Skoči na vsebino

Kdo je okužen s Korono?

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
243 odgovorov v temi
Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 223
  • Avtomobil: Passat CC

Fantje je šel kdaj samoplačniško na kaj takega? Adrialab, synlab
Je razširjeni preventivni pregled krvi, za ugotavljanje splošnega zdravstvenega stanja,.....

Seveda, ni to noben bavbav. Pogledaš kaj te zanima in odklukaš ter plačaš samo tiste preiskave ki te zanimajo. To storitev ponujajo tudi zdravsteni domovi in splača se preveriti cenik ker so tazlike tudi x3. Recimo vem da nekateri športniki (tekači, kolesarji) si to redno delajo pred, med in po sezoni za ugotavljanje hemoglobina, železa in eritrocitov ki je najboljši analitični pokazatelj forme in preiskava je relativno pocen v rangu 15 ali 20 eur,....

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 622
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Bravo! Vsi opisujete bolecine. Jaz nisem nobene bolecine imel, tako da sem siguren da ni bila korona. Zadihan sem pa tudi jaz ampak to je posledica se trajajocega bronhitisa.

Je imel kdo drisko pri tej koroni o tem noben ne govori? :laugh
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 074
  • Avtomobil: /

Inteznivno ukvarjanje s športom ali profesionalni športi so daleč od zdravega življenja. Tam se telo stalno forsira in v primeru te bolezni, bolj nastradate. Tako da to je slab izgovor.

Brez heca - kadilci recimo najbolje odnesejo, sem prejšnji teden pogovarjal z doktorjem iz Covid oddelka. 

Kar se tiče pa prenašanja. Pri nas v familiji, 4je v isti hiši, ena okužena, mož spal stalno zraven in v 10 dneh ni nič dobil. Ostala dva pa tudi ne, pa se je normalno družilo, kosila skupaj... Okužena pa brez posledic, enkrat 37.5 vročine, en teden nič, potem še 2 dni brez okusa in čao. 

Js sem upal, da se okužim, da imaš potem mir, ker imam že poln k. Pa nič iz tega..

Urejal neicheq, 30.11.2020, 09:02.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in Pen66 uporabnikom je všeč to sporočilo

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 679

Js sem upal, da se okužim, da imaš potem mir, ker imam že poln k. Pa nič iz tega..

Kako imaš mira, a niso rekli da če se 2x okužiš je še hujše? :laugh

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 315
  • Avtomobil: new age e39

Evo tudi sam prebolel tole koronco. 

Prve dni enako, kot pri vseh - vročina, bolečine, kašelj in draženje v pljučih, brez okusa (vendar se je menjalo - eno uro sem imel okus, naslednjo ne in tako je trajalo cca. 3 dni). Vse skupaj je trajalo dobrih 10 dni. 
Edina razlika od vseh je, da mi je zelo prizadelo pljuča. Pred tem se kar intenzivno ukvarjal s športom - včeraj šel testno v gozd - komaj prehodil 50vm s tem, da sem se moral ustaviti 4krat, da sem prišel do zraka. 
Pred tem mi ni predstavljal problem v enem dnevu na Triglav in nazaj, s gorskim kolesom 1000vm tudi ni predstavljalo težavo, zdaj pa mi predstavlja problem 50 višinskih metrov peš. Upam, da je samo začasno, da se ''prepucam'' in da ne bo kakšnih daljših posledic. Ko grem na sprehod in se ''prediham'' potem lažje diham in me manj draži v pljučih. Zaenkrat na kolo še nisem šel in mislim, da bo še nekaj časa trajalo, da se spravim - prej bil skoraj vsak dan. 

P.s. bil sem prepričan, če fašem korono, da jo bom prebolel brez težav. Namreč v zadnjem letu sem si zelo izboljšal imunski sistem, bolj zdravo začel jesti, bolj intenzivno športal,.... Astme nisem imel, ko sem bil majhen sem edino prebolel bronhitis, od zadnje ''pumpice'' je več kot 18 let.

