Skoči na vsebino

Kdo je okužen s Korono?

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
198 odgovorov v temi
Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 760
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Sašo in tom, okus vonj imata? Mi smo bili 50% da imamo pač neko virozo. Potem pa je začelo s tem okusom in vonjem..
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 609
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Moj stric je brez vonja in okusa.

Mogoče si ga premalo kuhal/pekel, dodaj začimbe? :ok2

Od vseh avtorjev v temi, ki govorite o VOHU, je do sedaj edino Nixxon pravilno slovnično uporabil pravo besedo.
Prejšnji teden je na VAL202 ravnateljica neke osnovne šole potožila, da so otroci izgubili VONJ.

Namreč VONJ =/= VOH.

Voh je čut za zaznavanje vonja.
VONJ je značilnost neke snovi, telesa, česarkoli pač, ki ga zaznavamo z VOHOM.

Torej, če pišeš da si zgubil vonj.... Ne bere se ravno najbolje, razen če blazno dišite ali smrdite, pa sedaj ne več. Kar pa ni ravno indikator COVID19. :ok2

Se opravičujem za kratek predah, nadaljujte.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 513
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Ostalo vse ok, razen glave in vročine
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 197
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Mogoče si ga premalo kuhal/pekel, dodaj začimbe? :ok2

Od vseh avtorjev v temi, ki govorite o VOHU, je do sedaj edino Nixxon pravilno slovnično uporabil pravo besedo.
Prejšnji teden je na VAL202 ravnateljica neke osnovne šole potožila, da so otroci izgubili VONJ.

Namreč VONJ =/= VOH.

Voh je čut za zaznavanje vonja.
VONJ je značilnost neke snovi, telesa, česarkoli pač, ki ga zaznavamo z VOHOM.

Torej, če pišeš da si zgubil vonj.... Ne bere se ravno najbolje, razen če blazno dišite ali smrdite, pa sedaj ne več. Kar pa ni ravno indikator COVID19. :ok2

Se opravičujem za kratek predah, nadaljujte.

...bi pa še dodal, naj moderator  "z" v naslovu zamenja s "s", vsakič, ko odprem temo me zbode v očesu.

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 132
  • Avtomobil: Božje vozilo

odprl sem novo temo, v njej upam da boste opisali svojo zgodbo.

Torej če začnem:

Star sem 43 let in nimam nobenih zdravstvenih problemov.

26.10.2020 sem izgubil okus in vonj

27.10.2020 ob 9h sem klical svojo zdravnico da bi se testiral.

29.10.2020 ob 7:45 sem se testiral

2.11.2020 sem jih jaz poklical čeprav so rekli da me bodo obvestili v roku 24 ur. Sem POZITIVEN.

Preventivno jemljem:
C vitamin, cink, B-vitamini, magnezij, aronija, goji jagode.
Kupil sem inhalator inhaliram koloidno srebro 50ppi ter fiziološko raztopino na 5 ur 5 minut.

simptomi:

21 - 23. 10.2020 sem se slabo počutil (imel sem mačka ker sem ga prejšnji dan zlival). Zgleda da ni bil maček.

24 - 26.10.2020 sem imel zamašen nos

26.10 - 1.11 nisem imel okusa in vonja. Mlete kave nisem vohal, šops je voda, zenf nič, za foro sem probal  
                   pasjo hrano ki ni imela okusa.

povzetek: 6 dni sem bil brez okusa in vonja, nič ne kašljam, nimam vročine, pluča me ne bolijo.

Tudi starejši sin (13 let) je v istem obdobju zbolel. Nima okusa in vonja.

Kje sem/sva se okužila nimam pojma.

Do 4.11 moram biti doma.

Šit za kaj ti je bilo pa tega treba, ali nisi raje tvoji  rekel ,da v  imenu znanosti oz. življenja in smrti rekel, naj  žrtvuje  svojo tamalo za par minut ,da preveriš če si zdrav ali bolan, pa ziher ti je ne bi odrekla, bolje kot da vonjaš pasjo hrano   :laugh  :ok

Urejal magic man, 02.11.2020, 16:14.

Prikaži več možnosti

Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 274
  • Avtomobil: Ford S-Max

V sredo me je malce zeblo, pa glava bla malo čudna, kot da bi bil mau odsoten. V četrtek popoldne dobil vročino 37,8 in sem začel piti lekadol + c, ter naredil mešanico medu, ingverja in limone, ter jo dodajal v čaj. V petek sem imel čez dan 37,0 in v soboto cel dan prvič brez vročine. V nedeljo se je pojavilo malo kašlja, danes pa prvič vse ok. Malce hitreje zašvicam, če želim kej počet, a sem načeloma že zdrav.

