Skoči na vsebino

Kdo je okužen s Korono?

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
146 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 71 115
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Reflustat gel v kombinaciji z Nexium tabletami. 

Zdravniki znajo samo tablete predpisovat in žagat, jaz tega nebi žrl niti pod razno. Jaz imam tudi kislino, pa jo čisto lepo korigiram s pravilno prehrano. Prva stvar je pitje kokakole, kola ne dviguje želodčne kisline, seveda pa z njo ne smeš pretiravat. Jaz sem zase ugotovil da mi kislino najbolj dvignejo štiri stvari, dvema sem se povsem odpovedat in dve zreduciral na minimum. Prva stvar so kisle (vložene) kumarice. Te sicer obožujem, včasih sem jih za šalo pospravil cel kozarec, tega zdaj ne počnem več. 10 jih lahko pojem pri kosilu, več kot toliko ne, samih nikakor. Druga stvar je paradižnikova mezga. Špageti, pica in podobno, tam notri je polno tega sranja. Odlijem kolikor se da oziroma postrgam, pa gre. Tretja stvar in to najhujša so sladkarije. Zadnje čase opažam da če zvečer pojem tortico ali krof, ponoči od kisline sploh spat ne morem. Sladkarije sem tako popolnoma črtal iz menija, če se že pregrešim pa kakšne pol tortice pojem kar med večerjo ali pa zgodaj dopoldne, čeprav se temu izogibam ker potem za kosilo nisem več lačen. Hvala bogu nisem nek sladkosned, tako da brez tega komot preživim. Četrta in glavna stvar so pa redni obroki. Jaz jem kosilo ob 12h in večerjo ob 19h, pa če se svet podre. In količina hrane ki jo takrat zaužijem mora bit vsak dan približno enaka, če ne imam spet probleme s kislino. Želodec je pri starejših ljudeh očitno sprogramiran tako, da ob enaki uri pripravi določeno količino želodčne kisline in to potem sprosti, pa če je takrat hrana notri ali pa ne. Če je hrane dovolj je vse OK ker se kislina nevtralizira, če hrane ni te peče zgaga. 

Namesto tistih tablet ki ti jih je dohtar predpisal raje spij par požirkov sode bikarbone (pol do ene čajne žličke si raztopiš v kozarcu vode) kadar te matra, ne rabiš nobene hude kemije za to. Pa redni obroki točno ob uri, brez tega ne gre! Jaz se na kosilo peljem tudi pol ure daleč ali celo več zato da kvalitetno jem, torej zapravim tudi do dve uri na dan samo za kosilo. In se mi obrestuje, tudi tebi se bo če boš tako ravnal. Stranke bojo že počakale.

TO BE SMART IS A PRIVILEGE, BUT TO BE JERRY IS A GIFT FROM GOD!

Prikaži več možnosti
    • veloce je všeč

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 963

Šel na gastroskopijo in ugotovili razlog pretirane kisline. Sem že dobil zdravila in je bolje. Naročen še na kolonoskopijo, kjer bo pokazalo, kaj je na črevesju. Pač moram čakat, ker so gužve obupne. Ko to opravim, grem še na CT, samoplačniško seveda. Če bi čakal tako imenovano napotnico pod zelo hitro, bi bilo vse skupaj za samo še šus v čelo. Plačujem pa več sto EUR letno dodatnega zavarovanja za plače na ZZZS in nič drugega.

Ce gres na ct/mr glej, da diagnosticira dr. Ksenja Vidmar Kocijancic. Top svetovnem merilu! Poisci jo..
Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 39 530
  • Avtomobil: P508 SW

V kateri ambulanti dela?
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

ddanijel
ddanijel

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 103
  • Avtomobil: //

Ingver zelo pomaga pri umirjanju kisline v želodcu in še za vse druge stvari je. Poskusi. Malo ga naribaš v vročo vodo in piješ naprimer... Je pa itak veliko napisanega na netu.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 208

Pri nas so sicer guzve v javnem zdravstvu, je pa samoplacnisko relativno poceni. Ne vem kaj mas za cakat kolonoskopijo v vrsti, ce stane 100 eur, sej tok pa tud nisi revez.

