Skoči na vsebino

Kdo je okužen s Korono?

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
146 odgovorov v temi
x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 955
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Pač test ok, pustimo ob strani test. Sprašujem za bolezen kot tako. Jaz sem že imel gripo pred leti, je predolgo nazaj, da bi se točno spomnil, kako je izgledala, vem pa, da sem lani spet gledal za simptome gripe tam na začetku leta, ko sem bil bolan in je bilo zelo podobno gripi, ampak malo manj hudo glede na pričakovane simptome po prebranem. Pa sem bil par dni doma in počival, ker nisem bil primeren za delat. Viroza pač. Točnih simptomov se pa tudi ne spomnim več.

Če bi bila takrat korona "v giru", bi imel verjetno pa panični napad :ok2 :ok2 (bolj moji starši, jaz ne :-D ). 

Prikaži več možnosti

mic70
mic70

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 97
  • Avtomobil: BMW E39

16.10 zvečer dobil vročino 38,8.
17.10 test
18.10 SMS da sem pozitiven
30.10 zadnji dan vročine
Vročina je nihala 37,0-38,8
Prvi teden so me bolele mišice kot bi be nekdo pretepel. Energija v nuli, pot na WC napor. To so bili moji simptomi oziroma potek bolezni. Pred boleznijo sem se rekreatvno ukvarjal s tekom (trail). Vsak drugi dan cca 10km tek po gozdu 70min . Danes lahek sprehod problem in napor. Starost 45let, višina 177 teža 76kg.

..
Kako dobivate sms-e o pozitivnosti? Če je pa zadnjič po tv razlagala,da garantirano vsakega pokličejo,in ne pošiljajo sms...potemtakem je lagala ko šus...wtf
Nič čudnega...pol stvari nam itak zlažejo...
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 614
  • Avtomobil: Rdeča raketa

SMS je ponavadi če si negativen, če si pozitiven te pokličejo. Vse dni v tednu, delajo tudi do poznih ur.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 282
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

zena in sodelavec nista dobila nobenega SMS-a (oba bila negativna na sreco).

Obema je bilo receno, ce vas do jutri zvecer ne poklicemo, ste negativni.

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Se mi zdi da se je tudi metodologija obveščanja spreminjala tekom časa.

Lahko pa izvid vedno vidite na zVem portalu.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 122
  • Avtomobil: Božje vozilo

16.10 zvečer dobil vročino 38,8.
17.10 test
18.10 SMS da sem pozitiven
30.10 zadnji dan vročine

Vročina je nihala 37,0-38,8
Prvi teden so me bolele mišice kot bi be nekdo pretepel. Energija v nuli, pot na WC napor. To so bili moji simptomi oziroma potek bolezni. Pred boleznijo sem se rekreatvno ukvarjal s tekom (trail). Vsak drugi dan cca 10km tek po gozdu 70min . Danes lahek sprehod problem in napor. Starost 45let, višina 177 teža 76kg.

O šit to pa je za... stvar, jst ko že zdaj nimam kondicije si ne upam pomislit kako in kaj.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 461
  • Avtomobil: BMW x

...

Lahko pa izvid vedno vidite na zVem portalu.

Ne se preveč zanašat na ta zVem portal ... meni od kar nekaj letošnjih izvidov niso naložili gor. Še posebej koncesionarji (npr. Medikor ali laboratoriji - Adrialab) izvidov tja ne nalagajo ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 133
  • Avtomobil: VW TOURAN

Meni je po vročini, kolikor jo je pač bilo, nastopilo enodnevno obdobje, ko sem imel ful nizko temperaturo, tam 35,6°C in sem se enako bedno počutil kot prej z vročino. Naslednji dan se je stanje normaliziralo na tistih 36,8, al kolk je že standard.

Moja mati je imela identično.

Zanimivo, tudi meni je zadnjič pokazalo pri vratarju, ko sem peljal kose v eno fabriko telesno temperaturo 35,3 stopinj celzije, nimam pa čisto nobenih simptomov ali karkoli...

V glavnem, ko sem prišel domov sem si itak šel izmeriti še enkrat, ker nisem mogel verjeti in je pokazal termometer v ušesu 36.4.

Prikaži več možnosti

525iX
525iX

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 749
  • Avtomobil: Alltrack , VFR

..
Kako dobivate sms-e o pozitivnosti? Če je pa zadnjič po tv razlagala,da garantirano vsakega pokličejo,in ne pošiljajo sms...potemtakem je lagala ko šus...wtfNič čudnega...pol stvari nam itak zlažejo...

Sporocamo, da je POZITIVEN izvid testiranja na okuzbo s SARS-CoV-2. Izvid boste prejeli po posti. Kmalu vas poklice tudi epidemiolog, do takrat se morate skupaj s clani gospodinjstva vesti cim bolj samozascitno brez tesnih stikov z drugimi osebami. O okuzbi seznanite izbranega osebnega zdravnika. Dodatna navodila vam posreduje epidemiolog, dostopna so tudi na spletni strani www.NIJZ.si
ZD Kranj

To je SMS
Ko gledam našega šefa, ne morem verjeti, da je nastal iz najhitrejšega spermija. :confused
Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

elkodu
elkodu

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 117
  • Avtomobil: e36,e46,e83,e84,f34

Ne vem če je pametno prašanje....a kdo ve kako oz. na kak način se je okužil?
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 403
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Koliko časa pa traja da dobiš pisno potrdilo oz. test? Pač za potrebe nujnega potovanja oz. dogodka? Problem je ker potovanje zaradi leta traja kak dan več kot  , sam dogodek kjer je zahtevan test pa se začne čez 2 dni po začetku potovanja. Torej je  že problem dobiti test tik pred odhodom pa da bo še tam veljaven?

