Skoči na vsebino

Chip tuning in cukanje avta

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
42 odgovorov v temi
*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik
  • Sporočil: 50
  • Avtomobil: E90

Pozdravljeni, avto mi ze nekaj casa ko pohodim gas v 3 al 4 prestavi pri 1500obratov cukne in potem vlece normalno. Prej ni bilo tako izrazito kot po chipiranju avta ker ima avto vec moci in tud vec cukne. Na testu nepokaze nobene napake, ina kdo kaksno idejo?
Motor n47 320d 2008
Prikaži več možnosti

Bimmer98
Bimmer98
  • Uporabnik
  • Sporočil: 93
  • Avtomobil: BMW

Mogoce egr?

Urejal Bimmer98, 28.09.2020, 16:42.

Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Sem pa pozabil povedati da necukne vsakic ko pohodis gas dokonca ampak vsake toliko casa se najbolj ko motor se ni cisto ogret.
Se pa pojavi samo od 1500 do 2000 obratov ob pritisku polnega gasa v 3 ali 4 prestavi.
Prikaži več možnosti

Teo Samsa
Teo Samsa
  • Uporabnik
  • Sporočil: 74
  • Avtomobil: Bmw 330xd

Meni je auto rahlo cukav pri pospesevanju v usaki brzini in se je izkazalo da je biu slab nov filter za nafto
Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Meni je auto rahlo cukav pri pospesevanju v usaki brzini in se je izkazalo da je biu slab nov filter za nafto

Hmm...nov filter pa da je slab? Ker sem ga menjal pred 2kkm.
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 231
  • Avtomobil: MB w463 po domače G

kakšen je sesalni kolektor, zabasan ?

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 325

Ne vem od kje ti ideja, da je pametno v 3. ali 4. prestavi pri 1500 obratih pohodit gas do konca, sploh pri turbo motorju in to neogretem. Najprej se nauči uporabljati avto, predvsem menjalnik.

Urejal e60va, 28.09.2020, 18:50.

Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

kakšen je sesalni kolektor, zabasan ?

Ga imam namen jutri vzet dol, z ce se pa cisti?
Prikaži več možnosti

hojnikb
hojnikb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 239
  • Avtomobil: F30 13' 318d

priklopi najprej na proper tester (inpa/ista) pa potem naprej... 

BMW 318d 13' F30

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 572

Kje si optimiral? Moja izkusnja iz Minija, sicer PSA motor.
Avto je bil napacno optimiran, bilo je prevec tlaka in ga je regulator tlaka turbine rezal.

Ne vem ce ima kaj veze, ampak je lahko povezano s tem. Prijatelj na Cupri je imel isto, dokler niso pravilno uredili.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

mali
mali

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 506
  • Avtomobil: E91 320d 120kW, E30 316

Živ,

enak problem ima kolega na M47, so pa ugotovili, da je mapa kriva, ko so dali nazaj original.

Težava se rešuje....  :)

Lp

:confused...:besen...:zmeden... :goodidea...:serviser...:gogo...:avto

Vse se da, če človek hoče!!
Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Kje si optimiral? Moja izkusnja iz Minija, sicer PSA motor.
Avto je bil napacno optimiran, bilo je prevec tlaka in ga je regulator tlaka turbine rezal.
Ne vem ce ima kaj veze, ampak je lahko povezano s tem. Prijatelj na Cupri je imel isto, dokler niso pravilno uredili.

Dvomim da bi bilo do optimizacije ker je to avto tudi prej pocel le da ni mel toliko moci in ni bilo tako ocitno. Lahko pa da se motim
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 886
  • Avtomobil: F31 320d

To se lahko zgodi če je mapa zelo površno narejena.

Kar niti ni tako redko, sploh če tuning izvajajo kaki "profesionalci", ki znajo samo "+10% na boost" in "+20% na vbrizg nafte".

