Skoči na vsebino

Kdo je okužen s Korono?

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
223 odgovorov v temi
525iX
525iX

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 792
  • Avtomobil: Alltrack , VFR

Osebna zdravnica me je klicala na tri dni kako sem. Imel isto vročino 14dni.

Ko gledam našega šefa, ne morem verjeti, da je nastal iz najhitrejšega spermija. :confused
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 235
  • Avtomobil: Božje vozilo

Dohtarje danes boli kita za vas. Če ne serjeta ali ščijete kri, se ne zgodi nič. Pa še tu morate narediti kraval, da se kaj zgodi. Če je kaj resnega, se bojte it k dohtarju.

:ok  Ti mu moraš povedat diagnozo, da ti potem reče lahko bi bilo to, samo po ovinkih. Reči moraš gospod doktor kaj menite ali bi mi lahko bilo to in to, če mu direkt rečeš postane užaljen in prične frise pokat ter ti nato iz inata ne izda napotnice, ko mali froc.  :jok

Urejal magic man, 21.11.2020, 12:45.

Prikaži več možnosti
    • Andrej-h je všeč

330i
330i

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 388
  • Avtomobil: 530xd G30, 420dA/F33

Moj tast je okužen. Žena se je izolirala od nas in skrbi zanj. Pravi, da je neverjetno, kako so zdravstveni delavci skrbni, odzivni, kako si prizadevajo... Kapo dol :)

What's the difference between men and boys?
The price of their toys!
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 40 003
  • Avtomobil: Alfa 166

Ja, pri Covidu ja, ampak pri vseh ostalih zadevah pa ne. Tudi nas so klicali na tri dni, ko je bil ta srednji sin v stiku z učiteljico, ki je zbolela. Ko pa se gre zame in za moje želodčne in črevesne težave, pa katastrofa. Vse sem moral iz na plačljivo, pa še tam čakaš po pri do pet tednov, ker je gužva. Skratka noro.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 541
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Jst sm tri tedne skup jedel lekadole na 6ur po dva, pil čaj, počival po navodilih zdravnika in se ni spremenilo. Edino kar je da me je še zgaga dajala po tabletih. Zdej gre v četrti teden ko mam že vsega dost in bom šel sigurno na ta adrialab testiranje.

Se mi zdi da je sedaj vse samo govora o coroni, kaj drugega tko ne pride v poštev
Prikaži več možnosti

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 333
  • Avtomobil: Kappa 2.0 20V Turbo

Fantje je šel kdaj samoplačniško na kaj takega? Adrialab, synlab

Je razširjeni preventivni pregled krvi, za ugotavljanje splošnega zdravstvenega stanja, delovanja posameznih organov v telesu in prisotnosti morebitnih prikritih bolezni, katerih simptomi še niso opazni. Poda informacijo o vašem splošnem stanju, preveri sladkor, lipide, jetrno in ledvično funkcijo, stanje trebušne slinavke, železa in zaloge železa, preveri srčne označevalce, elektrolite in minerale, ščitnico in prostato.

Men že četrti teden ne pade temperatura, seveda ni to ornk temperatura ampak se vedno giblje okoli 37,6- 37,8 pa suh kašelj, dohtar me pa tko ne da nikamor razen v covid laboratorij na preiskavo krvi kjer preverjajo samo dve reči. Ne me spraševat kaj ker ne vem, dobim na kartici napotnico za preiskavo. Bil 2x negativen na covid testu

Jst sm tri tedne skup jedel lekadole na 6ur po dva, pil čaj, počival po navodilih zdravnika in se ni spremenilo. Edino kar je da me je še zgaga dajala po tabletih. Zdej gre v četrti teden ko mam že vsega dost in bom šel sigurno na ta adrialab testiranje.