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 964
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Imejte v mislih da za vas mogoce okuzba ne bo imela nekih posledic, ste pa kuzni in raznasate virus naprej in okuzite lahko nekoga kjer bo potek bolezni katastrofalen. Plis da so velik problem frajerji, ki jim itak samo malo tece iz nosa/jih vse boli ker so se prehladili/so gripozni in podobne neumnosti, ne zelijo it na test in virus sirijo naprej. Za to smo imeli dnevno po 2 in vec tisoc okuzenih. In povem vam, mogoce nimate filinga ker niste dnevno v stiku s tem, stanje je res, je veliko hujse kot je bilo marca v smislu okuzbe je bil pa takrat ogromen problem pomanjkanje zascitnih sredstev cesar sedaj ni. Jaz svoje boljse polovice od zacetka oktobra ne vidim vec kot 1x na teden, pa se to za urco dve. Delajo od jutra do sutra, konstantno, kadra ki bi znal delat z aparaturami ki jih tak pacient rabi pa NI, posledicno ti ki so, crkavajo dobesedno. Zato dejte tiste kurceve maske na usta ko ste v druzbi s komerkoli, drzite distanco in umivajte si redno roke. Ce pa se vedno mislite da je zo medijski konstrukt, izmisljotina in nevem kaj, UKC je objavil prosnjo za prostovoljstvo, prijavite se vas bodo odprih rok sprejeli pa boste first hand vidl kaka je zadeva
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 146
  • Avtomobil: new age e39

Jest sem se v prvem valu komaj izognil intubaciji, sele sedaj prihajam kondicijsko k sebi, da sem zmozen nekako s tezavo prelaufati 5km v pol ure, prej 10km v dobrih 40. VO2max je padel ogromno in kar ne gre in ne gre.
Se mi zdi, da bodo posledice hujse, tisti udar ajde ze prezivis nekako, vecina brez simptomov. Da sem anaerobno tako v zanic po dobrih pol leta pa mi ni nic jasno.

No to tudi mene skrbi. Moj kum je bil blizu sprejemu na infekcijsko. Res je bil zjeban. Temp 40, saturacija 90... Dans je ok, izvleku se je. Ampak kdaj bova pa spet 10ko odlaufala bomo pa se videli
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 945
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Zanimivo, tudi meni je zadnjič pokazalo pri vratarju, ko sem peljal kose v eno fabriko telesno temperaturo 35,3 stopinj celzije, nimam pa čisto nobenih simptomov ali karkoli...

V glavnem, ko sem prišel domov sem si itak šel izmeriti še enkrat, ker nisem mogel verjeti in je pokazal termometer v ušesu 36.4.

Verjetno je imel IR termometer, ki je bil narobe nastavljen. Tudi sam imam enega (neka srednja zalost za 60 eur), ko imas merjenec nastavljen na Body, kaze tocno (normalno med 36,4 in 36,8), kadar imas nastavljenega na Surface, kaze ob meritvi telesa cca stopinjo in pol manj. Razlicna telesa imajo razlicne sevalne koeficiente, in le to vpliva na meritev  IR termometrom. Odbojne povrsine recimo praviloma merijo narobe...

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in Warden uporabnikom je všeč to sporočilo

F30LCI
F30LCI

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 71
  • Avtomobil: E90 LCI

SMS je ponavadi če si negativen, če si pozitiven te pokličejo. Vse dni v tednu, delajo tudi do poznih ur.

Tudi sam sem danes dobil rezultat testa po telefonu, +. Zaenkrat vse ok.
Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 147
  • Avtomobil: S-max + RT

Pa smo spet zajadrali s teme....

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Tej termometri s katerimi te merijo v službah ipd. so itak joke. Smo šli trije sodelavci na en sestanek, nam tam na vratih izmerijo temperaturo, vsi smo imeli do desetinko enako temperaturo, pa si ne bi mogli bit bolj različni, ena sodelavka ful suha, druge je ful več skupaj, pa od prve je starejša ene 20 let, pa jaz.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 611
  • Avtomobil: F31

tudi če priletiš iz mraza direktno na termometer, bo pokazalo nižjo temperaturo...

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Malo sem tole temo poeditiral in vse poste ki so bolj splošne narave, tudi tiste o plačah v zdravstvu, premaknil v splošno temo o koroni, ki je bila kar malo zanemarjena zadnje dni. :-D

Tale tema naj ostane za osebne izkušnje in debato povezano s tem. Hvala. :ok 

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 714
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Update... Pred dvema dnevoma sem bil že ok. Včeraj do danes pa najhujši glavobol v mojih 32 letih, tako me še ni bolela glava. Ob 2 zjutraj sem goltal lekadol. Mi pa lekadol pomaga in prime. Noro, ko misliš da ti gre na bolje, hitro ugotoviš da temu ni tako. :(
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.