Skoči na vsebino

Nakup f10, M550d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
293 odgovorov v temi
Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 836

Sm bil v petek v makomi na posvetu.... skratka,odsvetovali so mi avto,se posebej ce ima blizu 200kkm
Problem so turbine,kolektorji,sobe... hitro si lahko na 2-3k eur popravila...

Potem pa pristej se verigo, lezaje, oljni crpalko, visokotlacno crpalko, olje v menjalniku itd. :)
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 473

Se ni problem, v glavi mas kok bi dal za avto, ko najdes primernega odstej 5 jurjev in ponudi to cifro. Pa ga porihtas pa gasa.
Prikaži več možnosti
    • hammanM5 in Donki kong uporabnikom je všeč to sporočilo

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 441
  • Avtomobil: LPP Urbana

Sm bil v petek v makomi na posvetu.... skratka,odsvetovali so mi avto,se posebej ce ima blizu 200kkm
Problem so turbine,kolektorji,sobe... hitro si lahko na 2-3k eur popravila...

Enako velja za 535d, pa tudi za 530d ali 520d...

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • dado20 in žorž4x4 uporabnikom je všeč to sporočilo

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 716
  • Avtomobil: Od žene

Dej ne dramatiziraj. Jst ne na prvo, ne na drugo 530d f10 nisem dal druzga gor kot nove gume pa redne servise. Sam je treba v startu kupit dober avto, ne kako zjahano koreto po moznosti razbito in najcenejso na netu z "realnimi 100 000 km " egr hladilnik so pa menjali pod vpoklicom. Za 550 ne bom govoril, ga pa s toliko kilometri ne bi kupil.
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in Plavi uporabnikom je všeč to sporočilo

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Dej ne dramatiziraj. Jst ne na prvo, ne na drugo 530d f10 nisem dal druzga gor kot nove gume pa redne servise. Sam je treba v startu kupit dober avto, ne kako zjahano koreto po moznosti razbito in najcenejso na netu z "realnimi 100 000 km " egr hladilnik so pa menjali pod vpoklicom. Za 550 ne bom govoril, ga pa s toliko kilometri ne bi kupil.

Dramatiziram? Kupujes avto samo za cas garancije/jamstva ali za daljsi cas...ce hoces dober avto pri 200k se menjajo tesnila, veriga, vodna pumpa, pa vmes preveris se stanje sob. To je bilo meni povedano ko sem dal dva avtomobila preverit pred nakupom in OBA sta imela pod 170.000km - 3.0d in 3.5d.

In ja vsak avto bo zahteval pri 200k malo vecji poseg...
Tudi za 2.0d velja, da je pri 200k bolje preventivno menjat verigo kot pa cakat, da ti jo usuje...

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja sej. Avto pri 170 000 km je dal ze kar nekaj nazaj svoje boljse case cez. To je zvozen avto. Pri 200 000 kilometrih bo pri vsaki znamki za zamenjat tocno vse kar ti nastevas. Sam da pri vecini drugih znamk ne bos imel 400 konj, ampak pol toliko mogoce.
Ni bmw tolk pokvarljiv avto, kot nekateri hocejo prikazat. Moje izkusnje pa sem jih imel 6 komadov so ravno nasprotne.

Urejal miho1, 06.09.2020, 19:58.

Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja sej. Avto pri 170 000 km je dal ze kar nekaj nazaj svoje boljse case cez. To je zvozen avto. Pri 200 000 kilometrih bo pri vsaki znamki za zamenjat tocno vse kar ti nastevas. Sam da pri vecini drugih znamk ne bos imel 400 konj, ampak pol toliko mogoce.

Jaz sem pri 110hp konjenici delal velik servis na 160k...moral sem, da sem lazje spal :ok2

Zato pravim, da je pri 200k km vsaj pri BMW dobro preventivno te zadeve zamenjat, da te kasneje ne preseneti.

Uglavnem dobro je imeti vsaj 2-3k na lagerju pri taksnih strojih.

Prikaži več možnosti
    • miho1 je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 836

Ni bmw tolk pokvarljiv avto, kot nekateri hocejo prikazat. Moje izkusnje pa sem jih imel 6 komadov so ravno nasprotne.

Tocno tako, pri 200k km ce zelis se vozit kot se zagre je treba nekaj preventive in je. Pri moji f11 lahko dam kilometre na 120k km in noben nebo pogruntal, ker je avto v top kondiciji. Da je pa v taki kondiciji pa stane €€€€.
Prikaži več možnosti
    • miho1 je všeč

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako ja. Moj bivsi 530 ko sem ga prodal je imel oz ima dobrih 110 000 km pa bi moral kar nekaj kesa not porint da bi bil tak kot hocem. Kdo drug bi pa na kanalu olje menjal pa fural se par let.. sam ni to to
Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 778
  • Avtomobil: F11

Ma na splošno so nove serije res jajca.. kupil sem f11 z 65k km, 100 % realni.. Do sedaj ( hvala k. da je bilo na garancijo prodajalca) sem v 20k km zamenjal:
- obe turbini
- neka tesnila okoli motorja je iztekalo olje in se zgalo
- zadaj tesnila na difu
-hladilnik, ok to je bil vpoklic

Avto je bil drgače v nulo preverjen in tudi res ohranjen..
Ne vem mogoče smola.
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

A to mas 525d ? To pa vem da crkujejo ja. Za dva vem in pri obeh sta sli turbini. Jbg, 3.0 bi mogel. Meni sta oba delala res bp.
Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Aja pa se diske in ploscice sem jih menjal... nic treslo pri 75k pa kar na 1xzviti sprednji diski.. bili so prakticno brez roba. Avto vozi pa žena in to lepo :)

Ja 525.. pri turbinah ni bilo lufta samo se je slisalo eno in so poten menjali obe..
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni isto diski, skoraj brez roba so pri okoli 100 000 začeli tresti.

Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ja tele napake so bile med 65k-75k... Zdaj je 10k že mir :) Moram potrkati...

Hočem samo povedati, da tudi če je avto preverjen pa v 'nulo' marsikaj pade stran.. Nekateri imajo pa srečo kupijo z 200k pa laufa :)

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 997
  • Avtomobil: bmw m3

js menim da bodo tej avti kot nič posebnega meli po 500.000km, ke isto se je govorilo za 535d e60, kaj oh in sploh to ne bo zdržalo, zdaj pa ma realnih samo 300.000 malokateri

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 443
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

550d

Pripete slike za predogled

• Screenshot_20200907_120406_com.instagram.android.jpg
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

550d

sploh ne vem kaj bi rad s tem prikazal

se spomnim cca 15 let nazaj ko so mi govorili da se m3 kvarijo in ribajo gredi, prišli smo do zaključka da jih ribajo  lastnik

Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 443
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Torej ne ekologija in slabi materiali. Mislim da so m3ji veliko bolj vzdržljivi
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ej @bmw328 kaj pa tale? Bi znal biti ok, če res ni bil sesut pa redno kvalitetno servisiran.

https://www.avto.net... xDrive Avt.SLO

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Torej ne ekologija in slabi materiali. Mislim da so m3ji veliko bolj vzdržljivi

zdej vsi mislimo, ko so bli pa to novi avti so vsi govorili da so drek, en ga je tle kupil leta 2002 s realnimi 90.000km in je okrog 100.000km že zaribal, čez čas pa mislim da še 2x

kaj naj bi šparali na 2 dekah kovine po tvoje?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.