Testirat se nisem šel, vseeno je tako obdobje ko lahko pričakujemo kakšna oboljenja. Je pa od sobote naprej moja tudi zbolela, le da je imela vročino 37,4 in malce jo je zeblo. Danes je že ok. Najina mala (4 mesece stara) stručka pa zaenkrat zdrava.

Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 365

Jaz na vsakem prehladu/bolezni izgubim voh/ okus za dva-tri dni

Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 581
  • Avtomobil: F10 3.0d

Jaz še najbolj sumim, da sem imel mogoče zelo blago verzijo januarja, takoj, ko smo prišli iz Kranjske gore, kjer smo bili en teden za novo leto. Tam je bilo ogromno Italijanov. Sicer pa kasneje sem v par mesecih zamenjal par kirurških mask skupno, ki sem jih puščal v žepih od hlač in pral, ampak so me vseeno uspešno zaščitile pred vsemi grozovitimi gripami. Nisem se zapiral ne domov ne v občino, grem normalno povsod zaradi podjetja. Toliko piknikov kot je bilo ob Savi spomladi, jih ni bilo vsa leta prej skupaj, prav gneča za dobit plac. 

Poznam pa tri, ki so se okužili v istem kolektivu nekje, dva sta imela komaj kaj simptomov, gospa nekoliko več in dlje. Bo pa vse obsesija s tem kovidom minila, ko se bojo začeli Dunaji dogajati povsod, tudi mi imamo dovolj kandidatov tu. Zadnji čas je, da se svet zbudi, obstaja marsikaj hujšega kot kovid..in nas je že zdavnaj prehitelo po desni

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 480
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Evo, glede na to da sem medijsko neizobrazen kaj se dogaja na Dunaju? :)

Drugace pa Januarja, sem jaz tudi lezal 4 dni. Kot zanimivost, moji bliznji so se takrat ravno vrnili iz Wuhana (poslovno), brez simptomov seveda.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 508
  • Avtomobil: e90 M3

Jaz sem bil v soboto testiran in v nedeljo klic, da sem pozitiven.
Nimam simptomov, tudi imel jih nisem... vse kar je bilo je bila vročina do max 37,4 in pa vneto grlo (tist filing ko vdihnes globoko pa te kar mrazi v žrelu). To je to.
Nekaj so me prejšnji teden hotele bolet kosti in mišice pa sem vzel en naklofen in ni bilo bolecin.
Danes sem že drugi dan s popolnoma brez vročine, karantena pa do sobote.

Na test sem šel samoplacnisko čisto za hec zaradi tega ker se mi je zdelo cudno da me dohtar v sluzbo posilja tudi, če mam malenkost nad 37 vrocine.

Tega se bojimo? To je vse kar se skriva za tem pompom o koroni?

@tristan
Jaz imam astmo pa mi ni hudega... to je cist od imunskega sistema posameznika odvisno. Jaz mislim da najbolj najebejo “paranoični čistuni”, ki imajo imunski sistem zelo zelo svoj, ker ni navajen “svinjarije” v telesu....

Lp
Kristjan

Urejal BMW4everafter, 03.11.2020, 11:18.

<p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt.

Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 981

Jest sem se v prvem valu komaj izognil intubaciji, sele sedaj prihajam kondicijsko k sebi, da sem zmozen nekako s tezavo prelaufati 5km v pol ure, prej 10km v dobrih 40. VO2max je padel ogromno in kar ne gre in ne gre.

Se mi zdi, da bodo posledice hujse, tisti udar ajde ze prezivis nekako, vecina brez simptomov. Da sem anaerobno tako v zanic po dobrih pol leta pa mi ni nic jasno.

Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 112

Potem ni druge logične razlage, kot da je več različnih sevov. 

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 043
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

@tristan
Jaz imam astmo pa mi ni hudega... to je cist od imunskega sistema posameznika odvisno. Jaz mislim da najbolj najebejo “paranoični čistuni”, ki imajo imunski sistem zelo zelo svoj, ker ni navajen “svinjarije” v telesu....

Lp
Kristjan

Saj tudi jaz nimam drugačnih težav kot vsako drugo zimo - nekaj suhega kašlja, običajno ob prehodu iz zunanjosti v notranjost ali obratno... Smešno je kako te okolica stigmatizira zaradi kašlja - včasih me v kakšni trgovini kdo pogleda kot da širim samo kugo... Je pa res, da je zato okrog mene malce manj gneče  :ok2

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 693

jernej, kar jeba da te je tko pokosilo, sploh na dobro formo pred tem. Ampak verjetno si samo domišljaš, ker je kristjan rekel da je on ok in je zato vse brezveze...

