Skoči na vsebino

Kdo je okužen s Korono?

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
223 odgovorov v temi
MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 248
  • Avtomobil: Klijo

Torej... V pred 8 dnevi bil v kontaktu z okuženo osebo (me je sam poklical 4 dni po kontaktu), jaz 7 dan brez simptomov, 8 dan glavobol, kašelj, srbeče grlo, vročina nekam čudna 36.6-37.3 ampak nihanje na pol ure (nek philips digitalni termometer za 50e, torej verjetno manj kvalitetno).

Cel vikend sem zunaj na prepihu zidal in sem sam pri sebi skoraj ziher, da sem se preprosto fajn prehladil.

Danes je bil vzet bris, dokaj neprijetno.

Zdaj pa lahko čakam, v tem času pa bom verjetno prehlad prebolel, z čajem in preprosto prelezat kak dan,glede nato da je danes glavobol skoraj izginil, temp. Tudi pod 36.9. Kašelj se rešuje s septoletami.

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti
    • pitbul je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 580
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Zdaj vidis zakaj nisem priso na kavo :laugh

Zacelo se je v Petek ko se mi je zdela da me malo prevec mrazi na 17-18 stopinjah kolko je brez gretja :laugh

Potem nic, v soboto spijem pri tastu 3 spricere pa mi zadnji nekam cudno po grlu dol stece..o-o, ze poznanani simptomi. Potem se je zacelo v nedeljo zjutraj, srbece grlo, rahla vrocina (med 36,6 in 37,5) nobenega kaslja. Preslo je v bolece grlo in zastopan nos s prehodom na Pon. - Tor. Potem se je grlo opomoglo, nos se vedno zastopan, vonj in okus izrazito prisotna. Nobenega svicanja. V Sredo se je zadeva z grlom umirila, ampak obcutek v sapniku je pekoc. Nos mi tece 100 na uro, sluz i bronhijev je konstantna, tako da odpad gre ven. Poznam ze te spimptome, ker sem jih prebolel ze 50x.

Uporabljam: Domace limone, mandarine, med (lipov, cvetni), domac cesen (ce imate nizek pritisk ne priporocam pretiravnje v kolicini ker ni fajn), caji od lipe, kamilce in sipka (vse domace), ter ingver, kot dodatke pa B-kompleks in cink, magnezij, kalcij. To je to. Enkrat spil aspirin +C, pa vidim da ga ne rabim. Mala zakaslja tu pa tam. Zena je vceraj 2x kihnila danes je kot nova, ta najmlajsi clan druzine pa tudi kiha tu pa tam (rojen v polovici Avgusta), drugace super zdrava.

Vzroki:

Sem napisal ze v oni temi, bom se tu. Otrok zacel hodit v vrtec, pinesla nekaj podobnega kaslju domov. Na firmi mi gretje ni delalo cel teden. S tem da sem zunaj na 4 stopinjah tud hodil samo v majci + nisem se gibal, samo avto-pisarna-avto-trgovina-avto-razvazaj otroka itd. Spanje pod zdravo mejo in eveda padec imunskega sistema. In se me zadeva prime.

Tako da, za zdaj sem se doma, da res nebi kje staknil korono na tale prehlad. Ne da se mi vec "pocivat", ker nisem rad zaprt noter. Ampak dobro, se dan dva pocakam, potem pa nazaj v gibanje z novim rezimom spanja in rekreacije. Na terenu ko sem v movingu, ni sanse da bi zbolel. Pa lahko skacem kratkih rokavih na 4 stopinjah..to kuca-poso je bolj nevarno :laugh

Ups, pozabil na najpomembnejse zdravilo. Ne se sekirat in domaca slivovic ;)

Urejal MajoR, 26.11.2020, 12:33.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 159
  • Avtomobil: hitro kolo

Major, a na test si šel?

Jaz imam danes ene takšne čudne simptome, boleče grlo, teče z nosa, malce piska v pljučih, temperatura pa niha od 36.4 do 37.1. App kaže en low risk stik.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 951
  • Avtomobil: F30 LCI 320i

A je imel kdo ekstremno zadelan nos ko je bil okužen? Jaz sem imel, enako zdaj sestra ki je tudi pozitivna.

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Major, a na test si šel?

Jaz imam danes ene takšne čudne simptome, boleče grlo, teče z nosa, malce piska v pljučih, temperatura pa niha od 36.4 do 37.1. App kaže en low risk stik.

Kaki test? :laugh

A je imel kdo ekstremno zadelan nos ko je bil okužen? Jaz sem imel, enako zdaj sestra ki je tudi pozitivna.

Sem ravno opisal, nos zastopan do konca ampak vonjave prisotne, izmenicno leva-desna nosnica. Okus je tu od zacetka do zdaj. Grlo bo pocasi kot novo, temperature ni.

Upam si trdit, da celo vonjam boljse kot pred prehladom, ker sem si scistil telo od vseh strupov s temi izpiranji z caji, limono medom...