Ne skrbi prjatu. Enako je moj best frend preživel. Se malo dalj casa je trajalo vse skupaj. Skoraj tri tedne. Ni mogel 200m peš. Med tuširanjem je padel v nezavest. Danes ze laufava skupaj (cca 3 tedne od uradne ozdravitve). Sicer je tempo pocasen in krajse razdalje pa se to samo zaradi povisanih markerjev za trombozo. Tega se kar pazi. Nobene intenzivnr vadbe. Verjetno so ti izmerili te beljakovine, ne?

Vse bo kul, bos videl
Prikaži več možnosti
    • teodor je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Se pravi vsi cutijo pomanjkanje kisika. Jaz sem navajen tega od astme, vensar vseeno pazite na to, zelo grd obcutek, ki sprozi napad panike.

Ce kdo opazi da je izven sebe, in da diha vec kot 30 vdihov na minuto, naj bo malo pazljiv. Zraven so lahko omoticnost, glavobol, mrzlica itd...

Meni je bilo vsega dovolj predvcerajsnjim (8 dni noter) in sem sel na sprehod. Prvih 300 metrov konkretno brez sape, potem pa je slo lazje. Celo do enega gradu sem se sprehodil v hrib. Cca 1 uro sem bil zunaj in moram rect da je vrhunsko za pljuca. Ceprav ko sem se vrnil domov, je bila spet sluz aktivna in izkasljevanje..bronhitis je sranje.

Urejal MajoR, 30.11.2020, 09:23.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

525iX
525iX

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 795
  • Avtomobil: Alltrack , VFR

Pri meni je bilo enako. Pred boleznijo brez problema pretekel 20km, po tem komaj prehodil 1km. Sedaj po 3 tednih že laganini tempo tečem 10km. Res pa je, da nisem kašljal ali da bi bila prizadeta pljuča. Samo 14 dni vročine.
Ko gledam našega šefa, ne morem verjeti, da je nastal iz najhitrejšega spermija. :confused
Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 305
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Glede na vse prebrano lahko sklepam, da nikoli ne veš, kdaj boš stopil na drek. Tudi če se merkaš, kar verjamem, da večina se je, kateri tu gor pišete o svoji izkušnji, lahko corono stakneš v nekaj minutah, če si v stiku s prenašalcem. Kljub maski, umivanju rok itd....
Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 911
  • Avtomobil: LEPO

Glede na vse prebrano lahko sklepam, da nikoli ne veš, kdaj boš stopil na drek. Tudi če se merkaš, kar verjamem, da večina se je, kateri tu gor pišete o svoji izkušnji, lahko corono stakneš v nekaj minutah, če si v stiku s prenašalcem. Kljub maski, umivanju rok itd....

Samo sekunda je dovolj...

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 397
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Ne skrbi prjatu. Enako je moj best frend preživel. Se malo dalj casa je trajalo vse skupaj. Skoraj tri tedne. Ni mogel 200m peš. Med tuširanjem je padel v nezavest. Danes ze laufava skupaj (cca 3 tedne od uradne ozdravitve). Sicer je tempo pocasen in krajse razdalje pa se to samo zaradi povisanih markerjev za trombozo. Tega se kar pazi. Nobene intenzivnr vadbe. Verjetno so ti izmerili te beljakovine, ne?

Vse bo kul, bos videl

Pričakujem nekaj podobnega. Vsekakor ne bom pretiraval ampak po malih korakih. Če bom v enem mesecu na 70% bom super zadovoljen. 

Meni niso nič merili, zelo se otepajo raznoraznih testiranj. Mi ni jasno, kje jih potem toliko testirajo.

Po desetih dneh, če nimaš več simptomov ti povejo, da greš lahko v službo, ker baje nisi več kužen - nobenih testiranj, samo preko maila ali telefona operirajo. 