Jest hocem za vsako tezavo da me takoj pogledajo, pa do zdej nisem zapravil vec kot 500 eur v celem zivljenju. Cakal pa najvec kak dan, dva.
Prikaži več možnosti
    • Jerry in soulfly uporabnikom je všeč to sporočilo

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 146
  • Avtomobil: new age e39

Točno tko. Tudi v tako opevani Švici mors dat 10% pregleda vedno zraven. Si pa takoj na vrsti. Hipohondri tako ostanejo doma, ostali pa storitev vedno na voljo.

Jst sm su zahec na UZ srca. Sam da vem da je vse ok. 90 eur za mirno spanje
Prikaži več možnosti
    • RobertH in SILVEKK uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 714
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Pri nas so sicer guzve v javnem zdravstvu, je pa samoplacnisko relativno poceni. Ne vem kaj mas za cakat kolonoskopijo v vrsti, ce stane 100 eur, sej tok pa tud nisi revez.

Jest hocem za vsako tezavo da me takoj pogledajo, pa do zdej nisem zapravil vec kot 500 eur v celem zivljenju. Cakal pa najvec kak dan, dva.

Tole je občutljiva tema, jaz sem enkrat podobno pribil v službi ko smo bili na kavici zjutraj. Sem takoj dobil pod nos, zdravje je torej privilegij bogatih po tvoje. Sicer mi je to vrgel pod nos človek ki si je dal prebarvat fasado na bajti in renoviral kopalnico ker mu niso bile všeč ploščice. Ma ja poceni je samoplačniško, jaz sploh ne vem zakaj ljudje včasih čakajo tako dolgo, zaradi 100-200€? Hvala bogu smo kar zdravi in še tega nismo koristili veliko. Jaz sem šel samoplačniško na slikanje kolena, žena predlani na popravilo zoba po padcu s skirojem.. Zrihtano v dveh dneh, drugače bi verjetno bila vsaj dva meseca škrbasta...  :laugh

Urejal Bavarec fan, 23.11.2020, 09:30.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ingver zelo pomaga pri umirjanju kisline v želodcu in še za vse druge stvari je. Poskusi. Malo ga naribaš v vročo vodo in piješ naprimer... Je pa itak veliko napisanega na netu.

Tako je. Jaz nisem mogel verjet kako mi prija, pri nas ga porabimo ogromno, je pa res da je za nas zahodnjake za jest premočen, dovolj je če ga narežeš da pusti okus. Moja ga v juho zmeče toliko da je fejst papricirana (ima tak pikanten okus), jaz se potim kot parna lokomotiva, ampak drug dan sem kot prerojen :svic :laugh V vodi je tudi OK, to mi moja pripravi kadar sem prehlajen, zraven da še žlico ali dve medu in imaš prav okusno pijačo, ki te hitro spravi pokonci  :mljask  :ok

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 027
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Tako je. Jaz nisem mogel verjet kako mi prija, pri nas ga porabimo ogromno, je pa res da je za nas zahodnjake za jest premočen, dovolj je če ga narežeš da pusti okus. Moja ga v juho zmeče toliko da je fejst papricirana (ima tak pikanten okus), jaz se potim kot parna lokomotiva, ampak drug dan sem kot prerojen :svic :laugh V vodi je tudi OK, to mi moja pripravi kadar sem prehlajen, zraven da še žlico ali dve medu in imaš prav okusno pijačo, ki te hitro spravi pokonci  :mljask  :ok

Jerry ne seri ga, da je ingver premočan. Kar se pri nas prodaja v supermarketih je tako močno kot česen, ki ni še nikogar spravil v grob. Tudi uporablja se ga večinoma kot začimbo v manjših količinah.  

Kadar kuham z ingverjem ga vedno kakšne pol čajne žličke pojem surovega. Če sem iskren bi imel več težav pojesti enako količino domače čebule. Je pa res, da po kuhanju ingver ohrani več arome kot česen ali čebula. 

LP Tristan01 

Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 335
  • Avtomobil: Alfa GTV Delta TT

Razdraženost želodčne sluznice. Nepravilna prehrana in podobno. Zdej je precej bolje. Reflustat gel v kombinaciji z Nexium tabletami. Tega mi seveda zasebni zdravnik ni znal svetovati. 

Kot otrok v osnovni šoli sam imal grde probleme z želodcem in so mi po dvema letima dali ravno to dijagnozo. Rešili smo z jajcima od japonske prepelice. Jel sam ih surova za zajtrk in za mesec dni so problemi izginili. Seveda, to ne pomeni da ni treba iti na dijagnostiko, sam povedam lastne izkušnje.

