Skoči na vsebino

2017 G11 730d M-sport xDrive Magellan-Grau

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
57 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 60 969
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kakšna je bila pa F01?

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Kiba
Kiba
  • Uporabnik
  • Sporočil: 46

Res čudovita kombinacija, vrhunsko zgleda!

Edino čudno mi je, da nima M volana, pri M paketu..mogoče kaka specifika opreme?

Vecina m paketov na mobile.de jih ima pravtako navaden volan namesto M, zanimivo. Meni osebno M volan deluje veliko bolj svez.

Urejal Kiba, 21.09.2020, 21:06.

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 408

Tole je zadnja lepa sedmica, vehunski avto. Kolk ima pa km?

Sedaj ima 73.000km.

Kakšna je bila pa F01?

Dve F01 730d sem šel pogledat (LCI in non LCI), obe super oglas in fotke, v živo pa tako-tako: Pri eni slaba ohranjenost in neznana zgodovina, pri drugi z 120kkm menjalnik ni vedel kako šaltati (moja stara E65 z 300kkm je šaltala lepše) pa polovica pomikov voznikovega sedeža ni več delalo itd. Spremljal sem tudi mobile.de in pridobival ponudbe za uvoz, ampak hudič ko ne poznaš zgodovine in kaj se je dogajalo z avtom, pa že na slikah od daleč vidiš buške, počohane felge, udrgnjeno usnje... kaj vse pa še opaziš ko dobiš zadevo v SLO in odpreš vrata in pokrov motorja... Tudi če je vse redno servisirano ne maram slabo ohranjenega avta.

Na koncu sem ugotovil da je težko dobiti "mint" F01, ker tudi facelift bodo počasi stare 8+ let z 200kkm in več. 

Recimo daš 30k eur skupaj z dajatvami in uvozom (sploh kak 740d LCI xdrive), nato pa še 10k eur gor da menjaš verigo, visokotlačno, oljčne ležaje (vse to hibe N57 motorjev), kake šobe, nove gume, dodaten set platišč in zimske gume, zavore pa kak potrošen material + ...moj čas! Vse to da se voziš zanesljivo na dnevni ravni.  
Si na koncu sešteješ pa si že zelo blizu G11 z novejšim B57 motorjem in precej modernejšo platformo, po možnosti še v garanciji in/ali z service inclusive servisi.

Starega šraufaš, na čisto novem pa hudo pušiš, tale G11 je izgubila skoraj 100k eur v dobrih 3 letih in 70kkm ter se mi zdi dober kompromis med prvim in drugim, upam hehe.

Vecina m paketov na mobile.de jih ima pravtako navaden volan namesto M, zanimivo. Meni osebno M volan deluje veliko bolj svez.

Sem imel M volan v G30 in ga niti ne pogrešam, navaden G11 volan ima več kovinskega materiala (blenda, tipke) in deluje bolj trdno, tudi usnje zgleda precej bolj trpežno. 

Urejal mstipic, 22.09.2020, 12:19.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in bancnik uporabnikom je všeč to sporočilo

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 364
  • Avtomobil: Ruzak

G11 ima iste tipke na M ali sport volanu. 

G30 ima črne tipke - plastične. G11 srebrne - kovinski občutek.

Volana se ločita po tipkah, drugače pašeta križ kraž BP, se pravi G30 v G11 in obratno.

Prikaži več možnosti
    • mstipic je všeč

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 259
  • Avtomobil: BMW

Kot sem ti ze dejal dobra izbira.
Zanima me hi-fi, kakšno doplačilo je bilo pri tvojem? So 2 stopnje ali tri?

Kako si zadovoljen z zračnim vzmetenjem?
Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 810
  • Avtomobil: 330 xi

Hud , sosed ima takega sicer črnega in je res taprava ladja. Notranjost je tudi všečna.
Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Kot sem ti ze dejal dobra izbira.
Zanima me hi-fi, kakšno doplačilo je bilo pri tvojem? So 2 stopnje ali tri?

Kako si zadovoljen z zračnim vzmetenjem?

676 Hifi Loudspeaker System, več detailov ne poznam. Vozil sem se v F31 z Harman kardon, ampak je tu bolj uravnotežen zvok, mehkejši, basi pa so tam tam, HK mi je bil preoster in nenaraven zvok, tudi pri flat EQ. Ozvočenja v BWMju niso nikoli bila nek presežek (B,W/B,O še nisem slišal), ampak kar sem opazil tekom E, F in G serije je to da bmw hifi ozvočenje vsakič izboljšajo do te mere da je sedaj v G seriji že "good enough" za uživanje v glasbi.

