Skoči na vsebino

BMW 123D coupe M-sport

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
18 odgovorov v temi
Pipsyy
Pipsyy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10
  • Avtomobil: BMW 123D

Znamka:BMW
Model:123D
Letnik 1. registracije:2008
Dejanski letnik vozila (leto izdelave):2008
Barva vozila:Le mans Blue
Tip menjalnika:Ročni 6stopenjski
Moč motorja: 204KM
Kilometri:266.000

Realnost kilometrov:100%

Oprema vozila (seznam):

1CA Selection Cop Relevant Vehicles Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge 1CB Co2 Content Co2 Umfang 1CC Automatic Start/stop Function Auto Start Stop Funktion 1CD Brake Energy Regeneration Brake Energy Regeneration 249 Multi-function For Steering Wheel Multifunktion Fuer Lenkrad 2MR M Alloy Wheels Doublesp. 261 M/mb M Lm Raeder Doppelsp. 261 M / Mb 321 Exterior Parts In Body Color Exterieurumfaenge In Wagenfarbe 337 M Sport Package M Sportpaket 423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours 428 Warning Triangle Warndreieck 431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend 473 Armrest, Front Armauflage Vorn 481 Sport Seats F Driver/front Passenger Sportsitze Fuer Fahrer/beifahrer 494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer 4B3 Interior Trim Alu. Accentuated Pattern. Interieurleisten Alu Akzentschliff 502 Headlight Washer System Scheinwerfer-waschanlage 507 Park Distance Control (pdc), Rear Park Distance Control (pdc), Hinten 520 Foglights Nebelscheinwerfer 521 Rain Sensor Regensensor 522 Xenon Light Xenon-licht
534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik 540 Cruise Control Geschwindigkeitsregelung 548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho 563 Lights Package Lichtpaket 5DC Folding Rear-seat Headrests Fondkopfstuetzen Klappbar 606 Navigation System Business Navigationssystem Business 612 Bmw Assist Bmw Assist 616 Bmw Online Bmw Online 633 Prep.mob. Ph. Business Bluet.interf. Handy Vorb. Business/bluetooth-sch. 677 Hifi System Professional Hifi System Professional 6AA Bmw Teleservices Bmw Teleservices 6AB Control Teleservices Steuerung Teleservices 6FL Usb-/audio Interface Usb-audio-schnittstelle 704 M Sport Suspension M Sportfahrwerk 710 M Leather Steering Wheel M Lederlenkrad 715 M Aerodynamics Package M Aerodynamikpaket 760 Individual High-gloss Satin Chrome Individual Hochglanz Shadow Line 775 Individual Roof-lining Anthracite Individual Dachhimmel Anthrazit 7AY Comfort Package I.c.w. M Sports Pack. Comfort Paket I.v.m M Sportpaket 7SN Navi Business W.handyprep.bluetooth Navi Business M.handyvorb.bluetooth 801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung 851 Language Version German Sprachversion Deutsch 863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa 879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur 8SC Country Spec. Release Of Teleservice Laenderspez. Teleservicefreisch. 8SP Cop Control

Splošna brezhibnost vozila (bi danes opravil tehnični pregled?):DA

Tehnične napake vozila:/

Vizualne napake vozila:Par majhnih prask, katere se rešijo z poliranjem

Pretekla omembe vredna popravila:Veliko, vendar je večina iz preventive

Moj opis vozila:Pozdravljeni,

Prodaja se redek avtomobil glede na obliko/opremo/motor. 123d je veljal za najmocnejsi dizelski motor leta 2008 glede na prostornino in KM, BMW je za ta motor kar 2leti zaporedom pobiral nagrade kot najboljsi dizelski 2.0motor. Ima veliko komponent od 35d npr, dve turbini, mocnejsi injektorji, mocnejsi pumpi, sklopka od 30d, e-diff(enak kot v 135i e82) ter mocnejse in vecje diske kot tudi same zavorne celjusti.

Sam sem avto uvozil leta 2016 pri 202.000km in sicer od fizicne osebe v Nemciji katera je avto imela 6let. Avto je imel pri 65.000km pod BMW garancijo zamenjan motor(vse se da preverit na pooblascencu), tako da ima motor sedaj prevozenih cca 200.000km. Avto ni bil NIKDAR poskodovan in karamboliran ne iz moje strani in ne iz strani prejsnih dveh lastnikov(sem se pozanimal vse, preden sem ga kupil).

Avto je servisiran na 20.000km in ne na 30k kot predlaga sam BMW. Ko sem avto kupil, sem takoj naredil velik servis, PREVENTIVNO menjal verigo, ceprav niso na Avto-Aktivu izmerili nobenega odstopanja, zamenjal olje v diffu, olje v menjalniku, namestili so novi intercooler, pregledali so kompletno podvozje nato je sledila menjava rok in pus ter stabilizatorjev v vrednosti 1.000€. Skratka v avto, sem preventivno vlozil okrog 5.000€+redni servisi(+potrosni material), saj sem hotel da je najvecji priblizek kot takrat ko se je odpeljal iz tovarne in tocno to sem dosegel.