Problem zna biti v nastavitvi VNTja. Preagresivno naraščanje boosta, ki ga ECU popravi, ko se krmiljenje boosta prestavi iz "open loop" v "closed loop". takrat se čuti luknja.

Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

To se lahko zgodi če je mapa zelo površno narejena.
Kar niti ni tako redko, sploh če tuning izvajajo kaki "profesionalci", ki znajo samo "+10% na boost" in "+20% na vbrizg nafte".

Problem zna biti v nastavitvi VNTja. Preagresivno naraščanje boosta, ki ga ECU popravi, ko se krmiljenje boosta prestavi iz "open loop" v "closed loop". takrat se čuti luknja.

Malo sem se pozanimal glede optimizacije, mapa je narejena preko programa kess in so jo delali neki "strokovnjaki" v angliji in da so to ze preizkusene mape in naj bi delovale pravilno, ima kdo izkusne z temi mapami iz kess?

Naj bi pa letno naredili ogromno avtov na tak princim in da naj bi vsi delovali tudi po pregledu mojega programa naj bi bilo vse vredu

Urejal *AlmirBimmer*, 29.09.2020, 10:32.

Prikaži več možnosti

Aldo
Aldo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 122
  • Avtomobil: e39 520i

Malo sem se pozanimal glede optimizacije, mapa je narejena preko programa kess in so jo delali neki "strokovnjaki" v angliji in da so to ze preizkusene mape in naj bi delovale pravilno, ima kdo izkusne z temi mapami iz kess?

Naj bi pa letno naredili ogromno avtov na tak princim in da naj bi vsi delovali tudi po pregledu mojega programa naj bi bilo vse vredu

Kess je le orodje za branje in zapisovanje map v računanlnik, z kvaliteto same mape to nima nobene veze. Ampak to "strokovnjaki iz anglije" verjetno pomeni, da je ta, ki ti je to mapo dal gor le to dobil za male pare 20-30-40e in ti jo naložil na avto. Lahko, da se motim, obstajajo firme, ki imajo dokaj uredu mape in delajo file service ampak v večini primerov je to...

Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Kess je le orodje za branje in zapisovanje map v računanlnik, z kvaliteto same mape to nima nobene veze. Ampak to "strokovnjaki iz anglije" verjetno pomeni, da je ta, ki ti je to mapo dal gor le to dobil za male pare 20-30-40e in ti jo naložil na avto. Lahko, da se motim, obstajajo firme, ki imajo dokaj uredu mape in delajo file service ampak v večini primerov je to...

Vzel je moj ECU ven podatkein mojo orginalno mapo poslal v anglijo tam so jo pregledali stjunali in poslali nazaj. Tudi sam dvomim da bi bilo zaradi mape ker je to avto ze prej pocel le da se ni toliko obcutilo in da trenutno avto nepocne tega ce je ogret.
Lahko je marsikaj.
Prikaži več možnosti

hojnikb
hojnikb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 239
  • Avtomobil: F30 13' 318d

čist tako informativno; je treba vsako individualno mapo prilagajat, al lahko recimo od tunerja dobiš že narejeno mapo za tvoj tip motorja in ecuja, pa flashas gor?

BMW 318d 13' F30

Prikaži več možnosti

Aldo
Aldo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 122
  • Avtomobil: e39 520i

čist tako informativno; je treba vsako individualno mapo prilagajat, al lahko recimo od tunerja dobiš že narejeno mapo za tvoj tip motorja in ecuja, pa flashas gor?

Da se vse ampak jaz osebno tega ne bi nikoli naredil na svojem vozilu.

Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Kdo ve do koliko barov je dovoljeno imeti v turbini?
Prikaži več možnosti

Bimmer98
Bimmer98
  • Uporabnik
  • Sporočil: 93
  • Avtomobil: BMW

Jaz imam 1.5 max barov v turbini 320d 200km

Urejal Bimmer98, 29.09.2020, 14:54.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.