budžeta :D

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi jaz sem imel plin v 525i in je zakon stvar :D sej dejansko ne čutiš nič. Zdaj pa tudi iščem dobro e39ko in ta tvoja mi je prekleto všeč vendar žal izven mojega budžeta :D

Verjamem, ampak kaj naj rečem poznam e39ke ,poznam kaj se na trgu prodaja zato tudi pač ima svojo ceno. Že tako je če potegneš črto pušijona....

Avto se prodaja izključno samo zato ,ker se je nepričakovano kupilo še eno vozilo in je postalo tako ,da imamo preveč vozil,premalo voznikov,pomanjkanje časa(že oglas smo se spravljali pisati skoraj pol leta...) avto pa bi samo stal in propadal, v nasprotnem primeru bi avto definitivno ostal pri hiši. 

Pri BMWjih smo se že navadili ,da če ga pustiš stati imaš čez pol leta kup nekih failov kateri potem izginejo, ko začneš avto spet dnevno uporabljati.

Urejal blackberet, 02.09.2020, 12:00.

Prikaži več možnosti

Aldo
Aldo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 99
  • Avtomobil: e39 520i

Te povsem zastopim, tržišče je pač tako :D jaz pa iščem dailya, ki bi ga blo mogoče bilo potrebno tudi malo zrihtati tako, da bi želel malo manj plačati. Je pa res, da na koncu hitro prideš z popravili "poceni" e39ke na to ceno, ki jo ti imaš ali celo presežeš :D

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Te povsem zastopim, tržišče je pač tako :D jaz pa iščem dailya, ki bi ga blo mogoče bilo potrebno tudi malo zrihtati tako, da bi želel malo manj plačati. Je pa res, da na koncu hitro prideš z popravili "poceni" e39ke na to ceno, ki jo ti imaš ali celo presežeš :D

Po mojih izkušnjah jo presežeš. Vas pa zastopim,da je lažje dati določen znesek po obrokih in daljšem časovnem obdobju kot na enkrat čeprav prideš potem na večjo cifro z tem da izgubiš kup €.

Kot recimo vidiš podvozje/amortizerje/vzmeti,šalčke,gumice,kolesne ležaje itd itd. se je komplet zamenjalo,ker enostavno zamenjaš vse in imaš potem xxx.xxxkm mir še najbolje pa je to ker potem točno veš kako se je avto peljal,ko je prišel iz tovarne.

NIč kolikokrat sem že menjal kakšno roko pa sem potem odšraufal še tisto "dobro" zraven in je bila samo za zamenjati. Hočem povedati da velikokrat berem kako imajo nekateri probleme z raznimi zadevami obenem povedo tudi kako je brez lufta. Ko pobereš čisto vse dol vidiš kako je ubistvu praktično "vse" zanič,čeprav na avtu izgleda ali se ti zdi da je vse ok in brez lufta.

Nič koliko problemov z zavorami bi bilo recimo rešenih ,če bi imeli podvozje res brezhibno. 

Pri hišni e60ki na adaptivnem podvozju, so bile neke čunga lunga "zrabljene" 18col gume, katere so seveda v dežju rade zdrsele v ovinkih,logično si rečeš saj so  čunga lunga. No potem se je zamenjalo spet komplet,podvozje,amortizerje/vzmeti,kolesne ležaje ,zavore itd. vse pač kar vidiš pod avtom. In kaj se je zgodilo, avto je tudi na čunga lunga gumah postal normalno stabilen in ga v ovinkih ni več zanašalo/zdrselo. Enostavno ne verjameš dokler ne probaš.

Urejal blackberet, 02.09.2020, 12:15.

Prikaži več možnosti

simonchelli
simonchelli

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 154
  • Avtomobil: Vitara 4x4, Caprice V8

Jp lepo leti z ročnim. Zakaj ti gre plin na živce? Tega ne zastopim. Saj če te moti se voziš z ugasnjenim ali pa ga vržeš vn, saj ni noben big deal to zmetat ven. Če te skrbi kvaliteta vgradnje lahko povem da sem šel gledati za Boyskim in so žice bile vse lepo zacinjene kot je treba itd.

Če te skrbi obraba motorja,ventilov ali kaj podobnega naj povem(kar sem tudi že), da imamo pri hiši e39ko pri kateri je bil vgrajen plin ko je bila stara 1mesec in imela 1.000km(sedaj jih ima okoli 310.000km)Iz firbca sem pomeril tako kompresijo kot tesnost (leakage test) in je bilo vse v brezhibnem stanju brez odstopanj...

Pri hiši smo imeli 9 avtov na plin, trenutno jih imamo še 6, če kdo kaj ve od plina lahko tukaj dvignem roko jaz...

Mislim da ta slika dovolj pove o kvaliteti vgradnji(pokrovči sedaj so, takrat je bila slika narejena brez njih).
Naj še omenim da sem dva ali tri dni nazaj zamenjal oba filtra pri plinu,tako da servis je narejen.