Zračno mislim da dobro opravlja funkcijo, glede na to da je udobje na 20" rft gumah primerljivo z udobjem 20" non-rft na EDC podvozju.

Mogoče v comfort načinu zračno malo bolj zaplava levo desno - kot na EDC podvozju, recimo ko ga do konca pohodiš na kakšni slabi cesti, tako da moraš malo več upravljati z volanom - možno da je to tudi konfiguracija volana v comfort načinu, ker v sport načinu teh simptomov ni.

Urejal mstipic, 23.09.2020, 06:25.

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Srečno vožnjo v novem bavarcu :) kaka je razlika v ovinkih z g30 ? se obnaša kot jahta ali je enako podvozje....LP

Čisto drugače se obnaša, vidi se da je G11 potovalna limuzina za delat veliko km, precej bolj plava, ovinek že zvoziš z isto hitrostjo, ampak pri G30 ovinek čutiš, doživiš preko volana, sedeža itd. 

Nekdo, ki rad preganja E39 čez ovinke bo vsekakor užival v G30, te nove petice imajo bolj športen karakter od F serije in pa občutek manjšega vozila v kabini kot pa je v resnici.

Urejal mstipic, 23.09.2020, 06:50.

Prikaži več možnosti
    • SILVEKK je všeč

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 642
  • Avtomobil: F31 320d

Jaz sem bil tudi presenečen kako kompaktno deluje G30.

V vožnji daje občutek kot da je veliko manjši in okretnejši avtomobil, v primerjavi z F31 recimo, ki je "krava".

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 514
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

Zgolj popravek pri gumah. * ne pomeni isti obseg ampak zmes gume katero bmw priporoča. Do te zmesi pa je prišel z testiranjem skupaj z proizvajalcem pnevmatik... 

Drugače pa res lepa sedmica in vsaj meni TOP barva kombinacija;) kar velik napredek napram F01 sploh napram PFL F01

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 605
  • Avtomobil: LPP Urbana

Sedaj ima 73.000km.

Dve F01 730d sem šel pogledat (LCI in non LCI), obe super oglas in fotke, v živo pa tako-tako: Pri eni slaba ohranjenost in neznana zgodovina, pri drugi z 120kkm menjalnik ni vedel kako šaltati (moja stara E65 z 300kkm je šaltala lepše) pa polovica pomikov voznikovega sedeža ni več delalo itd. Spremljal sem tudi mobile.de in pridobival ponudbe za uvoz, ampak hudič ko ne poznaš zgodovine in kaj se je dogajalo z avtom, pa že na slikah od daleč vidiš buške, počohane felge, udrgnjeno usnje... kaj vse pa še opaziš ko dobiš zadevo v SLO in odpreš vrata in pokrov motorja... Tudi če je vse redno servisirano ne maram slabo ohranjenega avta.

Na koncu sem ugotovil da je težko dobiti "mint" F01, ker tudi facelift bodo počasi stare 8+ let z 200kkm in več. 

Recimo daš 30k eur skupaj z dajatvami in uvozom (sploh kak 740d LCI xdrive), nato pa še 10k eur gor da menjaš verigo, visokotlačno, oljčne ležaje (vse to hibe N57 motorjev), kake šobe, nove gume, dodaten set platišč in zimske gume, zavore pa kak potrošen material + ...moj čas! Vse to da se voziš zanesljivo na dnevni ravni.  
Si na koncu sešteješ pa si že zelo blizu G11 z novejšim B57 motorjem in precej modernejšo platformo, po možnosti še v garanciji in/ali z service inclusive servisi.

Starega šraufaš, na čisto novem pa hudo pušiš, tale G11 je izgubila skoraj 100k eur v dobrih 3 letih in 70kkm ter se mi zdi dober kompromis med prvim in drugim, upam hehe.

Sem imel M volan v G30 in ga niti ne pogrešam, navaden G11 volan ima več kovinskega materiala (blenda, tipke) in deluje bolj trdno, tudi usnje zgleda precej bolj trpežno. 

všečno razmišljanje :ok2

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

asmircar1
asmircar1

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 491
  • Avtomobil: BMW E39 3.0d

Kak update mstipic ? Zihr že razmišljaš o menjavi avta :D

BMW E39 is king for me.