Prikaži več možnosti
    • MG in sash uporabnikom je všeč to sporočilo

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 39 530
  • Avtomobil: P508 SW

Točno tko. Tudi v tako opevani Švici mors dat 10% pregleda vedno zraven. Si pa takoj na vrsti. Hipohondri tako ostanejo doma, ostali pa storitev vedno na voljo.

Jst sm su zahec na UZ srca. Sam da vem da je vse ok. 90 eur za mirno spanje

Ne bo drtžalo fanta. Sem šel samoplačniško, poklical na 10 koncev, pa povsod gužve in za čakat. Pa ni 100 EUR, ampak 180 EUR + 100 EUR, če ti odstranijo polipe. Ampak OK, za dnar me ne briga, ampak tudi samoplačniško čakaš skoraj en mesec. Gužve so za pop....

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 863
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Ja sm Tut avgusta čakal 3 tedne za pregled oči za podaljšanje vozniškega, pa sem preklical vse od Grosuplja do medvod najhitreje dobu u clarusu v BTC, povsod drugod pa se je čakalo 5 tednov plus pa je prav tako samoplačniško, včasih pa si dobu termin naslednji dan
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry ne seri ga, da je ingver premočan. Kar se pri nas prodaja v supermarketih je tako močno kot česen, ki ni še nikogar spravil v grob. Tudi uporablja se ga večinoma kot začimbo v manjših količinah.  

Kadar kuham z ingverjem ga vedno kakšne pol čajne žličke pojem surovega. Če sem iskren bi imel več težav pojesti enako količino domače čebule. Je pa res, da po kuhanju ingver ohrani več arome kot česen ali čebula. 

LP Tristan01

Odvisno od želodca. Jaz ob kosilu pojem dve celi čebuli, ingverja pa ne morem niti en sam grižljaj. Ljudje smo različni, vsak mora ugotovit kaj mu ustreza in kaj ne.

Prikaži več možnosti
    • RRoman je všeč

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 276
  • Avtomobil: E61 525D

Samoplačniški ortopedski kirurg za kolena in sklepe tudi par tednov čakalne :) če smo že offtopic..Ortopedija Artros?? Ima kdo izkušnje..bom požrl 90€ za pregled samo ,da se odpre spet vse..ali pa če kdo ve za vrhunskega ortopeda..komot samoplačniško..pare nisu problem samo ne nameravam plačevati cene bmw-ja za storitev renaulta če me razumete..plačam tudi maybacha če je že v eni temi omenjen  :ok2 

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 146
  • Avtomobil: new age e39

Artros je ok. Sm pa mel filing da sm jim ob pozni uri (so jo oni izbrali) mal . odveč. Pa za diagnozo je reku da je kar je. Sm mogu vlečt iz njega...
Prikaži več možnosti

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 276
  • Avtomobil: E61 525D

Hvala na delitvi izkušenj..saj ravno to me zanima..kaj mencaš..povej kak je..ne pa da vlečem iz tebe ali pa skupaj ugotavljava..google mam doma..

Prikaži več možnosti

F30LCI
F30LCI

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 71
  • Avtomobil: E90 LCI

Samoplačniški ortopedski kirurg za kolena in sklepe tudi par tednov čakalne :) če smo že offtopic..Ortopedija Artros?? Ima kdo izkušnje..bom požrl 90€ za pregled samo ,da se odpre spet vse..ali pa če kdo ve za vrhunskega ortopeda..komot samoplačniško..pare nisu problem samo ne nameravam plačevati cene bmw-ja za storitev renaulta če me razumete..plačam tudi maybacha če je že v eni temi omenjen  :ok2

https://www.orthops.si

Bil zelo zadovoljen z njimi.
Prikaži več možnosti
    • Tarik je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 325
  • Avtomobil: avtomatik

Mal ste zašli :)….

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 503
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Mal ste zašli :)….

LP A.

Ah kje...
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 027
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Ortopedska bolnišnica Valdoltra, dr. Marčan, potem pa dolgo nič. Poglej če dela kje še samoplačniško. Se splača tudi počakati tisti mesec ali dva na pregled.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti
    • Tarik je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.