Skoči na vsebino

P: "Projektno" 1985 E24 635Csi, ameriška, prodajni eksperiment

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
37 odgovorov v temi
blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 513
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Pozdrav forumaši,

odločil sem se za nekaj novega/inovativnega na področju prodaje vozil pa tudi tako malo za zabavo(vsaj jaz nisem še kaj takega zasledil,mogoče bo komu zanimivo mogoče tudi ne)

In sicer na kratko povedano to temo lahko vzamete/gledate kot prodajno ali pa kot projektno.

"Pravila" so čisto enostavna in sicer taka:

-Avto bo imel osnovno ceno 10.000€,vse kar se bo na avtu delalo nadgrajevalo se bo prištevalo k osnovni prodajni ceni(seveda bodo tudi slike,postopki itd vse pač isto kot vsaka tema kjer se dela avto projekt le z to razliko ,da se moj avto vmes še prodaja in nekdo katerega avto zanima lahko kadarkoli vmes vskoči prinese denar in avto kupi, nekdo bi kupil takega, nekdo z recimo obnovljenim podvozjem , nekdo še malo več, nekdo samo da je daily tehnično izpraven itd.).

-CILJ je preprost in sicer avto spraviti v tehnično brezhiben daily avto.  Do kje vse se bo šlo,pustimo se presenetiti  :ok2   :ok 

Znamka: BMW

Model:  e24 635CSI USA
Letnik 1. registracije: ///
Dejanski letnik vozila (leto izdelave): 1985 
Barva vozila: bela
Tip menjalnika: avtomatski ZF 4hp22
Moč motorja: 136kw/185KM
Kilometri:  xxx.xxx

Realnost kilometrov:  Kdo bi vedel.

Oprema vozila (seznam): 

-klima

-športni električno nastavljivi sedeži
-tempomat
-strešno okno
-Volan M-technik
-lama notranjost(zelo redka barva notranjosti)
-3.5 motor (BIG SIX oz. največji BMW-jev 6 valjni motor)

Splošna brezhibnost vozila (bi danes opravil tehnični pregled?): NE

Tehnične napake vozila: //

Vizualne napake vozila: ///

Pretekla omembe vredna popravila: ////

Moj opis vozila:

Ima certifikat starodobnika.

Lastnik sem 3leta.

Pripeljan je iz Kalifornije kar pomeni ,da je barva sicer ožgana vendar je karoserijsko zdrav brez lukenj v podu itd. Kar je rje je le površinska na dveh mestih in sicer zadaj pod prtljažnikom in voznikovih vratih(glej slike).

Zraven dam za cca 2.000€ NOVIH originalnih delov,nekateri niso več dobavljivi(gume okoli vrat,pene za voznikov sedež,razna tesnila,plastike itd.)Vgrajen je recimo nov hladilnik,termostat,visko sklopka na ventilatorju....
Zavore so še ok in delujejo brez problema.
Prav tako amortizerji/vzmetenje.
Motor pušča olje na tesnilu karterja.
Avtomatski menjalnik ima sveže nesežgano olje.

Slike vozila (če želite, jih dodajte kot priponke sporočilu):

bmw-e24e-prodaja.jpg

IMG-20200816-104423.jpg

IMG-20200816-104802.jpg

IMG-20200816-105428.jpg

Cena: Osnovna 10.000€

Kontakt: Z.S.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Hopla na vrh

Prikaži več možnosti

MG
MG

• Globalni moderator
  • Sporočil: 2 871
  • Avtomobil: E39 530iA

:kosilo  Tole bo pa še zanimivo...

A prav razumem, da je tole priložnost za E24 geeke in ljubitelje BMW klasikov,

ki so pripravljen namesto v bitcoine vložiti v en čist taprau projekt?

:serviser

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 183

:kosilo  Tole bo pa še zanimivo...

A prav razumem, da je tole priložnost za E24 geeke in ljubitelje BMW klasikov,

ki so pripravljen namesto v bitcoine vložiti v en čist taprau projekt?