Prevozil sem 60.000km v 3letih, BREZ ene same napake, avto je v nulo, lahko ga peljete na preventivni pregled k pooblascencu po vasi izbiri, kateri vam ne bo najdo same napake.

Ima ogromno originalne opreme, najbolj vpadujoca je barva(Le mans Blue-prava M barva, zelo redka in zelo lepo ohranjena) je tako zunanji M-optik kot notranji ter najpomembneje sportno podvozje (Original Bilstein) Prejsni lastnik v Nemciji, je na mojo sreco zamenjal enoto CCC za novejso CIC, tako da so vgrajeni se twiterji, USB ter Aux priklop, ter odlicno ozvocenje original Logic7. Lani sem pa se odlocil za nakup OEM M-performance Blackline zadnje luci, katere pomladijo avto.

Avto se pelje vrhunsko, boste pa to sami opazili v testni voznji(resni kupci seveda)

Skratka lahko bi govoril se pa se, vec po telefonu, o zadnji ceni ob ogledu, avtu se z tezkim srcem odpovem, ampak imam ze drugega.

(Skopiral tekst kar iz avto.net-a)

Slike vozila (če želite, jih dodajte kot priponke sporočilu):

Cena:11.890

Kontakt:040508348 Žan

Pripete slike za predogled

• 20200913_134728.jpg
  • IMG-40429f54f99612f6aa4821a09b06bf15-V.jpg
  • 20200913_134750.jpg
  • IMG-3d218e7680797b8d2e2b1ec3306458b9-V.jpg
  • IMG_3699.jpg
  • 20200913_134841.jpg
  • 20200913_134632.jpg
  • 20200913_152416.jpg
Prikaži več možnosti
    • dMe3 in sssimon uporabnikom je všeč to sporočilo

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 792

Ga lahko tudi parkiras za 10 let na tem forumu.

Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 384
  • Avtomobil: v srcu e39

Prava zverina :ok

Pa naslov popravi da bo “P: “ spredaj, da bo sploh kdo vedel da prodajas :ok2
Prikaži več možnosti

Pipsyy
Pipsyy

Začetnik

• Uporabnik

Prava zverina :ok
Pa naslov popravi da bo “P: “ spredaj, da bo sploh kdo vedel da prodajas :ok2

Tak je ko prvic objavljas haha, hvala drugace :)

Ga lahko tudi parkiras za 10 let na tem forumu.

Zakaj tako mislis?
Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 384
  • Avtomobil: v srcu e39

Tak je ko prvic objavljas haha, hvala drugace :)

Zakaj tako mislis?

Jaz se zdaj pozabim pa ves cas razmisljam to, al pa ceno na koncu :rofl

prodaja na forumu je ponavadi bolj povod za debato o doticnem avtu, potem se to razvije v probleme o teh modelih, vcasih primerjave z e39, al pa kakšno merjenje kdo ma ______ :ok2

vso sreco pri prodaji, se vidi da je bil avto pri vzglednemu lastniku, jaz da bi kupoval tak avto ga sploh na testno nebi peljal :ok

Urejal timej98, 15.09.2020, 19:42.

Prikaži več možnosti

Pipsyy
Pipsyy

Začetnik

• Uporabnik

Jaz se zdaj pozabim pa ves cas razmisljam to, al pa ceno na koncu :rofl

prodaja na forumu je ponavadi bolj povod za debato o doticnem avtu, potem se to razvije v probleme o teh modelih, vcasih primerjave z e39, al pa kakšno merjenje kdo ma ______ :ok2

vso sreco pri prodaji, se vidi da je bil avto pri vzglednemu lastniku, jaz da bi kupoval tak avto ga sploh na testno nebi peljal :ok

Ja to pa je cisto po slovensko, mi je kar jasno kak gre to tukaj, se navadis. Drugace pa res hvala ti za vzpodbudn komentar! Avto je res top od topa, tisti ko ve kaj kupuje mu nikdar ne bo zal, ker kaj se pa mene pa avtov tice, sem morda ze malo prevelik fanatik haha. Lp!
Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 194
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Čisto mimogrede... Si prepričan da je to CIC enota?
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

Pipsyy
Pipsyy

Začetnik

• Uporabnik

Čisto mimogrede... Si prepričan da je to CIC enota?

Pozdravljen, ne celotna z navi-jom vred, ampak racunalnik in CD enota (nima dvd kot CCC), zato so tudi menjani zvocniki.

Lp
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 966
  • Avtomobil: E61 535D

Pozdravljen, ne celotna z navi-jom vred, ampak racunalnik in CD enota (nima dvd kot CCC), zato so tudi menjani zvocniki.