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 810
  • Avtomobil: bmw 328i f30

To glede kondicije sem imel enake težave pri angini in pri gripi. Vse boli, kosti, mišice in 2 tedna po bolezni nisem uspel prelaufat 500m. Hoja v 4nad na vrhu stopnic čisto zadihan in nenormalno presvican.
Pač telo rabi čas da se normalizira. Ni sedaj to stvar samo korone.
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Tocno to. Ne vem ljudje, vi kot da pred korono niste bili bolani al kaj? Vsaka vam cast, takoj podpisem...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • 525iX in Milan P uporabnikom je všeč to sporočilo

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Tocno to. Ne vem ljudje, vi kot da pred korono niste bili bolani al kaj? Vsaka vam cast, takoj podpisem...

Zadnjih 10 let max 24h. Odlezim tisti dan ko me zakuha in naslednji sem se doma. Nikoli dlje. Sploh ne vem kako je bit en teden bolan. Bom pa verjetno kmalu izvedel :ok2
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 397
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Dobro, noben ni pisal, da moraš takoj po bolezni prelaufat na Triglav.

Mene ni nobena bolezen, virus tako potolkel, kot zdaj korona, pa se mi je bolezen vlekla tudi tri mesece. Prve tri dni sem bil še vesel, če je to to, hitro prebolim in nazaj v akcijo. 

Nikjer nisem zapisal, da je to najhujši virus ali bolezensko stanje, kar te lahko doleti, lahko fašeš raka in se par let skupaj sestavljaš zaradi kemoterapije. Samo če je že ravno govora o tej koroni sem napisal, kako sem jaz prebolel. Sorry samo po vsaki bolezni, ko sem se počutil ok tudi pljučnici, katero sem preboleval 3 tedne pred leti, sem bil zmožen prehoditi 50vm. Ne vem kakšne bolezni doživljate, da je nekaj povsem normalnega, da še en mesec rabiš, da prideš k sebi. Jaz do sedaj, karkoli sem prebolel sem po parih dneh bil normalno funkcionalen kot pred boleznijo. 

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej to je tisto, zdrav bolanemu ne verjame, kakor tudi ne sit lacnemu.

Fantje, ce ne veste kako je imeti 2 respiratorni bolezni skupaj, bodite srecni. Kot dolgoletni astmatik sem 1x koncal v bolnici zaradi bonhitisa na astmo.

Ko eni omenjajo dihanje na skrge in podobno. Da vam opisem kako izgleda ptavi astmaticni napad, ki ga lahko sprozi ogromno faktorjev (prah, vlaga, hrana, rekreacija...). Zajamite sapo in napolnite pljuca. Sedaj malo izdihnite, recimo 1/5 zraka. Stop. Sedaj spet napolnite pljuca in izpraznite nazaj za 1/5 volumna, tako da imate 4/5 v pljucih vedno. Probajte dihat tako kaksno minuto, pa povejte kako je :) Se pravi tisto pumpico bi si rad celo stisnil v pluca ce bi lahko. Kolko vas je to imelo pri koroni? Jaz cca 12 let tako. In seveda da mi je dihalni sistem malo slabsi in ko kaj dobim, se zacne grlo-nos, pktem neha in se spusti v bronhije. Potem sluz in ce mam "sreco" ne bo prislo do bronhitisa ali pljucnice. Tako da jaz 1 dan pa si zdrav so pobozne zelje za nekatere...

Aja pa ob tem se bil kar dober v sportu, samo pumpica je morala bit pripravljena,, dokler me ni spet vrglo za 1 mesec na off, potem sem nehal hokej igrat.

Urejal MajoR, 30.11.2020, 11:25.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Jerry si to ti?
Prikaži več možnosti
    • Blazbmw in Fleko uporabnikom je všeč to sporočilo

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Jerry si to ti?

Skoraj ;)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Jah astma pa astma pa astma. Dej rajs napis a si zamenjal podvozje. :ok2
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Jah astma pa astma pa astma. Dej rajs napis a si zamenjal podvozje. :ok2

Si nor pred zimo? Skodilak se spremeni v snezni plug... :laugh Cak, zdaj ko si me spomnil, da nekaj objavim ;)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 997
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Evo.

Viski  je voda.

Pizda.  :hihi

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.