Prikaži več možnosti

525iX
525iX

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 758
  • Avtomobil: Alltrack , VFR

16.10 zvečer dobil vročino 38,8.
17.10 test
18.10 SMS da sem pozitiven
30.10 zadnji dan vročine

Vročina je nihala 37,0-38,8
Prvi teden so me bolele mišice kot bi be nekdo pretepel. Energija v nuli, pot na WC napor. To so bili moji simptomi oziroma potek bolezni. Pred boleznijo sem se rekreatvno ukvarjal s tekom (trail). Vsak drugi dan cca 10km tek po gozdu 70min . Danes lahek sprehod problem in napor. Starost 45let, višina 177 teža 76kg.
Ko gledam našega šefa, ne morem verjeti, da je nastal iz najhitrejšega spermija. :confused
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 760
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Evo še mi smo dobili rezultate in smo pozitivni... Malenkost me kuha, diham normalno, sklepi in mišice me ne bolijo več. Naj bi že bili okuženi 24.10? Se mi je zdelo prejšnji da bom crknil ko sem šel en svoj mini trening, pa sem zadevo pripisoval vnetem grlu. Edino zgaga me je zagrabila danes in sem polizal tisto neukusno tableto, pa sem zdaj ok..

Zdaj pa delam od doma..:)
20201103_120504.jpg

Še vedno pa verjamem da je virus jeba, če imam pa zaenkrat srečo jo pač imam. Nočem pa bit zaradi tega pameten, ker še nisem iz tega dreka ven.. :( Največja fora so zdaj sorodniki ki so prejšnji teden nam veselo hodili v goste, celi panični. Saj sem jaz skoz pravil ženi ko sem videl da smo dobili obisk, wtf kaj pa je s temi da zdaj okrog hodijo? Po moje je že boljše ne dobit tega sranja vase, kot pa se delat nekega heroja. Bomo videli kako bo po tem sranju, trenutno sem cel prešvican med menjavo telih pragov. Pa praktično že 24 ur nimam več simptomov..
Prikaži več možnosti

Marty0707
Marty0707

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 281
  • Avtomobil: E36 325Ci M50TÜB25

Sodec po vsem kar sem do zdaj slisal in videl z lastnimi oci, vsi kateri majo nekakrsne simptome prehlade ali gripe na testu korone bodo oznaceni kot pozitivni na korono.. Vse je to False/positive...
Jaz sem dva dni ven delal oblecen samo v kratkoj srajci in sem se prehladil kot zemlja, in ja, nos je zastopan, malce teze se dise cez nos, temp je bla eno vecer, nisem meril, ampak sem obcutil da me trese zimnica, ze dva dni me oci bolijo kot da hocejo iskocit ven in malo glava boli in mokri kaselj.. Nikakrsne drugacne tegobe razen tega nimam. To bo se 2 dni drzalo in potem gre na bolje, saj ni to prvic da me zgrabila prehlada.

Objavljena slika
"Ich bin gar nicht so, wie man mich dargestellt hat"
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 679
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Še vedno pa verjamem da je virus jeba, če imam pa zaenkrat srečo jo pač imam. Nočem pa bit zaradi tega pameten, ker še nisem iz tega dreka ven.. :( Največja fora so zdaj sorodniki ki so prejšnji teden nam veselo hodili v goste, celi panični. Saj sem jaz skoz pravil ženi ko sem videl da smo dobili obisk, wtf kaj pa je s temi da zdaj okrog hodijo? Po moje je že boljše ne dobit tega sranja vase, kot pa se delat nekega heroja. Bomo videli kako bo po tem sranju, trenutno sem cel prešvican med menjavo telih pragov. Pa praktično že 24 ur nimam več simptomov..

Meni je po vročini, kolikor jo je pač bilo, nastopilo enodnevno obdobje, ko sem imel ful nizko temperaturo, tam 35,6°C in sem se enako bedno počutil kot prej z vročino. Naslednji dan se je stanje normaliziralo na tistih 36,8, al kolk je že standard.

Moja mati je imela identično.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 993
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Torej vsak malo drugače, hkrati pa vsi zelo podobni, kot bi imeli pač gripo. Kako sploh ločite?

Ne pozabite, da tudi vsakoletna gripa napolni bolnišnice in intenzivne, pa v grob odnese nemalo ljudi iz rizičnih skupin. Zadeva se mi še vedno zdi zelo zelo podobna.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 679
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jaz sem pri sebi in sinu zato, ker sva oba ful redko bolna, za gripo se ne spomnem da bi že kdaj zbolel. Plus ponavadi me taka bolezen pusti pri miru po dnevu, največ dveh, sedaj se je pa malo dlje vleklo.

Aja, pa izvid pomaga da veš. :-D Pač tamal je zbolel in itak da je pediatrinja rekla najprej test na corono. Še ful so se zagrebli da ga bodo pri njih v Logatcu beležili (pač tam imata že celo življenje zdravnika), čeprav smo z Vrhnike. :rolleyes

In ko sem jaz zbolel 3 dni za njim je bilo jasno, test pa dodatno potrdil zadevo.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.