Skoči na vsebino

P: 2000 E39 525i

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
264 odgovorov v temi
gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 914
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Evo, da objavim še konkreten in korekten oglas, saj sem parim omenil, pa sploh niso vedeli, da je avto naprodaj.

Skratka, gre za že dobro znani in uveljavljeni model, ki sem ga z rahlim cmokom v grlu pripravljen odpeljati iz garaže. Februarja bi dopolnil 17 let lastništva pri meni, ki je bilo izredno hvaležno in zanimivo. Brez slabe vesti rečem, da je ljubiteljsko, najbrž bolj kot si marsikdo sploh zmore predstavljati. Tudi pojem investicijsko vzdrževanje, ki ga uporablja in zlorablja kar nekaj prodajalcev, bi lahko izviral od tukaj. Zaradi avta sem spoznal ogromno čudovitih ljudi, prevozil veliko slikovitih cest in prepričan sem, da je lastništvo pripomoglo tudi k boljšemu BMWslo forumu in nasploh h kakovostnejšemu lastništvu drugih avtomobilov.

Z opisom ne bom pretiraval, lahko samo povem, da kompromisov, tako kot skoraj pri vseh stvareh, ki so mi pri srcu, ni bilo nikdar. Kar je seveda tudi za pričakovati od nekoga, ki je tu na forumu praktično izumil to že skoraj preveč dosledno skrb za jeklene konjičke.

20 let stara barva ima še vedno čudovit sijaj, na stanje je poleg redne in skrbne nege blagodejno vplivala ogrevana in suha garaža. Noben karoserijski del (niti luči) ni bil demontiran, nikjer ni nič odgrnjeno, poškodovano ali utrujeno. So pa prisotne logične posledice uporabe, zato seveda ne morem trditi, da je avto kot nov.

Poleg je seveda celovita dokumentacija, ki obsega nekih 100 strani, pomembnejša je tudi v elektronski obliki. Ko sem te dokumente tiskal, sem se poigral s statistiko in sicer, če odštejem gorivo, je mesečni strošek avta znašal 130 €. Všteto čisto vse. Če odštejem še zavarovalne premije, je ta številka 75 €. Denar je danes vreden manj kot leta 2004 (cena goriva je točno 2-krat višja), zato radodarno prištejmo 25% inflacije in pridemo na slabih 95 €. Slabih 1000 € letno torej za, lahko bi se reklo, premium vzdrževanje.

Morda še beseda o vožnji. Ta je zaradi športnega podvozja resda manj udobna, se pa oddolži z izredno čvrsto in nevtralno v vseg pogojih. Tako da ne gre več za udobno potovalno limuzino, pač pa se prej uvršča med športne limuzine, katere voznik, ki zmore ceniti nadpovprečne vozne lastnosti, se večinoma veseli vožnje in ne cilja. 

Več v zelo široki obliki tu (tudi veliko slik):

https://www.bmwslo.c...the-e39-525i-d/

In v skrajšani obliki, kaj se je v grobem dogajalo glede vzdrževanja, tu: 

www.ge39.com/fotokronika

Znamka: BMW
Model: E39 525i
Letnik 1. registracije: 01/2001, registriran do 11/2020
Dejanski letnik vozila (leto izdelave): 2000

Lastnik: drugi
Barva vozila: cosmosschwartz (metallic črna)
Tip menjalnika: ročni, 5 prestav
Moč motorja: 141 kW
Kilometri: 337.000

Realnost kilometrov: prepričan sem, da so, vse menjave potrjujejo to.

Oprema vozila (seznam): M sport podvozje (704) + Bilsten B16 PSS9, M volan z MF, električni rolo zadaj, shadowline, zložljiva in samozatemnitvena ogledala (tudi notranje), PDC, Xenon, gretje sedežev, usnje (vgrajeno naknadno), radio Business BMW, MID-razširjen BC, DSC, atermično steklo (vgrajeno naknadno), M style 37 platišča, originalni alarm (vgrajen naknadno pri Tehnounion), Dension MP3 adapter.

Splošna brezhibnost vozila (bi danes opravil tehnični pregled?): da

Tehnične napake vozila: ne

Vizualne napake vozila: če ga pogledaš iz 3 metrov, je kot nov :-D

Pretekla omembe vredna popravila: www.ge39.com/fotokronika

Cena: 9993 €

Kontakt: PS ali 041 692 995

Detajli: http://www.ge39.com/...the525i/the525i

Pripete slike za predogled

• $_57 (1).jpg
  • $_57 (2).jpg
  • $_57 (3).jpg
  • $_57 (4).jpg
  • $_57 (5).jpg
  • $_571.jpg
  • $_57 (11).jpg
  • $_57 (22).jpg
  • $_57 (33).jpg

Pripete datoteke

• Priponka  EPC.pdf   165,71KB   1342 Število prenosov

Urejal gerchy, 19.10.2020, 14:21.
dodal slike. ;-)

cana.png

Prikaži več možnosti
    • soulfly, Big D, Warden in 9 ostalim je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 125
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Lep :ok

Imam velik, pomični naslon, kot nov :ok

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 538
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Povej kaj več o atermičnem vetrobranskem steklu, prednosti, razlike z navadnim?