Lp

To je novejša CCC enota, ne pa CIC, CIC ima čisto drugačen vmesnik. Zvočniki twiterji so že v originalu noter, ker ima Logic7. Zvočniki nimajo nič z menajvo navi enote ;) Pri CICu in CCCju nimaš dodatnih računalnikov, vse je noter v navi enoti. Imaš samo TCU/Mulf/Combox module. Combox, ki je predviden za CIC, ne deluje na CCC enoti.

Urejal panki_86, 16.09.2020, 07:36.

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Sem hotel nekaj v tem smislu napisat samo nisem vedel če dobro vidim na sliki vmesnik od ccc :)
Drugače pa zelo lepa enkica.
Prikaži več možnosti

Pipsyy
Pipsyy

Začetnik

• Uporabnik

To je novejša CCC enota, ne pa CIC, CIC ima čisto drugačen vmesnik. Zvočniki twiterji so že v originalu noter, ker ima Logic7. Zvočniki nimajo nič z menajvo navi enote ;) Pri CICu in CCCju nimaš dodatnih računalnikov, vse je noter v navi enoti. Imaš samo TCU/Mulf/Combox module. Combox, ki je predviden za CIC, ne deluje na CCC enoti.

Zaj pa si me 'solal'. :beer  Vendar vseeno mislim da je CIC novejsa od CCC. Vglavnem, ve se kaj sem hoto stem povedati zdaj, logic7 pa do 2008 mislim da niso vgrajevali v e82. CCC je zelo problematicna enota, zato jo je prejsni lastnik menjal. Hvala za komentar!

Sem hotel nekaj v tem smislu napisat samo nisem vedel če dobro vidim na sliki vmesnik od ccc :)
Drugače pa zelo lepa enkica.

Hvala lepa! :beer

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 in panki_86 uporabnikom je všeč to sporočilo

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

CIC je novejša od CCC to drži. Samo to kar je na slikah videti je vmesnik od CCC. Lahko, da mu je original CCC crknil, pa ga je menjal.
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Zaj pa si me 'solal'. :beer  Vendar vseeno mislim da je CIC novejsa od CCC. Vglavnem, ve se kaj sem hoto stem povedati zdaj, logic7 pa do 2008 mislim da niso vgrajevali v e82. CCC je zelo problematicna enota, zato jo je prejsni lastnik menjal. Hvala za komentar!

Hvala lepa! :beer

CCC enote obstajajo tri verzije. Prva, posodobljena različica in izboljšana verzija "ki naj nebi crkovala". Ta zadnja je bila v vozilih, ki niso dobili CICa, torej od konca 2008. 

Logic 7 imaš ti tovarniško. $677 Hifi sistem Professional je Logic7, enako je pri E60 ;)

Moj brat je gledal eno E81 120i (150PS), letnik 2005, pa je imela Logic 7 iz tovarne, verjamem da je imela E82 enako, samo drugače razporejene zvočnike.

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

CCC enote obstajajo tri verzije. Prva, posodobljena različica in izboljšana verzija "ki naj nebi crkovala". Ta zadnja je bila v vozilih, ki niso dobili CICa, torej od konca 2008. 

Logic 7 imaš ti tovarniško. $677 Hifi sistem Professional je Logic7, enako je pri E60 ;)

Moj brat je gledal eno E81 120i (150PS), letnik 2005, pa je imela Logic 7 iz tovarne, verjamem da je imela E82 enako, samo drugače razporejene zvočnike.

Morda veš na kak način prepoznati novejšo ccc? V moji lci e60 si mislim da je že? 09/2007
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 258
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

A volan je bil menjan? Zakaj nisi obdržal m blende? 

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Morda veš na kak način prepoznati novejšo ccc? V moji lci e60 si mislim da je že? 09/2007

Tukaj imaš razloženo : https://en.wikipedia...C)_[iDrive_2.0]

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

sammyboy
sammyboy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 207
  • Avtomobil: 420d xDrive

Originalen volan še ima vedno doma ;) 
Trdim z zagotovostvjo, ker pubec nič noče prodat :D

Obstajata dve poti ... prva in zadnja
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 258
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Originalen volan še ima vedno doma ;) 
Trdim z zagotovostvjo, ker pubec nič noče prodat :D

M blenda paše na oba volana, trije torx vijaki...  :ok  

Drugače pa sem že večkrat v živo videl avto, lep.  :metalc

Mi takoj pade Bmw coupe v oči, sploh v našem kraju kjer kraljujejo zlajnani in brezvezni A4 avant-i.  :laugh

Prikaži več možnosti

sammyboy
sammyboy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 207
  • Avtomobil: 420d xDrive

M blenda paše na oba volana, trije torx vijaki...  :ok  

Drugače pa sem že večkrat v živo videl avto, lep.  :metalc

Mi takoj pade Bmw coupe v oči, sploh v našem kraju kjer kraljujejo zlajnani in brezvezni A4 avant-i.  :laugh

:-D  to pa drži kot pribito  :ok

Obstajata dve poti ... prva in zadnja
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.