Se mi zdi da je sedaj vse samo govora o coroni, kaj drugega tko ne pride v poštev

Na prvi post sm mislil napisat če ti to prav meriš, ker razni merilci tudi varirajo eno stopinjo gor dol. Pa ta temp tudi ni pretirana.. Tista testiranja pa za tvoj primer tudi ne bojo nič koristila. Če se od te temperature počutiš slabo pol najdo vzrok.. kot je nekdo napisal mogoče kakšno vnetje..

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 541
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Ja imam Braun ušesni merilec in si misliš da je to bl pofl pa sem iz omare potegnil star preverjen toplomer na živo srebro in je pokazal enako.
Vem da ni ne vem kakšna temperaturo, samo potem bi tudi hitro šla z jemanjem tablet počitkom... Mene moti sedaj ta suh trapast kašelj in polivanje ko se lotim česa po stanovanju
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 71 923
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ko pa se gre zame in za moje želodčne in črevesne težave, pa katastrofa. 

Kakšne težave pa imaš, imaš rano na želodcu ali kaj bolj resnega?

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Vem da ni ne vem kakšna temperaturo, samo potem bi tudi hitro šla z jemanjem tablet počitkom... Mene moti sedaj ta suh trapast kašelj in polivanje ko se lotim česa po stanovanju

Če imaš to že 4 tedne, precej ustreza simptomom korone. En moj znanec je rabil 7 tednov da je prišel k sebi, če ti udari na pljuča zna zelo dolgo trajat. Si si pogledal tisti video, kjer en slovenski zdravnik razloži potek pljučnice? Tam je vse zelo lepo razloženo. Kašelj in slabotnost organizma sta posledica zmanjšane kapacitete pljuč, do katere pride zaradi odmiranja tkiva, konkretneje pljučnih mešičkov. Jaz sem imel enak primer kakih 8 let nazaj, ko sem prebolel pljučnico - takrat povzročitelj seveda ni bila korona, sem jo pa vseeno fasal. Zelo dolgo sem kašljal, ob vsakem najmanjšem naporu sem bil zadihan in sem se potil, ko sem šel na sprehod (v lepem, sončnem vremenu) sem moral pazit na vsak korak, kot da sem star 90 let. Trajalo je zelo dolgo da sem si opomogel, par mesecev da sem se popolnoma pozdravil in nato še vsaj kako leto, da sem telesno prišel nazaj na staro formo. Lahko da je pri tebi enako, seveda pa ni nujno da si pljučnico fasal zaradi korone, lahko je vzrok tudi kje drugje, saj je ne povzroča samo korona. To bi znalo razložit zakaj si bil na testu negativen, čeprav ti testi baje niso ravno zanesljivi. Vsekakor poišči pomoč zdravnika, tale temperatura je znak da eno sranje še vedno prebolevaš in dobro je vedeti, kaj.

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 397
  • Avtomobil: rižota

Zateži da te pošlje na teste, pa ne (samo) za covid. Meni se je podobno v srednji kakšen mesec vleklo, temp. okoli 37 in kašelj, pa je bilo zmeraj čaj, počitek itd. Na koncu so me slikali in ugotovili pljučnico. Na podobno foro je lahko tudi bronhitis, ali kakšno drugo vnetje.

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Kakšne težave pa imaš, imaš rano na želodcu ali kaj bolj resnega?

Vnetje dvanajsternika pod želodcem + neko pizd....rijo na debelem črevesju, za katero čakam kolonoskopijo.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Vnetje dvanajsternika pod želodcem + neko pizd....rijo na debelem črevesju, za katero čakam kolonoskopijo.

Sranje. Si probal z dieto?

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 509
  • Avtomobil: Saab, Mazda, Honda

Naša babica stara 90 let je fasala korono. Zaenkrat brez kakih bolezenskih simptomov :ok

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Sranje. Si probal z dieto?

Že dva meseca sem na župkah in prepečencu. Kakšno špinačo in pire krompir lahko dodam. Največ kuhanega piščanca, ampak zelo malo. Se stanje izboljšuje, pa spet poslabša.....