20180518195447.jpg

Ne vem, avtomatsko se distanciram od vozil z vgrajenim plinskim sistemom...brat je vodja servisne delavnice na Vrhniki in ima kar precej negativnih izkušenj s temi sistemi...so jih v preteklosti že ogromno pobrali ven-pa drugače tega niti ne vgrajujejo, tako da imam to še vedno v spominu kot nekaj negativnega in problematičnega (sploh pa v mojem primeru, ko delam cca. 12.000km letno). Se mi pa tvoj avto na splošno zelo dopade...vedno sem iskal nekaj v tej smeri ampak žal ni bilo nič pametnega v ponudbi...zdaj sem pa že odtaval drugam (nov avto, druga znamka), spremljam pa forum še vedno ravno zaradi takšnih in podobnih primerkov...kaj pa vem, morda se pa celo oglasim in če me zadeva prepriča, je možno prav vse.

:bmw

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 617
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Huh jebemu, to pa je ena lepa e39 (vsaj na slikah). Osebno najlepša barva in tudi z bež notranjostjo super kombinacija. Kako je pa kaj z rjo? Verjetno bo to tudi zanimalo kupca.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vem, avtomatsko se distanciram od vozil z vgrajenim plinskim sistemom...brat je vodja servisne delavnice na Vrhniki in ima kar precej negativnih izkušenj s temi sistemi...so jih v preteklosti že ogromno pobrali ven-pa drugače tega niti ne vgrajujejo, tako da imam to še vedno v spominu kot nekaj negativnega in problematičnega (sploh pa v mojem primeru, ko delam cca. 12.000km letno). Se mi pa tvoj avto na splošno zelo dopade...vedno sem iskal nekaj v tej smeri ampak žal ni bilo nič pametnega v ponudbi...zdaj sem pa že odtaval drugam (nov avto, druga znamka), spremljam pa forum še vedno ravno zaradi takšnih in podobnih primerkov...kaj pa vem, morda se pa celo oglasim in če me zadeva prepriča, je možno prav vse.

Saj mene ne čudi glede na to kako je vse to vgrajeno,kakšni so serviserji in kako so sistemi nastavljeni. Če bi imel take probleme z plinom kot to opisujejo in prikazujejo nekateri tudi jaz plina ne bi imel.

Kaj veš zakaj sploh so povečini metali sisteme ven? Ker ko sem spraševal Boyskega, za forumaša koliko stane izgradnja LPG sistema(200-300€) ,se ni mogel načuditi zakaj bi rad kdo sploh vrgel vn.

Vem ja ne najdeš za vsakem vogalu ,3.0 ročnega karavana sploh pa take barve in opreme ,tudi mi smo ga iskali kar nekaj časa,oziroma našli po čistem nekem naključju.

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Huh jebemu, to pa je ena lepa e39 (vsaj na slikah). Osebno najlepša barva in tudi z bež notranjostjo super kombinacija. Kako je pa kaj z rjo? Verjetno bo to tudi zanimalo kupca.

To sem se pa zaklel ,da ne bom pisal nobenega stanja avta na forumu itd. Kot sem že rekel ,kdor je resen in normalen bo prišel avto pogledati. Vzel si bom čas dal mu bom avto na dvigalo,luč v roko in naj si čisto sam avto ogleda spodaj,zgoraj kjer hoče in naredi svoje mnenje... Še pivo/sok lahko ponudim. In tudi testni krog bomo naredili daljši kot pa ste navajeni pri kupovanju avta(ne tistih 200m naprej pa 200m nazaj...).Tudi za bencin/plin vam ne bo treba dati.

Prosim samo to ,da naj res pride tisti kateri ima namen tak avto kupiti in ne firbcati,ker kdor me pozna ve ,da se nimam ravno preveč časa ukvarjati z takimi zadevami.

Urejal blackberet, 02.09.2020, 13:05.

Prikaži več možnosti
    • fantastic five in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

suugarko
suugarko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 199
  • Avtomobil: BMW e46 320dT

Jst bi prisel na ogled samo se ne javis ze dva dni??
...once you go BLACK you never go back...:laugh
Prikaži več možnosti

bozind
bozind

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 276

Taki , ki bi hodili na oglede a denarja nimajo jih je veliko. Hvala Bogu tip točno ve kdo navija.
Prvo ara potem ogled.
Prikaži več možnosti
    • suugarko je všeč

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 778
  • Avtomobil: F11

Ara pred ogledom :)? Ali pa če se kar nakaže celotna kupnina +10% a kako?

Prikaži več možnosti
    • suugarko je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Z vsem dolžnim spoštovanjem avta vam ne bom prodal.

Lp

Ara pred ogledom :)? Ali pa če se kar nakaže celotna kupnina +10% a kako?

Pri meni se ne rabi nobenih ar pred ogledom,čeprav bi bilo to pametno.

Urejal blackberet, 02.09.2020, 14:31.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.