Urejal MajoR, 26.11.2020, 12:55.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaki test? :laugh Sem ravno opisal, nos zastopan do konca ampak vonjave prisotne, izmenicno leva-desna nosnica. Okus je tu od zacetka do zdaj. Grlo bo pocasi kot novo, temperature ni.
Upam si trdit, da celo vonjam boljse kot pred prehladom, ker sem si scistil telo od vseh strupov s temi izpiranji z caji, limono medom...

Stari kero srečo mama, to pivo bom raje kar prestavil na 2025 haha :)

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 286
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Zdaj vidis zakaj nisem priso na kavo :laugh
Zacelo se je v Petek ko se mi je zdela da me malo prevec mrazi na 17-18 stopinjah kolko je brez gretja :laugh
Potem nic, v soboto spijem pri tastu 3 spricere pa mi zadnji nekam cudno po grlu dol stece..o-o, ze poznanani simptomi. Potem se je zacelo v nedeljo zjutraj, srbece grlo, rahla vrocina (med 36,6 in 37,5) nobenega kaslja. Preslo je v bolece grlo in zastopan nos s prehodom na Pon. - Tor. Potem se je grlo opomoglo, nos se vedno zastopan, vonj in okus izrazito prisotna. Nobenega svicanja. V Sredo se je zadeva z grlom umirila, ampak obcutek v sapniku je pekoc. Nos mi tece 100 na uro, sluz i bronhijev je konstantna, tako da odpad gre ven. Poznam ze te spimptome, ker sem jih prebolel ze 50x.
Uporabljam: Domace limone, mandarine, med (lipov, cvetni), domac cesen (ce imate nizek pritisk ne priporocam pretiravnje v kolicini ker ni fajn), caji od lipe, kamilce in sipka (vse domace), ter ingver, kot dodatke pa B-kompleks in cink, magnezij, kalcij. To je to. Enkrat spil aspirin +C, pa vidim da ga ne rabim. Mala zakaslja tu pa tam. Zena je vceraj 2x kihnila danes je kot nova, ta najmlajsi clan druzine pa tudi kiha tu pa tam (rojen v polovici Avgusta), drugace super zdrava.
Vzroki:
Sem napisal ze v oni temi, bom se tu. Otrok zacel hodit v vrtec, pinesla nekaj podobnega kaslju domov. Na firmi mi gretje ni delalo cel teden. S tem da sem zunaj na 4 stopinjah tud hodil samo v majci + nisem se gibal, samo avto-pisarna-avto-trgovina-avto-razvazaj otroka itd. Spanje pod zdravo mejo in eveda padec imunskega sistema. In se me zadeva prime.
Tako da, za zdaj sem se doma, da res nebi kje staknil korono na tale prehlad. Ne da se mi vec "pocivat", ker nisem rad zaprt noter. Ampak dobro, se dan dva pocakam, potem pa nazaj v gibanje z novim rezimom spanja in rekreacije. Na terenu ko sem v movingu, ni sanse da bi zbolel. Pa lahko skacem kratkih rokavih na 4 stopinjah..to kuca-poso je bolj nevarno :laugh
Ups, pozabil na najpomembnejse zdravilo. Ne se sekirat in domaca slivovic ;)

Ko se te nekaj loteva v grlu in nosu je VINO najslabša možna varianta. Kot bi zlil bencin na vroče oglje. Sicer ne vem, zakaj je to, ampak res, nikoli vina če čutiš, da se te nekaj loteva. Lahko pir, šnops....samo vina ne.
Prikaži več možnosti
    • RRoman je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 71 865
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ko se te nekaj loteva v grlu in nosu je VINO najslabša možna varianta. Kot bi zlil bencin na vroče oglje. Sicer ne vem, zakaj je to, ampak res, nikoli vina če čutiš, da se te nekaj loteva. Lahko pir, šnops....samo vina ne.

Zaradi kisline. Vino je za razliko od drugih alkoholnih pijač kislo in kislina draži vneto grlo, je res kar si napisal.

Being smart is not a crime.

Prikaži več možnosti
    • RRoman je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede vina ja..nisem vedel se takrat, bil sem super. Potem pa vidis da cudno reagiras na kolicino, ki jo drugace nebi obcutil ;)

Sedaj ravno pojedel zelenjavno-kokošjo juho, domač česen zraven, takoj je boljše. Samo ta sluz ki jo izkasljujem, mi gre na eno stvar.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 652

Saj ne rečem da nimate simptomov Covid, ampak na splošno, ko imaš tak "prehlad", da kašljaš sluz, imaš zaprte nosnice, to se je meni ponavljalo skoraj vsako let, vedno sem pozimi vsaj 1x nekaj šmrkal. Zdaj od poletja še nisem imel problemov, ker mi je zdravnik takrat povedal kaj naj delam: Kupiš ali narediš si raztopino (sol + voda, pol litra je ~3€ v lekarni) in si vsako jutro s tem konkretno pihneš nos (povlečeš not skozi nosnice izmenično, ali pa si kupiš oni pršilnik pa si ga pač dofilaš ko zmanjka). Meni je pa rekel da si moram še posebej ker imam "majhno odprtino" ali nekaj takega.