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 402

Že dva meseca sem na župkah in prepečencu. Kakšno špinačo in pire krompir lahko dodam. Največ kuhanega piščanca, ampak zelo malo. Se stanje izboljšuje, pa spet poslabša.....

A imaš dosti stresa v službi ali doma?
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 437
  • Avtomobil: Mesanec

A imaš dosti stresa v službi ali doma?

Spomni se njegovih postov okol korone in migrantov, itak da ga je zjebal strah
Prikaži več možnosti
    • imprezoo in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

krtinovec
krtinovec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 326
  • Avtomobil: e46, e60, e90, S1000R

Zelo podobno zadevo lani imela moja mama. Na koncu ugotovili, da je bil zamašen žolčevod in se ni dalo zrihtat z nekimi iglami, ... So poskušali 5x pa ni šlo. Nato so se odločili za operacijo, ki je bila kar zaj*** . Vse skupaj je bila skoraj 3 mesece v bolnici. Je pa zdaj hvala bogu OK.

Skratka, ... te bojo že porihtali. Res pa je, da zna včasih to trajat in če jih sam ne gnjaviš včasih ne veš pri čem si in kaj delajo.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Razumem. Nočem bit sicer pameten ker so to resne stvari, definitivno rabiš zdravnika. Ampak jaz sem imel pred leti podobno sranje in sem se sam pozdravil. Kaj točno mi je bilo sicer ne vem, predvidevam pa da najmanj rana na želodcu ali nekje na prebavilih, ker me je bolelo vsako noč po tem ko sem se nabasal za večerjo. Jaz sem si svoj želodec uničil s sendviči, pomfrijem in pohanjem, jedel nisem praktično nič drugega, svoje pa so dodali še živci. Ko ni šlo več sem probal diete, najprej sem par mesecev jedel samo vegetarijansko hrano. Želodec me je še vedno bolel, sem ugotovil da to ni zame. Potem sem šel na ribe. Tu se mi je pa odprlo, ugotovil sem da ribe na moj želodec blagodejno vplivajo. Namesto pomfrija sem prešaltal na kuhan krompir in pire, črtal sem majonezo in tudi slane hrane nisem več užival, naprimer raznih čipsov in podobnega. In v par letih sem si tako opomogel da od takrat naprej lahko jem vse, tudi pohanje in pomfri za večerjo, ampak s tem seveda več ne pretiravam. In ja, šolo sem takrat pustil ker če je nebi, bi od živcev crknil.

Pri meni je pomagalo to da sem vedel kaj je vzrok za moje težave, to je bila šola, situacija doma (te sicer nisem mogel spremenit, se je pa foter odselil na vikend in potem je bilo dosti boljše) in nezdrava hrana. Poleg tega sem svojemu telesu znal sam prisluhnit, sem čutil kaj lahko jem, nisem rabil nobenega zdravnika za to. Mene je rešilo to da sem lahko pustil šolo, če ti gre na živce služba je to malo težje, nje ne moreš kar pustit, lahko pa jo zamenjaš. In hrana je bistvena, treba je probat kaj lahko ješ in kaj ne, saj ko je želodec enkrat tako razdražen, takoj vidiš kaj prebavlja in česa ne. Probej še kaj drugega kot to kar si naštel, ne poslušaj zdravnikov če ti predpisujejo diete, oziroma poslušaj jih ampak misli zraven še s svojo glavo. Jaz za dieto z ribami do takrat še nisem slišal, ampak mene so rešile. Tudi piščanec je OK ker ga lahko skuhaš in je taka hrana za želodec prijazna, ampak se ga slej ko prej nažreš in potem prav pridejo ribe. Jej tudi juhe, zmeči v lonec vso mogočo zelenjavo (tudi kak kos solate, kar je azijski recept in je zelo blagodejno za želodec ker je na tak način kuhana solata mehka in jo žeodec lahko prebavi) + kak kos piščanca ali govedine, tudi lososa lahko skuhaš v juhi. In še ena stvar je ki ti jo priporočam, ingver. Ne vem sicer kako ta zadeva vpliva na želodec če je vnet, ampak saj boš hitro videl, škodilo ti ne bo če boš probal, lahko ti pa zelo pomaga. Jaz odkar imam ženo azijko, praktično ne jem več juhe brez ingverja. Je pa res da si je treba za kuhanje vzet čas, jaz imam srečo da imam tako ženo da mi dobro kuha, če bi sam kuhal ne vem kako bi bilo, pomojem mi nebi uspelo.

