Skoči na vsebino

Polog gotovine

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
136 odgovorov v temi
etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 899
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

Ni ravno tako. Zlato je tocno sledljivo kdo in koliko ga je kupil,saj te prav lepo podpišejo + davčno jim moraš napisati.

Tukaj pa nimas prav
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 612
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

E, točno to, če si kupil nekaj ceneje in potem prodal dražje še ne pomeni, da si preprodajalec, ravno zato pa obstaja meja, koliko avtov lahko kupiš/prodaš preden moraš registrirat dejavnost. Čisto nič narobe, eurotax tukaj ne igra vloge. Razen seveda, če gre za navidezno pogodbo, to je pa potem prekršek :).

Koliko avtov pa lahko prodaš da nisi v prekršku?
20let sem jih zbiral sedaj pa 8 prodal, sem v prekršku, sem preprodajalec?

Tukaj pa nimas prav

Meni vse podatke poberejo.. Tebi ne?

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Cigi
Cigi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 431
  • Avtomobil: F20 118i

Pred desetimi leti je bil ta znesek 10.000 evrov, prej pa še 15.000,00 evrov.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 892
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Znanec pričakuje večji znesek od prodaje nepremičnine (med 50-100k). Ker ne želi imeti tega zneska na trr/varčevalnem... zaradi izgube otroških doklad..., študira o najemu trezorja - pa mogoče kasnejši polog nazaj na trr. Je zanj boljše, da dvigne v kosu (pa kasneje ob nakupu kake nepremičnine nakaže nazaj) ter na banki popiše papirje o pranju denarja ali naj raje večkrat po npr.10k? So pa pridobljena sredstva pregledna, čista...

Tale tvoj znanec naj se najprej pozanima kako je sploh z otroškimi dokladi in ostalim, ker verjame vaškim čenčam. Od prihranka na TRR se upošteva dohodek od obresti, kar se ti šteje k dohodku. Obrestne mere so smešne. Kolikor vem vzamejo obrestno mero okrog 1%. Kar pomeni pri 100.000 EUR dodatnega tisočaka letno v družinski proračun. 

Če ni človek čisto na meji se s tem ne splača ukvarjat. Sem imel tudi sam to dilemo, ko sem prodal stanovanje in je na računu viselo cca 100K. Pa še nekaj: nekatere banke nudijo na TRR varčevalni podračun, katerega CSD ne vidijo ali pa ne pogledajo. Namesto da toliko denarja skriva v nogavici naj si raje odpre varčevalni podračun, ki ne stane nič, pa še denar je z dvema klikoma na TRR. Varčevalni podračun je varen tudi v smislu zlorabe kartice, saj je tista vezana na TRR in se sredstev na varčevalnem podračunu ne more koristiti. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • Simon, OffsummeR in J9320 uporabnikom je všeč to sporočilo

Cigi
Cigi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 431
  • Avtomobil: F20 118i

Tukaj pa nimas prav

Če kupiš v Zlatarni Celje moraš dati davčno številko.

Prikaži več možnosti

tismi
tismi
  • Uporabnik
  • Sporočil: 733
  • Avtomobil: KEH

Koliko avtov pa lahko prodaš da nisi v prekršku?
20let sem jih zbiral sedaj pa 8 prodal, sem v prekršku, sem preprodajalec?

Ne pretiravaj, ker točno veš, na kaj sem ciljal :). Primer, kaj sem imel v mislih sodnapraksa.si

Pač ne razumem vsega tega razburjanja okrog pojasnjevanja izvora gotovine, ko Jankoviću najdejo sumljiv polog se vsi naslajate in skrivoma kričite LOPOV FRDAMANI ampak polog €1k, ki jih je nekdo zaslužil tako malo po strani, je pa opravičljiv, ker je pač majhen znesek in je denar "njegov". 

Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Izključen
  • Sporočil: 3 153
  • Avtomobil: kombi

čakaj malo, navaden račun vidijo, varčevalni podračun pa je skrit, lool

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 40 884
  • Avtomobil: Alfa 166

To pa skoraj ne verjamem.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 612
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Ne pretiravaj, ker točno veš, na kaj sem ciljal :). Primer, kaj sem imel v mislih =UPRS&_submit=išči&order=date&direction=desc&rowsPerPage=20&page=0&id=2015081111425313]sodnapraksa.si

Pač ne razumem vsega tega razburjanja okrog pojasnjevanja izvora gotovine, ko Jankoviću najdejo sumljiv polog se vsi naslajate in skrivoma kričite LOPOV FRDAMANI ampak polog €1k, ki jih je nekdo zaslužil tako malo po strani, je pa opravičljiv, ker je pač majhen znesek in je denar "njegov".

Jaz sem resno mislil, ker sem. Zadnjič. Malo razmišljal in me zanima če lahko. Kaj pričakujem...

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 717
  • Avtomobil: E46 M3, E34 M5 3.6

Ima kdo predlog kako položiti denar na Revolut brez da imam kolobocije s Fursom?

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 163
  • Avtomobil: BMW x

Ni ravno tako. Zlato je tocno sledljivo kdo in koliko ga je kupil,saj te prav lepo podpišejo + davčno jim moraš napisati.

Kdo ga je kupil že vejo, kdo ga je dobil od mene za darilo pa niti slučajno ... :)

Lani kupil tam ploščice in plačal s paypal - nihče ni zahteval davčne.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 274
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Varcevalni podracun verjetno ni isto kot varcevalni racun?

Jaz, ce prodam avto imam kupoprodajno in na polog tudi napisem "kupnina od avta". Tukaj res ne sme bit problem.

Mater najbolj vse sprot spickat res.
Prikaži več možnosti

tismi
tismi
  • Uporabnik
  • Sporočil: 733
  • Avtomobil: KEH

Ima kdo predlog kako položiti denar na Revolut brez da imam kolobocije s Fursom?

Ne moreš in ne delaj tega, avtomatična izmenjava podatkov v EU bo poskrbela, da bo FURS prej ko slej zvedel za tvoj račun, ki si ga dolžan prijaviti na FURS v roku 8-ih dni od odprtja, drugače si v prekršku. 

VSAKA spletna banka, kjer imaš odprt račun z lastno IBAN številko, pomeni, da si zaveden v sistemu, ker je tvoje ime povezano s številko računa - brez KYC ti pa nihče ne bo odprl računa in omogočil polaganja denarja. 

Razen, če odpreš račun v državi, kjer nimajo sklenjenega sporazuma o avtomatični izmenjavi podatkov, teh je pa vsako leto manj. 

Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 640
  • Avtomobil: 1,6i, 2,0 tdci, 5,7 V8

Tale tvoj znanec naj se najprej pozanima kako je sploh z otroškimi dokladi in ostalim, ker verjame vaškim čenčam. Od prihranka na TRR se upošteva dohodek od obresti, kar se ti šteje k dohodku. Obrestne mere so smešne. Kolikor vem vzamejo obrestno mero okrog 1%. Kar pomeni pri 100.000 EUR dodatnega tisočaka letno v družinski proračun. 

Če ni človek čisto na meji se s tem ne splača ukvarjat. Sem imel tudi sam to dilemo, ko sem prodal stanovanje in je na računu viselo cca 100K. Pa še nekaj: nekatere banke nudijo na TRR varčevalni podračun, katerega CSD ne vidijo ali pa ne pogledajo. Namesto da toliko denarja skriva v nogavici naj si raje odpre varčevalni podračun, ki ne stane nič, pa še denar je z dvema klikoma na TRR. Varčevalni podračun je varen tudi v smislu zlorabe kartice, saj je tista vezana na TRR in se sredstev na varčevalnem podračunu ne more koristiti. 