:serviser

No za razliko od bitcoin sranja je tukaj nekaj dejansko TVOJE in UPORABNO, tako da jaz ne bi niti primerjal tega. Hkrati pa ne prodaja projekta po delezih ... Ampak vse ali nic. All in!

Srecno prodajo! Kdaj se zacne rihtanje? Bo vse dokumentirano v tej temi?

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

No za razliko od bitcoin sranja je tukaj nekaj dejansko TVOJE in UPORABNO, tako da jaz ne bi niti primerjal tega. Hkrati pa ne prodaja projekta po delezih ... Ampak vse ali nic. All in!

Vse bo dokumentirano in se dogajalo v tej temi.

Rihtati bi ga bilo potrebno začeti čimprej, da ga začnem tudi uporabljati avto bom delal zase za dailya. Vse je od mojega časa odvisno. Ne smemo pozabiti, da se avto obenem tudi aktivno prodaja.

Škoda je, da bi avto samo stal naj začne služiti svojemu namenu za tisto za kar je bil narejen. Veselje v vožnji.

Naj se enkrat poudarim da ni cilj avto "restavrirati" ampak narediti tehnično izpraven daily car.

Urejal blackberet, 17.09.2020, 06:16.

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

philly
philly

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 637
  • Avtomobil: e31,e32,e34,e36,e39,f10;)

Bitcoin je se kako uporaben ;) in tud je tvoj...mors pa znat obrnit stvari... nevem zakaj sranje, blockchain je edina pozitivna stvari za folk da se svet odlepi od koruptivnih drzav in bank, pranju denarja,tiskanju denarja...ko imas enkrat elektronski denar in seveda to znas uporabljat vidis da banke sploh ne rabis,kjer ti pobira evre na vsakem koraku, kok je 95 procentov ljudi naivnih...v smialu tko pac je....v bistvu pa revni najbolj najebejo in ves denar sam lepo priteka od revnih do bogatih.... kar se tice projekta, poznam blackb. Zakon clovek, samo tko naprej in uspesno pri projektu ;)
Prikaži več možnosti
    • timej98 in tipmisle uporabnikom je všeč to sporočilo

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Prvi sklop rezervnih delov naročen,čakamo...  :ok2

Nič se bati sodelovati v temi lahko se sproščeno zajebavlemo samo brez kreganja prosim  :ok

Urejal blackberet, 17.09.2020, 11:28.

Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 245
  • Avtomobil: Passat CC

Zgleda mi kr bombastičen na daleč,  ampak sedeži naj bodo na vrhu spiska za menjavo oz preobleko :) in pa poškrbljeni odbijači in spoilerji,..vsaj minimalno ličarijo mu privošči,....

Cene ne bi komentiral ker nisem potencialni kupec,..se mi pa zdi da če ga hočeš vsaj za silo zrihtat rabiš še vsaj 5k in potem si že na 15,..to pa je predrago in še vedno preveč nezanesljivo za dailyja,...

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 952

Bolj kot spremljam E24 sceno, bolj prohajam do zaključka, da je L6 napol zastonj!

Prikaži več možnosti
    • jakeccc je všeč

pery
pery

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 449
  • Avtomobil: e91

super, pametna odločitev :ok2

prid registrirat pa da greva en krog :laugh

Urejal pery, 17.09.2020, 12:13.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Zgleda mi kr bombastičen na daleč,  ampak sedeži naj bodo na vrhu spiska za menjavo oz preobleko :) in pa poškrbljeni odbijači in spoilerji,..vsaj minimalno ličarijo mu privošči,....

Cene ne bi komentiral ker nisem potencialni kupec,..se mi pa zdi da če ga hočeš vsaj za silo zrihtat rabiš še vsaj 5k in potem si že na 15,..to pa je predrago in še vedno preveč nezanesljivo za dailyja,...

Sedeži notranjost je na zadnjem mestu spiska ,ker lepota ni življenskega pomena.