In še zadnja stvar kar se želodca tiče, obroki morajo bit redni! Kosilo točno ob 12h ali najkasneje ob 13h, kasneje pozabi, razen če ješ zajtrk. Potem je lahko kosilo še eno uro kasneje. Večerja pa najkasneje ob 19h, niti minuto kasneje! Sendviče in vse ostale hitre prigrizke črtaj, jej samo tople obroke. In jej čimbolj raznovrstno hrano, če tvoj želodec zdaj ne prebavlja vsega pa zmeči čimveč stvari v juho. Za boleč želodec je zelo blagodejno če je obrok vsebinsko raznolik, jaz sem to videl ko sem bil kratek čas vegetarijanec in sem jedel premalo različnih stvari, meni ni pasalo. 

No toliko na kratko, upam da sem ti kaj pomagal, pa čim prej se pozdravi :)

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti
    • veloce je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala Jerry, sej to tudi počnem. Ravno danes bojo za kosilo ribe in pire krompir. Ribe sem že prej probal in mi pašejo zelo za moj želodec. 

Nekako že počasi uravnavam hrano in zadnje par dni je malo bolje. Vsake toliko me sicer želodec spomni, da je tam, ampak imam zaupanje, da bo šlo.

Kar se pa tiče službe, je moje zelo zelo stresna. In tudi ta je izvor vseh težav + seveda leta nazaj neljubi dogodek v družini za katerega veš. Vse to je pač privedlo do tega rezultata.

Sedaj sem si življenje nekako porihtal in mi gre OK. Zdravstveni problemi pa itak pridejo vedno na koncu. Kot rečemo, da pride za tabo in to prekleto drži.

Spomni se njegovih postov okol korone in migrantov, itak da ga je zjebal strah

Joj, kako nisem prej pomislil. Pa ti si genij.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • SILVEKK je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 221
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Veloce, svoje težave boš rešil najlažje sam. Okvirno veš kje ležijo vzroki, tudi veš bolj ali manj kakšna je diagnoza. Ne pričakuj pa čudežne tabletke, ker je ni. Čakalne vrste v našem zdravstvu so povsod dokler nisi urgenten bolnik.

Bodi raje vesel, da počasi odkrivaš kaj lahko ješ in kaj dobro seme tvojemu želodcu. Imam tudi sam podobno izkušnjo, le da z ortopedi. Ko sem bil star 15 ali 16 let so se pojavile bolečine v desnem kolenu. Bil sem pri kupu ortopedi po SLO. Zadnje upanje je ostala bolnišnica Valdoltra, kjer me je eden vodilnih zdravnikov hotel odpraviti da sem premlad za take težave. Ko sem imel končno diagnozo - odkrušen rob meniskusa, ki prosto plava v sklepu je minilo desetletje od prvih težav.

Prekleto težko, saj sem kot najstnik po 30 min košarke šepal dan ali dva. Poškodba se je nekaj let kasneje ponovila. Pred 4 leti pa sem podobno poškodoval še desno koleno ker sem vlačil po hiši težko pohištvo.

Pri nas me je tole stalo kar nekaj obiskov pri zdravnikih in lepo število let časa. V ZDA pa bi za preglede in posege zapravil še eno manjše stanovanje nekje izven LJ.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.