Je res ,da te ponoči luči manj zaslepijo?

Urejal blackberet, 30.09.2020, 11:30.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Kot računalničar veliko buljim v ekran, pa imam najbrž že malo skurjene oči, zato težje komentiram nočno vožnjo. :-D

Sem pa opazil, da avto sploh ni vroč kot bi to pričakoval za črn avto. Tako da sumim, da je to zaradi atermičnega stekla, ker preprečuje vdor toplote, s čimer se manj segreje tudi armatura. Glede na to, da se v originalu to imenuje "climate comfort windshield", je gotovo nekaj na tem, saj odbija določen spekter sončne svetlobe.

cana.png

Prikaži več možnosti

Foggy
Foggy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 197

Povej kaj več o atermičnem vetrobranskem steklu, prednosti, razlike z navadnim?

Je res ,da te ponoči luči manj zaslepijo?

Razlika med navadnim in atermični steklom je velika. Atermično prepušča veliko manj sončnih žarkov, posledično se avtomobil manj segreva in skozi steklo ni zaznati toplote, kar v primeru navadnega stekla je.

Prikaži več možnosti

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 374
  • Avtomobil: 320dA

zelo lep. za popolnost (po mojem okusu) mu manjka samo en detajl :-D

BMW.....ko razvada,postane navada
Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 256
  • Avtomobil: VW TOURAN

zelo lep. za popolnost (po mojem okusu) mu manjka samo en detajl :-D

Sibedah? :)
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 996

"genau" :)

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 187
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

Če je cena 9993 prepisana iz tablice... si številke narobe obrnil  :ok2  :-D

Prikaži več možnosti
    • 525iX, urbanbevk1, Borut30 in 4 ostalim je všeč

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 922
  • Avtomobil: Assless beemer

Čim manj zgubljenih živcev ob prodaji kolega  :-D

Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti
    • Warden in blackberet uporabnikom je všeč to sporočilo

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

A je kdo za ,da gremo na izlet vsak en dan ter malo probat kako se pelje in v kakšnem stanju je e39ka za 9k+€  :obrvi  

Urejal blackberet, 30.09.2020, 15:45.

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 40 648
  • Avtomobil: Alfa 166

Pa kljuka. :laugh

Sam a ni neumnost prodajat tako lep in vedno bolj redek E39 na benz?

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 284
  • Avtomobil: Bmw 330d, 530d

No evo, za to limuzino lahko rečemo da je "sveti gral" med vsemi E39 na forumu + lastnik je moderator Bmw foruma / enciklopedija za E39(sarkazem ON :) ). Torej, vzdrževano vse po ps-u, avtomobil je nadpovprečno ohranjen, ma ni da ni.

Zdaj me pa res zanima koliko forumašev/kupcev se bo steplo za njo po tej ceni.
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 033
  • Avtomobil: F11

Po moje je že šel. Aja nima kljuke :).
Prikaži več možnosti
    • veloce, andy in Silvershadow uporabnikom je všeč to sporočilo

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 708
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Cena bi mogla bit 9939€ :ok2 za 3939 bi pa zihr takoj sla tudi brez kljuke in sibedaha  :laugh :laugh :laugh

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

No evo, za to limuzino lahko rečemo da je "sveti gral" med vsemi E39 na forumu + lastnik je moderator Bmw foruma / enciklopedija za E39(sarkazem ON :) ). Torej, vzdrževano vse po ps-u, avtomobil je nadpovprečno ohranjen, ma ni da ni.

Jih ni in jih ne bo(pa bi rad videl in mu privoščim,da mu ga uspe prodati za ta denar). Bila bi večja možnost če bi bil avto napolnjen z opremo ter z pravim motorjem najmanj "e39 big six" še boljše/najboljše pa "big V8".
Resnica je taka ,da nekem povprečnemu kupcu e39ke je bolj malo mar za prodajalčevo vlaganje v avto najbolj je važno ,da atraktivno izgleda in je čim cenejši.

Tisti kateri smo pa nekakšni e39 fani/poznavalci ali zaljublenci teh starih jajc je pa avto nezanimiv ker kot že omenjeno je "golič" z nepravim motorjem.

Realna cena ,katero še lahko dobiš pri takem lepem avtu je tam do 6.000€,ker za tak denar mora kupec dobiti že lepo e39ko kar pomeni ,da nimaš na trgu boljšega avta.