To kar si napisal da je preveč nezanesljiv avto za daily-a me pa kar malo nasmeje, v praksi je ravno obratno in je bistveno bolj zanesljiv avto za dailya kot pa so novi avti in enostaven je za šraufarijo, ni odvečne šare itd. Ima enostavno samo kar nujno potrebuješ da škatla postane avto,enostavno povedano trotl ziher.

Zame osebno je prav pomirjujoče ko se lotim šraufanja takega avta ker pri tej moderni navlaki prvo pobiraš cel kup plastik da prideš do bistva.

Z optiko podvozja se ne rabiš ukvarjati saj se nastavlja samo na sprednjih končnikih.

Glede cene je tako, videl sem že marsikaj tudi po 30.000€ pa sem vedno našel nekaj za poštimati ,največkrat take zadeve kar bi za tako ceno pričakoval ,da so zrihtane oz. delujejo.

Bolj kot spremljam E24 sceno, bolj prohajam do zaključka, da je L6 napol zastonj!

Vsak si predstavlja da je L6 verzija vredna več,ker je "delux" verzija pa temu sploh ni tako. Največji fail oz. napaka L6 verzije je to da ni imela športnih sedežev ampak navadne klopce. Športni sedeži rangirajo e24ko višje saj so redkejši, saj glede na to da je športni coupe se to tudi pričakuje.

Za športne sedeže pa lahko samo povem ,da to je tisto pravo še oldschool kjer so sedeže delali ozke.

Kot sem že v prvem postu napisal e24ko naredi drago/redko v prvi vrsti to če ima klimo potem so športni sedeži potem pa ostalo.

super, pametna odločitev :ok2

prid registrirat pa da greva en krog :laugh

Lahko tudi dva. :laugh

Urejal blackberet, 17.09.2020, 12:52.

Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

To kar si napisal da je preveč nezanesljiv avto za daily-a me pa kar malo nasmeje, v praksi je ravno obratno in je bistveno bolj zanesljiv avto za dailya kot pa so novi avti in enostaven je za šraufarijo, ni odvečne šare itd. Ima enostavno samo kar nujno potrebuješ da škatla postane avto,enostavno povedano trotl ziher.

S tem se strinjam, vendar daily naj bi bil zanesljiv da ni treba šraufat skoz tudi če je izy,...da kar se zamenja je pocen,....da je varčen da lih ne pije 14 litrov,.... varen da ima ABage in ABS vsaj, ne prevelik za parkiranje in ne predrag da ni škode zaradi prask ali bušk. ter sevda 4 vrata ker je treba skoz vozit  otroke ali kake sorodnike. V tem avtu nažalost dailija ne vidim,....je pa seveda TOP  za zbiratelje in entuziaste !

No še to bi dodal, kolega je pred kakimi kajpavem 8 ali 10 leti kupil za 20.000 zbirateljski MB SL500 top avto,  srebrn,  res lep primerek, zbiral je še med izredno lepo 6ko za isti denar. Sedaj mi pravi da MB je še vedno cena .6ke lepe pa so šle gor na 30-40k,.....

Urejal Zmago1, 17.09.2020, 13:09.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

S tem se strinjam, vendar daily naj bi bil zanesljiv da ni treba šraufat skoz tudi če je izy,...da kar se zamenja je pocen,....da je varčen da lih ne pije 14 litrov,.... varen da ima ABage in ABS vsaj, ne prevelik za parkiranje in ne predrag da ni škode zaradi prask ali bušk. ter sevda 4 vrata ker je treba skoz vozit  otroke ali kake sorodnike. V tem avtu nažalost dailija ne vidim,....je pa seveda TOP  za zbiratelje in entuziaste !

No še to bi dodal, kolega je pred kakimi kajpavem 8 ali 10 leti kupil za 20.000 zbirateljski MB SL500 top avto,  srebrn,  res lep primerek, zbiral je še med izredno lepo 6ko za isti denar. Sedaj mi pravi da MB je še vedno cena .6ke lepe pa so šle gor na 30-40k,.....