LP Tristan01

Vaške čenče znajo povedat, da gledajo netto stanje na računu. Tudi pri meni lansko leto, ko je bilo npr. 1k eur na presečni datum, so celga jurja upoštevali v premoženje. Kolega razumem, da mu ni všeč, če mu tole vse upoštevajo.

Če je varianta o (pod)računu resnična, bi verjetno bil koj za, če le ni šteto v premoženje. Treba prevert.

@bančnik - kako je to pri vas?

tristan in ostali (razen wudu hahaha) hvala

Objavljena slika

Drifting and burning rubber is all that matters...
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 057
  • Avtomobil: LPP Urbana

Ne moreš in ne delaj tega, avtomatična izmenjava podatkov v EU bo poskrbela, da bo FURS prej ko slej zvedel za tvoj račun, ki si ga dolžan prijaviti na FURS v roku 8-ih dni od odprtja, drugače si v prekršku. 
VSAKA spletna banka, kjer imaš odprt račun z lastno IBAN številko, pomeni, da si zaveden v sistemu, ker je tvoje ime povezano s številko računa - brez KYC ti pa nihče ne bo odprl računa in omogočil polaganja denarja. 
Razen, če odpreš račun v državi, kjer nimajo sklenjenega sporazuma o avtomatični izmenjavi podatkov, teh je pa vsako leto manj.

Recimo v BIH :lmao

Vaške čenče znajo povedat, da gledajo netto stanje na računu. Tudi pri meni lansko leto, ko je bilo npr. 1k eur na presečni datum, so celga jurja upoštevali v premoženje. Kolega razumem, da mu ni všeč, če mu tole vse upoštevajo.
Če je varianta o (pod)računu resnična, bi verjetno bil koj za, če le ni šteto v premoženje. Treba prevert.
@bančnik - kako je to pri vas?

tristan in ostali (razen wudu hahaha) hvala

Najprej je potrebno preverit v kateri razred spada ‘druzina’ po prihodkih glede otroskih.

Drugo...kot zapisano se vzame teh 100k eur, se pristejejo letne obresti in te obresti se delijo z 12 ( st. mesecev v letu) ter nato se tisti znesek deli se z st. clanov v druzini. Ta znesek nato gleda CSD in ga uposteva v ‘premozenje’ druzine/po clanu.

Uglavnem podracuni ne obstajajo. Obstajajo pa produkti, ki jih CSD vidi a jih zakonsko ne sme upostevati in imate lahko na teh produktih miljon eur pa ne bodo mrdnili.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 833
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

gres na Petrol in polagas po 900 eur. Pa racun moras met prijavljen na FURS-u
Prikaži več možnosti
    • ALFAinBMW je všeč

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 640
  • Avtomobil: 1,6i, 2,0 tdci, 5,7 V8

Najprej je potrebno preverit v kateri razred spada ‘druzina’ po prihodkih glede otroskih.

Drugo...kot zapisano se vzame teh 100k eur, se pristejejo letne obresti in te obresti se delijo z 12 ( st. mesecev v letu) ter nato se tisti znesek deli se z st. clanov v druzini. Ta znesek nato gleda CSD in ga uposteva v ‘premozenje’ druzine/po clanu.

Uglavnem podracuni ne obstajajo. Obstajajo pa produkti, ki jih CSD vidi a jih zakonsko ne sme upostevati in imate lahko na teh produktih miljon eur pa ne bodo mrdnili.

Hvala ti za "bančno" mnenje. ;) 

Objavljena slika

Drifting and burning rubber is all that matters...
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 899
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

Zato se tega ne kupuje v slo
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 057
  • Avtomobil: LPP Urbana

Dajte ze nehat s temi manjsimi pologi...kaj mislite, da boste z manjsimi pologi manj na radarju kot, ce bi polozili enkratni znesek?

Samo namig: vsi pologi se stejejo, tudi tisti ‘manjsi’.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Izključen
  • Sporočil: 3 153
  • Avtomobil: kombi

Ja ok, pol pa nebomo nič polagali več :ok2

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.