Urejal blackberet, 30.09.2020, 18:08.

Prikaži več možnosti
    • 525iX, urbanbevk1, sssimon in 3 ostalim je všeč

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 187
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

Ta avto je drugace popopnoma ista zgodba kot, da bi gledal E30 316 fergazer v mint kondiciji s 100000km za 10000€
Za to ceno so namrec ze povprecno ohranjeni primerki s sestaki v nosu in z M paketi.. Dobi se pa tudi kak malo slabsi dvovraten 325i. In tak je se vedno bolj zanimiv kot pa mint 316f, ce sta za isto ceno. En namrec ima potencial in se splaca vlagat vanj.. Drugi je pa ze na (pre)visokem maximumu kar se vrednosti tice.

S tem zelim povedat, da ima avto visoko ceno izkljucno in samo zaradi dejstva, da je izredno ohranjen in zgledno, nadpovprecno vzdrzevan.
Nima nobene posebne opreme, motorja ali menjalnika, nima M paketa vglavnem kot primerek E39 limuzine ni nic posebnega.
Kljucno vlogo igra dolgoletno transparentno lastnistvo, vzdrzevanje in stanje avta.
Na avtu se pa pri tem ne sme najti nobena pika rje ali kaksna druga klasicna hiba E39 modela.

To je za nekoga, ki si zeli res izreden primerek.
Vecinoma vsi vemo, kako slabe so lahko E39ke.. In ta sigurno ni. Bolj ziheraskega nakupa E39ke v tem trenutku pomojem ni.

Urejal _BuLLet_, 30.09.2020, 19:12.

Prikaži več možnosti
    • 525iX, blackberet in dragan klep uporabnikom je všeč to sporočilo

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Tak avto je za kupca, ki je podobno natančen in se nima časa/ne želi ukvarjati s kompromisnimi odločitvami prejšnjega lastnika. Nikoli niso bili vgrajeni OEM deli, ki dokazljivo predstavljajo kompromis (zavore, hladilni sistem, ipd). Šestvaljnik je za marsikoga plus, je preverjeno agilnejši od V8, ima boljši volanski feedback. Ročni menjalnik, poleg pristnega analognega občutka ne potrebuje nobene pozornosti (beri: stroškov) in motor je dovolj prepričljiv ter popolnoma netežaven.

Računica se vedno izide in je silno preprosta. Seveda se najde kaj za pol manj denarja, ampak da bi prišel na tak nivo, bi ga porabil krepko več. Pa najbrž imel še vedno povprečen rezultat. S tem ni narobe prav nič, vsekakor pa se takšno stanje težko primerja.

Da je kupcev malo, je že znano dejstvo, zato niti ne pričakujem hudega povpraševanja. Če kdo ceni enake stvari, se bo oglasil. V nasprotnem primeru pa, kot mi je rekel kolega pred par dnevi, idemo dalje za iste pare. :-D

cana.png

Prikaži več možnosti
    • bimmer 5, _BuLLet_ in dragan klep uporabnikom je všeč to sporočilo

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 532
  • Avtomobil: Ni €€€

Prvo kar mi pride na misel je,da je žena rekla,da moraš prodat. :-D

Drgač pa res lepa no. Vse pohvale.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 623
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Podajam svoje mnenje, svojih 5 centov.

Res je, da avtu manjka kakšen bonbonček, dva ali tri, ampak vsi vemo, da se te bonbončke da dobit za normalen denar. In da je za nekoga, ki je konkreten ljubitelj te serije važna samo v nulo, pa tudi, če gola osnova, na kateri se splača kaj vrhunsko dodelat, zamenjat, nadgradit, potem je to ta avto.

V forumaški poplavi E39, tudi prodajni čedalje opažam, da se veliko forumašev raje odloča avto prodajat na avto.net, mobile.de in autoscout.... Je to z razlogom. In sicert takšnim, da se na tem forumu popljuva že vsako E39, ki se prodaja za več kot 5k eur.... Pa naj bo ta, čisto vseeno kakšna že. Originalna, sestavljena z originalnimi deli ali zloženka, pa tudi takšna, ki ima gor nametane en kup ponarejene krame ///M oddelka.....

Vsak svoj avto ceni na neki osnovi. Nesmiselno je te osnove primerjat in sodit po slikah sodeč kakšen ta avto je, čeprav je jasno in tudi iz slik se vidi, da precej izstopa iz povprečja.

Gerchy, vsaj kolikor ga jaz poznam, vem, da je picajzl ne samo pri avtih ampak tudi drugje in verjamem, da je avto, ki ga prodaja dobesedno v nulo.

Zagotovo pa je pri tej postavljeni ceni še kaj maneverskega prostora za pravega kupca.

lp

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.