Ne razumem tega kaj bi ti nonstop šraufal,če zamenjaš komplet podvozje imaš mir za xkm/let, če zamenjaš komplet vzmetenje imaš mir za x km/let, če zamenjaš komplet zavore imaš spet za xkm/let mir, če predihtaš,motor,menjalnik diff imaš za xkm/let mir. 

Če te pač moti poraba daš na LPG.

Kar se tiče praktičnosti, v Yugotih brez klim z dvojimi vrati smo vse preživeli pa da se ne bi dalo z 6er.

Jaz ne gledam na avte skozi ceno in kaj si bodo mislili drugi ampak ga kupim za svojo dušo in gledam na to kako bom z njim čimveč/čimbolj užival. Če bi rad tak avto gledal je na internetu ogromno slik ,modelčke avtomobilčkov pa tudi prodajajo.

Zato pa je to prodajno/projektna tema jaz bom avto delal zase da ga bom uporabljal za daily avto, če kdo misli da je to greh in koga kaj moti ga čisto komot lahko reši pred zlorabo tako da prinese €. :ok2

e24ka je na drugem mestu po najmanj narejenih "veliko" serijskih BMWjih in sicer jih je samo 80.000,kar pa pomeni da cena bo rasla tudi zato ker je to eden in edini THE SHARK,vsak ima priložnost nakupa sedaj ali pa se bomo čez x ali xx let sper pogovarjali kako bi bilo super ko bi to takrat kupil sedaj je pa cena taka in taka   :ok2

bmw-alpina-b7-alpina-b7-white-05-web.jpg

Urejal blackberet, 17.09.2020, 13:33.

Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne razumem tega kaj bi ti nonstop šraufal,če zamenjaš komplet podvozje imaš mir za xkm/let, če zamenjaš komplet vzmetenje imaš mir za x km/let, če zamenjaš komplet zavore imaš spet za xkm/let mir, če predihtaš,motor,menjalnik diff imaš za km/let mir. 

Če te pač moti poraba daš na LPG.

Kar se tiče praktičnosti, v Yugotih brez klim z dvojimi vrati smo vse preživeli pa da se ne bi dalo z 6er.

Jaz ne gledam avte skozi ceno in kaj si bodo mislili drugi ampak ga kupim za svojo dušo in gledam na to kako bom z njim čimveč/čimbolj užival. Če bi rad avto gledal je na internetu ogromno slik ,modelčke avtomobilčkov pa tudi prodajajo.

Zato pa je to prodajno/projektna tema jaz bom avto delal zase da ga bom uporabljal za daily avto, če kdo misli da je to greh in koga kaj moti ga čisto komot lahko kupi in reši pred zlorabo. :ok2

Ja lej debata pač brez zamere 100 ljudi 100 mnenj,...sam bi imel oldtimerja BMW-ja za oldtimerja, torej 5-10x na leto,.....če bi se vozil vsak dan v tem avtu bi izgubil svoj čar, tudi z Deloreanom se ne vozijo za dailija naprimer,.........sam imam sicer dve težavi, prva je €€€ ki je sicer lažje  rešljiv, recimo da avtu cena ne bi padla torej ne bi bil lih na zgubi,....drugi še večji problem imeti zihr svoj in nekako siguren parking po možnosti pokrit, v mestu če si v bloku je to težava, da bi najemal pa je predrago,...no nekaj se rihta v tej smeri tako da mogoče ko zrihtaš sedeže in ličarijo ,....nikol se ne ve,.....

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja lej debata pač brez zamere 100 ljudi 100 mnenj,...sam bi imel oldtimerja BMW-ja za oldtimerja, torej 5-10x na leto,.....če bi se vozil vsak dan v tem avtu bi izgubil svoj čar, tudi z Deloreanom se ne vozijo za dailija naprimer,.........sam imam sicer dve težavi, prva je €€€ ki je sicer lažje  rešljiv, recimo da avtu cena ne bi padla torej ne bi bil lih na zgubi,....drugi še večji problem imeti zihr svoj in nekako siguren parking po možnosti pokrit, v mestu če si v bloku je to težava, da bi najemal pa je predrago,...no nekaj se rihta v tej smeri tako da mogoče ko zrihtaš sedeže in ličarijo ,....nikol se ne ve,.....