Jaz sem nagnjen na alergije in prehlade nekako po naravi, pa odkar sem si začel nos konkretno spucat vsako jutro, se ne spomnem kdaj sem nazadnje imel zafilan nos ali probleme z sluzjo/kihanjem :ok

Tako na splošno, vem da ni to rešitev za covid 19, samo da smo na jasnem.

Urejal Maticb, 26.11.2020, 16:52.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 226
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Ženina babica 98 let, ko jo začne kaj matrat si zakuha vino in gasa spat. lepo te prekuha, zjutraj si ok
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 790
  • Avtomobil: BMW

V sredo prejšnji teden smo cela familija imeli rizičen stik, ki nam je danes v četrtek sporočil, da se od torka zelo slabo počuti, včeraj imela test, danes nam javila, da je pozitivna......

Bila pri nas na čiščenju nepremičnine, smo sicer zračili + vsi bili v maskah.  Naša družina nima nihče simptomov, koliko, je še možnosti, da še bodo...,  sledili ?  

Urejal Mat xxl, 26.11.2020, 18:10.

Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 722
  • Avtomobil: E36 32?i, E91 mlincek

Naša družina nima nihče simptomov, koliko, je še možnosti, da še bodo...,  sledili ?  

Če ste bili v stiku tako rekoč 6 dni pred njenimi simptomi, je šansa zelo zelo mala.. oz če prav razumem, je danes če 8-i dan odkar ste bili v stiku? Če nimate simptomov, je mimo 99,9%.

Najbolj si kužen od cca 2 dni pred simptomi.. Moja je "pobrala" prejsnjo soboto, povozilo jo je tocno 5 dni po tem, mene pa le 2 dni za njo. Vonje je sel nekje po treh-stirih dneh od prvih simptomov. Danes se pocasi vraca. Torej moja ima danes 8 dni od prvih simptomov, jaz pa 6.

Cudna bolezen, moram reci. 2 dni sem imel bolecine v krizu in muskalfiber v nogah. Vrocina niha od 36.6 do 37.4. ze cel teden. Nic posebnega, ampak si pa stalno malo cuden/utrujen in ko delam za racunalnikom, me prej zacne bolet glava.

Sem sicer astmatik in alergik.. zaenkrat nisem imel ne kaslja niti otezenega dihanja. Na splosno sem sportno aktiven in zdrav... Navaden prehlad navadno odpravim v dveh do max treh dneh.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce je korona sproducirana, je definitvno narejena da najde slabo tocko gostitelja.

In to cca 1x do 2x na leto, taksen prehlad. Pri meni je najvecji problem regulacija spanja, sem nocni ptic od malih nog, ampak vstajam pa med 7 in 8 uro zjutraj. Kot otroka me je zaradi trme, pljucnica dobro unicila, od takrat sem imel se 2x bronhitis in posledicno astmo do cca 18 leta, dokler ni naravno zdravilo primlo ;) Tako da, jaz sem navajen sluzi :laugh, ki jo nazalost iz bronhijev ne mores izkasljat, temvec gre direktno v poziralnik. Moral bi si nabavit naravno zdravilo nekje :peace

Urejal MajoR, 26.11.2020, 20:26.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 159
  • Avtomobil: hitro kolo

Eh, jaz imam takšne simptome kot zdaj 2-3x na leto. Navadno dobim potem antibiotike, ko začnem orng piskat v pljučih. Upam, da ne bo šlo na slabše, mož je že zdaj kar zaskrbljen.  :laugh

Drugače pa ful priporočajo izpiranje nosa z NaCl raztopino, jaz si čez nosnice z 20 ml kapalko (jih redno menjujem) pošljem 2 litra v dveh tednih in to že zdaj kar kakšno leto, če ne več. Dober občutek je.  :ok

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz uporabljam od dojencka fiziolosko, je vsestranska. Ce imas varporizer jo lahko tudi vdihavas.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 71 865
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jaz uporabljam od dojencka fiziolosko, je vsestranska. Ce imas varporizer jo lahko tudi vdihavas.

Saj to je eno in isto, NaCl je natrijev klorid, torej sol, fiziološka raztopina pa je sol raztopljena v vodi.

Being smart is not a crime.

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj to je eno in isto, NaCl je natrijev klorid, torej sol, fiziološka raztopina pa je sol raztopljena v vodi.

E to je to. :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik

Danes so bili objavljeni rezultati na zVem. Itak negativen, sem imel prav da me je čez vikend preprosto napihalo in me dalo spat 3 dni kasneje.

Dohtarca npr se v petek po 2 uri ni imela rezultatov (bris vzet v cet. Zjutraj) se mi zdi da so malo preobremenjeni. Zato priporočam zVem.

Torej simptomov več nobenih, srbeče grlo ampak tudi to bomo dokončno rešli z čajem medom česnom /Lukom.

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

mic70
mic70

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 101
  • Avtomobil: BMW E39

Pa še ena stara domača metoda,če imaš zabite sinuse ali nahod....V posodi opariš,zavreš pest ali dve kamilic,se pokriješ z brisačo in to paro vdihuješ in obenem pregrevaš dihalne poti...ponoviš večkrat..po potrebi.Zelo ublaži težave z dihanjem...prehlad...
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in MajoR uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.