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Kak update mstipic ? Zihr že razmišljaš o menjavi avta :D

Ta teden obrnil 100.000km, narejen zadnji "free" servis BSI - vsi filtri in olje + vtg olje. Olje v menjalniku pride tudi še sedaj na vrsto, ostalo pa nimam kaj prčkat. Aja nadgradil smo še ECU + iDrive na zadnjo verzijo ID6, pa Apple CarPlay tudi sedaj dela ok, nisem vedel da moraš imeti vklopljen Siri da zadeva funkcionira. Sem zadovoln, nimam kaj razmišljat od menjavi, to je za vozit.

IMG_0165.jpeg

Kilometri se kar nabirajo, je skoraj več na cesti kot doma parkiran. Konec delovnika je pogosto takole:

IMG_0117.jpeg

Xdrive je kr ok, testiran letos z novimi zimskimi gumami tistih par dni snega kolk je blo.

IMG_0927.JPG

Sem pa še nabavil nov komplet original M 20" od tanove G11 LCI, montiram v naslednjem tednu.

IMG_1010.JPG

Pride zdej na vrsto še redni servis mojega drugega potovalnika z 1HP.

Kupil sem pa ga od forumaša Davidf1,ki za kolesa skrbi enako kot za avte =)

IMG_1089.JPG

Urejal mstipic, 20.03.2021, 20:41.

Prikaži več možnosti
    • MG in Eagle46 uporabnikom je všeč to sporočilo

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 123
  • Avtomobil: new age e39

Top avto. Bajk pa na žalost nima celga konja :ok2
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 943
  • Avtomobil: bel traktore

če ni skrivnost, koliko si se pa stegnil za kolo?

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti

asmircar1
asmircar1

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 491
  • Avtomobil: BMW E39 3.0d

Glede na to kolk kilometrov prevoziš usak dan, bi si jst na tvojem mestu najel voznika al pa voznico, če nebo žena ljubosumna :)

BMW E39 is king for me.

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik

če ni skrivnost, koliko si se pa stegnil za kolo?

Mislim da okoli 650-700, malo sem že pozabil, ker sva z Davidom tako vneto debatirala, je pa Shimano Ultegra, polkarbonc. Zame dovolj, grem 1x-2x tedensko po 2h.

Glede na to kolk kilometrov prevoziš usak dan, bi si jst na tvojem mestu najel voznika al pa voznico, če nebo žena ljubosumna :)

Ni vsak dan tako, je pa povprečno cca 250km/dan, od tega večinoma relacije. Se pa tudi moja "žena" sedaj vozi z g11, trenutno imava samo ta avto, zato tudi toliko km, poleti bo verjetno rabila neki svojega spet.

Ona ga trenutno vozi dosti več kot jaz, js sedaj med korono več delam od doma, tudi vsi pomembnejši sestanki s tujino itd... vse kar smo prej šli z avtom ali pa avijonom je sedaj remote. Če bi imela ta hip dva avta, bi ta delal vsaj pol manj km.

Urejal mstipic, 20.03.2021, 23:05.

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Včeraj obrnil 120.000km.

Na avtocesti leti ko sneta sekira, tole ni za počasa vozit, pri 140 je živ dolgčas v kabini. Gre res precej bolje od E65, pozna se cca 200kg manj, zračno vzmetenje, hiter ZF8 menjalnik, twinpower turbina.

Da ne bo kdo mislil da se novejši bavarci ne kvarijo. Avto ima komplet novi sesalni kolektor.

Napaka je bila na tesnilu kolektorja, tam ga je prebilo in oljni garež je uničil motorček loput, ki so ostale potem nekje napol odprte + gorela je lučka za motor, ni blo druge kot zamenjat. Ob tem tudi speskajo sesalne kanale da je vse ganz novo čisto.

Tovarniška garancija je že potekla, pod kulanco pa niso hoteli nič priznati, tako da sem odkartal 3 vijolice.

Aja pa pred tem pa je bila garancijsko menjana zračna blazina spredaj desno, amortizer je imel napako in pričel spuščati ter ropotati, ker je vse skupaj v enem kosu moraš menjat z blazino vred.

Zaenkrat pa dela vse bp.

Evo tak zgleda na g11 facelift M felgah, pašejo 1:1

IMG_1293.jpeg

IMG_1844.jpeg

Urejal mstipic, 05.08.2021, 09:58.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, DreamBMW, noucamp90 in 5 ostalim je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 123
  • Avtomobil: new age e39

Krasen avto!
Prikaži več možnosti

Bawaria10
Bawaria10
  • Uporabnik
  • Sporočil: 70

Zelo lepa 7 ,off topic  prva slika slikana v Mariboru ?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.