Ni nobene zamere 100ljudi 100 čudi vsaka debata je čisto dobrodošla. Ti bi recimo avto pokrival z dekico jaz pa gonil vsak dan,ker mi je škoda ,da mi tak avto stoji v garaži potem je bolje da ga nimam. Vsak ima neko svojo filozofijo kaj in kako in prav je tako  :ok

Urejal blackberet, 17.09.2020, 13:39.

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 533
  • Avtomobil: bmw m3

to je pomoje totalno zgršen pojem oldtimerja, to garažiranje in gledanje totalno mimo s to subkulturo, pa ne rečem, mam jih veliko parkiranih tudi jaz ampak je to totalno zgrešen pojem. Tapravi ljubitelj si, tudi če maš ferrari f40 in te prime, naložiš šaro in greš s njim proti nord capu. To parkiranje je bol domena nas klošarjev

Prikaži več možnosti
    • peropapero in blackberet uporabnikom je všeč to sporočilo

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 533
  • Avtomobil: bmw m3

in kar se tiče dalya, pravih motorhedov in ljubiteljev odtaimer odbitih vozil je malo, mogoče kak 1% in tisti se vozijo lahko tudi dnevno, jih enostavno ne gane, parking, abs, dizel 5lna 100km, je pa logično da ti razmišljaš drugače, pač nisi ta style človeka, kar pa sploh ni nič narobe, se mi pa zdi nesmisel da taki razlagajo kaj je bistvo oldtimerja

js ce mi bi dnar dopuščal se bi vozu sam s takimi kantami 90%

Prikaži več možnosti

Leshinjo
Leshinjo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 279
  • Avtomobil: 5er

Glede cene je tako, videl sem že marsikaj tudi po 30.000€ pa sem vedno našel nekaj za poštimati ,največkrat take zadeve kar bi za tako ceno pričakoval ,da so zrihtane oz. delujejo.

Vsak si predstavlja da je L6 verzija vredna več,ker je "delux" verzija pa temu sploh ni tako. Največji fail oz. napaka L6 verzije je to da ni imela športnih sedežev ampak navadne klopce. Športni sedeži rangirajo e24ko višje saj so redkejši, saj glede na to da je športni coupe se to tudi pričakuje.

Za športne sedeže pa lahko samo povem ,da to je tisto pravo še oldschool kjer so sedeže delali ozke.

Kot sem že v prvem postu napisal e24ko naredi drago/redko v prvi vrsti to če ima klimo potem so športni sedeži potem pa ostalo.

Lahko tudi dva. :laugh

Mislim da RobertH bolj cilja na to da se te drvarnice, ki so potrebne popolne restavracije prodajajao po nerealno zasoljenih cenah...Tole mal zglihaš pa se takoj voziš ;)   https://www.avto.net...ja 6: L6 635CSI

Prikaži več možnosti
    • RobertH je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Mislim da RobertH bolj cilja na to da se te drvarnice, ki so potrebne popolne restavracije prodajajao po nerealno zasoljenih cenah...Tole mal zglihaš pa se takoj voziš ;) https://www.avto.net...ja 6: L6 635CSI

Nekateri forumasi so jo gledali in baje, da le ni tako super fajn.

Druga zadeva je ker ni €, je nekdo tukaj lepo povedal raje za manj pa počasi po obrokih rihtat. Se pičlih 6k€ za zrihtano e39ko je problem.

Takole bom rekel go for it jaz vsakemu privoščim.
Meni je tudi všeč, samo klopce so mi smešne če primerjam z športnimi sedeži.

Urejal blackberet, 18.09.2020, 06:22.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

En delček sestavljanke je prispel. :ok2

mef.jpg

Urejal blackberet, 18.09.2020, 09:36.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.